Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.981
Cevap
286
Favori
1.815.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aklıma takılan 1-2 konu var.

-Sola/sağa çekme sorunu bende de baş gösterdi. Tavsiye üzerine başka bir yere rot/balansa gideceğim.

-Otomatik cam. Aynı anda 2 camı kapatmaya çalıştığım zaman "kapanma işlemi çok yavaşlıyor". Bir miktar yavaşlama normal olabilir ama benim durumumda yavaşlama fazlaca bariz. Aynı konuda şikayeti olan var mı?

-İst içi Nissan servis tavsiyesinde bulunabilir misiniz?
    Yakın zamanda 40,000km bakımına götüreceğim, bundan önceki servis tecrüberlerim pek olumlu değil. (yaklaşım+ bakım harici sorunların çözümü)

-kar lastiği konusu önceden işlenmiş, ama benim pazarlıksız aldığım ilk teklif. 4 adet Continental + rot/balans =1,400-TL. Sizce nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkhan

Arkadaşlar merhaba,

-Sola/sağa çekme sorunu bende de baş gösterdi. Tavsiye üzerine başka bir yere rot/balansa gideceğim.

-Otomatik cam. Aynı anda 2 camı kapatmaya çalıştığım zaman "kapanma işlemi çok yavaşlıyor". Bir miktar yavaşlama normal olabilir ama benim durumumda yavaşlama fazlaca bariz. Aynı konuda şikayeti olan var mı?

Yakın zamanda 40,000km bakımına götüreceğim, bundan önceki servis tecrüberlerim pek olumlu değil. (yaklaşım+ bakım harici sorunların çözümü)

-kar lastiği konusu önceden işlenmiş, ama benim pazarlıksız aldığım ilk teklif. 4 adet Continental + rot/balans =1,400-TL. Sizce nasıl?

cam konusu bende de mevcut, 2 camı aynı anda kaparken hız düşüyor, hatta o anda farlar açıksa, aydınlatma şiddetinin de azaldığını görebilirsiniz.
    kış lastiği olarak pirelli wintersport kullanıyorum, memnunum, 2009 ocak ayında 1250 TL ye almıştım, depolama ücreti vermiyorum, her değişimde, balans dahil 50 TL alıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fastx -- 24 Kasım 2009; 9:38:02 >

• teşekkürler bilgi için.

- bu arada yazmayı unutmuşum; ek garip bir problem daha mevcut,

- Radyo(FM) dinlerken sık sık yayın kesintisi olmakta. Bahsettiğim sistemin kapanması değil, yayın 3-5sn kesilmekte. İlk başta ayarlarla ilgli olabilir (TA vs.) dedim ama değil. Yorum/müzik vb dinliyorsanız içine ediliyor tabiki.

bu şikayetler sonrası ekleme ihtiyacı hissettim.
    Aracın yakıt tüketimi/gücü/sürüş konforu/performansından/genelinden çok memnunum.
  • quote:

teşekkürler bilgi için.

- Radyo(FM) dinlerken sık sık yayın kesintisi olmakta. Bahsettiğim sistemin kapanması değil, yayın 3-5sn kesilmekte. İlk başta ayarlarla ilgli olabilir (TA vs.) dedim ama değil. Yorum/müzik vb dinliyorsanız içine ediliyor tabiki.

Aracın yakıt tüketimi/gücü/sürüş konforu/performansından/genelinden çok memnunum.

Radyonuzun üzerinde bulunan menü düğmesine basın AF (Alternatif Frekans) özelliğini OFF konumuna getirin. Sorununuz çözülecektir.
    AF özelliğini OFF konuma getirmek için, Menu düğmesine 2 sn gibi bir süre basmanız gerekiyor. Ancak ondan sonra AF kapama menüsüne ulaşırsınız.

• xcarlink kullandığımı yazmıştım, şimdi bununla ilgili biraz detay yazayım.

