DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Qashqai yakıt tüketimi içerir !! Tatil dönüşü yakıt verilerimde güncellendi..
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
97
Cevap
3
Favori
40.803
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Qashqai yakıt tüketimi içerir !! Tatil dönüşü yakıt verilerimde güncellendi..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      226 Mesaj
      11 Temmuz 2012 00:59:40 Konu Sahibi
      Evet arkadaşlar dün akşam bursaya döndüm.4.0 ile sarımsaklıya gitmiştim. yaklaşık bir 70 km de orada gezindim seytan sofrasına çıktım iki kez ayvalık sarımsaklı yaptık cts akşamüstü ayvalık trafiğini de bilen bilir.sonra bir kezde sarımsaklı cunda adası yaptım.daha sonra akşam üstü 6 gibi sarımsaklıdan balıkesire yola çıktım gömeç burhaniye asfaltına çıktığımda uzun bir süre 170 180 le gittim çünkü bir linea şirket aracı beni çok sinir etti yolda dümdüzdü biraz kapıştık beni her sartta gecemedi 2 kezde lambada kalktık yine geçemedi hırs yaptı bende ölmemek için baya bi bununla oynadıktan sonra sağa geçip yol verdim .dönüşte balıkesirdeki evime arkadaşımı misafirliğe çağırmıştım o bursadan geliyordu benden önce gelmiş kapıda kaldı onu bekletmemek için bulduğum en uygun yollarda ara ara 160 a sabitledim tabi bu arada çok tehkileli olmasına ragmen bi kaç resm çekmeye çalıştım ama net resimler elde edemedim. tabi havran ivrindi arası gene felaket durmadan süt kamyonları ve kargo şirketi kamyonetleirni sollamak zorunda kaldım.nihayetinde balıkesire geldiğimde 4.8 idi sarımsaklıdan 4.3 ile ayrılmıştım.balıksirde aracı hiç kullanmadan bir gece kalıp ertesi akşam üstü yola çıktım bu yolculukta da acelem olmadığı için 90 lı km lerde gelmeye özen gösterdim ve sonuç bursaya geldiğimde 4.7.. toplam yapılan km 665 güzel ve keyifli bir yolculuk bitti..

Merhaba sevgili donanım haber takipcileri geçtiğimiz hafta Nissan Qashqai 1.5 dci aracımla Bursa'dan yola çıkıp Ayvalık Sarımsaklıya gittim.Hareket etmeden önce yol bilgisayarımı ve km sayacımı sıfırladım.Bursa izmir yolundan karacabey sapağına kadar 106 ya sabitledim.karacabey sapagından sonra 94 km ye sabitledim susurluk yörsana kadar devam ettim.susurlukta kahvaltı molasından sonra tekrar 94 km ye sabitleyip balıkesir'e girdim ve girişimi fotografladım.

Balıkesirden sonra ivrindiye kadar 94 km hızla devam ettim

İvrindi havran arası yol yapım çalışmaları nedeniyle yeri geldi durma noktasına geldik yolun devamında havrana kadar tek serit olduğundan uzun arac kuyruklarıyla 40 ila 60 km hızla uzun süre devam ettim.

Daha sonra burhaniye yoluna saptım ivrindi havran yolundan sonra ilaç gibi geldi.burhaniye yolunda opet istasyonunda durup 10 dk mola verdim. gömeç taraflarında 2 3 trafik ışıgına yakalanma dışında acelemde olmadığı için 104 e sabitleyip ayvalığa kadar devam ettim.
      Ayvalık'a vardığımda 283 km yi geri de bırakmıştım.

Daha sonra sarımsaklıya devam ettim yaklaşık 10 kmlik bir yol.Toplam 294 km ile tatil güzergahımı tamamladım.Kontagı kapattığımda 4.0 litreyi görmek beni mutlu etti ve ayrıca çok şaşırttı.Bunu da sizlerle paylaşmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texaas16 -- 18 Mayıs 2014; 15:20:56 >

|
      |

• Binbaşı
      1588 Mesaj
      11 Temmuz 2012 01:32:55
      gayet güzel değerler.

