Şimdi Ara

Realme 5 Pro [ANA KONU] (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.581
Cevap
28
Favori
100.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu cihazı kullanan arkadaşlar drone için düşünüyorum. Google Play de dji fly uygulaması yükleniyor mu ? Deneyebilecek olan var mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zahidow Z kullanıcısına yanıt
    Play storedan kurdum, acilmasinda sorun yok lakin bir drone connect olmak istiyor sanırım. birde hesap girisi vs daha once kullanmadigim icin bilemicem.
    Realme 5 Pro [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zahidow Z kullanıcısına yanıt
    Play storedan kurdum, acilmasinda sorun yok lakin bir drone connect olmak istiyor sanırım. birde hesap girisi vs daha once kullanmadigim icin bilemicem.
    Realme 5 Pro [ANA KONU]

• bydublor B kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam teşekkür ederim Çalıştırıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • The25baba25 T kullanıcısına yanıt
    Benim icinde en önemli sey bildirim ledi. Maalesef yok. Onun yerine gunluk pilden gidecegini bildigim halde program kullanıyorum. NotifyBuddy uygulamasinda sorunsuz olarak bildirim alıyorum. tabi pilden gidiyor cok ekstra bir tuketim yok

Volte icin Sim desteğim var, cihazi Turktelekom Realme 5 pro olarak görüyor. Servisi aktif etmek istedim Smsle geri döneceğiz diye bildirim geldi az önce ama suan icin aktif olmadi ve deneyemedim.

Android 10 ile cok ekstra bir pil kaybi hissetmedim. Tabi kisisel kullanimlar ve tercihler bunda farklilik gosterebilir

• krc58 kullanıcısına yanıt
    Ekstra bir ayar yok bildigim kadari ile. Bende bildirim gec gelme sorunu yok. Belki internet baglantiniz ile alakalı olabilir.

• Merhaba arkadaşlar,
    15 günlük Realme 5 pro kullanıcısıyım. Önceki telefonum Mi 8 Lite 6/128 de duruyor. Realme yi alıp dener karşılaştırır, beğenmediğimi satarım diye düşündüm ama ikisinide satamıyorum. Çünkü Mi 8 lite kasa ve kalınlık olarak elde bariz daha kaliteli görünüyor. Realme f/p oranı, batarya, kamera ve Sd 712 işlemci artılarından dolayı aldım ama arayüzü MIUI ye göre kötü ve telefon güncellemeden sonra sapıttı. Batarya ve kamera mi 8 lite den iyi. İşlemcinin ise bir farkını görmedim. Muhtemelen arayüzden dolayı mi 8 lite deki akıcılık yok.
    Sorunuma gelirsek oynadığım tek oyun olan (Hala oynayan varmı bilmiyorum ) Soda crash Saga güncellemeden sonra oynanmaz hale geldi. Kasıyor donuyor, balıklar havada kalıyor falan. Son uygulamaları açıp temizleyince kısa bir süre düzeliyor sonra yine kasıyor, Bir dakikalık bölüm 5 Dk'da oynanmıyor. Güncellemeden önce bir sorun yoktu. Boş ram 1,2 - 1,3 Gb civarı. Bir kaç oyunda denedim sorun olmadı. Diğer oyunlarda böyle sorun yaşayan arkadaş varmı? İmkanı olan indirip bir kaç bölüm oynayıp deneyebilir mi? Format attım olmadı, oyunu kaldırıp yükledim yine aynı. Garip bir durum. Sorun oyunda mı benim telefondamı çözemedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Aslında oyun çok ta önemli değil ama iş ve özel yaklaşık 60-70 tane program kuruyorum telefona. Mi 8 Lite de 1,5 yıldır tek bir kasma donma uyumsuzluk vs olmadı. Realme de diğer uygulamalarda da böyle sorun çıkma ihtimali beni düşündürüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bydublor

Benim icinde en önemli sey bildirim ledi. Maalesef yok. Onun yerine gunluk pilden gidecegini bildigim halde program kullanıyorum. NotifyBuddy uygulamasinda sorunsuz olarak bildirim alıyorum. tabi pilden gidiyor cok ekstra bir tuketim yok

Volte icin Sim desteğim var, cihazi Turktelekom Realme 5 pro olarak görüyor. Servisi aktif etmek istedim Smsle geri döneceğiz diye bildirim geldi az önce ama suan icin aktif olmadi ve deneyemedim.

