Şimdi Ara

Receiver olmadan uydu yayını izlemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
10.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben Halkalı Toki evlerine yeni taşındım. Merkezi uydu yayını var. Yeni aldığım Samsung UE40C5100 40" LED TV'yi bu merkezi uydu sistemine bağladılar. Ancak henüz receiver almadığım için sadece analog yayınları izleyebiliyorum.

Televizyonumun internetteki bilgilerinde DTV bilgilerinde DVB-T ve DVB-C destekleği yazıyor.

http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UE40C5100QWXXU/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

Receiver satın almadan uydu yayınlarını izlemem mümkünmüdür?

Eğer mümkün değilse önerebileceğiniz en iyi receiver modeli hangisidir?

Şimdiden cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Receiver Olmadan TV İzlemek

Uydu alıcısı veya receiver olmadan uydu yayını izlemek mümkündür. Bu yöntemler, uydu sinyallerini doğrudan televizyonunuza almanıza ve çeşitli kanallara erişmenize olanak tanır.

Uydu Anteni Olmadan TV İzlemek

Uydu alıcısı veya uydu anteni olmadan TV izlemenin en yaygın yolu internet üzerindendir. Çeşitli akış hizmetleri, internet bağlantınız üzerinden uydu kanallarına erişim sağlar. Bu hizmetler genellikle aylık bir ücret karşılığında sunulur ve televizyonunuzda, bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda izlenebilir.

Dekodersiz TV İzlemek

Uydu alıcısına ihtiyaç duymadan uydu yayını izlemenin bir diğer yolu da CI+ modülü kullanmaktır. Bu modül, televizyonunuza takılır ve uydu sinyallerini şifreleyerek kanalları izlemenize olanak tanır. CI+ modülü genellikle uydu sağlayıcılarından temin edilebilir.

Çanak Anten Olmadan TV İzlemek

Uydu alıcısı veya çanak anten olmadan TV izlemek için uydu operatörlerinin sağladığı IPTV hizmetlerini de kullanabilirsiniz. IPTV, internet üzerinden televizyon sinyallerini iletir ve izleyicilere geleneksel uydu yayınlarına benzer bir deneyim sunar.

Önemli Notlar:

• Uydu alıcısı olmadan uydu yayını izlemenin tüm yöntemleri bazı kısıtlamalara tabi olabilir. Örneğin, bazı kanallar yalnızca belirli ülkelerde veya belirli cihazlarla erişilebilir.
    • Uydu yayını izlemek için yüksek hızlı internet bağlantısına sahip olmanız gerekir.
    • Uydu alıcısı veya anten kullanmadan uydu yayını izlemenin maliyeti, kullandığınız yönteme bağlı olarak değişebilir.

Yukarıda belirtilen yöntemleri kullanarak uydu alıcısı olmadan uydu yayını izleyebilir, istediğiniz kanallara erişebilir ve televizyon deneyiminizi geliştirebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • dostum ekte görebileceğin üzere mini uydu alıcıları var lcd tv nin arkasında duruyor kendisi gözükmüyor
    Araştır sende sana uygun olanını al
    http://www.hepsidijital.com/x_botech-botech-microbox-mini-uydu-alicisi_66088.php?urun_ad=BOTECH+MicroBox+Mini+Uydu+al%FDc%FDs%FD
  • Sayın questosera,

Cevabınız için teşekkür ederim.
  • dvb-t dediği karasal yayın

dvb-s olan uydu yayınıdır .. bulundupunuz ilde karasal yayın var ise izleyebilirisniz
  • Anladım.

Peki receiver olmadan CI modül alsam uydu yayınlarını izleyebilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharremaltintas

Anladım.

Peki receiver olmadan CI modül alsam uydu yayınlarını izleyebilirmiyim?

Hayır. CI modul teledunya aboneliginde işe yarar.

