Şimdi Ara

Ramleri 7200 mhz'de kullanamıyorum!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Asus ROG STRIX Z790-H GAMING WIFI Intel LGA1700 DDR5 ATX Anakart

GSKİLL TRİDENT Z5 32 GB DDR5 7200 mhz Ram

ARCTIC Liquid Freezer II - 360 Intel/AMD Sıvı Soğutucu

Asus ROG STRİX RTX 4070 Tİ

Thermaltake GF 850W 80PLUS

Arkadaşlar sistemim yukarıdaki gibidir.

Xmp1 açıkken 7200 mhz otomatik olarak açılıyor masaüstü geliyor ama oyunlarda pc donuyor.

Mecburen 6000 mhz çekiyorum böyle stabil her şey düzgün çalışıyor.

Neden 7200 mhz de kullanamıyorum yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VII_outLaw -- 20 Mart 2024; 15:3:55 >

• 4x mi kullaniyosun hocam ramleri. Ben am5 tarafindayim 4x 16gb 6000mhz ram var expo profili acinca sapitiyo sistem ondan default 4800mhz de kullaniyorum. 4x lerde boyle bi sikinti var. Bundan 5-6 bios guncellemesinden once 2x de bile expo profili acamiyodum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • atahanyy kullanıcısına yanıt

x2 kullanıyorum 2x16 şuan bios en güncel durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VII_outLaw -- 20 Mart 2024; 17:54:25 >
  • VII_outLaw kullanıcısına yanıt
    Ddr5 hala oturmamis durumda ne yazik ki. Bios guncellemesinde duzeltene kadar default mhz de kullanmaya devam ediceksin hocam

• VII_outLaw kullanıcısına yanıt
    Xmp 2. Profil olan 7000mhz seçilemiyor mu?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • MSI Z690 Carbon Wifi ile 13500 kullanıyorum.Ramler 32GB 16X2 Kingston DDR5 6000 CL32 SK Hynix M Die

Sadece XMP 1 alıyorum ki Ramler de XMP 3-4 gun gidiyor sonra cart PC acılmıyor OC Faile hatası veriyor direkt biosa giriyor ve 4800MHZ yapıyor.

OC yaptıgım yok.Yıldım artık bırak 8000,7600,7200 u 6000 Ramleri 6000 de kullanamıyorum.

Aynı Ramleri MSI B650 Carbon Wşfş de ise XMP olmasına ragmen sorunsuz kullanabiliyorum.

Intel DDR5 e geceli cok oldu.Oturmus Sistem denir.Ram ile alakalı sorun varsa hep AMD de olur denir.

Buyur Board Fena Degil ,İslemci 13500, XFX 12GB 6700XT ve 750W GOLD Corsair RM PSU ile MSI Gungnir 100 E ATX Kasa var.

OC yapmadıgım halde sorun yasıyorum.Bios hep guncel...

• Ben bios guncel ve default ayarda 4x16 ram kullaniyorum suan sorunsuz. Asus tuf b650 plus anakart 6000mhz ramleri 4800mhz kullaniyorum

6000 mhz stabil kullanıyorum. 7200 mhz için biraz voltaj istiyor şimdilik.

• OverClocKing kullanıcısına yanıt

seçilebilir

• huso kullanıcısına yanıt

13900k ve 14900k'lı sistemlerimde 6000 mhz stabil çalışıyor üstü sıkıntı umarım sorununuz sizinde çözülür. Voltajlarla işler çözülüyor ama insanoğlu basit olsun istiyor ve en doğal hakkı.

• OverClocKing kullanıcısına yanıt

Seçim yapabiliyorum 7200 mhz'de de pc açıyor ama Pubg yada Bannerlord hangi bir oyuna girersem pc donuyor

6000 mhz hız stabil şuan;

yarın xmp2 7000 deneyeceğim evdeyim.

• İ5 12400 msi pro z690-a kingston ranagete 6000mhz cl32 ramler stabil çalışıyor 16*2 olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Dostum merhaba, mesajını görünce yazmak istedim. Bende de AM5 sistem var, 4x16GB 6000mhz ram var ve sistem 6000mhz'deyken fena sapıtıyordu. 3600'e çektim şu an stabil çalışıyor, EXPO 1'de. 4800'e mi çeksem acaba, senin mesajını görünce merak etmedim değil açıkçası. Sen hiç 3600'e kadar çekmiş miydin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marshall_fb -- 3 Nisan 2024; 12:28:29 >
  • marshall_fb kullanıcısına yanıt
    Default kullaniyorum 4800 sifir sorun ile kullaniyorum 2-3 haftadir hocam

Cevabın için teşekkür ederim :)

Seni çok darlamak da istemiyorum ama sormam gereken birkaç şey daha olduğunu düşündüm.

EXPO 1, EXPO 2 veya AUTO vs hangi profilde nasıl 4800'e çektin? Ben 30 Mart cumartesi gününden bugüne kadar EXPO 1 3600'de kullanıyordum, bugün 2 defa durup dururken restart etti PC ve açılırken turuncu ışık yanık halde kaldı, kendim restart butonuna basıp PC'yi restart edince masaüstü açıldı. Benim sistemim de AM5, anakartım Asus Tuf x670e plus, hani düşündüm ki, sendeki aynı ayarları bireri uygulayayım bakalım nasıl sonuç verecek. BIOS versiyonum güncel bu arada.

• marshall_fb kullanıcısına yanıt
    Hocam benimde anakart tuf gaming b650 plus. Guncel ve default ayarlarlarda hersey otomatik olarak 4x 16 ram 4800 de calisiyor hersey defaultdayken

Hocam bişey sorucam,bende masa üstü kurdum sifirdan 2*16 ram takiliydi yetersiz geldi,4*16 yapayim dedim olmaz kaldirmaz acmaz vs vs dediler.Ne gerek var dediler performans yariya düşer dediler.Öyle bi problem varmi.? Olabilirmi siz kullaniyorsunuz dikkatimi cekti,ramleri geri iade ettim 2*32 aldim.

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba. @atahanyy'nin dediği gibi ben de 4800mhz'e çektim. 3600mhz'de 4x16GB sorunsuz çalışıyordu, 4800'e çektim dün henüz bir problem ile karşılaşmadım. AMD bu işi çözene kadar bu şekilde idare edeceğiz anlaşılan.

• Ne AMD imis arkadas Z690 dan daha stabil daha sorunsuz calısıyor B650 de Kingston DDR5 6000 M Die XMP Ramler...

• huso kullanıcısına yanıt

Tuf anakartlarda böyle bi problem varmi.? Kurdugum sistem render üzerine zamanla ram ekleme yapicam..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.