Android 10 ile cok ekstra bir pil kaybi hissetmedim. Tabi kisisel kullanimlar ve tercihler bunda farklilik gosterebilir
    bydublor,

1) NotifyBuddy dediğiniz uygulamayı biraz inceledim. Seçtiğimiz uygulamaların isteğimiz renkte, saniye aralıkta yanıp sönen ekran üzerinde suni bir şekilde oluşturuşmuş LED sanırsam. Ama öğrendiğim kadarıyla Amoled ekranda bunlar çalışıyor. Yanlış bilmiyorsam eğer Amoled ekranın sadece LED in yanması gereken alanın aydınlatıldığı geri kalan alana enerji verilmeyip piksellerin sönük kaldığı şeklinde çalışmasıydı. R5P'da IPS ekran var onda bu iş nasıl olmakta? Yoksa bildirim kısmı renkli olarak aydınlatıldığı zaman aynı anda karanlık kalması gereken alan da siyah renk olarak mı aydınlatılıyor?
    Varsa bir fotoğraf bilgilenmek açısından güzel olurdu.

2) Volte konusunda düzelme olabilir gibi hissediyorum forumda birçok tarama yaptım geleceği söyleniyordu. Ben LG G4 de şöyle bir olay yaşadım belki size fikir olur. Normalde benim G4 İthalaçı Garantili idi TR Garantili ile arasında fark vardı yazılım ve cihaz anlamında. Cihaz aslında İngiltere için üretilmiş, TR'ye ithalat edildiğinde IMEI'ye "Marka: LG Model Bilgileri: H815 G4" diye kaydedilmiş. Ne hikmetse cihaz bana satıldığında H815TR'yi cihaza çakıp göndermişler. Resmi olmayan aslında güney kore için çıkarılmış olan Nougat 7 sürümünü lgdestek sitesinden TR için modifiye edilmiş halini kurdum. Android 7 de Volteyi aktive edip kullanamamıştım ta ki sim kartımı resmi garantili Huawei Mate 10 Lite cihazında takıp mesaj yoluyla sim kartı aktive edene kadar. Sim i Mate 10 Lite'dan çıkartıp şu an ki G4 e takıp HD+ Görüşme aktif şekilde çalışmaktadır. Yani size tavsiyem Resmi Garantili bir cihaz bulup SMS yoluyla hattı aktive edip tekrar cihazınıza takmanız olacaktır. Belki öyle düzelebilir umarım işinize yarar.

• serdar_39 kullanıcısına yanıt
    Siz soyledikten sonra denedim ve kasilmak ne kelime oyun oynanmıyor bile. Sonrasında Cihazinizda geliştirici seçeneklerini actiysaniz sayet Ek ayarlardan geliştirici seçeneklerine gelin. Ve asagidaki iki secenegi aktif edip oyunu yeniden acmayi deneyin bende baya bir takilmasiz hizlandi.
    Realme 5 Pro [ANA KONU]

Led bildirim olan kisim istediğiniz bolgede yanip sonuyor diger alan ise siyah bir renkte. Amoled ve ipsin farkini zaten belirtmissiniz yani burada ekran tamamen yaniyor sadece pixel değil. Ama cihazdaki bildirim olayina çözüm sunmasi bakımından ve işimi görmesi bakimindan iyi is çıkarıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bydublor

Led bildirim olan kisim istediğiniz bolgede yanip sonuyor diger alan ise siyah bir renkte. Amoled ve ipsin farkini zaten belirtmissiniz yani burada ekran tamamen yaniyor sadece pixel değil. Ama cihazdaki bildirim olayina çözüm sunmasi bakımından ve işimi görmesi bakimindan iyi is çıkarıyor
    Eyvallah @bydublor, yazdığın cevaplar beni tatmin etti gerçekten. NotifyBuddy dediğiniz gibi iyi iş çıkartıyor ise küçük bir mAh karşılığın bu sıkıntıyı halledebilirim. Şu çinlilerin maliyet açısından bu kadar önemli parçayı neden telefona koymazlar hayret.

Ah LG ah şöyle G4 gibi kallavi bir telefon yapsaydı uygun fiyatlı ne olurdu.

