Şimdi Ara

Pusudan Çıktım Samsung 40F6470 aldım!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu pazartesi kurulumu yapılacak inşallah, denedikten sonra size yardımcı olmak için iyi ve kötü yönlerini buradan belirteceğim inşallah arkadaşlar.

• Bende alma arefesindeyim ama inceleme bulamadım hiç yorumlarınız benim için çok önemli olacak sabırsızlıkla bekliyorum.
  • Aynı tv'den bende var 2 ay önce aldım sorunuz varsa cevaplayabilirim pm'den
  • Arkadaşlar televizyonu dün kurdurdum, şuan kablolu yayından normal kanallar izliyorum, normal kanalların çoğu kalitesiz olduğu için görüntü kalitesiz, ama hd bi film yada youtube'dan hd bir video açtığımda görüntü gerçekten mükemmel, yani efsane hakkaten çok beğendim iyiki almışım diyebilirim, kanal geçişleri arası hız diğer tvlere göre daha hızlı bunu da sevdim.Tv'nin yanında akıllı kumanda var normal kumandadan yok, akıllı kumanda çok kafa açıyor, kullanımı biraz zor yani kolay olduğu yerlerde var ama ekrandaki klavyeyi kullanırken falan varya baya uğraşıyorsun bişey yazmak için, misal youtube'da video arama muhabbetinde çok zorlanıyorsun ama allahtan aramada akıllı arama otomatik tamamlama var isteğe bağlı, ama tv'nin yanına bir kablosuz klavye mouse şart yani.Onun dışında işlemci hızı gayet güzel ve yeterli geldi, dün gece televizyonun web browser'ından girdim 720pvkizle.com sitesine, 720p Madagaskar 2 filmini açtım izledim, görüntü çok mükemmeldi bundan sonra o siteden izleyip dururum artık, sonra iphone'a bi uygulama indirdim my Tifi Remote diye,telefondan kumanda ediyorum, eşleştirmesini haspelkader yaptım biraz zordu çünkü ama oldu valla ben bile yaptıysam herkes yapar diye düşünüyorum çok anlamam bu işlerden.Televizyonun youtube uygulamasına girince orda hemen bi kod çıkıyor, telefondan youtube'u yönetmek için bu kodu youtube.com/pair adresine girip oraya yazın diyor, girdim yazdım telefondan bi video açıyorum takkk ekranda 10 numara bişey, hemde telefonun internetinden yemiyo kendi wireless'inden giriyor onuda denedim yani sıkıntı yok.Tv'yi alırsanız girin youtube'a gökhan tepe-adı aşk olsun klibini açın tam ekran 1080p görüntüyü görün arkadaşlar başka bişey demiyorum yani.Televizyonun şıklığına gelince, SAMSUNG firması piyasadaki en şık ürünleri üreten firma zaten, hani şöyle söyliyim samsungun orta şıklıkta bir ürünü diğer markaların en şık ürünleriyle kafa kafayadır yani şıklık bakımından, bu televizyon da samsung'un orta şıklıkta bir tv'si diyebilirim, en dışta çok ince 0,3cm şeffaf çerçeve,onun içinde 2cm siyah çerçevesi var, ama yinede diğer markadalara bakınca çerçevesi ince sayılır yani göze çirkin gelmiyor, diğer markalar bi çerçeve yapıyorlar sanki diplomamı koyucam içine kapkalın çerçeve yapıyorlar anlamıyorum ya neyse, ayağı çok şık gümüş rengi çapraz ayaklıklar varya ondan,ayaklığı üzerinde sağa sola dönebiliyor kolayca, bu da küçük ama güzel bir özellik yani baktığınızda. Ses'e gelelim ses sistemi yeterli bence kaliteli ses'e sahip, 100'e kadar çıkıyor ses ama biz genelde youtube'da 8-15 arasında açıyoruz sesi ve ortalama 12 düzeyinde izliyoruz diyebilirim, normal kanallarda ise 25-55 arasında izleniyor ortalamasıda 43 diyebilirim, ayrıca bi ses sistemine gerek duymuyorum şuan çok memnunum sesten.Sonra akıllı kumanda üzerinde sesle komut diye birşey var ki dünyanın en saçma şeyi, sesli komut tuşu var ona basılı tutuyorsun şimdi konuşun diyor kayıtlı 8-10 tane komut var onları algılıyor başka bişey yapmıyo, yok kanal yukarı diyorsun bi üst kanala geçiyo saçma sapan gereksiz bişey, samsung'un yapmak için yaptığı özellik olsunda fazladan söylemiş oluruz diye yaptığı özelliklerden biri hiç kullanmıyoruz, onun dışında şuan aklıma birşey gelmiyor sorarsanız cevaplarım.

