Şimdi Ara

Qashqai 1.3 tce skypack dct alındı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar Clio 4 dCi araçtan sonra Nissan Qashqai 1.3 benzinli otomatik skypack aracımı aldım. Bir haftadır aracı tanımaya çalışıyorum.

Yakıtı uzun yolda dizeli aratmıyor hele ki benzin litre fiyatı motorin lt fiyatından 4 TL daha uygun olunca 7 lt ortalama yakıt çok üzmüyor şimdilik. Şehir içi resmen içiyor benzini 5 km işe gidiş 5 km dönüş günlük ortalama tüketim verisi 8 - 9 lt civarı  

• Hayırlı olsun kardeşim,güle güle bin.
  • Kaça aldınız
  • Hayırlısı olsun hocam tekerine taş değmesin 😊
  • matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt

790 bine aldım. Kazasız boyasız tramersiz. Ekstra olarak yan basamaklar var. Beyaz 2019 model 23 bin km de.

• LPG bağlanabilse süper olur.

• Code140 kullanıcısına yanıt

Lpg gerekmiyor aslında bu motor için. Şehir dışı 110 sabit 5 lt tüketim şehir içi de sakin kullanımda 8 lt ortalama tüketim 1400 kg bir suv için çok tatminkar olabiliyor. Hele ki benzin dizel makası benzin lehine açılmış iken dizel hiç gerekmiyor.

• Güzel araç hayırlı olsun hocam
  • Araba soğukken çalıştırıp, sadece 5 km yol giderek 8-9 gösteriyorsa bence iyi bile  

D ve E segment benzinli araçlarda aynı şekilde 4-5 km kullanımda 13-14 üstü rahatlıkla görülebiliyor.

Uzun yolda da son viteste 1700-1800 RPM e gelecek şekilde hızı sabitlerseniz yarım litre daha düşer tüketim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3K1X -- 19 Aralık 2022; 13:23:46 >
  • şehir içi 13-14 lt yakan ben çok kıskanıyorum sizleri  

• Hocam şehir içi 5kmlik mesafede kışın dizel bundan çok yakar. İse 18 liraya git gel yapıyorsunuz daha ne :)

Şehir içi 1.2 tce ile 8-10 arası yakıyorum. Çoğu kısa mesafe toplu taşımadan bile ucuza geliyor
  • Merdomable kullanıcısına yanıt

Yok artık. O nasıl bir rakam kral

• güzel günlerde kullan... kazasız belasız...

800bin'e yakın para verip günlük 3-5km yol için bence hiiiiç litre hesabına girmeyin derim...

boş verin keyfini çıkarın...(elden birşey gelmiyor çünkü)

bu ülke böyle... insanı yıpratıyor... daha da yıpranmamak lazım...

• Hayırlı olsun. Uzun yol tüketimi beni de şaşırtmıştı. Bir doktor komşumun var. Her gün kocaeli İstanbul git gel yapıyor. Bir gün beni havaalanına bıraktı, takip ettim, 5.2 yaktı. Yalıtımı falan da iyiydi. Forumda qashqai yi çok kötülüyorlar ama ben beğenmiştim aracı.

Yalnız 3-4 kere yolda kaldılar. Enjektörlerinde mi ne kronik sıkıntı varmış. Ona dikkat edin.

• Uzun yolda 7 vites 2 bin devirde 100 km hızda ilerliyor araç. Gereksiz frenleme ve gazlama yapmadan dikkatli bir sürüş sonunda 4.5 lt ortalama elde ediyorum. Şehir içinde ise bugün 4 km gidiş 4 km dönüş şeklinde çok yoğun olmayan Adana trafiği için 7 lt ortalama verisi oluştu.
    Araç dizel olsa en az 5.5 lt de o yakardı tahminen.
    Şu durumda dizelini almadığıma hiç pişman değilim ki fanatik dizelciydim 7 yıldır.
  • Hayırlı olsun. Ben de kasım ayında aldım, güvenlik sebebiyle design pack tercih ettim.

Aynı motor olduğu için 1000km içerisindeki ortalama yakıt tüketimim 8lt.

• Code140 kullanıcısına yanıt

uzun yolda sorun olmuyor da sıkışık trafikte çok zorluyor anlamadım, 5 binde bir bakıma sokuyorum ama nerede hata yapıyorum anlamadım :D araç 2012 w204 1.6 komp.

• Merdomable kullanıcısına yanıt

W204 1.6 komp. motora LPG uyum sağlıyor diye biliyorum, Prince LPG taktırın yarı-yarıya azalır yakıt masrafınız hocam.

• Hayirli olsun bu bütçeye yakin 1.6 tgdi 177 beygir açılır cam tavan 2020 model tuscon alip lpg takip binme hayalim var hiç düşündünüz mü?
  • 1.3 digt 160 beygir yeni kasa 2022' quasqi LPG takılır mı arkadaşlar?10 litre şehir içi yakıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.