Rica ederim, evet maliyeti bir kac lira olan seyleri koymayarak telefonlari oksuz birakiyorlar. Belkide satis politikasi bilemeyiz. bende sensorlere kafayi cok takarim bir sensor kac para ulennnn :))

• bydublor B kullanıcısına yanıt
    Bende maalesef bir işe yaramadı.
  • telefonu android 10'a yeni güncelledim. çok memnunum ama tek şey şimdilik canımı sıkıyor.
    açık havada ekran ışığı çok zayıf kalıyor. gm9prodan sonra bunu almıştım. ekran ışığını arttırmnın yolu var mı?
    teşekkürler
  • Arkadaşlar merhaba, (Yorumlar Tamamen Şahsi Fikrim. Bazı arkadaşlar onunla aynı fikirde olmadığım için gereksiz cümleler kurabiliyor. Bu sebeple baştan yazayım. Belki dikkatlerini çeker de bu kısmı bi okurlar.)

Telefonu Android 10'a güncelledim. Temiz kurulum yaptım. 2 gündür kullanımdayım. Temiz kurulumu öneririm. Ram kullanımı düştü.

Arayüzü beğendim. Tepkisel ve hızlı. Coloros tabanında oluşturulmuş güzel bir arayüz.Şu anlık telefonu satmaktan vazgeçtim.

Şuna değinmek isterim. MIUI'ya nazaran RealmeUı daha az bug'a sahip. Akıcılık konusunda kararım değişmedi ama baya bir geliştirilmiş.

Kameradaki yapay zeka optimize edilmiş daha hızlı karar verebiliyor bence.

Uygulama çekmeceside şefaflık ayarı olsa hiçte fena olmaz.

Halen ana ekrana hızlı arama vidgeti koyamıyoruz.

Beni en mutlu eden yanı güncelleme notlarında dikkatimi çekmedi ama Real Sound teknolojisindede geliştirmeler yapılmış eskisi gibi derinden bir ses vermiyor bir tık daha toparlanmış. Bass sevenler içinde bir ayarlama gelse keşke.

En sevmediğim yanı ise eskiden devre bırakılabilen Google uygulamaları bile şimdi devre dışı bırakılmıyor. Hatta gazeteler hariç hiçbir Google uygulaması devre dışı bırakılmıyor. Yani yanlışlıkla açılan google hızlı aramaları kapatamıyoruz(Asistan vs.). Bazı google uygulamaları arka planda çalışıyorlar. Ekstra olarak duo gibi birçok uygulama önyüklü gelmiş ve bunlarda kaldırılamıyor. Arka planda kullanmadığım bir uygulamanın çalışması beni rahatsız ediyor.

Acaba Android One gibi saf arayüzde de uygulamalar devre dışı bırakılmıyor mu? Yoksa bu kısıtlama sadece RealmeUI ya mı ait? Kullananlar yazarsa sevinirim.

Simple Keyboarddaki yazı denetimi ve sözlük hatası giderilmiş.

Geliştirici olduktan sonra çalışan uygulamaları ve servisleri görebiliyoruz.

Oyun açılışındaki animasyonlar hızlandırılmış.

Kaydırma tuşlarındaki optimizasyonu sevdim iyi çalışıyor.

Aklınıza takılan sorularda etiketlerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Android 10 dan sonra pimpirikli bir kullanıcı olarak pil kaybı hissetmedim.

Ek olarak, Orjinal kılıftaki köşe çıkıntıları beni rahatsiz ediyor. Bilindik E-market sitelerinde kılıflar görmeye başladım. Böyle ince, iyi koruyan şeffaf bir kılıf satın alan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Hayırlı Akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djkarakartal -- 15 Mart 2020; 23:46:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: djkarakartal

Arkadaşlar merhaba, (Yorumlar Tamamen Şahsi Fikrim. Bazı arkadaşlar onunla aynı fikirde olmadığım için gereksiz cümleler kurabiliyor. Bu sebeple baştan yazayım. Belki dikkatlerini çeker de bu kısmı bi okurlar.)

Telefonu Android 10'a güncelledim. Temiz kurulum yaptım. 2 gündür kullanımdayım. Temiz kurulumu öneririm. Ram kullanımı düştü.

