Yüzbaşı
23 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 155 (Bu ay: 0)
Gönderileri
ZAMANI GELDİ... PAGAN'IN IŞIĞI ÜZERİNİZE OLSUN ;)

Far Cry 4 %100 Türkçe Yama İndir

 Far Cry 4 Türkçe Yama (%100) 30.10.2015

YAMAYI KURDUKTAN SONRA, OYUN İÇİNDEN DİLİ "TÜRKÇE" OLARAK AYARLAMAYI UNUTMAYIN:

 Far Cry 4 Türkçe Yama (%100) 30.10.2015


---------------------------

Selamlar,

Uzun zamandır üzerinde çalıştığım TechnoGame'den arkadaşların da yardımlarıyla tamamlamak üzere olduğum "Far Cry 4 PC - %100 Türkçe Yama", yarın (30 Ekim 2015) akşam 20:00'da yayınlanacaktır.

Yama, tüm sosyal mecralarda ve TechnoGame.net sitesinde aynı anda yayınlanacak.

Gelecek olası sorulara cevap vermeye çalışayım:

S: Sadece oyun mu çevrildi, yoksa DLC'ler de dahil mi?
C: Oyun + Tüm DLC ve ek görevler çeviriye dahildir. (Yalnizca Season Pass ile erişilebilen özel bir tek oyuncu görevi. “Escape from Durgesh Prison” hikâyesi. “Hurk Deluxe Pack” : 5 görev ve 5 silah. “Overrun” PvP modu ve haritasi. “Valley of the Yetis” hikâyesi)

S: Online (Co-Op) bölümler çevrildi mi?
C: Evet. Hatta "harita oluşturma" modu da Türkçe olacak.

S: Oyunun zaten %100 Türkçe yaması vardı. Farkı ne?
C: Malum yama %50 bile değildi. Bu yamada "her şey" Türkçe.

S: Yamanın boyutu ne kadar olacak?
C: Yaklaşık 60 MB.

S: Sadece "yasal" versiyona mı uygun?
C: Test ettiğimiz tüm sürümlerde sorunsuz çalışıyor.

S: SAVE dosyalarım kaybolacak mı?
C: Hayır.

S: İstediğim zaman yamayı kaldırabillecek miyim?
C: İngilizce dili üzerine yapılmadı. Dolayısı ile oyun menüsünden İngilizce seçtiğinizde oyun eski haline dönecek.

S: Performansta bir düşüş olacak mı?
C: Yamada, performansı etkileyecek herhangi bir içerik yok; sadece metin dosyası.

S: Yamayı kullanırken gördüğüm eksik ya da hata olursa nereye bilgi verebilirim?
C: Ekran görüntüsü alarak Facebook sayfasına mesaj olarak gönderebilirsiniz.

S: Bu son sürüm mü? Güncelleme olacak mı?
C: Fark edilen hata ya da eksikler olursa veya yamayı etkileyecek yeni bir oyun güncellemesi gelirse yeni sürümler çıkacaktır.

Bunlar dışında sorularınız olursa yanıtlamaya çalışırım.

 Far Cry 4 Türkçe Yama (%100) 30.10.2015
nihayet altyazı dosyalarına müdahale edebildim. çeviriye başladım ancak 19.000 satır ne kadar sürer bilemiyorum :) çeviri için yardımcı olmak isteyen olursa bir ekip kurup çok daha hızlı halledebiliriz.

yaptığım ilk denemelerden görüntüler:
Güncelleme: 26.03.2013

Facebook sayfasında v1.2 yayınlandı.
Bekletme ve yarıda kesilme sorunları olmaması için dosya, "Google Drive" üzerine konuldu.
Destekleriniz için PayPal Bağış Servisi eklendi: www.rockerdem.com/paypal

Güncelleme: 25.03.2013

Güncel duyuru ve linkler artık bu sayfadan duyurulacaktır: Facebook - Far Cry 3 Türkçe Çeviri sayfası

Güncelleme: 24.03.2013

Beta testi yayına alındı.

Güncelleme: 21.03.2013

- Sanırım %5 filan kaldı. Tutorial kısmı biraz zorluyor. Metinlerin içinde ikonlar, renkli yazılar vs var; düz yazı değil. Bu nedenle altyazıdan biraz daha zor.