Müzik sisteminden ben memnunum, tek problem ettiğim şey mp3 çalamamaktı. Çözümü ya müzik sistemini komple değiştirmek ya da bu haliyle mp3 çalmayı bir şekilde sağlamaktı. Sonunda xcarlink aparatının bu işi yapacağı kanaatine vardım. İlk önce ingiltere deki xcarlink sitesinden nasıl sipariş verebilirim diye düşünürken aynı sitenin Türkiye de de olduğunu farkettim. Tr de kargo dahil 100 Euro ya veriyorlar. Eğer uymaz ise geri alacakları garantisini de aldıktan sonra ürünü yaklaşık 1-1,5 ay kadar önce aldım ve kendim monte ettim.

Lafı çok uzatmayayım. Aldığım ürünün resmi aşağıda. Teybin arkasındaki cd changer slotuna xcarlink slotu kolayca takılıyor, elektrik bağlantısıda kolay yapılabiliyor. Alırken Nissan diye mutlaka belirtin, uyumlu slot olması lazım. Kurulum için daha önce MVDR arkadaşımızın verdiği " INSTALACION INTERFACE MP3 XCARLINK.pdf " dosyasından çok yararlandım, kendisine ayrıca teşekkür ederim. Dosya ispanyolca ama resimlerde yapılacaklar çok kolay anlaşılıyor. İndirmek isteyenler için linkini tekrar veriyorum. Linki kopyalayın ve * işaretini kaldırarak enter yapın.

http://rapid*share.com/files/100248108/INSTALACION_INTERFACE_MP3_XCARLINK.pdf

Kurulum sırasında bana en zor gelen kısım ön panelin sökülmesi idi, çünkü çok kolay çıkmıyor biraz zorlamak gerekiyor, aman kırmayayım derken epey zorlandım diyebilirim. Önemli bir konu, daha önce gokere bahsetmişti, ön paneli sökerken hava yastıkları ışıklarının olduğu kabloyu sökmeyin, sökerseniz araç bilgisayarının hava yastığı ışığı yanıp sönmeye başlıyor, tek çare servise gidip düzelttirmek, dikkat.. gokere demişken belirtmeden geçemeyeceğim. Kendisine pm den oldukça fazla tacizde bulundum, sağolsun her defasında bana detaylı bilgiler verdi, çok teşekkür ediyorum..

Sonuca gelirsek; oldukça memnunum. Fiyatı bu çapta bir ürün için fazla gelebilir ama benim için fiyatını hakeden bir ürün. İster usb bellek ister sd kart takarak istediğim mp3 leri dinleyebiliyorum. Ses kalitesi mükemmel diyebilirim. Direksiyondan kumanda edebiliyorsunuz. ister şarkı isterseniz klasör atlatabiliyorsunuz. telefon çaldığında bluetooth aracılığı ile radyonun durması gibi bu da duruyor ve telefon çalıyor, konuşma bittikten sonra tekrar kaldığı yerden devam ediyor. Arabayı kapattınız sabah tekrar çalıştırdığınızda yine en son kaldığı yerden çalmaya devam ediyor. 1,5 aydır arabamda tek cd yok, radyo dinlemeyi bile unuttum açıkçası. Konuyla ilgili sorular olursa memnuniyetle yanıtlamaya çalışırım.

Linkler;

http://www.xcarlink.co.uk/product.php?productid=32&cat=10&page=1

http://www.xcarlink.com.tr/

Cihaz;

Nissan Slotu;

• Herkes kış lastiklerinden bahsediyor ama 18" değil herhalde diye düşünüyorum. Ben hala Platinium lastiği aramaktayım. Bilen duyan ?

quote:

Orijinalden alıntı: fastx

quote:

Arkadaşlar merhaba,

cam konusu bende de mevcut, 2 camı aynı anda kaparken hız düşüyor, hatta o anda farlar açıksa, aydınlatma şiddetinin de azaldığını görebilirsiniz.
    kış lastiği olarak pirelli wintersport kullanıyorum, memnunum, 2009 ocak ayında 1250 TL ye almıştım, depolama ücreti vermiyorum, her değişimde, balans dahil 50 TL alıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: MVDR

quote:

teşekkürler bilgi için.

