Şimdi Ara

Q7 hakkında bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    q7 lerin 75000 civarı motor bitirdiğini duydum hatta bi arkadaşım bizzat gördüğünü söyledi .sizin böle bir bilginiz oldu mu?q7 kullanan arkadaşların düşünceleri neler?

• Q7 alıpta o kadar gezen olmadı heralde...ama audi gibi bir marka ve o kadar para verilip alınan bir araba zannetmiyorum.
  • 74.999 KM ye kadar saglam geldi

75.000 de mi motoru bitmiş

tühh

Belki aracın baska bır arızası vardır Audinin ilk defa ürettigi bir araçta boyle bir fiyasko yaşaması marka ımajını zedeler. Zanetmıyorum oyle birşey olacagını
  • bahsettiğiniz motor seçeneği yanılmıyosam Q7 de ilk defa kullanılmıyor.A6 da kullanılmıştı.
    dediğiniz gibi birşey olsaydı çoktan isyan çıkar,audi bu işi bırakırdı.
  • benim duyduğum piston kolunun o km sınırlarında kırdığı
  • enterasan audi mercedesten sonra en cok km yapan motorlara sahip motorları cok sağlam ve verimli bir otomonil üretiçisi

o derece üstünde calışılmış audinin ilk suv modeli bir aracın böyle bir durumla anılması şaşırtıcı..

belki fabrikasyon bir hata vardır piston kolunda sonuçta fabrikasyon hata olması normal her üretiçide oluyor ..

ama 75.000 km. motor bitmesi inandırıcı değil

bu duyumun kaynağı nedir bu Q7 hakkındaki bilgileri nerden öğrendin?
  • mehmet ali şahin milletvekilin bi aracı vardı 89,000 kmsi daha hiç bişeyi yoktu biniyolardı ya Q7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeNgİzHaN. -- 9 Nisan 2008; 13:07:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: clio_TR

Q7 alıpta o kadar gezen olmadı heralde...ama audi gibi bir marka ve o kadar para verilip alınan bir araba zannetmiyorum.

adam 70 bin euro verecek ve motor 75 binde bitecek ha
    güldürdünüz beni :)
    o adam o fabrikayı kafasına yıkar audinin
  • Dizel motora uzun vadede güvenmek olmuyor internette bi sürü 100.000 km den önce motor bitiren sayısız ilan gördüm
    ilanda 130.000 km deki arabaya motor ganratiden değişti veya motor yeni yapıldı yazıyor
    Bizim burda bi passat var 1.9 tdi 400.000 km de tıkır tıkır gidiyor.
    her an başını yere koyabiliyor bu dizeller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammedda -- 9 Nisan 2008; 13:16:29 >
  • klima ayar düğmesindeki hareketin çıkardığı sesin frekansına ve bunun sürücü üstündeki etkisini araştırmaya bile 100bin € bütçe ayıran bir firmanın en prestijli modellerinden birinin motorundaki arıza olsa olsa kullanıcı hatası sebebiyledir.
  • şöyle böyle audi diyoruz q7 diyoruz ama şöylede bir gerçek var
    bu rastladığım 2- veya 3 haber

http://www.sabah.com.tr/2007/12/03/gny/haber,8E3D232317FC4CACBC78FEC8BBF05BE7.html

Q7 hakkında bir soru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuats-fuat -- 9 Nisan 2008; 13:32:49 >

• ya bende inanmak istemiyorum q7 hayallerimin arabası
  • quote:

Orjinalden alıntı: turbo_diesel

ya bende inanmak istemiyorum q7 hayallerimin arabası

insanın inanası gelmiyor dimi
    audiyi bir vw olarak düşünmek gerekir
    daha fazlası değil
    regali bir sony hp ile mukayese edebilirmisin
    vestelide edemezsin (şimdilik )

audiciler kızacak belki ama audi benim gözümde sosyete vosvosundan öte bir marka değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuats-fuat -- 9 Nisan 2008; 13:39:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: fuats-fuat

şöyle böyle audi diyoruz q7 diyoruz ama şöylede bir gerçek var
    bu rastladığım 2- veya 3 haber

http://www.sabah.com.tr/2007/12/03/gny/haber,8E3D232317FC4CACBC78FEC8BBF05BE7.html

Q7 hakkında bir soru

benim dediğimle aynı şeyler değil dikkatikinizi çekerim !! bu herhangi bir elektronik arızası olabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: turbo_diesel

quote:

Orjinalden alıntı: fuats-fuat

benim dediğimle aynı şeyler değil dikkatikinizi çekerim !! bu herhangi bir elektronik arızası olabilir.

düz kontak kullanıcısı bizler için arıza arızadır
    ha motoru ha elektronik aksamı ha mekanik
    büyük olabilir küçük olabilir
    yolda bıraktı mı bıraktı o kadar
    küçük bir sorun olsaydı audi ile mahkeme boyutuna gelmezdi durum ayrıca

• her araç yolda kalabilir. türkiyeye gelen hiçbir araç kalite kontrolden geçmediğini gayet iyi biliyorum .Yeni araç ilk 5000 km de çıkardı çıkardı sonra çıkarmaz .(tr için )

ben q7 nin motor arızasından bahsediyorum 70000 km civarı çıkan ( tabiki varsa)
  • Günümüz teknolojisiyle üretilen hiçbir motor (yarış otomobillleri için üretilenler veya ağır modifikasyona uğramış motorlar hariç) 75.000 km de bitmez. Ama bu dediğim motorun normal kullanılıp, bakımlarının yapıldığı ve uygun yakıt kullanıldığını varsayarsak geçerli. Audi gibi bir markanın motorunun 75.000 km de bitmesi gibi bir genelleme yapılamaz. Ha bir kişi almıştır, çok hırpalamıştır, bakımlarını yapmamıştır, uygun yakıt kullanmamıştır yada bir üretim hatası vardır o zaman biter ona birşey demem ama genelleme yapıp "q7 motoru 75.000 km de biter" iddiası çok mantıksız.
  • aynı motorun 80 bin km yi geçmişi var suana kadar hiç bir sorun yaratmadı

a6 3.0 tdi quattro basettiğim araç kısaca bazenler bmw audi mercedes bu durumlarla karsılasabilir 1000de 1de olsa fabrikasyon hatası olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forzalex -- 9 Nisan 2008; 14:37:33 >
  • arakadaşlarım yapmayın etmeyin eylemeyin bu arabalar piyasaya çıkmadan en az 500.000 kilometre yol boyunca test ediliyor kıtalardan kıtalara en zor koşullara karşi test ediyorlar bakınız renault laguan III 'e
    80.000 de motormu bitermiş başka bir sorun vardır hiç mi hiç zannetmiyorum
  • 44.000 KM'de henüz tık demedi araç. 3.0 TDI zaten A6'lar da yaygın olarak kullanılıyor ve hiçbir problemde yok. Araca has bir sorundur.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.