Şimdi Ara

Qashqai yakıt tüketimi içerir !! Tatil dönüşü yakıt verilerimde güncellendi.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
2
Favori
48.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2014 yeni qasqai 1.5 110 bg motorların yakıt ortalaması 1.6 130 bg dizellerden düşük görünüyor..
    2013 eski kasanın değerlerine baktığımızda 1.6 130 bg ler 1.5 110 bg lerden daha düşük yakıt tüketmekte..

Bildiğimiz kadarı ile 1.5 110 bg motorlar değişmedi..
    Nasıl olduda yakıtı düşürdüler anlayamadım.
    Acaba değerler doğru yansıtılmamış olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fedo71

2014 yeni qasqai 1.5 110 bg motorların yakıt ortalaması 1.6 130 bg dizellerden düşük görünüyor..
    2013 eski kasanın değerlerine baktığımızda 1.6 130 bg ler 1.5 110 bg lerden daha düşük yakıt tüketmekte..

Bildiğimiz kadarı ile 1.5 110 bg motorlar değişmedi..
    Nasıl olduda yakıtı düşürdüler anlayamadım.
    Acaba değerler doğru yansıtılmamış olabilir mi?

Evet boyle bir durum soz konusu..Bunun nedeni ise yeni kasayla birlikte 1.5 dci motorlar gelistirildi hp gucu ayni kalmasina ragmen tork kuvveti 240 nm den 260 nm ye cikarildi.Bu gelisimde yeni kasanin dinamik tasariyla birlikte aracin 0-100 km ivmelenmesinde 0,5 saniye yakit tuketiminde ise sehir ici 100 km de 2 litreye sehir disinda da 1 litreye varan bir dusus yasandi :) Bu rakamlar gercegi yansitir mi diyeceksiniz yine, ama size şoyle bir ornek vereyim benim aracimin sehir disi verisi 4.6 olmasina ragmen ben sehir disinda 3 yildir 4.0 in uzerine hic cikmadim.bende kendi kendime hep derdim bu arac bu kadar yakmiyor niye 4.6 fabrika degeri var diye..uzun yolda bu aracin 4.6 yakmasi icin cok limitlerde gitmek gerekir(Megane'cilar Clio'cular bilir) 130 140 km bandinda.o yuzden bu gelistirilmis yeni 1.5 dci lerde 4.2 sehir ici verisi gercegi yansitmasa da sehir disi belirtilen rakama ben kefilim binlerce km denedim bu araci sehir disinda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texaas16 -- 18 Mayıs 2014; 15:15:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet boyle bir durum soz konusu..Bunun nedeni ise yeni kasayla birlikte 1.5 dci motorlar gelistirildi hp gucu ayni kalmasina ragmen tork kuvveti 240 nm den 260 nm ye cikarildi.Bu gelisimde yeni kasanin dinamik tasariyla birlikte aracin 0-100 km ivmelenmesinde 0,5 saniye yakit tuketiminde ise sehir ici 100 km de 2 litreye sehir disinda da 1 litreye varan bir dusus yasandi :) Bu rakamlar gercegi yansitir mi diyeceksiniz yine, ama size şoyle bir ornek vereyim benim aracimin sehir disi verisi 4.6 olmasina ragmen ben sehir disinda 3 yildir 4.0 in uzerine hic cikmadim.bende kendi kendime hep derdim bu arac bu kadar yakmiyor niye 4.6 fabrika degeri var diye..uzun yolda bu aracin 4.6 yakmasi icin cok limitlerde gitmek gerekir(Megane'cilar Clio'cular bilir) 130 140 km bandinda.o yuzden bu gelistirilmis yeni 1.5 dci lerde 4.2 sehir ici verisi gercegi yansitmasa da sehir disi belirtilen rakama ben kefilim binlerce km denedim bu araci sehir disinda :)
    quote:

afedersiniz aracınız nissanın hangi paketi? bende 1,5 dci almayı düşünüyorum fakat çok seçenekleri var. hangileri daha çok tutuluyor. tekna? tekna sport pack? 7 tane 1,5 dci var. kafam karıştı. şuan grand vitara 2,0 at kullanıcısıyım. lpg ile uzun yolda 100-120 arası 11-12 yakıyor.(12*2,72=32krş) hem yakıttan hem vergiden dolayı dizele geçmeyi düşünüyorum. biraz bilgi verebilirmisiniz. teşekkürler....

