Şimdi Ara

Quantum Break (2016) [ANA KONU] (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
1
Favori
9.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oyunu steam kış indirimlerinde almıştım az önce bitirdim yani hikaye, grafikler,yüz modellemeleri,mimikler, genel grafik kalitesi falan çok çok iyi, optimizasyon biraz kötü onu da ışıklandırma ile alakalı 1-2 ayarı düşürünce bu sorun ortadan kalktı 1080p 72 fps'de oynayabildim nadiren de olsa düşüşler oldu ama oynanışı etkileyecek tarzda değil.

bunların dışında hikaye biraz kısa geldi 11 saat'de bitirdim herhalde oyunu 2. kez farklı seçimler yaparak tekrar bir deneyimlerim. genel anlamda çok iyi bir oyun diyebilirim, indirimde gördüğünüzde kaçırmayın tabiki bilim kurgu tarzında oyunlara merakınız varsa

bu arada oyunçeviri ekibine de oyunu türkçeleştirdiği için sonsuz teşekkürler.

oyunun sonuna bakılırsa 2.oyun gelebilir sanki, oyunun sonunda hatch jack'e monarch'ın başına geçmeyi teklif ediyordu. (bu arada hatch ölmüştü nasıl hayatta kaldı anlamadım) bunun dışında jack beth'in kulağına senin için tekrar geleceğim diyordu. oyunun sonunda paul'a ne oldu o belirsiz öldü mü yoksa zamanda farklı bir karaktere mi büründü kocaman bir soru işareti, hatch'in serbest bıraktığı zamanı bozulmuş yaşam formuna ne oldu. baya bir soru işareti var aslında şu habere bakarsak 2. oyun gelebilir gibi 2019 - 2020 gibi belli olur.https://teknoforza.net/quantum-break-2-yolda-mi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 24 Ocak 2018; 22:44:23 >

• Tekrar kurdum grafikler felan o kadar iyi ki 2k da 45-60 fps arası takılıyorum. Allahtan oyun hızlı değil de problem olmuyor. Mutlaka şans verilmesi gereken bir oyun.
  • Oyunu yeni bitirdim. Hemen iki bir şeyler karalamak istedim şu müthiş oyunla ilgili. Zaman kırılması, geçmişe geleceği gidip gelmek, ara videolar, farklı özellikteki güçleri kullamak çok keyifliydi. 13,5 saatte bitirdim oyunu. keşke biraz daha uzun sürseydi dedim. İndirim döneminde çok uygun fiyata düşüyor steam üzerinden 12.25 gibi deneyin kesinikle. Ayrıca oyunçeviri ekibinin de Türkçe yaması mevcut onu da kurmayı unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoÇü -- 10 Mayıs 2020; 4:12:16 >
  • başlık ve ilk mesaj güncellendi
  • Oyunu az önce bitirdim ve vay babam vay, Remedy yine döktürmüş demek istiyorum Yaz indirimlerinde 10-15 TL arası bir fiyata almıştım ama zamanında düşük puanlar ve kötü yorumlar aldığı için biraz temkinliydim. Bitirdikten sonra ise gördüm ki Quantum Break ciddi hakkı yenen bir yapım olmuş. Eminim ki bir Sony yapımı olsaydı çok daha fazla övülür ve daha iyi puanlar alırdı

En büyük hayranlığım çok net hikaye oldu. Kesinlikle son yıllarda gördüğüm en ilgi çekici ve merak uyandıran, aynı zamanda mantık hatasız bilim kurgu hikayelerinden biri olmuş. Yalnız birkaç hafta önce Tenet’ı da izledim ve rahatlıkla söyleyebilirim ki Nolan bu oyunu oynamış ve etkilenip hikayeyi benzer temeller üstüne kurmuş Bazı yerlerde resmen ‘oha resmen Tenet’ta aynısı vardı’ moduna girdim, hatta Tenet yüzünden Quantum Break’teki twistleri yani şaşırtmacaları ve olayları daha hikayenin çok başındayken doğru tahmin ettim hep. Ama QB benzer tema ve kurguyu kesinlikle çok daha başarılı ve vurucu işlemiş. Neyse sonuç olarak hikaye harika, sadece bu macerayı deneyim etmiş olmak için bile oynamaya değer

