Şimdi Ara

Raised by Wolves (HBO Max) - 3 Eylül 2020 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
3
Favori
6.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam bunlara mantık aramak ne kadar doğru bilemiyorum. Bunlara verilecek cevapların seyirciyi tatmin edeceğini de sanmıyorum.

Şuan izlediğimiz şey kesinlikle bir bilim kurgu dizisi değil, fantastik dini bir seri izlemekteyiz şuan :D

Fantastik yapımları bir şekilde akla mantığa oturtabiliyorsun ama bu diziyi oturtmak mümkün değil şuan için Raised by Wolves (HBO Max) - 3 Eylül 2020 

Ben 2.sezonunuda şu

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    yılan

olayından dolayı 2.sezonu tamamen izlerim gibi. Normalde son bölümden önce sezon finalini izler bırakırım diyordum.

Spoiler,

Yılan

bende merak hissi uyandırdı açıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Meraxes. -- 2 Ekim 2020; 20:5:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

hocam cgi bir yana;
    - yılan ney ?
    - yılan nasıl oldu lavlara düşen aracı geri çıkardı?
    - hadi kendi çıktı, androidlere nasıl bişey olmadı ?
    - marcus kiminle konuşuyor, nerden geliyor bu sesler?

Alıntıları Göster

Spoiler,

mother 10.bölüm de insanımsı uzaylı gibi bir şey öldürüyor father ve mother o uzaylıyı incelediklerin de telepati yetenekleri var diyor büyük ihtimal sol zannettikleri marcusa telepati ile beyinlerine fısıldayan o insanımsı uzaylılar gelişmiş bir ırk diyorlar hatta
    yılan ise yine o uzaylı yaratıkların motherın bağlandığı makineye bir şekilde erişip karnına koydukları bir uzaylı yaratık büyük ihtimal o uzaylılar ile yılan ile ilgili bir şey olacak ırk kurtarma olayı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 2 Ekim 2020; 21:13:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Koks34

Spoiler,

mother 10.bölüm de insanımsı uzaylı gibi bir şey öldürüyor father ve mother o uzaylıyı incelediklerin de telepati yetenekleri var diyor büyük ihtimal sol zannettikleri marcusa telepati ile beyinlerine fısıldayan o insanımsı uzaylılar gelişmiş bir ırk diyorlar hatta
    yılan ise yine o uzaylı yaratıkların motherın bağlandığı makineye bir şekilde erişip karnına koydukları bir uzaylı yaratık büyük ihtimal o uzaylılar ile yılan ile ilgili bir şey olacak ırk kurtarma olayı olabilir

Alıntıları Göster

hocam doğrudur eyvallah da, böyle saçma şekilde işlenmezki konular, lavların içine girdikten sonra nasıl geri çıkabildi, nasıl bi anda büyüdü de kurtuldu aracın içinden, androidler lavların içinden nasıl sağlam çıktılar, bunların ayrıntısıni verme zahmetine girmemiş yönetmen, saçma da olsa bi açıklamasini koyar insan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dizi sezon finaliyle beraber ilginç bir hal aldı.

Spoiler,

Yılan olayı ilk bölümlerden belliydi zaten. O kemikler boşuna gösterilmedi. Biraz fazla uctular bence ama yine de dünyasını sevdim. 2.sezonu izlerim.
  • hbo yapıyor diye abartılan saçma sapan bir dizi

ilk sezonda bırakacağım diziyi. harcanan vakite yazık.

• Prometheus ve Raised by Wolves bağlantısı.

Spoiler,

2012 yapımı Prometheus'ta ki varlıkla,RBW sezon finalinde Mother'in öldürdüğü varlığın birbirine bu kadar benziyor olması tesadüf mü?Dizinin hikayesini aynı evrene mi bağlayacaklar acaba?
    Raised by Wolves (HBO Max) - 3 Eylül 2020
  • Dizi prometheus evreniyle bağlantılı.

Spoiler,

Son bölümde öldürülen uzaylı eleman prometheustaki mühendislerin bir benzeri.Yılanın motherın karnından çıkışı alienlerin çıkışı ile benzer. yılanın çabucak büyümesi de alien ırkına benzer. Muhtemelen yılan bu yaratıcı ırk olan mühendislerin dna değiştirmeleeri sonucu ortaya çıkardıkları bir tür. Bazı mühendisler iyiyken bazıları kötü muhtemelen.Ölen eleman yılanın doğmaması için anneyi öldürmek istedi.Son bölümdeki eski ırka ait kalıntılarda annenin bulduğu kafa proetheustaki mühendisin başlığı işle aynı. Muhtemelen onlardan kalan kalıntılar. Androidler zaten alien filminde işlenenle aynı. sadece daha gelişmiş. Ridley scot bu diziyle alien evrenini geliştirmiş.

Yinede dizide anlaşılmayan şeyler var. fantezi kısmı biraz daha az olsa daha iyi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freshwind -- 4 Ekim 2020; 14:59:22 >

• Dizi 4 bölüm mu şuan devamı gelecek mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baba biz ne izledik harbiden

• quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Dizi 4 bölüm mu şuan devamı gelecek mi?

10 bölüm

• Abi ilk bölümü bugün izleyim dedim, o ne öyle ya inanılmazdı!! Hemen diğer bölümlere geçiyorum, dizi ilk bölümden kendini belli etti.

• quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

Prometheus ve Raised by Wolves bağlantısı.

Spoiler,

2012 yapımı Prometheus'ta ki varlıkla,RBW sezon finalinde Mother'in öldürdüğü varlığın birbirine bu kadar benziyor olması tesadüf mü?Dizinin hikayesini aynı evrene mi bağlayacaklar acaba?

