Şimdi Ara

Realme 5 Pro [ANA KONU] (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.581
Cevap
28
Favori
100.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: djkarakartal

Hocam, Parlaklık konusunda Teknoseyir Youtube kanalında kullanılan alete göre 540-545nit gibi bir değer gözüküyor. Redmi Note 8 Pro'ya nazaran daha yüksek bir değer elde edildi. Aynı makine Redmi Note 8 de 470-480nit değer verdi.

Banada bir garip geldi ekran. Yada göz alışmadığı için böyle bir şey hissediyoruz bilemedim. Odaya güneş atınca oyun oynarken parlaklık yeterli gelmiyor. 500nit üstü gün ışığında kurtarıyor diye biliyorum.

Renk sıcaklığı ile bir oynama yaptınız mı? Ben soğuk tercih ettim. Daha iyi gözüküyor.

Ek olarak Pil seçeneğinde ekran pil optimizasyonunu kapatabilirsiniz. Yada akıllı tasaruf modundan da olabilir. Onuda bir devre dışı bırakın. Yani tasaruf ayarlarını full bi kapatın bide öyle deneyin.

Acaba orijinal ekran filminden midir?
    teşekkürler... parlaklık sorunu düzeldi.

• djkarakartal D kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar dosya yöneticisinde FTP özelliğini kullanabiliyor musunuz ?

benim sağ üstteki simge güncellemeden sonra kayboldu realme Türkiye ye mail attım bana fabrika ayarlarına dönmemi sonrasında düzeleceğini söylediler
  • zahidow Z kullanıcısına yanıt
    Hocam,

Temiz kurulum için telefondaki herşeyi yedeklemelisiniz. Herşey siliniyor. Not defteri, kişileri fotolar vs.

Benim yaptığım yöntemi açıklayacağim, Bu yöntemi daha sağlıklı buluyorum.

1. Adım: Datalar yedeklendikten sonra telefonu kapatın.

2. Adım: Ses kısma tuşu ve Güç tuşuna aynı anda basılı tutun. Seçim ekranı gelmeden bu 2 kombinasyona basmayı bırakmayın.

3. Adım: Seçeneklerdeki "Wipe Data" kısıma dokunun.(Dokunmatik çalışıyor) Şifre isteyebilir yandaki kodu giriniz.

4. Adımm:"Format" seçeneğini dokunun ve onay verin.

5. Adım: Resetleme bittikten sonra kendi kendine baştan açılacaktır. Eğer başlamazsa "Reboot" seçenegine dokunabilirsiniz. Yükleme ekranında fazlaca(5-8dk) bekleyebilirsiniz sıkıntı yok

6. Adım: Ayarlarınızı yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.

Video Link:https://www.youtube.com/watch?v=cADIgO2Z_rw

Kaynak: "www.teknoceo.com "

Hocam volteyi bilmiyorum. Diğer arkadaşlar konu ile daha ilgili. Benim için alo desin yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djkarakartal -- 24 Mart 2020; 21:46:8 >

Teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam,

Öyle bir seçenek göremedim. Kurcaladım felan yok.

Ben FTP olarak bu uygulamayı kullandım gayet iyi sonuç veriyor. Medha Apps'in "WiFi FTP Server" adlı uygulama Link aşağıda

"https://play.google.com/store/apps/details?id=com.medhaapps.wififtpserver "

Dikkat etmeniz gereken nokta uygulama arka planda çalışmıyor, veri akışını kesiyor.

Vede ekran açık olmak zorunda zaten kendisi açık tutuyor.

Gayet basit sadece dosya klasörlere erişim istiyor o kadar.
  • Ek olarak;

Gereksiz Kullanmadığımız Silinmeyen Uygulamaları Kapatmak için bir yöntem buldum. (Rootsuz)

İsteyen varsa Resimli bir rehber hazırlayabilirim.

@sosyalcaner , @zahidow Rica Ederim.