Oynanış kısmı ortalama diyebilirim. Zamanı kullandığımız özel güçler eğlenceli ama az, bir yerden sonra kendini tekrar ediyor ve aynı şeyleri yapmaya başlıyoruz. Vuruş hissi vasat, silahların ve mermilerin sanki bir ağırlığı yok gibi, neyse ki düşman tepkimeleri fena değil. Platform ve bulmaca ögeleri oynanışa çeşitlilik katması açısından iyi olmuş ama fazla basitler, ayrıca tırmanma kontrolleri ve animasyonları biraz kütük. Ama oyunun sonuna kadar fazla sıkmadan götürüyor

Grafikler iyi mi kötü mü karar veremedim, bazı yerlerde çok güzel görsellikler varken bazı yerlerdeyse etraf çamur gibiydi. Onun dışında oyunda en çok sinir olduğum 2 şey ise birincisi final boss’un tasarım olarak aşırı dandik olması. Yani zamanında AC Syndicate incelerken ondan daha kötü final boss gelmez herhalde demiştim ama QB başarmış bunu sağolsun. İkincisi ise oyun 60fps iken sinematiklerin ve ara sahnelerin 30fps olması. Ve bunlar iç içe olup sürekli birinden diğerine geçildiği için oyun bi 30 bi 60 bi 30 derken hem gözümü yordu hem de bazen dikkatimi dağıttı. Ayrıca birkaç kere de 30’dan 60’a geç geçtiği için aksiyona girerken kısa bir süre 30fps oynamak zorunda kaldım

Sonuç olarak herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim iyi bir iş olmuş Quantum Break. Zamanda yolculuğa biraz olsun meraklı herkes mutlaka bu hikayeyi görmeli bence. Sırada Control var, bakalım Remedy son yapımında nasıl etkilemeyi başaracak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• psycho90 kullanıcısına yanıt
    Ooo sen benden de geride geliyorsun hocam. Ama nasılsa bitirdiğimde yorumlamamışım oyunu.
  • FORZAFATHER F kullanıcısına yanıt
    Hocam böyle güzel bir oyun yorumlanmaz mı hiç ya Ne zaman bitirmiştin, sevmiş miydin ?

Şimdi Steam'den baktım da Temmuz ayında oynamışım geçen yıl.
    Remedy'i çok severim, özellikle Max Payne serisi ile. Alan Wake'in combatını ise sevmemiştim, el feneri ile gölge kovuyoruz.
    Quantum Break özünde güzel bir oyun fakat sancılı bir yapım süreci geçirdi, bu da oyuna yansımış maalesef. Bir tutarsızlık vardı oyunda. Yani oyunun % kaçı bitmişken ana karakterin tipini değiştirme nedir. Ama gel gelelim sci-fi öğelerine ve grafik kalitesine değecek sözüm yok. Kuantum fiziğini seven birisi olarak Lore'u tatmin etti ama hikayesi eh diyelim.
    Ucuz kardeşimi kurtarmalıyım triplerindeki B sınıfı filmler kalitesinde. Grafikleri, özellikle de mo-cap teknolojisini kullanma şekilleri gayet iyiydi. Dizilerden, filmlerden tanıdığımız yan karakterleri de bol bol oyunda görünce insan tebessüm ediyor bir yerde.
    Not penny's boat
    diyeyim izleyenler anlamıştır bile. Sözün özü, güzel combatı ve grafikleri olan, dünyası güzel fakat hikayesi idare eden bir oyun olmuş Quantum Break. Control'ü ise hâlâ oynamadım, Epic launcherı bildiğin soğutuyor oyundan.