- Mevcut çeviride altyazılarda Türkçe karakter olarak hiçbir sıkıntı olmayacak. Ama bazı menü başlıklarında, sadece "i - İ" harfine özel bir pürüz var, onu çözemedim. Birkaç günümü yedi, taktım mı takarım çünkü. Ama olmuyor. Oluyor da, orijinal görünmüyor. O hali içime sinmediği için vazgeçtim onunla uğraşmaktan. Menünün bazı yerlerinde sistem büyük harfe çeviriyor. Bu yüzden "Mermiler"e tıkladığınızda açılan sayfanın başlığında "MERMILER" yazıyor, "I" ile. Tek pürüz o :) Beni etti ama bilmiyorum sizi rahatsız eder mi.

- Alfa testlerini kendim yapıyorum çevirdikçe. Her çevirdiğim bölümden sonra o bölümü oynuyorum, sonra sıradaki bölümü çevirip devam ediyorum. Sırf çevirirken 3-4 kere daha kapattım oyunu sanırım :)

- Beta testlerini yapmak için birilerine ihtiyacım olacak. E bunlar da sizlersiniz, bu başlıktaki arkadaşlar. 2-3 kişi ile anlaşıp test yaptırıp sonra yayına alayım desem, yayınlanana kadar o da vakit alacak, daha fazla bekletmeyeyim bu kadar meraklısı varken. Hep birlikte test ederiz :)

- Bu kadar boş vaktim bir daha olur mu, olursa ne zaman olur bilemiyorum. Eğer yapılmadıysa Portal 2 çevirisi olabilir, nispeten daha hafif bir oyun ve diyaloglar eğlenceli. Sevdiğim de bir oyun tabi. Tomb Raider filan bilemiyorum şimdi, tahminim bunun kadar geniş bir oyundur. önce bir oynamak lazım :)

- Patch 1.05'i bugün kurdum ve çeviriyi o versiyona gömerek test ettim; sorun yok. 1.05 için yayınlayacağım. Daha eski patch kullanan arkadaşlar da 1.05'e (260 mb filan) update edip yamayı kullanabilecekler. Daha yeni patch çıkarsa ona da uyarlarız.

- Söz vermeyeyim ama tahminim yarın (cuma) gece ilk sürümü (v.TR.1.00) buradan duyuracağım. Gönül ister, bir ya da birkaç arkadaşımız baştan sona oyunu didik didik oynayıp hataları bulsun. Elbet hata vardır. Yazım hatası olabilir, terim hatası olabilir, çeviri hatası olabilir. Bir haftadır gözümü kapatınca altyazı dosyası görüyorum, koptuğum noktalarda saçmalamış olabilirim bu yüzden :)


Güncelleme: 20.03.2013

Hikaye modundaki tün diyalog altyazılar ve menünün %90'ı hazır durumda.
Handbook açıklamaları, inventory bilgileri ve ara opsiyonel görevlerdeki diyaloglar kaldı.

Çevrilen kısımdan bir kesit:

 SAMSUNG S8300: Dokunmatik Ekran + Tuş Takımı + 8 MP + Fazlası


En İnce 8 Megapiksel
3G (Üçüncü Nesil) Görüntülü Konuşma teknolojisi


Gelişmiş Fotoğraf Özellikleri
> 8 Megapiksel Flaşlı Kamera
> Çektiğiniz Fotoğrafları GPS Konumunu Kaydetme
> Otomatik Panaromik Çekim
> Gülümseme Tanıma
> Otomatik Işık dengeleme
> Sarsıntı Engelleme
> 720x480 boyutlarında 30fps de Video Kayıt
> DivX Video Oynatıcı

Multimedya
> Route66 ile Ücretsiz Navigasyon
> Online Widget ile Ana Ekranda 6 Günlük Hava Tahmini
> Müzik Kütüphanesi
> Google Earth
> Stereo FM Radyo

Donanım
> Sadece 12,7 mm
> 75 MB Dahili Hafıza + MicroSD
> 16 Milyon Renkli 2.8" Dokunmatik Amolet TFT Ekran

Bağlantı Özellikleri
> Gelen Arama ve SMS Engelleme
> Mobil İzleyici Acil Yardım Mesajı
> TV ve Projeksiyona Bağlanabilme
> Bluetooth ile Yazıcıdan Çıktı Alabilme
> Eller Serbest (Speakerphone)
> Bluetooth 2.0 / USB 2.0 / EDGE
çok tartışıldı, halen de tartışılıyor. iki ürünün de artık piyasada olduğunu düşünürsek karşılaştırmanın tam zamanı.

iki cihazın da piyasaya çıkmasıyla biraz daha soruşturma fırsatı buldum. ekteki dosyada edindiğim bilgileri göstermeye çalıştım. teknik detaylar sabit zaten, diğerlerinin doğruluğunu zamanla göreceğiz.

