Şimdi Ara

Ram mi yoksa ssd mi daha çok hızlandırır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 180 liraya ddr3 1333 mhz 4 gb ram mi alsam daha hızlanır pc yoksa direk ssd mi alsam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• SSD

• Cevabım ssd den yana ama şuanda kullandığın RAM kaç GB onu merak ettim
  • MgLadius kullanıcısına yanıt

6gb 1066 mhz. 4+2 gidiyor 2 yi çıkarıp 1333 mü taksam diye düşünüyorum.

• Hangisi minimumsa o hzlandırır.

• Windows' ta hala HDD' i ram olarak kullanma özelliği var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem_Alim

Windows' ta hala HDD' i ram olarak kullanma özelliği var.

32 gb bellek olmadığı takdirde pagefile kapatırsan oyun oynayamazsın, sürekli ram hatası verip durur 

• SSD ciddi fark yaratıyor bence.

• ram'in darboğaz yaptığı yerde ssd'nin bir anlamı olmaz. ikisi de olması gerektiği gibi olmalı. ram in sorun olmadığı yerde de ssd olmaması görülür derece rahatsız eder.

• ram ve disk birbirini tamamlayan parçalar, ram in ne kadar hızlı olursa olsun disk in yeteri kadar hızlı değilse performans o kadar düşer yada tam tersi.

Oyun performansı için ram kullanımı daha ön planda, ihtiyaçlarını belirle ona göre seçim yap.

• ssd tabiki de daha çok hızlandırır. ama sistemin kötüyse ram de takmanı tavsiye ederim oyunlarda çok rahatlatıyor. 4 gb ramle açamadığım gta 5'i 8 gb yapınca oynatmıştı benim emektar.

• Benim eski bir laptop vardı acer marka i5 2.nesil 4gb ram 5000 küsür rpmli bir hddsi vardı birde. Gittim 200e 8 gb ram aldım taktım 1333mhz açılırken yine bir 8-10 dk donsada sistem kendini topladığında ram sayesinde fişek gibi çalışıyor. Sonra uykuda bırakıp tekrar açtığımda performanstan kayıp vermiyorum. Adobe uygulamaları, autocad özellikle autocadde canavar gibi oldu önceden bir projeyi yükleyene kadar 5 dk beklerdim 8 rame geçince çatır çatır açıyor valla. Yani diyeceğim şu ki ben her şekilde fişek olsun istiyorum diyorsan hem rami en az 8 yapman lazım hemde güzel bir ssd takman lazım ama sıkıntı yok bana geç açılsada olur 5 10 dk çok mühim değil dersen ram tak bayağı farkını görürsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben rami 6 yapıp ssd takınca yeterli hıza gelmişti.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.