Şimdi Ara

RAM kullanımı (2x4 ile 2x8 birlikte?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Anakartımda (Asus P8P67 LE), 2 adet Corsair Vengance 4GB DDR3, CL10, 1600Mhz ram var.

Üstüne 2 tane daha Corsair Vengance 8GB DDR3, CL10, 1600Mhz RAM almayı planlıyorum (yani aynı marka/tip/hız ramler).
    Bugün birazdan alacağım. O yüzden yorumlarınızı hızlıca paylaşabilirseniz çok sevinirim :)

Böylece şöyle bir durum olacak:

DIMM 0 (Siyah): 8GB
    DIMM 1 (Mavi): 4GB
    DIMM 2 (Siyah): 8GB
    DIMM 3 (Mavi) 4GB

Hepsi aynı tip. Yine de sizlere danışmak istedim. Herhangi bir sorun olmaz değil mi? (Anakart tek DIMM'de 8 GB'yi yani max 32 GB'yi destekliyor. Windows 8 Pro 64 bit kullandığım için de 24GB görecektir).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mino -- 8 Mayıs 2013; 11:36:38 >

• 8484 yerine 8844 takmak daha iyi olmaz mı? Çünkü kanal1(siyah) ile kanal2(mavi) eşit olmalı değil mi? Bilgiler okunurken bilginin yarısı 1. kanaldan diğer yarısı 2. kanaldan okunmuyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 8 Mayıs 2013; 11:53:35 >
  • Sanırım haklısınız.

Çok teşekkürler.
  • Fark edeceğini sanmam slot yeri

DIMM 3 (Mavi) 4GB

Bu şekil bana daha mantıklı geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

8484 yerine 8844 takmak daha iyi olmaz mı? Çünkü kanal1(siyah) ile kanal2(mavi) eşit olmalı değil mi? Bilgiler okunurken bilginin yarısı 1. kanaldan diğer yarısı 2. kanaldan okunmuyor mu?

• quote:

8484 yerine 8844 takmak daha iyi olmaz mı? Çünkü kanal1(siyah) ile kanal2(mavi) eşit olmalı değil mi? Bilgiler okunurken bilginin yarısı 1. kanaldan diğer yarısı 2. kanaldan okunmuyor mu?

+1
  • ok'dir ;)

cevap veren herkese teşekkürler.
  • quote:

Böyle dual çalışabiliyor mu? niye böyle takmak lazım? biraz açıklar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: snaket900

quote:

Böyle dual çalışabiliyor mu? niye böyle takmak lazım? biraz açıklar mısınız?

Siyahlar bir kanal maviler başka bir kanal oluyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mino

Merhabalar,

Anakartımda (Asus P8P67 LE), 2 adet Corsair Vengance 4GB DDR3, CL10, 1600Mhz ram var.

Üstüne 2 tane daha Corsair Vengance 8GB DDR3, CL10, 1600Mhz RAM almayı planlıyorum (yani aynı marka/tip/hız ramler).
    Bugün birazdan alacağım. O yüzden yorumlarınızı hızlıca paylaşabilirseniz çok sevinirim :)

Böylece şöyle bir durum olacak:

DIMM 3 (Mavi) 4GB

Hepsi aynı tip. Yine de sizlere danışmak istedim. Herhangi bir sorun olmaz değil mi? (Anakart tek DIMM'de 8 GB'yi yani max 32 GB'yi destekliyor. Windows 8 Pro 64 bit kullandığım için de 24GB görecektir).

İyide tüm slotları doldurduğunuzda zaten kaçarınız yok dual channel çalışacak ramler.

4884 bile taksanız performansta fark olacağını sanmıyorum.İsterseniz bir deneyin.Ha ben 4 ü 4 le 8 i 8le çalıştırıcam derseniz o sizin bileceğiniz iş bi fark olacağını sanmıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.