Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.980
Cevap
286
Favori
1.815.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben taktırdım. Gayet şık duruyor ve inanılmaz güzel aydınlatıyor.

Yenibosna taraflarına yakınsan ben burada taktırdım.

http://www.cenmax.com.tr/

quote:

Orijinalden alıntı: mcgywer

Arkadaşlar, platinuma xenon far taktırmayı düşünüyorum. Araç daha mı hoş olur acaba? Yorumlarınızı yazar mısınız? Taktıran arkadaşlar (istanbul) bana adres verebilirler mi?
  • Sportur'a sorduğumda kendilerinin xenon far taktıklarını ancak çok tavsiye etmediklerini söylemişlerdi. Bence QQ'a kesinlikle gerekli. Byrock, sitede 7 farklı xenon far tipi var, sen hangisinden taktırdın, ne kadara mal oldu, aralarındaki farkı anlattılarmı?Teşekkürler.
  • Merhabalar

18 Eylül 2008 de Nissan QQ 1,5 DCİ tekna aldım. Dün nissan yetkili servisinden mektup geldi. Aracınızın direksiyon bölümünde boşluk olabileceği ve bunun kendisini bir tıkırtı ile belli edebileceği ve çok ciddi sıkıntılara yol açabileceği falan yazıyor. Acaba sizlerede geldimi böyle bir mektup ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacksonpred

Merhabalar

18 Eylül 2008 de Nissan QQ 1,5 DCİ tekna aldım. Dün nissan yetkili servisinden mektup geldi. Aracınızın direksiyon bölümünde boşluk olabileceği ve bunun kendisini bir tıkırtı ile belli edebileceği ve çok ciddi sıkıntılara yol açabileceği falan yazıyor. Acaba sizlerede geldimi böyle bir mektup ?

Ben Eylül 2009 da aldım, daha çok yeni olduğu için henüz böyle bir mektup almadım, belki 1 yıl sonra gönderirler..

Bu arada Qashqai kullanıcısı olarak kulübümüze sizi de ekleyelim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 3 Aralık 2009; 12:24:40 >
  • quote:

Merhabalar

Belki servislerde yığılma olmaması için tarih sırasına göre yollanıyordur. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MVDR

quote:

Merhabalar

Belki servislerde yığılma olmaması için tarih sırasına göre yollanıyordur. :)

teşekkürler beni de eklerseniz sevinirim forumda acemi sayılırım
    evet dediğiniz mantıklı bence bunun devam gelir gibi:)
  • belki sadece belli serideki araçlarda vardır. çıkar kokusu yakında :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_F

Arkadaşlar 2. el SUV almak niyetindeyim. Alternatifler arasında Qashqai de var. Bu forumda yazdıklarınız gerçekten faydalı oldu.

QQ.ın performansı/akselerasyonu hakkında bilgi verebilir misiniz? Bir de yüksek hızda içeri giren ses gerçekten rahatsız edici düzeyde mi?

Teşekkür ederim.

Test sürüşü henüz yapamadım. Kısa mesafe hızlanmasını kullandığınız diğer araçlarla da mukayese ederek söyleyebilir misiniz.? Bir de şu ses meselesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockerdem

belki sadece belli serideki araçlarda vardır. çıkar kokusu yakında :)

Olaydan etkilenen belli miktardaki araç için, şase numara aralığına göre servis davet mektupu gönderilmiştir.

Aynı parça yine bir miktar X-Trail modellerine de uygulanacağı için, servis yoğunlukları hesaplanarak bir program yapılmıştır.

Bu sırada bakım vb. işlemler için servis ziyaretlerinizde, eğer aracınız bu değişim listesine dahil ise işlem yapabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manager79

quote:

Olaydan etkilenen belli miktardaki araç için, şase numara aralığına göre servis davet mektupu gönderilmiştir.

Aynı parça yine bir miktar X-Trail modellerine de uygulanacağı için, servis yoğunlukları hesaplanarak bir program yapılmıştır.

Bu sırada bakım vb. işlemler için servis ziyaretlerinizde, eğer aracınız bu değişim listesine dahil ise işlem yapabilirler.

evet mektubun başında şase numarası eklenmiş. peki hocam böyle bişey saptanırsa araçta yenisi ile değiştirirlermi sence yoksa tamir edip verirlermi, daha önce bu tarz bi olaydaki genel yaklaşımı bilmediğim için soruyorum bence yenisini vermezlerde:)

• quote:

Orijinalden alıntı: manager79

quote:

manager79, tam neredesin bu işe bir açıklık getir diye yazacaktım ki baktım yetişmişsiniz. Teşekkürler..

Bu çağırma tüm qq ler için geçerli olacakmı yoksa belli seri araçlardamı problem var ve sadece bunlarmı çağrılacak..

• Eğer aracınız, 4.11.2006-4.6.2009 tarihleri arasında üretilmiş bir QQ veya 24.11.2006-14.7.2009 tarihleri arasında üretilmiş bir X-trail ise aracınızın, servise çağrılma ihtimali bulunmaktadır.
    değişecek-eklenecek parçayı ekte bulabilirsiniz. Ortalama 30dk ile 2 saat içinde yapılacak bir işlemdir. (servis yoğunluğu, tecrübe vb. sebeplerden dolayı değişebilir.)