• quote:

Orijinalden alıntı: FORZAFATHER

Şimdi Steam'den baktım da Temmuz ayında oynamışım geçen yıl.
    Remedy'i çok severim, özellikle Max Payne serisi ile. Alan Wake'in combatını ise sevmemiştim, el feneri ile gölge kovuyoruz.
    Quantum Break özünde güzel bir oyun fakat sancılı bir yapım süreci geçirdi, bu da oyuna yansımış maalesef. Bir tutarsızlık vardı oyunda. Yani oyunun % kaçı bitmişken ana karakterin tipini değiştirme nedir. Ama gel gelelim sci-fi öğelerine ve grafik kalitesine değecek sözüm yok. Kuantum fiziğini seven birisi olarak Lore'u tatmin etti ama hikayesi eh diyelim.
    Ucuz kardeşimi kurtarmalıyım triplerindeki B sınıfı filmler kalitesinde. Grafikleri, özellikle de mo-cap teknolojisini kullanma şekilleri gayet iyiydi. Dizilerden, filmlerden tanıdığımız yan karakterleri de bol bol oyunda görünce insan tebessüm ediyor bir yerde.
    Not penny's boat
    diyeyim izleyenler anlamıştır bile. Sözün özü, güzel combatı ve grafikleri olan, dünyası güzel fakat hikayesi idare eden bir oyun olmuş Quantum Break. Control'ü ise hâlâ oynamadım, Epic launcherı bildiğin soğutuyor oyundan.
    Alan Wake de Quantum Break de oynanış olarak kendini tekrar eden ve ilerledikçe yeni dinamikler de sunmayan yapımlar zaten hocam. Ama işte ikisinin de hikayesi ve anlatım biçimi beni oldukça içine çekmeyi başardı. Lost'a da selam olsun, zamanında herkes finaline az sövmedi ama Dexter, GOT gibi yapımların finallerinden sonra Lost'u öpüp başıma koyuyorum

Mesajina komple katilmakla beraber hocam son cumle icin +rep diyorum.

4 yıl önce bitirmiştim bende yorum yazmamışım sanırım .Severek oynamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 1 Ekim 2020; 9:39:27 >
  • R-10 kullanıcısına yanıt
    Hocam işte bu yüzden diyorum hakkı yenilmiş ve underrated diye, sen bile sevmiş olmana rağmen bir şey yazmamışsın, oyunun konusu yetim kalmış

• Oyun hakkındaki saçma puanlara bakıp oynamayan çok olmuş. Oynadığım en keyifli remedy oyunlarındandı kendisi, hatta control yerine quantum break 2 bekliyordum zira hikaye yarıda kalmıştı oyunun. Bence eksi puan almasının en büyük sebebi, çıktığı dönemde milletin pc' si o kadar güçlü olmadığından kimse doğru dürüst oynayamadı, eksiyi verip geçtiler. AC unity vakası gibi, 4k 50" tv' de full detay oynuyorum, sonradan çıkan bütün AC' lerden üstün kaplama kalitesi olarak, puanlarına baksan en çok gömülen AC oyunu, millet o dönem adamakıllı oynayamadığından bastı eksiyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: psycho90

Oyunu az önce bitirdim ve vay babam vay, Remedy yine döktürmüş demek istiyorum Yaz indirimlerinde 10-15 TL arası bir fiyata almıştım ama zamanında düşük puanlar ve kötü yorumlar aldığı için biraz temkinliydim. Bitirdikten sonra ise gördüm ki Quantum Break ciddi hakkı yenen bir yapım olmuş. Eminim ki bir Sony yapımı olsaydı çok daha fazla övülür ve daha iyi puanlar alırdı