Ohaaa yan yana görünce şok oldum resmi,

Spoiler,

Ayrıca o yılan neydi arkadaş hele uçması kaçması, :(1x10 bölümde insanların hayvanlara doğru evrimleşmesi mükemmeldi,

Edit: 2 Sezon ne zaman gelir sizce arkadaşlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson_Crusoe -- 5 Ekim 2020; 17:11:19 >

• ilk 8 bölümü izledim.

son 2 bölümü de bu akşam izlerim inş.

bilimkurgu-uzay film/dizilerini zaten severim.

R.Scout olunca zaten izlenmeli.

Prometheus, önceki allien-predator filmlerine göre çok durağandı.

psikolojik-felsefi öğeler çoktu.

bu dizi de gayet psikoloji-dini-mistik öğeler içeriyor.

Spoiler,

mithrantir dindar yobazlara bakınca, tamamen katolik kilisesi gibi. tapınak şovalyeleri gibi, giyinişleri, ritüelleri.

ateistlere bakınca, sanki yavaş yavaş hepsi bir inanışa doğru kayıyor.

dincilerden de ateisteler doğru kayan var. aşırılıkları-davranışları görünce...

demek istiyor ki, din veya dinsizlik önemli değil. önemli olan yaptıkların iyilikler, veya kötülükler...

Sol'a gelince (Sol-Solar-Güneş-Işık-Sıcaklık vs.) sanki iki tarafı da kontrol ediyor gibi geldi bana.

dinsizin kulağına fısıldayıp onu dindar yapıyor. eski yazıtlar aracılığıyla robotları ürettirmiş ona insan-robot karışımı yeni bir neslin oluşturması görevini vermiş.... yani ben öyle hissettim. perde gerisinden iki tarafı da yönetiyor, ölen kalan umurunda değil... iki tarafı da dengeliyor ve bu kavganın sürüp gitmesini istiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adolf1 -- 7 Ekim 2020; 14:37:14 >

• Bu dizinin en iyi yanlarından birisi de ne olacağını tahmin etmek çok zor. Her an her sey olabilir modunda, gördüklerimize şaşırtıyor.

Kesinlikle bu yılın en iyi yapımlarının başında geliyor , çok iyi bir proje ortaya koymuş HBO Max.

• Ben de diziyi beğenmeyenlerdenim. Görseller çok iyi ama devam etme isteği oluşmadı.

• Spoiler,

Diziyi izlerken nerede Alyene bağlayacaklar diye merak ediyordum sonunda bağladılar.İşin içinde Ridley Scott olunca insan illa ki bir alyen izi arıyor.Ben ucundan dokunur zannediyordum ama diziyi alyenle bağlayınca şok oldum.Dizinin ilk bölümünden beri yılanı gözümüze soka soka bir hal oldular.Androidin içinden yılan çıkınca pek şaşırmadım doğrusu.Şaşırdığım olay, o lavların içinde ne zaman büyüdün ve androidler nasıl sağlam kaldı?Burada aklıma yılanın androidleri annesi ve babası olarak gördüğü için ve ölümsüz bir varlık olduğu için onları koruduğu geldi.Bizim yılan tanrı olabilir agalar Raised by Wolves (HBO Max) - 3 Eylül 2020  Yılanı andoride yükleyen kişi, yok olan ırkını geri getirmek için mi koydu acaba?Prometheusta gemide gördüğümüz kesik baş burada da karşımıza çıktı fakat içinden androidin öldürdüğü neandertal çıkmadı.Aklıma burada daha önce bir savaş olduğu gelmedi değil.Acaba prometheus filmindeki gibi bu gezegeni yok etmesi için mi görevlendirmişlerdi?Kafam iyice karıştı arkadaş Raised by Wolves (HBO Max) - 3 Eylül 2020 

• Hiç beklenmedik şekilde bitti cidden muhteşem dizi olmuş. Bilim-kurgu sevmeyenler ilk 3 bölümde büyük ihtimalle bırakır diziyi düşünüyorum çünkü başı biraz ağır sonlara doğru olay kopuyor.

• Not Today! kullanıcısına yanıt

Ben de tam tersi oldu. İlk başlarda çok sardı ama son bölümlere doğru çok sıradan dizilere benzedi.

İlk 2 bölümü Ridley Scott'ın yönetmesi çok fark ediyor.

• dizinin finalini çok saçma bitirdiler.spoiler vermeyecem ama izleyenler anlayacaktır ne demek istediğimi.tamam kurgu bilim yapımı,fantezik öğeler filan var ama ridley scott gibi bir adamın projede olupta böylesi saçma sapan bir finalle neyi amaçladığını çözemedim.5. sınıf avantür filmleri aratmadı kısacası sezon finali..

• son bölümü yeni seyrettim.

sonuyla ilgili tüm yorumları okudum, bir kaç arkadaş o gemi nasıl çıktı falan demiş, ben o kısmı şöyle oturttum kafamda.

Spoiler,

çukura girdikleri yer gezegenin bir ucu, çukura girip lav katmanına geliyorlar ve lavdan çıkmaları aslında 1 saniyelik bir olay. yani o lav tabakası çok derin bir tabaka değildi gibi. uzay aracının o çukurda inerken nasıl alev topu gibi olduğunu gördük. lav kadar ısınmış bir araç tasviri vardı. belli ki ısıya ciddi bir dayanıklılığı var aracın. ve dediğim gibi 1 saniyelik bir lavdan geçme sekansı yaşandı gibi geldi bana ve BOOM. gezegenin diğer tarafına (dizi içerisinde sıkça bahsedilen tropik kısma) çıktılar. bir nevi gezegenin kendi içinde solucan deliği varmış gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 25 Ekim 2020; 0:38:59 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.