Bkz. ->http://forum.donanimhaber.com/m_33193544/tm.htm
  • Bildiğim kadarıyla DTV özelliği ülkemizde bulunmuyor. Daha doğrusu merak edip kullanım klavuzuna baktığımda bu özelliği destekleyen ülkeler arasında Türkiye bulunmuyordu. Kullanım klavuzundaki ilgili bölümü incelemenizi öneririm.
  • Selamlar,

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Bir uydu alıcısı almamın gerektiği açıkça ortada. Forumu biraz inceledim. Ancak kafam baya karıştı. Çok fazla uydu alıcı modeli var. DreamBox sanırım sektörüm en profesyonel ürünü ama fiyatı çok yüksek. Next Ye-18500 HD'yi inceledim. Bana iyi gibi göründü. Sahibi olduğum Samsung UE40C5100 40" Led Tv ile kullanabileceğim HD bir uydu alıcısı tavsiyeniz ne olurdu? 300 TL-500TL fiyat aralığı benim için uygundur.

İyi Günler..
  • merhaba benim sony kdl 46nx720 tv m var ben buna çanak antenden gelen kabloyu reciever kullanmadan direk tv ye bağlaya bilirmiyim yani çanaktan gelen kablonun ucuna tv anten fişi dişi/erkek bağlasam olur mu öyle de direk tv nin arkasındaki yuvarlak uca bağlasam KISACASI BENİM AMACIM TEK KUMANDA KULLANMAK TV NİN ORJİNAL KUMANDASINI
  • up up up guncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: kndmr_53

merhaba benim sony kdl 46nx720 tv m var ben buna çanak antenden gelen kabloyu reciever kullanmadan direk tv ye bağlaya bilirmiyim yani çanaktan gelen kablonun ucuna tv anten fişi dişi/erkek bağlasam olur mu öyle de direk tv nin arkasındaki yuvarlak uca bağlasam KISACASI BENİM AMACIM TEK KUMANDA KULLANMAK TV NİN ORJİNAL KUMANDASINI

Çanaktan gelen kabloyu direk TV'ye bağlayarak ancak çubuk antenlerle aldığımız analog yayınları yakalar/yakalayabilirsiniz. Uydu yayını istiyorsanız mutlaka receiver cihazı kullanmak zorundasınız. Receiver için tavsiye isterseniz ucuz ve memnun olunan çözüm olarak, forumda Neta6400 yada fatihmc yazılarını aratırsanız, isteğinize ulaşacağınızı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

quote:

Orijinalden alıntı: kndmr_53

merhaba benim sony kdl 46nx720 tv m var ben buna çanak antenden gelen kabloyu reciever kullanmadan direk tv ye bağlaya bilirmiyim yani çanaktan gelen kablonun ucuna tv anten fişi dişi/erkek bağlasam olur mu öyle de direk tv nin arkasındaki yuvarlak uca bağlasam KISACASI BENİM AMACIM TEK KUMANDA KULLANMAK TV NİN ORJİNAL KUMANDASINI

Çanaktan gelen kabloyu direk TV'ye bağlayarak ancak çubuk antenlerle aldığımız analog yayınları yakalar/yakalayabilirsiniz. Uydu yayını istiyorsanız mutlaka receiver cihazı kullanmak zorundasınız. Receiver için tavsiye isterseniz ucuz ve memnun olunan çözüm olarak, forumda Neta6400 yada fatihmc yazılarını aratırsanız, isteğinize ulaşacağınızı düşünüyorum.

bir arkadaşımın dükkanında gördüm gelen kabloyu direk bağlamıştı tv ye hd yayınlar bile vardı yani dijital yayındı bende öyle yapmak istedimde bir şekilde yapılamaz mı ?

• Bazı televizyonların kendi içinde uydu alıcısı var.Arkadaşınızdaki onlardan demek ki.Onların çoğu şifreleri çözmez yanlız.Trt-star-ntv spor gibi kanallardaki maçlarda şifre girerler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.