Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.979
Cevap
286
Favori
1.815.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MVDR

quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

Orijinalden alıntı: byrock

Sormadığım bayi kalmadı. Hala 18" kış lastiği bulamadım. Bulan mutlaka haber versin. Toplu alım yaparız.

Şuraya bakarmısınız, 18' var gibi görünüyor..

http://www.lastik24.com/default.asp?kod1=t&kod2=t&kod3=18&kat=Lastik&gb=adv&bata=t&kata=4X4k&submit=ARA

Bu linkte yanak yüksekliği ve taban genişliği orijinal platinum lastikle (215/55/R18'') uyuşan yok sanırım.
    Yanak yüksekliğinin farklılığı nedeniyle yuvarlanma mesafesi değişiyor, ki size yakıt sarfiyatında (yuvarlanma mesafesi arttığı için tekerliğin aynı turunda orijinal lastiğe göre daha fazla mesafe gidersiniz ancak yol bilgisayarında, eski tekerlek ölçüsüne ayarlı olduğu için yakıt sarfiyat hesabında az da olsa hata olur) ve hızlanmada az olsa dezavantaj, son sürat (kadranda gerçek hızınızı göremezsiniz hızınız yere göre hesaplarsanız görebilirsiniz) de olumlu yönde avantaj sağlar.
    Kışın (karlı, yağmurlu kaygan ve ıslak zeminde) daha ince lastik kullanmak tercih ediliyorken kalınlaştırmak da yol tutuşu az da olsa olumsuz etkiler.

Evet sitede; 215/55/18, tüm markalarda tüm lastiklerde arattırdığımda sadece 1 sonuç çıkıyor. O da kış lastiği değil, yüksek performans kategorisinde.
    Sormak istediğim, 18 inç fakat 215/55 e en yakın değerlerdeki bir kış lastiği taktırılabilir mi ve taktırdığımız zaman ne gibi olumsuz etkileri olabilir?
    -Lastik konusu dışında- Farkettiğim bir şey var. Aracın hızındaki ani düşüşlerde müziğin sesi belirgin olarak azalıyor. Herkeste böyle mi acaba? Ya da zaten böyleydi de ben mi broşürleri okurken kaçırdım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgywer -- 25 Kasım 2009; 21:28:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgywer
    Evet sitede; 215/55/18, tüm markalarda tüm lastiklerde arattırdığımda sadece 1 sonuç çıkıyor. O da kış lastiği değil, yüksek performans kategorisinde.
    Sormak istediğim, 18 inç fakat 215/55 e en yakın değerlerdeki bir kış lastiği taktırılabilir mi ve taktırdığımız zaman ne gibi olumsuz etkileri olabilir?
    -Lastik konusu dışında- Farkettiğim bir şey var. Aracın hızındaki ani düşüşlerde müziğin sesi belirgin olarak azalıyor. Herkeste böyle mi acaba? Ya da zaten böyleydi de ben mi broşürleri okurken kaçırdım..

Platinum'un menüsünü bilmiyorum ama QQ Tekna Executive'de hıza bağlı ses ayarı için,
    1) MENU düğmesine basın

2) MENU/VOL düğmesini saat yönünde veya saatin tersi yönde çevirin, ekranda;
    PHONE SETUP (TELEFON AYARI) <-> SPEED VOL (HIZA BAĞLI SES) <-> BEEP (BİP SESİ) <-> PHONE SETUP (TELEFON AYARI) seçenekleri gözükecek

3)Ekranda SPEED VOL görüntülendiğinde kısaca ENTER düğmesine basın ve hıza bağlı ses yüksekliğini ayarlamak için MENU/VOL düğmesini saat yönünde veya saatin tersi yönünde çevirin.

4)Ayarı 0 (sıfır) değerine ayarlamak hıza bağlı ses yüksekliği işlevini kapatır. Hıza bağlı ses yüksekliği değerini artırmak araç hızıyla ses yüksekliğinin daha çabuk yükselmesine sebep olur. Ayarı kaydetmek için ENTER düğmesine tekrar basın.

İstenilen seviyeler ayarlandıktan sonra, menüden çıkmak için MENU düğmesine basın veya hiçbir düğmeye basmadan en az 10 saniye bekleyin.

Nasıl kolay di mi?

QQ kullanım kılavuzu 4-37'den birkaç imla hatası dışında aynen aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 25 Kasım 2009; 23:12:24 >

• Teşekkürler MVDR..Yarın arabaya biner binmez bunu deneyeceğim. Diğer sorum için de (kış lastiği) beni bilgilendirirsen sevinirim ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgywer

Teşekkürler MVDR..Yarın arabaya biner binmez bunu deneyeceğim. Diğer sorum için de (kış lastiği) beni bilgilendirirsen sevinirim ..

http://www.pirelli.com.tr/tr_TR/browser/attachments/pdfCatalog/car-suv-van/W210SZ.pdf

Burada istediğiniz ölçüde lastik var ancak bu spor otomobiller için uygun görülmüş bir lastik, QQ'in lastiklerini 4x4 kategorine koydukları için genelde tabanı geniş kış lastiği bulabiliyorsunuz.

http://www.pirelli.com.tr/tr_TR/browser/attachments/pdf/Pirelli_FiyatListesi_Oto_20091113.pdf

Bir başka problem sitede her ne kadar 215/55 R18 var deseler de fiyat kataloğunda o ürün yok. Bu durumda Pirelli Türkiye'ye baskı yapmanız gerekebilir.

