Şimdi Ara

Hasar Kaydı Kime Yazılır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
32.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yakın zamanda bir kaza yaptım malesef.Seyir halindeyken bir araca arkadan çarptım , benim araçta bir şey yok ancak çarptığım araç şarampole yuvarlandı ve pert oldu.Aracın değeri 10-12 bin lira civarı.Benim sigortam karşılayacak masrafı.

Sormak istediğim bu durumda hasar kaydı,pert durumu veya ağır hasar durumu var mı ve bu hasar kaydı benim araçta mı yazacak ? Tam olarak konu hakkında bilgisi olan var mı acaba ? Aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

Bu arada kazada ölü yaralı yok çok şükür.

• Geçmiş olsun ,

Bu durumda kayıt sizin trafik sigortanıza Ve karşı aracın hasar kaydına yazılır.

Bu sistemi düzelttiler çarpma olarak hasar kaydı gelecektir SMS attığınız zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Geçmiş olsun ,

Bu durumda kayıt sizin trafik sigortanıza Ve karşı aracın hasar kaydına yazılır.

Bu sistemi düzelttiler çarpma olarak hasar kaydı gelecektir SMS attığınız zaman.

Cevap için çok teşekkür ederim hocam öncelikle.Çarpma olarak mı gözükecek sadece hocam ? Hasar miktarı , ağır hasar gibi şeyler olacak mı peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackisehack

quote:

Geçmiş olsun ,

Cevap için çok teşekkür ederim hocam öncelikle.Çarpma olarak mı gözükecek sadece hocam ? Hasar miktarı , ağır hasar gibi şeyler olacak mı peki ?

Ağır hasar gözükmez lakin miktarı yazar hocam.

• spacewolf kullanıcısına yanıt
    peki miktarı ne kadar gözükecek hocam ? (Benim aracımın sorgusunda gözükecek değil mi ? )
  • quote:

peki miktarı ne kadar gözükecek hocam ? (Benim aracımın sorgusunda gözükecek değil mi ? )

Karşı tarafa ne kadar ödeme yapılırsa o gözükür hocam.

Sizin aracınızın sorgusunda da artık gözükecek. Trafik sigortası Üzerinden ödeme yapıldığı da gözükecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spacewolf -- 24 Ekim 2016; 23:33:03 >
  • quote:

quote:

Karşı tarafa ne kadar ödeme yapılırsa o gözükür hocam.

Sizin aracınızın sorgusunda da artık gözükecek. Trafik sigortası Üzerinden ödeme yapıldığı da gözükecektir.

İyi hocam ağır hasar falan yazmazsa satarken çok sorun olmaz sanırım , kaza fotoları falan da var zaten.
  • hackisehack H kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

Sigorta şirketleri yaptıkları tüm işleri Tramer'e bildirmek zorundalar, çok saçma bir sistemleri var, neyi nereye işledikleri belli değil. İnternette araştırma yapın sürekli farklı farklı yorumlar okursunuz bu durumu Hazine Müsteşarlığı'na sordum çok güzel bir düzenleme yapmakta dediler.

Gelelim olması gereken duruma, sizin tramer kaydınıza normal şartlarda kayıt işlenmemesi gerekiyor, ama büyük ihtimalle işlenecektir. Ağır hasar işlemi gördüyse dosya pert olan aracın tramerine Ağır Hasar diye rakamsız kayıt işlenir, çünkü ödemeyi sizin trafik sigorta şirketiniz yapacağından dolayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damneed

Merhaba hocam,

Sigorta şirketleri yaptıkları tüm işleri Tramer'e bildirmek zorundalar, çok saçma bir sistemleri var, neyi nereye işledikleri belli değil. İnternette araştırma yapın sürekli farklı farklı yorumlar okursunuz bu durumu Hazine Müsteşarlığı'na sordum çok güzel bir düzenleme yapmakta dediler.

Gelelim olması gereken duruma, sizin tramer kaydınıza normal şartlarda kayıt işlenmemesi gerekiyor, ama büyük ihtimalle işlenecektir. Ağır hasar işlemi gördüyse dosya pert olan aracın tramerine Ağır Hasar diye rakamsız kayıt işlenir, çünkü ödemeyi sizin trafik sigorta şirketiniz yapacağından dolayı.

Ağır hasar benim araçta mı yazacak yani ?
    hayır size çarpma,pert olan kişiye ağır hasar.
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    Peki miktarı bende yazacak mı hocam ?
    Evet çünkü parayı sizin sigorta şirketi ödüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: damneed

Evet çünkü parayı sizin sigorta şirketi ödüyor.

Hasar yazmadı çok şükür üstad.Sadece çarpma yazıyor
    Süper hocam şanslısın,

aynı durumda bana yazmışlardı :=)
  • hocam meraba aracımıza carpıldı ve karsı taraf polisi aramamızı istemedi bizde aramadık arabamızda camurluk ve far lar hasar gordu hasar kaydı bize yezılırmı aracımızın sigortası herseyı mevcutttur

• Öncelikle herkese merhaba.

Ben de bir şey danışacaktım.

Dün yani 16 Haziran yoğun trafikte arkadan araç bizim aracımıza çarptı. Görünene göre değişen olmayacak tamir yapılacak. Bunun masrafı benim arabamda gözükür mü?

Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.