• 2014 QQ 1.5 dci tekna sahibiyim. uzun yolda 2 denemem oldu. aracım henüz 4 bin kmde. istanbul okmeydanından çıkıp tekirdağ çorluya geldim araçta 2 kişiydik. 3.5 lt ortalama gösterdi. bir kezde yine istanbul okmeydanından çıkıp silivri gümüsyaka köyüne 4 kişi ile klima açık gittim. yine ortalama 3.5 litre idi. yolculuklarım boyunca hız sabıtleyıcı 85 km ayarlı idi. yakıtından çok memnunum. 10 bın km leri aşınca yakıt biraz daha aşağı düşecektir. tavsiye ederim.
  • Yazmayayim diyorum ama fabrika verisi 4.7 lt olan arabaya 3.5 4 litreyi nasil yaktiriyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetkry

Yazmayayim diyorum ama fabrika verisi 4.7 lt olan arabaya 3.5 4 litreyi nasil yaktiriyorsunuz.

Forumda kanitladigim arkadaslarim var, 4.0 dan fazla kesinlikle yakmiyor sehir disi surekli bursadan balikesir tarafina gidiyorum hep 3.6 3.7 ile 90 km/h .

• Arkadasimda da qashqai var.uzun yol 120yle 5-6 litre civari dedi.3.7yi gectim 4 litre olsa bile clio kadar yakiyor demek.bu cussede bir araba icin inkansiz birsey.bence yol bilgisayarina guvenmeyin.denemelerinizi gidis-donus olarak yaptiniz mi.

• http://youtu.be/taWY0pXNT_U

• nabaki kullanıcısına yanıt
    bugün bende bir video çekeceğim.yapacağım 50 kmlik mesafede tiguan 1.4 tsi ile ortalamam en fazla 4,5-5 litre civarı olacak.(yazın klima kapalı 4 litreye düşüyor) ama aynı yolda ters istikamette ortalamam 7.5 civarı.demem o ki testlerinizi gidiş dönüş olarak yapın.bir de qashqaide yol bilgisayarı verilerini kontrol ettiniz mi.tiguanda 0,03 oranda sapma oluyor.qashqaide ne orandadır
  • Dun cekecegimi soyledigim video.yol gaziantepten birecike dönüş.40 kmnin ortalama tuketimi.

https://youtu.be/Z8DHXpiT7D0

• quote:

Dun cekecegimi soyledigim video.yol gaziantepten birecike dönüş.40 kmnin ortalama tuketimi.

Arkadasim benim degerlerim 30 40 km degerleri degil ayrica bu konu da bayagi eski.Artik tuketimlerim iyice oturdu cok fazla deneyim yasadim surekli uzun yol gezilere cikiyorum aracim 73 bin km oldu ve bir depoyla bursa'dan ege turuna cikip 1300 km sonra gelebiliyorum.Artik fix hic degismiyor Bursa'dan İzmir Cesme alacati 4.0 civarlarina gidebiliyorum oradaki gezilerim dur kalklarim(cunku fotografciyim) hersey icinde geze geze totalde 4.2 4.3 civarina bursaya variyorum uzerine mazot bile kaliyor.İnanmayacak ne var hep 90 la geziyorum hizli gitmiyorum benimle bu gezilere katilan forumdan arkadaslarim var cagiralim aktarsin bizlere @problack

• quote:

Dun cekecegimi soyledigim video.yol gaziantepten birecike dönüş.40 kmnin ortalama tuketimi.

Hocam 40 km lik bir parkurda 1.6 benzinli ASX ime 2.9 lt yaktririm forumda ortalik şenlenir

100 km nin uzerinde minimum 150 km dolaylarinda gerçekci bir parkurda çekin videoyu paylaşin alkislayalim.