• Ekleyiver kardeşim beni de: 2009 Siyah 2.0 4x4 dizel Full Paket
  • Arkadaslar,
    Hepinize hayirli bir bayram diliyorum ve bayraminizi kutluyorum.

Bayramda sehirdisina cikacak arkadaslarimizi dikkatli olmaya davet ediyorum. Yavas gidelim, sagsalim gidelim sevdiklerimizi ve sevenlerimizi uzmeyelim
  • HERKESİN KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN...
  • Sevdiklerinizle birlikte, sağlıklı mutlu ve güzel bayramlar dielrim....
  • Nissan TR de bayram tatilinde sanırım 3 gündür web sitesi çalışmıyor. :)
  • Ben de simdi sen soyleyince baktim. Bayrami firsat bilip guncelleme falan yapiyorlardir belki :)
    Ya da site coktu, bayram diye bakacak adam yok :))))
  • QQ araştırıyorum, uygun bulursam almayı düşünüyorum,
    ikinci el fiyatlarına bakıyorum ama sıfırının visia 50, tekna 55 olduğu bir aracın 2. elinin 45in üzerinde olması normal değil,
    sizce de öyle değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtal -- 29 Kasım 2009; 15:02:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gpunto

QQ araştırıyorum, uygun bulursam almayı düşünüyorum,
    ikinci el fiyatlarına bakıyorum ama sıfırının visia 50, tekna 55 olduğu bir aracın 2. elinin 45in üzerinde olması normal değil,
    sizce de öyle değil mi?

sahibinden.com a baktınız mı, daha düşük fiyatlara çok sayıda araç mevcut, benim aracımda listede, 42500 fiyat yazdım
    1,6 tekna, 2009 model, 30000km
  • quote:

Orijinalden alıntı: fastx

quote:

sizce de öyle değil mi?

sahibinden.com a baktınız mı, daha düşük fiyatlara çok sayıda araç mevcut, benim aracımda listede, 42500 fiyat yazdım
    1,6 tekna, 2009 model, 30000km

benim favorim 1.5 dci.
  • Arkadaşlar 2. el SUV almak niyetindeyim. Alternatifler arasında Qashqai de var. Bu forumda yazdıklarınız gerçekten faydalı oldu.

QQ.ın performansı/akselerasyonu hakkında bilgi verebilir misiniz? Bir de yüksek hızda içeri giren ses gerçekten rahatsız edici düzeyde mi?

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk_F -- 3 Aralık 2009; 15:07:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan_gir

Ekleyiver kardeşim beni de: 2009 Siyah 2.0 4x4 dizel Full Paket

Eklendiniz, hoşgeldiniz..
  • quote:

sizce de öyle değil mi?

Sıfır Tekna 1.5 dCi 16 Jant fiyatı 55 civarı. Daha önce Tekna versiyon hep 17 jant ile satıldı, bununla birlikte fiyatı 56 kabul edin. Bu durumda 2. el 2009 model 1.5 dci motor qq nin 45 ve üstü olması bence normal. % 15-20 gibi bir oranda daha aşağıda fiyatlar.. Diğer arabalarda da durum bundan çok farklı değil.
  • Arkadaşlar,

2009 model mayıstan sonra çıkan, hız kontrollü 1,5dci 17" araç ikinci elde ne kadar fiyata vardır.

cam tavan olsun olmasın farketmez, bazı sitelerde ikinci eli daha yok. Bu aracı almak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelcevat1976 -- 1 Aralık 2009; 10:27:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelcevat1976

Arkadaşlar,

2009 model mayıstan sonra çıkan, hız kontrollü 1,5dci 17" araç ikinci elde ne kadar fiyata vardır.

cam tavan olsun olmasın farketmez, bazı sitelerde ikinci eli daha yok. Bu aracı almak istiyorum

bu arabanin 2.elini bulmak imkansiza yakin sanirim. Dediginiz model elimde var benim. Hiz kontrolu icin yeni bir ozellik demislerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirba

quote:

Orijinalden alıntı: kelcevat1976

Arkadaşlar,

bu arabanin 2.elini bulmak imkansiza yakin sanirim. Dediginiz model elimde var benim. Hiz kontrolu icin yeni bir ozellik demislerdi.

evet normalde tekna modelinde hız kontrolü yok, fakat 2009 mayıs sanırım sonrasında takılmaya başlandı hatta bir süre sonra sadece cam tavanlı olanlar geldi, cam tavansız olanda gelmez oldu.
  • Arkadaşlar, platinuma xenon far taktırmayı düşünüyorum. Araç daha mı hoş olur acaba? Yorumlarınızı yazar mısınız? Taktıran arkadaşlar (istanbul) bana adres verebilirler mi?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.