Arayüzü beğendim. Tepkisel ve hızlı. Coloros tabanında oluşturulmuş güzel bir arayüz.Şu anlık telefonu satmaktan vazgeçtim.

Şuna değinmek isterim. MIUI'ya nazaran RealmeUı daha az bug'a sahip. Akıcılık konusunda kararım değişmedi ama baya bir geliştirilmiş.

Kameradaki yapay zeka optimize edilmiş daha hızlı karar verebiliyor bence.

Uygulama çekmeceside şefaflık ayarı olsa hiçte fena olmaz.

Halen ana ekrana hızlı arama vidgeti koyamıyoruz.

Beni en mutlu eden yanı güncelleme notlarında dikkatimi çekmedi ama Real Sound teknolojisindede geliştirmeler yapılmış eskisi gibi derinden bir ses vermiyor bir tık daha toparlanmış. Bass sevenler içinde bir ayarlama gelse keşke.

En sevmediğim yanı ise eskiden devre bırakılabilen Google uygulamaları bile şimdi devre dışı bırakılmıyor. Hatta gazeteler hariç hiçbir Google uygulaması devre dışı bırakılmıyor. Yani yanlışlıkla açılan google hızlı aramaları kapatamıyoruz(Asistan vs.). Bazı google uygulamaları arka planda çalışıyorlar. Ekstra olarak duo gibi birçok uygulama önyüklü gelmiş ve bunlarda kaldırılamıyor. Arka planda kullanmadığım bir uygulamanın çalışması beni rahatsız ediyor.

Acaba Android One gibi saf arayüzde de uygulamalar devre dışı bırakılmıyor mu? Yoksa bu kısıtlama sadece RealmeUI ya mı ait? Kullananlar yazarsa sevinirim.

Simple Keyboarddaki yazı denetimi ve sözlük hatası giderilmiş.

Geliştirici olduktan sonra çalışan uygulamaları ve servisleri görebiliyoruz.

Oyun açılışındaki animasyonlar hızlandırılmış.

Kaydırma tuşlarındaki optimizasyonu sevdim iyi çalışıyor.

Aklınıza takılan sorularda etiketlerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Android 10 dan sonra pimpirikli bir kullanıcı olarak pil kaybı hissetmedim.

Ek olarak, Orjinal kılıftaki köşe çıkıntıları beni rahatsiz ediyor. Bilindik E-market sitelerinde kılıflar görmeye başladım. Böyle ince, iyi koruyan şeffaf bir kılıf satın alan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Hayırlı Akşamlar.
    hayırlı olsun.. açık havada ekran ışığı bana az geldi. sizin tespitleriniz nasıl?

• sosyalcaner S kullanıcısına yanıt
    Hocam, Parlaklık konusunda Teknoseyir Youtube kanalında kullanılan alete göre 540-545nit gibi bir değer gözüküyor. Redmi Note 8 Pro'ya nazaran daha yüksek bir değer elde edildi. Aynı makine Redmi Note 8 de 470-480nit değer verdi.

Banada bir garip geldi ekran. Yada göz alışmadığı için böyle bir şey hissediyoruz bilemedim. Odaya güneş atınca oyun oynarken parlaklık yeterli gelmiyor. 500nit üstü gün ışığında kurtarıyor diye biliyorum.

Renk sıcaklığı ile bir oynama yaptınız mı? Ben soğuk tercih ettim. Daha iyi gözüküyor.

Ek olarak Pil seçeneğinde ekran pil optimizasyonunu kapatabilirsiniz. Yada akıllı tasaruf modundan da olabilir. Onuda bir devre dışı bırakın. Yani tasaruf ayarlarını full bi kapatın bide öyle deneyin.

Acaba orijinal ekran filminden midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djkarakartal -- 16 Mart 2020; 20:44:51 >
  • serdar_39 kullanıcısına yanıt
    birde isterseniz ayarlardan oyun alani kismina girip oyunu işaretleyin.

• Arkadaşlar merhaba. Güncelleme ile birlikte Realme Tema mağazası gelecek deniyordu. Ama gelmemiş. Bilgisi olan varmı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • djkarakartal D kullanıcısına yanıt
    temiz kurulum demişsiniz nasıl yaptınız acaba ?
    Ayrıca Ayarlar da volte ile ilgili bir şey var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.