Şimdi Ara

Radar Cezası Geldi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Temmuz ayında Osmancık yolunda hem gidiş (412 TL) hem de dönüşte (199 TL) ceza geldi. Plakaya yazılmış,

-Bana teblig zamanı 26/12/2016 ama ceza yazılma tarihi temmuz ayı indirimden yararlanırmıyım?

-Devletin yeniden af yada indirim yapmasını beklemeliyim?

-Bu cezayı ödemediğim takdir de muayene yaptırabilir miyim?

-Satış yapamam diye biliyorum fakat başka bir şey bilmiyorum bu ceza hangi durumlarda karşıma çıkar?

teşekkürler.

• Satış yaparken ve muayneye girdiginde karşına çıkar.
  • Muayene 2018 de satmaya da şu an niyetim yok devletin bazen vergi indirimi yapmasını beklemek mantıklı mı çünkü tutar çok yüksek :((((

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Indirim yapsa bile ustune gelen faize indirim yapar. Ana borcu yine odersiniz.
    Ayrica indirimli ödeme tebliğ edilen tarihten sonra geçerli.

• Detayları paylaşıyorum

Bilgilendirme maksatlı bu nasıl bir ceza aralığıdır ya 199 yada 412 insaf

Hız sınırı aşma cezası % 10’dan – % 30’a kadar
    Madde 51/2-a hız sınırlarını % 10’dan % 30’a (otuz dahil) kadar aşmak

Kimlere uygulanacak: Sürücülere

Ceza tutarı ne kadar: 199 TL erken ödeme 149,25 TL

Ceza puanı : 10

Hız sınırı aşma cezası % 30’dan fazla
    Madde 51/2-b, hız sınırlarını % 30’dan fazla olduğunda

Kimlere uygulanacak: sürücülere

Ceza tutarı ne kadar: 412 TL, erken ödeme 309 TL

Ceza puanı : 15

Belgenin geri alınma durumu: geriye dönük 1 yıl içerisinde 5 defa ihlal edildiğinde 1 yıl süre ile

Açıklama: Ceza süresinin bitimiyle birlikte sürücü belgesini geri alınanların bu süre sonunda bir psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanının muayenesi sonucunda sürücü belgesi almasına engel hali olmadığı anlaşıldığı takdirde belgeler iade edilir.

Bu Osmancık nasıl bir yermiş bir alıntı yorum paylaşıyorum..

Yilmaz
    14 Temmuz 2016, 21:19
    2 şerit 4 şerit kaymak gibi yollarda hız sınırı 110 yer yer 80 km ulan 700 800 km yola gidiyorum araçların hız ibresi 260 yol boş bu ne terbiyesizliktit heryerde radar 3 tane radar cezası gelmiş 700 tl kuruş kuruş kazanıyoruz yakıt tasarrufuyla gidiyoruz kulamizin arkasına kadar geçiriyorlar bu terbiyesizliktir haram olsun bu uygulamayı yapandan oralara o radar lari koylardan hakkım haram zikkim olsun 80 le yolumi biter ulan

Osman
    29 Ağustos 2016, 22:11
    Allah yedirmesin osmancık da tm 9 adet radar var hız sınırı 50 70 diye tuzaklanmış amaç ne anlayamıyorum ara sokak da millet elliyle gidiyor ama yola koyana kadar oralara koyun yemeyin milletin bizim didinerek kazandığımız parayı şikayet edicem seni osmancık soygunculari allah versin yazıklar olsun

17 Ekim 2016, 20:18
    osmancık adı verilen yer vatandaşın cebinden parasını almak için tuzak kurulan başka deyişle soygunculuk yapılan bir ilçe 66 km sürat in karşılığı 412 tl ceza yazılmış bu para bu tuzağı kuranların çoluk çocuğundan ailesinden misliyle çıkar inşallah alın terimizi çalanların ailesi gün yüzü görmesin

• quote:

Orijinalden alıntı: .Müdür.

Indirim yapsa bile ustune gelen faize indirim yapar. Ana borcu yine odersiniz.
    Ayrica indirimli ödeme tebliğ edilen tarihten sonra geçerli.

Bu durum da 458 ödeme yapacağım

Peki bu tutarı taksit şeklinde ödeme şansı oluyor mu?

• Inanin taksit konusundan bilgim yok. Geçmiş olsun dünyanın parası.

• tedes kaldirilacak dediler, maliye bakani cikti kendini paraladi kesinlikle kaldirilamaz diye. bu ahlaksiz tuzaklarin sebebini aciklamak icin bu bile yeter sanirim.

• Cezayı internetten ödemeye çalışıyorum ama internet şubesinden ödeyemiyorum, acaba eksik bir bilgi mi vardır?
  • ayda bir internetten trafik cezalarını kontrol etmekte fayda var.
  • tedes işte, Allah korusun
  • Teblig tarihinden 15 gün içerisinde öderseni, 4te 1 oranında indirim yapılır. İsterseniz ödeyip itiraz edebiliyorsunuz, haklı bulunursa ız para iadesi yapılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Teblig tarihinden 15 gün içerisinde öderseni, 4te 1 oranında indirim yapılır. İsterseniz ödeyip itiraz edebiliyorsunuz, haklı bulunursa ız para iadesi yapılır.

radarla resimler çekilmiş nasıl itiraz edilebilir, ceza tamam hatalıyım ama 412TL çok değil mi? Yazık valla
  • Fazla yada az, o kısmına girmiyim ama caydırıcı olması açısından bu kadar yüksek olabilir.
  • radar uyarı levhası yok ise itiraz edin
  • çöp oldu !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eroled -- 16 Kasım 2017; 19:29:15 >
  • eroled kullanıcısına yanıt
    Ahlaksizlik, hirsizlik bu noktada basliyor. Tehlikeli, kazaya musait virajli vs. yollarda radar olmaz ama nerde duzluk, bombos yer varsa orada bir seyler bahane edilerek hiz sinirinin altina kurulmus bir para sogusleme makinesi vardir...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.