Şimdi Ara

Kıymet Kazanma Tenzili Klozu Nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abidig -- 5 Mart 2022; 22:0:39 >

• Merhaba hocam,

10 yaşından büyük araçlarda bazı kasko şirketleri, kıymet kazanma klozunu uygular bazıları uygulamaz.

Lastik ve akülerde tüm şirketler yaşa bakmaksızın bu klozu uygular. Çünkü bunlar kullanıma bağlı olarak belirli bir ekonomik ömrü vardır. Misal aracın kaportası akü gibi 2-3 yılda bir değiştirilmez yada lastik gibi. Aksi takdirde aküsü zayıflayan herkes bir şekilde kaskoya sokup kaskodan değiştirirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damneed

Merhaba hocam,

10 yaşından büyük araçlarda bazı kasko şirketleri, kıymet kazanma klozunu uygular bazıları uygulamaz.

Lastik ve akülerde tüm şirketler yaşa bakmaksızın bu klozu uygular. Çünkü bunlar kullanıma bağlı olarak belirli bir ekonomik ömrü vardır. Misal aracın kaportası akü gibi 2-3 yılda bir değiştirilmez yada lastik gibi. Aksi takdirde aküsü zayıflayan herkes bir şekilde kaskoya sokup kaskodan değiştirirdi.
    Hocam çok teşekkürler valla rahatladım . Kaç gündür aklımda . Ben sadece benim yaptırdığım şirkete özel zannettim.Eski poliçelerde lastik detayı yazmıyordu . Tüm firmalarda böyle ise sorun yok. Kafamı karıştıran eski kasko firması günlerdir arıyor . Sizin o yeni yaptırdığınız kasko firması kıymet kazanma tenzili uygular çok ödeme çıkar size . Lastiğiniz,egsozunuz pahalıdır vs diye kafamı karıştırdı biz koymuyoruz dedi ama şikayet sitelerinde 11 yaşında bir araçtan kkt aldiklari yaziyordu tabi emsal değil benim için ama bende 2018 Tuscon otomatik var 50 bin km. Ondan dolayı. Cok teşekkür ederim . O zaman bu senelik devam ederim.

• Türkiyede 2 sigorta firması hariç , tüm firmalar lastik , cam suyu , akü ve benzeri zamanla aşınabilecek ürünlerde eksik ödeme yaparlar.
    Aynı zamanda otomobil sınıfında 10 yaş üstü araçlarda duruma göre her bir hasarda %20-%50 arasında eksik ödeme alır bazı firmalar için. Bu durumun tanımı normal olup , zamanında haksız zenginleşme nedeniyle sınırlandırılma getiren bir teminattır. Yani yine ülkemizdeki dolandırıcılar yüzünden vatandaşa yansıtılmış bir noktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Türkiyede 2 sigorta firması hariç , tüm firmalar lastik , cam suyu , akü ve benzeri zamanla aşınabilecek ürünlerde eksik ödeme yaparlar.
    Aynı zamanda otomobil sınıfında 10 yaş üstü araçlarda duruma göre her bir hasarda %20-%50 arasında eksik ödeme alır bazı firmalar için. Bu durumun tanımı normal olup , zamanında haksız zenginleşme nedeniyle sınırlandırılma getiren bir teminattır. Yani yine ülkemizdeki dolandırıcılar yüzünden vatandaşa yansıtılmış bir noktadır.
    Çok çok teşekkürler hocam sizin gibi uzmanlara forumda ihtiyaç var. Bu konuda fazla bir bilgi de yoktu forumda .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.