Aslında yol çalışmaları bır bitse çok güzel olacak.(ama sizin araç daha da az yakmaz herhalde)Sonuçta 4 litre gibi bir değerden bahsediliyor.
      |
      |

'12 Kia Rio CRDI Fancy İncelemesi
      '09 Fiat Grande Punto T-jet mapped by Dr.Ecu
      Sonsuza kadar Del Sol...

BalıkesirSpor
    • Yüzbaşı
      824 Mesaj
      11 Temmuz 2012 01:35:57
      çok guzel deger bence de. Yol koşulları nasıl bu arada, o bolgede? Uzun suredır gecmedim de . Kaymak asfalt var mı, yoksa mıcırlı mı hala? Tamamen duble olmuştur tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1130 Mesaj
      11 Temmuz 2012 01:43:00
      fabrika verisi 4,6 sanırım gerçekten müthiş.
      |
      |

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
      MITSUBISHI 2011 ASX Invite Ametis Siyah
    • Yarbay
      2158 Mesaj
      11 Temmuz 2012 01:45:08
      Muthis. Yollar kotu arkadaslar, tarladan veriyorlar bazen o kadar yani. Ki bursa-balikesir arasi da dumduz degil, ozellikle susurluktan sonra bayir cikiyorsun. Balikesir-sahil yolunun da yarisinda tirmaniyorsun yarisinda iniyorsun.
      Yollari bilen biri olarak soyluyorum: o hizlarla o deger mukemmel. Masallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Quality -- 11 Temmuz 2012; 1:47:00 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      970 Mesaj
      11 Temmuz 2012 01:46:28
      quote:

Orijinalden alıntı: texaas16

Merhaba sevgili donanım haber takipcileri geçtiğimiz hafta Nissan Qashqai 1.5 dci aracımla Bursa'dan yola çıkıp Ayvalık Sarımsaklıya gittim.Hareket etmeden önce yol bilgisayarımı ve km sayacımı sıfırladım.Bursa izmir yolundan karacabey sapağına kadar 106 ya sabitledim.karacabey sapagından sonra 94 km ye sabitledim susurluk yörsana kadar devam ettim.susurlukta kahvaltı molasından sonra tekrar 94 km ye sabitleyip balıkesir'e girdim ve girişimi fotografladım.

Balıkesirden sonra ivrindiye kadar 94 km hızla devam ettim

İvrindi havran arası yol yapım çalışmaları nedeniyle yeri geldi durma noktasına geldik yolun devamında havrana kadar tek serit olduğundan uzun arac kuyruklarıyla 40 ila 60 km hızla uzun süre devam ettim.

Daha sonra burhaniye yoluna saptım ivrindi havran yolundan sonra ilaç gibi geldi.burhaniye yolunda opet istasyonunda durup 10 dk mola verdim. gömeç taraflarında 2 3 trafik ışıgına yakalanma dışında acelemde olmadığı için 104 e sabitleyip ayvalığa kadar devam ettim.
      Ayvalık'a vardığımda 283 km yi geri de bırakmıştım.

Daha sonra sarımsaklıya devam ettim yaklaşık 10 kmlik bir yol.Toplam 294 km ile tatil güzergahımı tamamladım.Kontagı kapattığımda 4.0 litreyi görmek beni mutlu etti ve ayrıca çok şaşırttı.Bunu da sizlerle paylaşmak istedim.

Dostum yolun yarısını eşekle mi gittin valla helal olsun qq ye.Ben de ilerde düüşünüyorum bir qq i.

|
      |

• Yarbay
      2158 Mesaj
      11 Temmuz 2012 01:54:31
      Harbi Renault yapmis. Bakalim 1.6 ne yapacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Quality -- 11 Temmuz 2012; 1:56:35 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      824 Mesaj
      11 Temmuz 2012 01:57:22
      QQ'ların (7 kisiligin) arkadaki 2 sıra koltugu tamamen yatırınca dumduz bir zemin elde ediyor muyuz?