En büyük hayranlığım çok net hikaye oldu. Kesinlikle son yıllarda gördüğüm en ilgi çekici ve merak uyandıran, aynı zamanda mantık hatasız bilim kurgu hikayelerinden biri olmuş. Yalnız birkaç hafta önce Tenet’ı da izledim ve rahatlıkla söyleyebilirim ki Nolan bu oyunu oynamış ve etkilenip hikayeyi benzer temeller üstüne kurmuş Bazı yerlerde resmen ‘oha resmen Tenet’ta aynısı vardı’ moduna girdim, hatta Tenet yüzünden Quantum Break’teki twistleri yani şaşırtmacaları ve olayları daha hikayenin çok başındayken doğru tahmin ettim hep. Ama QB benzer tema ve kurguyu kesinlikle çok daha başarılı ve vurucu işlemiş. Neyse sonuç olarak hikaye harika, sadece bu macerayı deneyim etmiş olmak için bile oynamaya değer

Oynanış kısmı ortalama diyebilirim. Zamanı kullandığımız özel güçler eğlenceli ama az, bir yerden sonra kendini tekrar ediyor ve aynı şeyleri yapmaya başlıyoruz. Vuruş hissi vasat, silahların ve mermilerin sanki bir ağırlığı yok gibi, neyse ki düşman tepkimeleri fena değil. Platform ve bulmaca ögeleri oynanışa çeşitlilik katması açısından iyi olmuş ama fazla basitler, ayrıca tırmanma kontrolleri ve animasyonları biraz kütük. Ama oyunun sonuna kadar fazla sıkmadan götürüyor

Grafikler iyi mi kötü mü karar veremedim, bazı yerlerde çok güzel görsellikler varken bazı yerlerdeyse etraf çamur gibiydi. Onun dışında oyunda en çok sinir olduğum 2 şey ise birincisi final boss’un tasarım olarak aşırı dandik olması. Yani zamanında AC Syndicate incelerken ondan daha kötü final boss gelmez herhalde demiştim ama QB başarmış bunu sağolsun. İkincisi ise oyun 60fps iken sinematiklerin ve ara sahnelerin 30fps olması. Ve bunlar iç içe olup sürekli birinden diğerine geçildiği için oyun bi 30 bi 60 bi 30 derken hem gözümü yordu hem de bazen dikkatimi dağıttı. Ayrıca birkaç kere de 30’dan 60’a geç geçtiği için aksiyona girerken kısa bir süre 30fps oynamak zorunda kaldım

Sonuç olarak herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim iyi bir iş olmuş Quantum Break. Zamanda yolculuğa biraz olsun meraklı herkes mutlaka bu hikayeyi görmeli bence. Sırada Control var, bakalım Remedy son yapımında nasıl etkilemeyi başaracak

Oyunu uzun zamandır almayı düşünüyordum ama sürekli yorumlara aldanıp sepetten atıyordum. Sonunda geçen gün bir bakayım yorumlar ne kadar haklıymış diye aldım ve 2 saate yakın oynadım. Şunu diyebilirim ki yorumlarda az bile gömmüşler. Hikayesi konusu ilgimi çeken bir yapım olsa da oynanış konusunda vasatın bile altında kalmış. Silah kullanımı gördüğüm en kötülerden birisi. Yetenekler bence yeterince çeşitlilik getiremiyor onlar sadece silaha destek amaçlı gelmiş. Durum böyle olunca iş yine silaha kalıyor. İlerledikçe güzelleşir belki dedim ama bu ana kadar pek bir şey değişmedi, yeni yetenekler açılıyor ama onlar da bu durumu değiştiremiyor. Bir de görev tasarımları hep aynı bir oda düşmanı temizleyip sonraki odada aynı şekilde düşmanlarla karşılaşıyorum bu da kötü olan combatı daha da kötü yapmış. Orta zorlukta 2 saate 1 kere öldüm sorun zorluğu değil hiç keyif alamıyorum. Oyuna devam etmek yerine kalan kısımları izlemek daha cazip geldi şu an zaten yarısı live action olmuş oyunun. İleride daha iyi olacak veya şunu yapmanız lazım gibi yorumlarınız varsa dinliyorum hocam yoksa izleyip geçerim muhtemelen. @FORZAFATHER hocam sizi de ekledim mesaja yine denk geldik Quantum Break (2016) [ANA KONU] 