 Karşılaştırma: Samsung i900 Omnia ve iPhone


tabloda aklıma takılan birkaç nokta var altını çizmek istediğim:

1. Samsung'un neden böyle "sıradışı" bir ekran çözünürlüğü seçtiğini merak ettim.
2. iphone ingilizce olarak satılıyor, Türkçe desteği mevcut değil. bu beni şaşırttı.
3. iphone'un en büyük artısı "multitouch" gibi görünüyor. multimedia için kullanışlı bi çözüm. ancak multimedia cihazda kamera özelliklerinin zayıflığı dikkatimi çekti. radyo ve video olayının olmamasını ise anlamak mümkün değil.
4. samsung bluetooth'u her türlü kullanıma açmış, olması gerektiği gibi. kulaklık, kablosuz müzik aktarımı (A2DP), veri aktarımı... iphone ise sadece telefon görüşmesi için bluetooth kulaklığa bağlanabiliyormuş. E, dosya transferi? müzik? hani multimedia?
5. sim-lock bana hiç akıl karı gelmedi. dünya para verip aldığınız cihazı sadece tek hatla kullanabilecek olmak da ne demek?
6. servis olayı düşündürücü. düşünsenize, piliniz sorunlu olsa iPhone'unuzu hollandaya göndereceksiniz pilini değiştirsinler diye. e, pes! umarım bu doğru değildir...
7. iphone'un fiyat, sözleşmeli alım gibi konularına girmiyorum bile. can sıkıcı.

teknolojiye zaafım nedeniyle muhtemelen iki cihazı da alıcam. ama bu tablo beni düşündürmedi değil, paylaşmak istedim...
D900 Kullanan arkadaşları tebrik ederim bu vesile ile... Bakın kullandığınız cihaza ne olmuş :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

2007 yılının en iyi telefonu: Samsung SGH-D900

Samsung’un, dünyanın en ince kaydırma kapaklı cep telefonu unvanlı yenilikçi modeli SGH-D900, Dünya GSM Birliği’nden Dünyanın En İyi Cep Telefonu Ödülü’nü aldı.
Dünyanın lider mobil cihaz ve telekom sistemleri üreticilerinden Samsung Electronics’in Ultra Edition 12.9 SGH-D900 cep telefonu, Dünya GSM Birliği’nin (World GSM Association) Dünyanın En İyi Cep Telefonu Ödülü’ne layık görüldü. Yenilikçiliği ve tasarımıyla bu ünvana ulaşan Samsung SGH-D900’ün ödülü, dün akşam 3GSM World Congress’te düzenlenen bir törenle açıklandı. 3GSM World Congress Jürisi, SGH-D900’ü, “Tüm temel ihtiyaçları fazlasıyla karşılayan tasarım başyapıtı, eğlenceli ve havalı bir paket” olarak tanımladı.

Sadece 12.9 milimetre kalınlığıyla dünyanın en ince kaydırma kapaklı cep telefonu olan Samsung SGH-D900, özellikle iş yaşamındaki profesyoneller için üstün multimedya özellikleri sunuyor. D900’ün 3 megapiksel kamerası da, Avrupa pazarında 3 megapiksel kameralı cep telefonları için başlangıç oldu. SGH-D900, kullanıcıların tüm multimedya gereksinimlerini karşılayabilmek için doküman görüntüleme, TV çıkışı ve stereo Bluetooth kulaklık (A2DP) özelliklere de sahip. D900’ün 262K ekranı, cep telefonundan video ve fotoğraf görüntüleme özelliği kullanıcılara en yoğun renkleri bir arada sunarken, microSD kartlarla artırılabilen hafızası da tüm depolama ihtiyaçlarına cevap veriyor.

3GSM World Congress’te Samsung adına ödülü alan ve bu ödülün kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu söyleyen Samsung Electronics Telekomünikasyon Ağları Başkan Yardımcısı Dohwan Choi şunları söyledi: “Samsung olarak, müşterilerimize her zaman en iyi tasarımı en mükemmel kullanıcı deneyimiyle sunmaya çalıştık. Dünyanın En İyi Cep Telefonu Ödülü de bunu en iyi şekilde başardığımızın bir kanıtı. Gelecekte de her biri türünün ilk örneği olan modeller üretmeye devam edeceğiz.”