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###
    ### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 3 Aralık 2009; 18:01:05 >

• aracımı 30000 bakımına götürdüğümde, direksiyon meselesi için mektup geldi mi diye sordular, gelmediğini ilettim, bakım sürecinde bu işlemi de yapmışlar, tam detayı nedir bilmiyorum
  • quote:

Eğer aracınız, 4.11.2006-4.6.2009 tarihleri arasında üretilmiş bir QQ veya 24.11.2006-14.7.2009 tarihleri arasında üretilmiş bir X-trail ise aracınızın, servise çağrılma ihtimali bulunmaktadır.
    değişecek-eklenecek parçayı ekte bulabilirsiniz. Ortalama 30dk ile 2 saat içinde yapılacak bir işlemdir. (servis yoğunluğu, tecrübe vb. sebeplerden dolayı değişebilir.)

Ne zaman üretildiğini nasıl bilebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

Eğer aracınız, 4.11.2006-4.6.2009 tarihleri arasında üretilmiş bir QQ veya 24.11.2006-14.7.2009 tarihleri arasında üretilmiş bir X-trail ise aracınızın, servise çağrılma ihtimali bulunmaktadır.

Ne zaman üretildiğini nasıl bilebiliriz.

Ya Nissan TR'den telefonla veya Nissan Global'den şasi numarasını mail atarak öğrenebilirsiniz. Onların veri tabanında herşey vardır. Sanırım çoğu QQ'i sırayla çağıracaklar. Benimki ocak-şubat 2009 gibi üretildi. Mart 2009'da gümrükten çekildi. Nisan 2009'da teslim aldım.
    Benim direksiyonda bir boşluk hissi vardı. Ama bu boşluk hissi sadece 80 km/s üzeri hızlarda oluşuyor. Park halinde, rolantide olmuyor. Bu konuyla alakalı mı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 4 Aralık 2009; 12:39:29 >

• quote:

.................
    Ya Nissan TR'den telefonla veya Nissan Global'den şasi numarasını mail atarak öğrenebilirsiniz.

Aracı alırken trafiğe de verilmiş onaylanmış olan fatura ile birlikte teknik belger var, acaba üretim tarihi oralarda bir yerde yokmudur.. Akşama bakayım ben o belgelere bari.. Gerçi bende en ufak bir sıkıntı görünmüyor şimdilik..
  • quote:

Merhabalar

Çok ciddi sıkıntılardan kasıt nedir acaba?

Ben açıkçası "boşluk" la ilgili bir problem hissetmedim. Gerçi aracım 2008, MVDR'nin belirtiği tarihlere istinaden göstermekte fayda var sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkhan

quote:

Merhabalar

Çok ciddi sıkıntılardan kasıt nedir acaba?

Ben açıkçası "boşluk" la ilgili bir problem hissetmedim. Gerçi aracım 2008, MVDR'nin belirtiği tarihlere istinaden göstermekte fayda var sanırım.

Alman motorlu taşıtlar devlet dairesi'nin web sitesindeki açıklamaya göre;

Özel koşullar altında, direksiyon şaftında gevşemeye yol açabileceğini ve bu durumda aracın direksiyon hakimiyetinin yitirilebileceği belirtiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: myelkovan

Herkese merhabalar

Sonunda bende 2008 1.6 Texna Executive cam tavan aldım. Araçtan memnunum.
    1- Ön 2 lastik değiştirmem gerekiyor tanesine 500 TL vermek istemiyorum, Orta yollu 4 mevsim Hangi tekeri tavsiye edersiniz? Aracın sağa cekmesi sanırım kabak lastiklerden dolayı.
    2- Kapıları kitleyince acık cam varsa otomatik kapanmıyor, servis bu özellik yok diyor. Gerçekten yok mu? Varda yazılımından açmak mı gerekiyor acaba yoksa 40 TL ye satılan modüller var ondan mı taktırsam?
    3- Araç yola çıkınca normalde kapıların kitlenmesi gerekir fakat böyle bir şey olmuyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? Gerçi kapıların kitli olması iyimi kötümü tam çözemedim. Yani bir kaza olsa ve kapılar açılmasa durum daha kötü olmaz mı?
    4-Ucuz yollu navigasyon alacağım ebay da 70 dolar falan. Bunu teyibin arkasına bağlamak mümkünmü acaba, aux yok ama teyip arkasında mutlaka ses girişi vardır diye düşünüyorum.

Sorular çok oldu ama cevap yazanlara şimdiden teşekkürler

Benim araçım QQ 1.5 tekna 3 numaralı özellikle ilgili olarak kontak açık iken kapı kilidine 4-5 saniye bastım. Özellik bip sesi ile devreye girdi kapılar şimdi yola çıkınca otomatik kilitleniyor.

• """Aracınızın direksiyon bölümünde boşluk olabileceği ve bunun kendisini bir tıkırtı ile belli edebileceği ve çok ciddi sıkıntılara yol açabileceği....."

Bu yazıyı okuyunca açıkçası bende çok endişelendim, biraz araştırdım ama en kısa zamanda müşteri ilişkilerini arayacağım.

http://www.vosa.gov.uk/vosa/apps/recalls/searches/expand.asp?uniqueID=7BE34389CECFD06D802574320045E6A2&freeText=Blank

http://www.dft.gov.uk/vosa/apps/recalls/searches/search.asp
    belirtildiğine göre spesifik olarak etkilenen şasi numaraları :SJNF**J10*1013272 SJNF**J10U1022002 benim şasi numarsı bunlara girmiyor ama ( SJNFCAJ10U1345***) (GÜMRÜK ÇIKIŞ TARİHİ 18.02.2009)
    ancak muhtemelen diğer tüm modellerde geri çağrılacak

Recalls Numbers 2008/61, 2008/63

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarcinbey -- 4 Aralık 2009; 23:15:12 >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.