• Teğmen
      226 Mesaj
      11 Temmuz 2012 02:20:55 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdasi

QQ'ların (7 kisiligin) arkadaki 2 sıra koltugu tamamen yatırınca dumduz bir zemin elde ediyor muyuz?

tabi ki.
      |
      |

• Yüzbaşı
      824 Mesaj
      11 Temmuz 2012 02:34:41
      çok iyi, bayide incelemiştim 1 yıl kadar önce, ve fiyat yuksekligi haric cok cok begenmistim, şimdi test sürüşü şart oldu, ses ve süspansiyon konforunu iyice anlamak icin.

Bir de mobil site yapsa Nissan süper olacak.

|
      |

• Yüzbaşı
      902 Mesaj
      11 Temmuz 2012 07:10:16
      maşallah güzel değerler yakalamısınız
      |
      |

2011 VW CADDY 1.6 TDI REFLEKS GÜMÜŞ
      Samsung Galaxy NOTE 4 / White
    • Binbaşı
      1892 Mesaj
      11 Temmuz 2012 08:54:30
      Beyler bu yakıt tüketimi değeier , qhasqi'inin mahareti değil.Hatırlatırım motor renault motoru dci.QQ bu kadar yakıyorsa acaba megane ne yakar ?

Tek kelimele helal olsun.

• Yarbay
      6666 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:03:16
      Güzel değil,mükemmel bence...
      |
      |

...Jack_Daniel's...
      ...more Jack_ Daniel's...
      ...even more Jack_Daniel's and even more Jack_Daniel's...
    • Yarbay
      4397 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:05:46
      Çok çok iyi değerler QQ gibi 1500 kg , rüzgar direnci fazla bir araç için , bizim peder cruise control'dan anlamadığı için uzun yolda en fazla 100/5 lt 'ye düşürebildik

quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NapoleonBonaparte -- 11 Temmuz 2012; 9:10:54 >

• Binbaşı
      1961 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:19:33
      Hocam ben de uzun yolda kendimi tutup gebzeye kadar dikkatli kullandım 3,9 lt/100km ortalama elde ettim ama sonra dayanamayıp bastım yolculuğu 5,2 ile bitirdik. Klima açık ve 120 üstü süratlerde 5'in altına düşmüyor.
      |
      |

2011 Nissan Qashqai 1.5 Dci Tekna+Glassroof+NC Beyaz
      2012 Hyundai i20 1.2 Mode Siyah
      HTC Evo3d
      Sony Vaio VPCF11S1E
    • Yarbay
      7649 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:27:10
      Bende haftasonu Bursa-Altınoluk yaptım yol bilgisayarında 5 litre yazıyordum ama depoyu fulleyince 5.8 litre yaktığını hesapladım aracın.Yollar çok kalabalıktı sabir hızla gitmek mümkün olmadı.
      |
      |

Opel Corsa 1.3 CDTI 95HP MT-A Easytronic Şanzıman Start

Peugeot 206 2.0 GTİ 136 Hp
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      2 Not
      11 Temmuz 2012 09:28:46
      1.4-1.5-1.6 dizellerin hepsi az yakıyor zaten gitmediği için.

Family Garage
      2012 Bmw 320d 183> chipped to 214hp
      2011 Merc E250cgi coupe
      1998 Toyota Camry 3.0
      1997 Nissan Maxima V6 2.0 (5 times in a row engine of the year)
    • Binbaşı
      1407 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:36:23
      quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

Beyler bu yakıt tüketimi değeier , qhasqi'inin mahareti değil.Hatırlatırım motor renault motoru dci.QQ bu kadar yakıyorsa acaba megane ne yakar ?

Tek kelimele helal olsun.

Bende her iki arabada var, Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi Megane'da 6.4, Qashqai'de 5.6 gösteriyor.

2011 Renault Megane III 1.5 dci Dynamique
      2010 Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna Executive
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      11 Temmuz 2012 09:37:45
      quote:

Orijinalden alıntı: RAN99

Alıntıları Göster

Bende her iki arabada var, Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimi Megane'da 6.4, Qashqai'de 5.6 gösteriyor.

• Binbaşı
      1407 Mesaj
      11 Temmuz 2012 09:39:29
      quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

Alıntıları Göster

komik olan ne?

2011 Renault Megane III 1.5 dci Dynamique
      2010 Nissan Qashqai 1.5 dci Tekna Executive

Reklamlar
SEO
izmir havalimanı transfer
ses yalıtımı
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.