Yarbay
08 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
25 üye
Görüntülenme
Toplam: 70 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Merhabalar,

Ford C-MAX araştırmaya başladım. Kullanıcı yorumlarını ve önerilerinizi yazabilir misiniz?

2010 sonrasındaki makyajlı kasayı düşünüyorum, bütçe konusunda max 130 k lar olabilir. Dizel modelinde otomatik bulunmuyor sanırım. Benzinli de varmıdır bilmiyorum otomatiği de nasıldır bir fikrim yok açıkçası yeni araştırmaya başladğıımdan yönlendirilmeye ihtiyacım var.

//

//

Mk 2 (2010-2019)

Ford C-Max Mk2

Gövde ve ŞasiGövde tipi5 kapılı MPVPlatformFord C1 platformuTeknik ÖzelliklerMotor1.6 L Duratec Ti-VCT I4

1.6 L EcoBoost I4

1.6 L Duratorq TDCi I4

2.0 L Duratorq TDCi I4Şanzıman5 ileri manuel şanzıman

6 ileri manuel şanzıman

6 ileri otomatikDingil mesafesi2.648 mm (104,3 in)Uzunluk4.380 mm (172,4 in)Genişlik1.828 mm (72,0 in)Yükseklik1.626 mm (64,0 in)Curb ağırlık1.374-1.550 kg (3.029-3.417 lb)Ford Grand C-Max

Gövde ve ŞasiGövde tipi5 kapılı minivanPlatformFord C1 platformuBenzerleriFord Focus Mk3

Mazda5Teknik ÖzelliklerMotor1.6 L Duratec Ti-VCT I4

1.6 L EcoBoost I4

1.6 L Duratorq TDCi I4

2.0 L Duratorq TDCi I4

2.5 L iVCT (Sadece Kuzey Amerika)Şanzıman6 ileri otomatikDingil mesafesi2.788 mm (109,8 in)Uzunluk4.520 mm (178,0 in)Genişlik1.828 mm (72,0 in)Yükseklik1.684 mm (66,3 in)Curb ağırlık1.477-1.697 kg (3.256-3.741 lb)

Üçüncü nesil Focus ile aynı dönemde, ikinci nesil C-MAX (C344) geliştirildi. Ford'un yeni global C1 platformu üzerine geliştirilen araç, 2009 Cenevre Otomobil Fuarı'nda gösterilen Iosis Max konseptiyle önemli benzerlikler taşımaktaydı. Ford, yeni C-MAX'e ek olarak daha uzun bir aks aralığına sahip, yedi koltuklu minivan olan Ford Grand C-MAX modelini geliştirdi.[3]

Yeni C-MAX 2009 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı.[4] İlk Avrupa modelleri 2010 sonunda 5 ve 7 koltuklu versiyonlar olarak satışa sunuldu. Rusya pazarında sadece 7 koltuklu model satıldı. 2011 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda Ford, 7 koltuklu yeni C-MAX'in Kuzey Amerika tanıtımını yaptı,[5] ancak bu model satışa sunulmadan önce iptal edildi.[6]Haziran 2019'da üretimi durdurulmuştur.

Özellikler[değiştir | kaynağı değiştir]

Yeni Mk2 platformu, sınıfında Tork Vektör Kontrolü (TVC) desteği sunan ilk model oldu.[7] Yeniden tasarlanan C-MAX'te düz katlanan üçüncü koltuk sırası, elektrik motoru destekli arka bagaj kapağı, arka park kamerası, park desteği ve panoramik sunroof yer aldı. HD Radio, Sirius XM, Sync, çift bölgeli klima sistemi ve navigasyon sistemi farklı donanım seviyelerinde standart veya opsiyonel olarak satışa sunuldu.

Aracın aerodinamiği geliştirilerek, sürtünme katsayısı (cw) 5 koltuklu modelde 0,30'a, grand C-MAX'te ise 0,32'ye düşürüldü.[7]

Motor ve şanzıman[değiştir | kaynağı değiştir]

Önceki C-MAX gibi ikinci nesil de Focus ile aynı sıralı dört silindir benzinli ve dizel motor seçenekleriyle satışa sunuldu.

1.6 L Duratec Ti-VCT 85 PS, 105 PS ve 125 PS'lik üç farklı versiyonla üretildi.

1.6 L EcoBoost motoru 150 ve 182 PS'lik iki farklı versiyonda üretildi.

1.6/2.0 L Duratorq Ford/PSA yapımı dizel motorlar yenilendi, Ford'un 1.8 L Endura motoru üretimden kaldırıldı.