Arkadasin yakit tuketim degerlerini kendim
    Bizzat gördüm şahit oldum yalan degil yani. Hatta Bursa Balikesir arasi 90 km sabit hiz cc ile 3.6 lt/100 km elde ettik, ayni parkurda benzinli 1.6 asx 4.5 lt/100 km yakmisti. Sizdr boyle bisey paylaşın inandirici olsun

• Ben ayni yolu giderken 7.3 litre ortalamayla gittim.anlatmak istedigim ilk şey test yapılacaksa gidiş-dönüş şeklinde yapilmali.tek yönlü testler bir anlam ifade etmiyor. Diğeri de fabrika verisi 4.7 litre olan makyajli qashqai nasil oluyor da 4 litre yakiyor bunu anlamiyorum.hadi cok sakin kullanılır fabrika verisi elde edilir ama 4 litre cok zor geliyor.eğer oluyorsa demek ki nissan testlerini hatali yapiyor

• Yaw bizim Qashqai nie 7.6 litre yakıyor 2011 plat 1.5 dci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirozz -- 19 Mart 2015; 1:48:42 >
  • Bende 2011 1,6 tekna var. Fulleyip 808 km yol yaptım (İzmit şehir içi ama çokda şehir içi sayılmaz dur kalkımız az) tekrar 255 tl ye fulledim. KM başına 31,5 kuruş ediyor, yol bilgisayarı değeride 7,6 lt/100 km ama sarfiyatım biraz daha az gibi
  • Arkadaşlar ben benzinli Audi A3 kullanıcısıyım. Karma 6.5-7 civarı yakıyor aracım. Sürüşü ve konforu gayet iyi ancak Doğuş otonun paragözlüğü sayesinde aracım donanım olarak Qq'ya kıyasla fakir sayılır. Eşim SUV/Crossover araçlara bayılıyor ve Qashqai'ye heves ediyor. Acaba Qashqai'nin şehirler arası kullanımda ne kadar konforludur? Acaba A3'ten Qq'ya geçersem konfor, sürüş zevki ve konfor olarak pişman eder mi? Bu arada harika ama kırılgan S-tronic şanzımandan sonra CVT keyif verir mi? Sağlamlığı nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrdr -- 27 Eylül 2016; 18:58:07 >
  • fedo71 F kullanıcısına yanıt
    her iki kasa 1.5dci sahibi oldum. yeni kasayı halen kullanıyorum. araçları alırken
    dediğiniz fark benim de dikkatimi çekmişti. 1.6 kullanmadım bilmiyorum ama
    bakımdan bakıma (10bin km) sıfırlarım yol bilgisayarı tüketim değerini. eski kasa 6.3-6.5 lt iken
    yeni kasa 5.3lt-5.5lt gösteriyor karma kullanımda.
    tork artmış ama performans farkı hiç hissetmedim. sanırım yakıt için ayarlama yapılmış.
    bu arada 1.6dci manuel aklımda kaldı ama 2. el ilanlarında daha az var. galiba 1.6 otomatik tercih ediliyor daha çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keus35 -- 27 Eylül 2016; 23:41:55 >
  • Merhaba qq kullanıcıları bende bir qq almayı düşünüyorum yardımcı olur musunuz? Otomatik te benzin mi Dizel mi tavsiye edersiniz? Hangi paketini almalıyım? Performans önemli bulunduğum yer itibarı ile yokuşlu yol çok. Azda ekonomik olsun. Teşekkürler...

• Selamlar saygılar,arkadaşlar form biraz eskide kalmış ama size bir sorum olacak.Nissan dizel qq almak istiyorum.1,5 DCİ motor mu yoksa 1,6 motor mu önerirsiniz.Bir çok yorumcu 1.6 daha az yakar ve daha verimli olur diye yazmışlar.Benim amacım yakıttan ziyade aracın performansı.Aracın her iki modelinin de vergileri aynı Bana hangi motor tavsiye edersiniz?
  • metehan50 M kullanıcısına yanıt
    1.6 alın geçin 1.5 ile uğraşmayın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.