Dünya GSM Birliği Genel Başkanı Rob Conway ise teknolojide yenilikçiliğin önemine dikkat çekerek şöyle konuştu: “Bir firmanın küresel mobil sanayisinde başarıya ulaşmasının yolu, yenilikçilik, uzmanlık, azim ve güvenilirliği iyi harmanlamasından geçer. Fakat burada asıl önemli olan nokta, yeni bir çağ başlatmak için pazarın neye ihtiyacı olduğunun öngörülebilmesidir. Samsung, bilgisini mobil kullanıcıların ihtiyaçlarını yakalayan çözümlere ve pratik servislere hızla dönüştürebilmesi sayesinde bu ödüle layık görüldü.”

Nedir uGo?

uGo'yu özetle "dinamik duvarkağıdı" olarak tanımlayabilirim. tam açılımını henüz bilmiyorum zira internet üzerinde de doğru düzgün veri bulamadım...

adobe'un macromedia'yı satın almasının ardından flash, fireworks gibi vektörel programlar da adobe'un oldu. adobe'un mobile kanadında ve Samsung ile birlikte geliştirilen teknolojide, uGo destekli cihazlarda dinamik duvar kağıdı görüntülenebiliyor. sistem aslında şebeke bazlı çalıştığı için telefonun yanında şebekelerin de desteklemesi gerekiyor elbette...

Ne yapıyor uGo?

Düşünün ki Ankara'dasınız... Telefonunuzun uGo duvar kağıdını aktif hale getirdiğinizde, arkaplanda şebekeden "ücretsiz olarak" duvar kağıdı yükleniyor ve telefonunuzda görünüyor. Ankara için seçilen resim örneğin Anıtkabir ya da Atakule resmi olabilir, yani bulunduğunuz yerin simgesi olan fotoğraflar. Uçağa binip istanbul'a geliyorsunuz, telefonu bir açıyorsunuz... Duvar kağıdınız kız kulesi olmuş...

Adobe'un ne işi var burada?

Öyle ya, sadece şebekeden resim yüklemekten ibaretse bu iş, Adobe'un rolü ne burada? Adobe'un işi bu duvar kağıdını dinamik hale getirmek. Duvar kağıdınız aslında duvar kağıdı gibi durmuyor, duvar videosu gibi diyelim. Zira kuşlar uçuyor, yapraklar süzülüyor, vs. Adobe'un bu işe kattığı şey ise "flash lite". Yani duvar kağıdı aslında bir Flash player görevi görüyor...

Hareketli duvar kağıdı, güzel. E, bu kadar mı?

Değil... İşin aslında bana göre en güzel yanlarından biri uGo'nun "gerçekten" dinamik olması. günün hangi saatinde iseniz duvar kağıdınızda görünen fotoğraf o saate uygun güneş alıyor. gece gökyüzü koyu laciverte bürünüyor ve yıldızlar görünüyor. Varsa fotoğraftaki evlerin / yapıların ışıkları yanıyor. Arada yıldız kaydığı bile oluyor.

Başka?

İşte işin en ilginç yanlarından biri. uGo duvar kağıdınızdaki fotoğrafa yağmur ve kar yağabiliyor! Rastgele değil elbette. uGo destekli telefonunuz, şebekeden hava durumu bilgisini çekiyor, o anki hava şartlarına göre duvar kağıdınızı güncelliyor. Dışarıda yağmur yağıyorsa ekranda da yağıyor, kar yağıyorsa ekrana da kar yağıyor... Havanın bulutluluk derecesine göre duvar kağıdınızdaki bulutlar da artıyor ya da açık gökyüzü için yok oluyor...

Türkiye'de uGo...

Henüz dünyada pek yaygın olarak kullanılmıyor çünkü şimdilik sadece tek bir cihaz uGo destekliyor. Türkiye'ye de çok yakında gelecek olan Samsung D900'de bulunan teknoloji için şebeke desteği şart. şebeke desteği yok ise telefon içerisindeki varsayılan resim eşliğinde uçuşan kuşlar gösteriliyor. tabi bir de saate göre havanın yavaş yavaş kararması olayı da mevcut bu durumda. Türkiye'deki gsm operatörlerine bu konu ile ilgili başvuru yapıldı bildiğim kadarıyla. uGo desteği vermemeleri için hiçbir neden göremiyorum...

şimdilik sağdan-soldan topladığım bilgi kırıntılarından ortaya çıkan bunlar. Henüz kesin ve resmi bilgiler yok...

vatana millete hayırlı olsun :)
Hakkında
Konum: İstanbul,Şişli
Meslek: WebMaster
Hakkımda:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 871
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 888
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 152.697 (Bu ay: 92)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 242 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Cep Telefonları
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.