Hayırlı Akşamlar.
    Teşekkürler

android sürümünü yükseltip FTP özelliğini kaldırmaları saçma oldu realme nin
  • quote:

Orijinalden alıntı: djkarakartal

Ek olarak;

Gereksiz Kullanmadığımız Silinmeyen Uygulamaları Kapatmak için bir yöntem buldum. (Rootsuz)

İsteyen varsa Resimli bir rehber hazırlayabilirim.

@sosyalcaner , @zahidow Rica Ederim.

Hayırlı Akşamlar.
    Rootsuz yapılabilecekse Çok iyi olur.
    Şimdiden teşekkürler.
    Bekliyorum
  • Gcam kurulumu için Türkçe bir rehber var mı? İlk sayfada paylaşılanın dışında, bu işlerden hiç anlamayn bir adamın yapabileceği resimli anlatım gibi bir şey?
  • merhaba;
    Vowifi varmı geldimi? kullanabilen oldu mu?
  • EcheLoN_ kullanıcısına yanıt
    Merhaba cihazı daha dün aldım. rmx1971EX_11_A.17 Diye bir güvenlik güncellemesi geldi. Yükleyeyim mi? Bu güncelleme ile cihaz Android 10!a mı geçiyor? epey.com da millet android 10'dan yakınmış kimisi kamera performansı çöp oldu kimisi de wifi direct gitti demiş. Ben de korktum yüklemedim. Yükleyen var mı?
  • risedx R kullanıcısına yanıt
    Benimki 5 aralık rmx1971EX_11_A.14 sürümüymüş bu arada :)
    Şimdi radikal şeyler söyleyeceğim
    Cihazın içindeki yazılım güzel, uste belirtmiş olduğum özellikler ile geliyor
    17 sürümü android 10 a geçiş icin hazırlık yazılımı

Android 10 geçersen zil sesleri, ayarlar içindeki menü seçnekleri değişiyor..
    Ben kendimi tutarım dersen 14 sürümü ile devam et,, ama yeni ve güncel olsun dersen sırasıyla gelen tüm güncellemeleri kur..

Rapidos ben ilk hatalı gelen 15 nolu güncellemeyi yükleyince 48 mp kamera çalışmamaya başladı servise de götürmedim.cihazı android 10 geçince de düzelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 18 Mart 2020; 19:24:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 17 ye geçersem sıkıntı çıkar mı? Şu an olan özelliklerden kayıp olur mu? Android 10 a gecmeme gerek yok ama güvenlik açısından 17 geçersem daha iyi olacaksa geçmek isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi risedx -- 18 Mart 2020; 21:13:3 >
    17 e geçersen sıkıntı çıkmıyor. yularıdaki bir arkadaşta direkt 17 sürümü yükledi. İçinde ne var bilinmez ama server,ip, dns bilgileri, kişisel bilgilerin kaybolmaması ve dosya yollarının android 10 uyumu vs.. kapsıyordur. Güncellemeyi yüklersen direkt v10 da yükle derim. Sonuçta güvenlik yamalarıyla yeni özellik düzeltmeleri android 10 da gelecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 18 Mart 2020; 22:27:35 >
  • Arkadaşlar, bugün cihazı KVK den almaya gittim ahize de cızırtı var kulak koyma kısmında diye. Gittiğim de ise normal bu denildi ve gelen kişi realme 5pro tüm cihazlarında böyle bir durum olduğunu söyledi. 5 farklı cihaza baktım hepsinde aynı durum var dediler. Bende bu şekil kabul etmediğimi söyledim tekrar KVK servise yeni kayıt açıp bıraktım. Nasıl bir yol izlemem lazım. Yardımcı olabilir misiniz?

• Bölünmüş ekran sorunu nasıl çözülür arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: sosyalcaner

teşekkürler... parlaklık sorunu düzeldi.

Alıntıları Göster
    Siz nasıl düzelttiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: weneorn

Siz nasıl düzelttiniz?

Alıntıları Göster
    Muhtemelen renk sıcaklığını değiştirdi.
  • Kilit ekranındaki bildirim içeriği nasıl gizleniyor ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.