Şimdi Ara

RAY Sigorta Mini Onarım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tamponda bir iki tane çok minik sıyrıklar var (5cm'den küçük çapta olduğunu söyleyebilirim). Bu ufak noktaları plastik tamponumda kapatmak istiyorum. Ray sigorta kasko poliçemde Ray Oto Estetik Klozu diye bir ifade yer alıyor. İnternetten baktığımda bu tip ufak tefek onarımların ücretsiz yapıldığı belirtilmekte.

Aklımda iki soru var:

1-) Bu işlemleri tramere işliyorlar mı ?

2-) Sigortanın anlaşmalı servisleri bu işi hakkıyla yapıyor mu?

yetkili servisinde vereceğim miktar Maks. 200TL civarında olur diye tahmin ediyorum. bu ücretsiz hizmetten yararlanayım derken daha büyük bir sorun yaşar mıyım ?

desteğiniz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Electro_Magnetic -- 7 Eylül 2019; 18:12:48 >

• 1) el altından yapılıp fatura kesilmeden olursa tramerde gözükmez.

2) iyi iş çıkaran yerlerde var kötü iş çıkaran yerlerde.

3) artık yetkili servislerde selam verseniz 250 TL tutar, 200 tl nin daha üzerinde çıkacaktır.
    yetkili servis de işlem yerine mini onarım çok daha avantajlı olur.
  • Merhaba ,

Türkiye'de iki tane mini onarım servisi var. Auto king ve RS servis.
    Firmaların kendi servisleri de var ama onları geçiyorum.

Ray sigorta , RS ile çalışıyor. Gidin yaptırın ,tramere girmez.

İşlerini de iyi yaparlar. Başka görüşleri hiç dinlemeyin , bunlar kurumsal firmalar problem yaşarsanız şikayet edersiniz siz tamam diyene kadar tekrar yapar ve zararınızı karşılarlar.
  • ray sigorta minionarım işlemleri tramere'e işleniyor mu? Sonrasında firma değişikliği yapılmak istendiğinde hasarsızlık bozuluyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luridline -- 8 Haziran 2021; 14:40:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: luridline

ray sigorta minionarım işlemleri tramere'e işleniyor mu? Sonrasında firma değişikliği yapılmak istendiğinde hasarsızlık bozuluyor çünkü.

Ray sigorta mini onarım tramer sistemine işlenmez hocam.
  • quote:

ray sigorta minionarım işlemleri tramere'e işleniyor mu? Sonrasında firma değişikliği yapılmak istendiğinde hasarsızlık bozuluyor çünkü.

Firma değişikliği yapılmak istendiğinde hasarsızlık bozuluyor derken? Böyle bişey var mı gerçekten?

• quote:

Orijinalden alıntı: SigortaTower

Ray sigorta mini onarım tramer sistemine işlenmez hocam.

Alıntıları Göster

Bende de Zürich Sigorta var. mini onarımda bizden yenilediğinizde gibisinden bi ibare var. Mini onarım hakkımı kullandım ve gelecek sene x firma üzerinden kasko yaptım. O zaman hasarsızlık bozuluyor mu? İllaki Zürichten mi yaptırmak gerek hasarsızlık bozulmaması için? Nedir bu işin detayı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Fr.BJK

Bende de Zürich Sigorta var. mini onarımda bizden yenilediğinizde gibisinden bi ibare var. Mini onarım hakkımı kullandım ve gelecek sene x firma üzerinden kasko yaptım. O zaman hasarsızlık bozuluyor mu? İllaki Zürichten mi yaptırmak gerek hasarsızlık bozulmaması için? Nedir bu işin detayı?

Alıntıları Göster
    Hasarsızlık İndirim Hakkı Koruma Teminatı ile mini onarımı karıştırıyorsunuz hocam. Mini onarımda böyle bir durum söz konusu değil. Hasarsızlık indirimi koruma klozunda böyle bir durum vardır.
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Özel mesaj ile ulaştık.
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Bende de şu anki kaskom SOMPO Sigorta. Poliçede benzer kloz yazıyor. Minionarım klozunun kullanılması durumunda poliçenin Sompo ile yenilenmesi durumunda hasarsızlık bozulmaz.

Aksi halde tramer'e işlemede amaç olmazdı. Benim anladığım şu. Kasko firmaları minionarımda hasarsızlığı bozup kendilerinden yenileme yapılması için zorlama yapıyorlar. şöyle de bir durum var. Minionarım ile hasarsızlık bozulur ise trafik policesi de etkilenir mi bu durumdan anlayamadım. Açıkçası minionarımı sırf bu yüzden bekletiyorum. Poliçemi de ona göre yenilemeyi düşünüyorum.

• quote:

Bende de şu anki kaskom SOMPO Sigorta. Poliçede benzer kloz yazıyor. Minionarım klozunun kullanılması durumunda poliçenin Sompo ile yenilenmesi durumunda hasarsızlık bozulmaz.

Aksi halde tramer'e işlemede amaç olmazdı. Benim anladığım şu. Kasko firmaları minionarımda hasarsızlığı bozup kendilerinden yenileme yapılması için zorlama yapıyorlar. şöyle de bir durum var. Minionarım ile hasarsızlık bozulur ise trafik policesi de etkilenir mi bu durumdan anlayamadım. Açıkçası minionarımı sırf bu yüzden bekletiyorum. Poliçemi de ona göre yenilemeyi düşünüyorum.

Alıntıları Göster

Valla kelime oyunu alavere dalavere ile herşeyi beklerim. Benim tampondaki çizik çok ufaktı. az biraz rötüşle hallettim. Belli bile olmuyor.

Bu vesileyle kasko yenilerken dikkat etmem gereken bi detay daha öğrenmiş oldum.

İlk kaskom sırasında da IMM olayını öğrenmiştim :) Uygun fiyata kasko verip IMM yi 50-100 bin yapanlar vardı o ara :)

• Fr.BJK kullanıcısına yanıt

Bende de tamponda ufak bir çizik var bıraktım artık, bir ara müsait olursam kendim yaptırırım. Mini onarım adına hasarsızlık bozmaya değmez. Eskiden hasarsızlık için de alt tutar uygulaması yapılıyordu. simdi direk çiziyorlar sanırım. IMM olayı da önemli çok kaskoda. Bendeki poliçeler hep tek çeşitti. Geçen gördüm 3 farklı fiyatta poliçe o zaman öğrendim ben de :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.