Radyonuzun üzerinde bulunan menü düğmesine basın AF (Alternatif Frekans) özelliğini OFF konumuna getirin. Sorununuz çözülecektir.
    AF özelliğini OFF konuma getirmek için, Menu düğmesine 2 sn gibi bir süre basmanız gerekiyor. Ancak ondan sonra AF kapama menüsüne ulaşırsınız.

MVDR hocam, bilgi için çok teşekkürler. ilk işim AF'i kapatmak olsun.

• Sayın Egé, bilgiler için teşekkürler ama sizin de dediğiniz gibi bencede fiyat biraz yüksek gibi...ben CD ler ile uğraşıyorum mp3 kaydedip öyle dinliyorum
  • Ege rica ederim yardimci olabildigime sevindim. Ben aldigim xcarlink ipod adaptorunude pioneer aldigim icin sattim :) incelememi gordunuz heralde.

Bu arada xcarlink ile bir ek bilgi daha vermek istiyorum arkadaslar muzik sisteminiz 5 li cd calar ise cihazin arkasinda cd changer girisi olmadigindan cihaziniza uymayacaktir aman diyim. Tekli cd calarli sistemi olanlar kolaylikla kendileri montaji yaparak kullanabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockerdem

16 benzinlide, şehir içinde 27-30 kr civarı yakıt tüketimi var. yaklaşık bir depo ile, 200 TL ile diyelim ya da 600-650 km gidebiliyorsun şehir içinde. şehir dışı örneği veremicem, zira ben uzun yolda daha çok yakıyorum, 170-190 ile gittiğimden :)

en hosuma giden sey burada sizlerin deneyimlerini okurken benzer seyleri dusunmus ya da benzer deneyimleri yasadigimizi kesfetmek:) rockerdamin yakit tuketim degerlerine katiliyorum araci aldigimdan beri ben de surekli ankara yolu yapip duruyorum sehir disindan daha cok yakiyorum rockerdam gibi, bu gun ortalama tuketimde 10,6 gibi bir deger gordum :) surat felakettir ama o yolda cok sikici yahu.

Bu arada aracimin fren sistemine bayiliyorum bu gun tekrar bir test imkanim oldu gene beni yaniltmadi buradan soyliyeyim.

MVDR meslektas miyiz merak ettim ben de cok fazla simetri hastaligi yoktur ama sayende aracin direksiyonuyla gostergeler uzerindeki yayin birbirini ortalamadigini kesfettim her gozum takildiginda sizi aniyorum kinayeli tesekkurlerimi kabul ediniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: gokere

quote:

Orijinalden alıntı: rockerdem

16 benzinlide, şehir içinde 27-30 kr civarı yakıt tüketimi var. yaklaşık bir depo ile, 200 TL ile diyelim ya da 600-650 km gidebiliyorsun şehir içinde. şehir dışı örneği veremicem, zira ben uzun yolda daha çok yakıyorum, 170-190 ile gittiğimden :)

en hosuma giden sey burada sizlerin deneyimlerini okurken benzer seyleri dusunmus ya da benzer deneyimleri yasadigimizi kesfetmek:) rockerdamin yakit tuketim degerlerine katiliyorum araci aldigimdan beri ben de surekli ankara yolu yapip duruyorum sehir disindan daha cok yakiyorum rockerdam gibi, bu gun ortalama tuketimde 10,6 gibi bir deger gordum :) surat felakettir ama o yolda cok sikici yahu.

Bu arada aracimin fren sistemine bayiliyorum bu gun tekrar bir test imkanim oldu gene beni yaniltmadi buradan soyliyeyim.

