Şimdi Ara

RAM konusunda yardımcı olabilir misiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba herkese bilgisayarım için RAM aldım fakat bip sesi geliyor ve açılmıyor lütfen yardımcı olur musunuz?

Anakart: Foxconn 2A8C

Aldığım Ram: Samsung 2GB PC3-10600E

• 1) Bios resetle (jumperdean) bilmiyorsan : pilini çıkart 10 15 dakika sonra tak dene bu şekilde bios resetlenir.

2) Diğer slota takmayı dene.

3) rami silgi ile sil (internettten bak ram yaz silgi yaz çıkan şeyleri seyret) yalnız silerken ram çiplerine çok elleme.

3) belki ram bozuktur.

4 ) belki ram slotu bozuktur.

• Birinci maddeyi denedim şimdi fakat olmadı slotta eski RAM vardı o yüzden slottan kaynaklandığını düşünmüyorum. Aldığım RAMler sıfır iki tanesini de denedim. Birisi bu RAM için server RAM olduğu için çalışmıyor dedi haklı olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakartınds pc açılmadığında hangi led ışıklar yanıyor veya yanıp sönüyor?

Ramler anakartının QVL listesinde yer alıyor mu?

• Öyle bir liste bulamadım anakarta dair hiçbir şey bulamadım açıkçası :) yeni RAM aldım fakat o da olmadı bilen bir hayırsever varsa bana ulaşabilir mi lütfen :)

• Ekremtkn E kullanıcısına yanıt

Pc, HP 500B MT mi? Bu anakart kullanan Hp marka pcsi olan bir arkadaşım vardı. Ne yazık ki o anakart ram seçiyor. Aynı kasadan çıkma ram bulabilirseniz o çalışır.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

Teşekkürler gerçekten başım belada bu bilgisayarla :)

• 10600E serisi bellek almışsınız o ram xeon e3 serisi için registred olmayan ECC ramdir. Sizin ankartınız için 10600U serisi unbuffered RAM almanız gerekir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.