Şimdi Ara

Qashqai yakıt tüketimi içerir !! Tatil dönüşü yakıt verilerimde güncellendi.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
2
Favori
48.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RAN99
    komik olan ne?

Megane'ın QQ'dan fazla yakması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaipirinhaReloaded

1.4-1.5-1.6 dizellerin hepsi az yakıyor zaten gitmediği için.

Oyle mantik mi olur allah askina. Gidiyor ki az yakiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

quote:

"gitmek" fiilinin anlamı kişiden kişiye değişiyor.
  • Çok güzel değer,maşallah diyelim.
    Fakat dönüş yolunda daha fazla yakacaktır rakımdan dolayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glf26 -- 11 Temmuz 2012; 9:47:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

quote:

"gitmek" fiilinin anlamı kişiden kişiye değişiyor.

Gitmek tamam da gitmemek degismez. Duyan da der yolda kaliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Quality -- 11 Temmuz 2012; 9:48:12 >

• quote:

quote:

komik olan ne?

Tamamen şanzıman ile alakalı bir durum her ne kadar ikiside aynı motoru kullansalarda tamamen zıt bir şanzımanları var. örnek vermek gerekirse uzun yolda tek gidiş tek geliş yolda araba sollamaya kalkarken QQ ile 6.vitesten 4.vitese düşüyorum karşıdan araba geliyorsa ama megane ile 6.viteste aynı sollamayı yapabiliyorum. Sadece ağırlık ve ayrodinamik farkından farklı bişey bu. şehir içinde de yavaş giderken megane 1.vitese düşerken aynı yolu aynı hızda QQ ile 2.viteste gidebiliyorum. 2 araçla 100 km ile sabit giderken çevirdikleri devirde keza farklı oluyor. Ve tabi son olarak QQ daha büyük ve geniş olduğu için yılda 8 kere şehir dışına gidiyorsam 5 kere QQ ile 3 kere megane ile çıkıyorum. gülüncek bir durum yok yani.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAN99 -- 11 Temmuz 2012; 9:48:56 >

• Koklamış bırakmış koklamış bırakmış
  • Amacım kesinlikle polemik yaratmak değil ama bu yakıt konuları sıktı artık, küçük motorlu dizel araçların hatta büyük motorlu dizellerin az yaktığı bilinen bir gerçek zaten. ha 3.8 yakmışın uzun yolda ha 4.5 , bunlar normal.

Sanki ferrari 458 italia ya karma 12 litre yaktırıyorsun
  • Müthiş bir değer! 250cc motorsikletim 3.3l/100km benzin yakıyor Kocaman bir araçtan bahsediyoruz, gerçekten harika bir değer.
  • Gerçekten etkileyici değerler. QQ'nin hiç bu kadar ekonomik olabileceğini tahmin etmezdim.

1.5 dci motor ekonomiktir de, QQ gibi bin dörtyüz küsür kg. araçtada bu değerleri elde edebilmesi olayı ilginçleştiriyor.
  • 2011 1.5 dci platinum sahibiyim..istanbulda şehir içi yakıt ortalamam 7 litre..2 kere ist - ankara yolculugu yaptım.. araçta en az 4 kişiydik ve istanbuldan cıkana kadar yoğun trafik + otobanda en az 140 km hızla gittik..dolayısıyla yakıt ortalamamız şehir içi seviylerindeydi..yakın zamanda ist - altınoluk yolculugum olacak..arabada 4 kişi + bavullar olacak...100 -110 arası gitmeyi düşünüyorum..bakalım nasıl bir ortalama yakalacağız..tabi klimada açık olacak..
  • Qashqai nin 0.33 gibi iyi bir rüzgar direnci var, güncel corsa ile aynı.Şehir içinde genelde Qashqai ile 6.3 litre yakıt ortalaması tutturuyorum.
    1.5 dci yerine 1.6 dci Qashqai ye daha çok yakışacaktır.
    İleride bu araçlarda 1.6 atmosferik yerine örneğin 1.2 dig-s nissan motoru üzerine geliştirilen 1.2 tce energy Renault motoru gibi motorlarda koyarlar.
    Motor içi sürtünmeyi azaltan ve motor ömrünü uzatan DLc teknolojiside yakıt tüketiminde etkili.
    http://www.nissan-global.com/EN/TECHNOLOGY/OVERVIEW/dlc.html
  • quote:

quote:

quote:

komik olan ne?