MVDR meslektas miyiz merak ettim ben de cok fazla simetri hastaligi yoktur ama sayende aracin direksiyonuyla gostergeler uzerindeki yayin birbirini ortalamadigini kesfettim her gozum takildiginda sizi aniyorum kinayeli tesekkurlerimi kabul ediniz :)

Açıkcası ben de dikkat etmemiştim ama bizim önceki başlıkta sanırım Almanya'dan bir QQ kullanıcısı bahsetmişti bu konudan sonra ben de baktım benimki de öyle...
    Yani ben kendi kendime bulmadım.
    esas hastalığım ses ile ilgili, tıkırtı, vızıltı, mırıltı, takırtı, herşeyi duyuyorum. :)

• Sormadığım bayi kalmadı. Hala 18" kış lastiği bulamadım. Bulan mutlaka haber versin. Toplu alım yaparız.

quote:

Orijinalden alıntı: QQ ARE

Herkes kış lastiklerinden bahsediyor ama 18" değil herhalde diye düşünüyorum. Ben hala Platinium lastiği aramaktayım. Bilen duyan ?

quote:

Orijinalden alıntı: fastx

quote:

Arkadaşlar merhaba,

• Herkese merhabalar

Sonunda bende 2008 1.6 Texna Executive cam tavan aldım. Araçtan memnunum.
    1- Ön 2 lastik değiştirmem gerekiyor tanesine 500 TL vermek istemiyorum, Orta yollu 4 mevsim Hangi tekeri tavsiye edersiniz? Aracın sağa cekmesi sanırım kabak lastiklerden dolayı.
    2- Kapıları kitleyince acık cam varsa otomatik kapanmıyor, servis bu özellik yok diyor. Gerçekten yok mu? Varda yazılımından açmak mı gerekiyor acaba yoksa 40 TL ye satılan modüller var ondan mı taktırsam?
    3- Araç yola çıkınca normalde kapıların kitlenmesi gerekir fakat böyle bir şey olmuyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? Gerçi kapıların kitli olması iyimi kötümü tam çözemedim. Yani bir kaza olsa ve kapılar açılmasa durum daha kötü olmaz mı?
    4-Ucuz yollu navigasyon alacağım ebay da 70 dolar falan. Bunu teyibin arkasına bağlamak mümkünmü acaba, aux yok ama teyip arkasında mutlaka ses girişi vardır diye düşünüyorum.

Sorular çok oldu ama cevap yazanlara şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myelkovan -- 25 Kasım 2009; 10:06:03 >

• 3'e cevap vereyim. kontağı açıp vitesin arkasındaki merkezi kilit tuşuna 10-15 saniye kadar basılı tutuyorsun yanlış hatırlamıyorsam. bundan sonra araç 20km hızı aştığında kapılar otomatik kitleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarcinbey

Sayın Egé, bilgiler için teşekkürler ama sizin de dediğiniz gibi bencede fiyat biraz yüksek gibi...ben CD ler ile uğraşıyorum mp3 kaydedip öyle dinliyorum

mp3 kaydetmiyorsunuzdur, normal track kaydediyorsunuzdur. Çünkü bizim teypler (Platinum hariç) mp3 cd si çalmıyor, yoksa çalıyorda ben boşu boşunamı uğraştım bu kadar yaww..

Ne farkı var derseniz, 1 cd ye track olarak en fazla 15-20 adet müzik yüklenebilirken mp3 formatında 200-220 civarında yükleyebiliyorsunuz. Mesela ben 2 GB lık sd kartıma tam 594 adet kopyaladım, sırayla dinliyorum, hepsi ne zaman biter pek bilemiyorum doğrusu..

• 3. Nolu cevap için, Birkaç defa bunu denedim fakat bir sonuç alamadım. Akşam tekrar deneyeceğim ama evet aynen öyle yaptım, kontak açık - kapalı ikisinide denedim 10 -15 saniye basılı tuttum olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byrock

Sormadığım bayi kalmadı. Hala 18" kış lastiği bulamadım. Bulan mutlaka haber versin. Toplu alım yaparız.