@sametcalik24 hocam AC Unity benim çok severek oynadığım bir oyun ama hem ACU hem QB için insanların oynayamamasının suçlusu kendileri değil, suçlu olan taraf oyunu yapan stüdyolar. QB konusunda eksi mesajlara baktım çok tecrübeli değilim ama AC Unity o dönemki PClere uygun değildi. Optimizasyon dediğimiz şey de zaten bu işe yarıyor yoksa yapılan oyunun sınırı yok ama onu açtıracak PC önemli. Watch Dogs E3 sunumu gibi çıkabilirdi o oyun sahte bir görüntü değildi ama baktılar bunu açacak PC yok oradan buradan keselim dediler. Unity de çıkışı sonrası downgrade yedi baktılar düzeltemiyorlar biraz kaliteyi düşürelim dediler. Bu dönemde bakınca hem AC Unity hem Quantum Break müthiş olmasa da iyi performans verdi ama o dönem için eleştiriler bence gayet haklı.

Mutlaka oyna derim Control u. Son zamanda oynadigim en iyi oyun olabilir. Alan wake-quantum break-control bi sekilde evrenleri bagli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fero01 -- 30 Kasım 2020; 14:40:58 >
  • QB oynadıkça açılan bir oyun. Yetenekler açtıkça harika bir hale bürünüyor combat. Remedy'nin her oyunu gibi muhteşem bir oyun efektleri konusu. Control de harikadır. Yaratıcılık konusunda çok üst seviyede bu adamlar.

• Ooo merhaba hocam.Quantum Break (2016) [ANA KONU] Bu oyun için düşüncelerimiz genel olarak aynıymış sevindim.Quantum Break (2016) [ANA KONU] Genelde @psycho90 ve @R-10 hocalarım ile aynıdır oyun zevklerimiz. Old-school oyuncu olmak yüzünden sanırım.Quantum Break (2016) [ANA KONU] 

@fero01

Oynayacağım da yoğun bir dönemden geçtiğim için fırsatım olmuyor. Üstüne de Epic Launcher'dan oyun indirip oynamak bilemiyorum. Oyunu indirdiğimde bile giresim gelmemişti, HDD bozulunca gitti o da. Şimdi çok uzak geliyor.Quantum Break (2016) [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FORZAFATHER -- 30 Kasım 2020; 19:32:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FORZAFATHER

Ooo merhaba hocam. Bu oyun için düşüncelerimiz genel olarak aynıymış sevindim. Genelde @psycho90 ve @R-10 hocalarım ile aynıdır oyun zevklerimiz. Old-school oyuncu olmak yüzünden sanırım. 

@fero01

Oynayacağım da yoğun bir dönemden geçtiğim için fırsatım olmuyor. Üstüne de Epic Launcher'dan oyun indirip oynamak bilemiyorum. Oyunu indirdiğimde bile giresim gelmemişti, HDD bozulunca gitti o da. Şimdi çok uzak geliyor. 

Bu oyun da silah mekanikleri olarak çok da modern sayılmaz gibi geldi. Ben aslında "oynadıkça daha iyi oluyor buralar daha başları" veya "hep böyle fazla değişmez" gibi bir geri bildirim arama amacıyla yazdım. Daha 2 saat oynadım ve oynanışı çok sıktı o yüzden devam edip etmemekte kararsız kaldım.

Aynen hocam. Zaten garip bir şekilde bu firmanın oyunları da old-school havasını veriyor hala. Epic e neden ön yargılısın ya. Valla bir Steam olmasada iyidir.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.