Tamamen şanzıman ile alakalı bir durum her ne kadar ikiside aynı motoru kullansalarda tamamen zıt bir şanzımanları var. örnek vermek gerekirse uzun yolda tek gidiş tek geliş yolda araba sollamaya kalkarken QQ ile 6.vitesten 4.vitese düşüyorum karşıdan araba geliyorsa ama megane ile 6.viteste aynı sollamayı yapabiliyorum. Sadece ağırlık ve ayrodinamik farkından farklı bişey bu. şehir içinde de yavaş giderken megane 1.vitese düşerken aynı yolu aynı hızda QQ ile 2.viteste gidebiliyorum. 2 araçla 100 km ile sabit giderken çevirdikleri devirde keza farklı oluyor. Ve tabi son olarak QQ daha büyük ve geniş olduğu için yılda 8 kere şehir dışına gidiyorsam 5 kere QQ ile 3 kere megane ile çıkıyorum. gülüncek bir durum yok yani.

edit:imla

Aslinda gulme nedenim biraz daha farkli bir bakis acisindandi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• gayet iyi, çok kasmadığın zaman küçük dizellerde her zaman alınabilen sonuç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NapoleonBonaparte

Çok çok iyi değerler QQ gibi 1500 kg , rüzgar direnci fazla bir araç için , bizim peder cruise control'dan anlamadığı için uzun yolda en fazla 100/5 lt 'ye düşürebildik

quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdasi

QQ'ların (7 kisiligin) arkadaki 2 sıra koltugu tamamen yatırınca dumduz bir zemin elde ediyor muyuz?

Qashqai yakıt tüketimi içerir !! Tatil dönüşü yakıt verilerimde güncellendi..

Teşekkür ederim cevabınız için, benim merak ettiğim 2 sıranın birden yatırılınca dümdüz elde ediliyor mu? Yani orta sıra koltuklar da yatırıldığında. Sanırım o durumda da ediliyordur.

• Masallah inanilmaz rakamlar.

• hiç kimse yazmamış ama korkunç sabırlısınız helal olsun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NapoleonBonaparte

Çok çok iyi değerler QQ gibi 1500 kg , rüzgar direnci fazla bir araç için , bizim peder cruise control'dan anlamadığı için uzun yolda en fazla 100/5 lt 'ye düşürebildik

quote:

QQ'ların (7 kisiligin) arkadaki 2 sıra koltugu tamamen yatırınca dumduz bir zemin elde ediyor muyuz?

Teşekkür ederim cevabınız için, benim merak ettiğim 2 sıranın birden yatırılınca dümdüz elde ediliyor mu? Yani orta sıra koltuklar da yatırıldığında. Sanırım o durumda da ediliyordur.

Şöyle bir fotoğraf da var ama ne kadar yadımcı olur bilmem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 11 Temmuz 2012; 15:56:11 >

• Tekrar teşekkür ederim.

Bence gayet güzel. Gerektiği zaman araçta yatabilmek güzel olurdu, esasen bunu düşünerek sordum, bence yeterli konforu sağlıyor, orta sıranın yatması ciddi bir problem yaratmıyor gibi görünüyor, düzlük adına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brky71

hiç kimse yazmamış ama korkunç sabırlısınız helal olsun

ortada çok sabırlık bir durum yoktu gayet makul gittim toplamda yarım saat mola da dahil 300 km yolu 4 saatte tamamladım.yol yapım çalışmaları da cabası.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.