Şuraya bakarmısınız, 18' var gibi görünüyor..

http://www.lastik24.com/default.asp?kod1=t&kod2=t&kod3=18&kat=Lastik&gb=adv&bata=t&kata=4X4k&submit=ARA

• quote:

Orijinalden alıntı: myelkovan

Herkese merhabalar

Sonunda bende 2008 1.6 Texna Executive cam tavan aldım. Araçtan memnunum.
    1- Ön 2 lastik değiştirmem gerekiyor tanesine 500 TL vermek istemiyorum, Orta yollu 4 mevsim Hangi tekeri tavsiye edersiniz? Aracın sağa cekmesi sanırım kabak lastiklerden dolayı.
    2- Kapıları kitleyince acık cam varsa otomatik kapanmıyor, servis bu özellik yok diyor. Gerçekten yok mu? Varda yazılımından açmak mı gerekiyor acaba yoksa 40 TL ye satılan modüller var ondan mı taktırsam?
    3- Araç yola çıkınca normalde kapıların kitlenmesi gerekir fakat böyle bir şey olmuyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? Gerçi kapıların kitli olması iyimi kötümü tam çözemedim. Yani bir kaza olsa ve kapılar açılmasa durum daha kötü olmaz mı?
    4-Ucuz yollu navigasyon alacağım ebay da 70 dolar falan. Bunu teyibin arkasına bağlamak mümkünmü acaba, aux yok ama teyip arkasında mutlaka ses girişi vardır diye düşünüyorum.

Sorular çok oldu ama cevap yazanlara şimdiden teşekkürler

1. 4 mevsim lastik olarak 17" Bridgestone Dueler kullanıyorum, tavsiye edebilirim.
    2. Evet bu özellik yok ama dediğiniz gibi 40-50 Tl lik bir aparatla çözülüyor, servislerde yapıyor diye bir arkadaş burada yazmıştı.
    3. Ben arkadaşın dediği yöntemle yaptım bunu. Araba çalışır durumda, vitesin arkasındaki merkezi kilidin kapıları kapama tarafına elinizle basıp 10-15 saniye basılı tutuyorsunuz oluyor. Bu şekilde olmazsa birde araba hareket halinde iken aynısını deneyin, ben araba çalışırken yaptığımı biliyorum ama hareket halindemiydi hatırlayamadım..
    4. 2010 modellerde aux girişi standart var artık. Aynı teyp olduğuna göre arkasında girişi vardır, varsa servis halledebilir.

Bu arada hoşgeldiniz, isminizi ekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 25 Kasım 2009; 11:25:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

Orijinalden alıntı: byrock

Sormadığım bayi kalmadı. Hala 18" kış lastiği bulamadım. Bulan mutlaka haber versin. Toplu alım yaparız.

Şuraya bakarmısınız, 18' var gibi görünüyor..

http://www.lastik24.com/default.asp?kod1=t&kod2=t&kod3=18&kat=Lastik&gb=adv&bata=t&kata=4X4k&submit=ARA

Bu linkte yanak yüksekliği ve taban genişliği orijinal platinum lastikle (215/55/R18'') uyuşan yok sanırım.
    Yanak yüksekliğinin farklılığı nedeniyle yuvarlanma mesafesi değişiyor, ki size yakıt sarfiyatında (yuvarlanma mesafesi arttığı için tekerliğin aynı turunda orijinal lastiğe göre daha fazla mesafe gidersiniz ancak yol bilgisayarında, eski tekerlek ölçüsüne ayarlı olduğu için yakıt sarfiyat hesabında az da olsa hata olur) ve hızlanmada az olsa dezavantaj, son sürat (kadranda gerçek hızınızı göremezsiniz hızınız yere göre hesaplarsanız görebilirsiniz) de olumlu yönde avantaj sağlar.
    Kışın (karlı, yağmurlu kaygan ve ıslak zeminde) daha ince lastik kullanmak tercih ediliyorken kalınlaştırmak da yol tutuşu az da olsa olumsuz etkiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 25 Kasım 2009; 13:26:14 >

• Hürriyet oto yaşam test merkezi tarafından Nissan Qashqai 1.5 dCi testi yapılmış. Okumak isteyenler bakabilirler..

http://www.hurriyetoto.com.tr/oto/otoyasam/testdetay.php?cid=9617&dt=0
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.