Merhablalar arkadaşlar, mpv araç bakıyorum en çok aklıma yatan araç FORD GALAXY ama yüksek yakıtı, yüksek vergisi ve pahalı parça sisteminden dolayı senelik bütçemi maalesef çok aşıyor 2012 modeller 2. litrelik motor seçeneğiyle otomatik bir araç, senelik neredeyse sadece vergi, trafik ve bakım diye düşündüğümde 4300 TL civarında bir masrafım olacak tabii ki yakıtta biraz yüksek olacak. Aylık hiç birşey yapmadan 350 tl civarında masraf demek oluyor...

1- FORD GALAXY
2- WW Sharan
3- FORD C, S MAX Vs.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-ful-plusful-genis-konforlu-makam-araci-851021548/detay
Merhabalar,

büyük kızımdan kalan akülü aracı yıllar sonra 2 yaşındaki kızım için kullanmak için açtık ama geri gidiyor bir türlü ileri gitmiyor neden olduğunu iki gündür çözemedim sizce sorun ne olabilir bir arada akülü aracın fotoğraflarını burada paylaşacağım.

iyi forumlar arkadaşlar.
Samsung şarj aletiyle iPhone'u şarj edebilir miyim?

usb kablom var elimde ama ucundaki adaptör maalesef yok, harici batarya da veya pc de şarjı oluyor ama 5 dakika sonra baktığımda şarj etmiyor. o sebepten evdeki samsung adaptörünü kullanıyorum bir sakıncası olur mu bilemedim o sebepten sizlere sormak istedim arkadaşlar önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

iyi forumlar.
Merhabalar arkadaşlar, evime her yeni aldığım yeni ürün hakkında mutlaka bir araştırma yapıyorum, son zamanlarda yatak deneme süreciyle birlikte çoğu yatak markası indirimlerde yapıyorlar. Fiyat politikası olarak 2 bin e de var 20 binlere de var aradaki farkları ve çeşitlerini yeni araştırmaya başladım sizin de önerileriniz olur ise çok sevinirim.

bütçe olarak 3 bin maksimum bir bütçe ayırdım ilk bakışta umarım yeterli olur ve umduğumu bulabilirim.

iyi forumlar herkese
merhabalar arkadaşlar orta halli bir bilgisayarım var işletim sistemi öneriniz ne olur?
Arkadaşlar merhaba,

Samsung 9 kg luk 1400 devirlik makinen kazan arızasından dolayı 1.200 TL lik bir arıza çıkardı karşıma :( sağolsun Samsung tarafından da hiç bir indirim yada destek alamadım Samsung çamaşır makinesi parçalarının pahalı olduğunu duşmuştum ama makine fiyatına olacağının tahmin etmemiştim.

Samsung hariç başka bir marka çamaşır makinesi almak istiyorum sizin öneriniz nedir?

Hoover
Bosch
Miele

gibi markalara bakıyorum, vestel ve arçelikte daha önceden beni mutlu etmemişti siz ne dersiniz?
Merhaba arkadaşlar cep telefonu almayı düşünüyorum yeni araştırmaya başladım son zamanlarda OPPO nun olumlu dönüşlerinden dolayı almayı planlıyorum siz ne dersiniz alternatif hangi ürünlere bakmalıyım bütçem 2500 TL civarında tavsiyelerinizi ve kullanım deneyimleriniz konusunda yardımlarınızı rica ederim.

keyifli forumlar, sağlıkla kalın...
OPEL TİGRA 1.4TT ve 1.8TT SPORT HAKKINDA DÜŞÜNCELER? Satın alınır mı?

1.4 TT ve 1.8 TT olarak iki seçeneğiyle 2005 senelerinde güzel bir arabaymış ve bende 1.8 motor seçeneğiyle 125 bg lik bir güç üretiiyor haliyle biraz fazla yakıyor. Henüz test edip deneyimleme şansım olmadı ama kullanan yada deneyen kişilerden bir fikir almak isterim.

aşağıda birkaç ilanı paylaşıyorum. Bu bütçelerde iki kişilik ama uyguna cabrio keyifini alabiliriz gibi geldi siz ne dersiniz?
Merhabalar arkadaşlar 30.000 civarlarında 2-3 senelik bir kredi çekmek istiyorum öneriniz ne olur maaş hesabım ziraat bankasında :)
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Nissan
Mobil cihaz
LENOVO P 70
Oyun Platformu
Xbox
Takım
Fenerbahce
TV
Samsung
Notebook
Acer
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.987
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 942.914 (Bu ay: 4.529)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 80 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.