• Selam, bu seriyle ilgili ben de bir soru sormuştum cevap alamadım.. Burdan da sorayım, teknolojik özelliklerinden çok iyi anlamadığım için yardıma ihtiyacım var..

izleme mesafem 3-6 metre olacak.. Digiturkte HD kanallar, film maç vs izliyoruz, bi de usb den film izliyoruz..

Model ve ekran boyutu arttıkça fiyat artıyor ama benim bütçem max 6000 civarı..

Sorum şu:

55F8000
    60F7000
    65F6470

Bu modellerden hangisini almalıyım sizce?

Cevap verenlerin elleri altın tutsun inşallahhhh :)
  • kardeşim 40f6470'in 3D film performansına da baktım, youtube'da var 3d fragmanlar onları izledim fena değil ama çok iyi de değil, senin gönderdiğin tv'lerle ilgili kısaca baktım biri 1000mhz biri 800 diğeri 200 şimdi 200 olanın fazladan ne artısı var anlamadım ama sadece çift çekirdek mevzusuysa 200mhz cihaza okadar para verme derim, 6bin lira verirsen çok iyi bi mhz al varsın ekran küçük olsun farketmez, ben 3.5 metreden 40" izliyorum 40 olduğunu bilmesem 47 mi bu derdim bak o derece ve mağazada bu kadar büyük gözükmüyordu tek başına durunca ekranın büyüklüğünü anlıyorsun, 6 metreden 55-60 yeterli olacaktır diye düşünüyorum o yüzden yüksek mhz'lilere bak birde yeni model olsun yani 2013'te yada 2012'nin sonlarına doğru çıkmış olsun, 55'lik ve 60'lık göndermişssin ya onlardan birini alsan kesin memnun kalırsın, hele onlardan biri çift çekirdekse varya hemen al ama 65f6470'e o kadar para vermeyi tavsiye etmiyorum açık söyliyim.

• Televizyonun kutusundan 3d gözlük kaç adet çıkıyor? (2 mi?) Bir de bir şey rica edicektim tvnizin fotoğrafını çekip gönderebilirmisiniz? (HD olmayan bir kanalda) görüntüyü merak ettimde yardımcı olursanız çok minnettar olurum @
  • Bende LG 42LA660s arasında kalarak aldım bu televizyonu 1600 tl ye geldi.. Evleneceğim için ikinci tv olarak aldım. Salondaki tv 47LA660S kurulumu yapılmadı iki Lg ye gerek yok diyrek aldım umarım pişman olmam daha kurulumları yapılmadı ikisininde satan çocuk çok övdü.. Genellikle oyun oynayacağım bu tv de canımı sıkan şey kimi 50hz diyor kimi 100 hz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemJK1903

Selam, bu seriyle ilgili ben de bir soru sormuştum cevap alamadım.. Burdan da sorayım, teknolojik özelliklerinden çok iyi anlamadığım için yardıma ihtiyacım var..

izleme mesafem 3-6 metre olacak.. Digiturkte HD kanallar, film maç vs izliyoruz, bi de usb den film izliyoruz..

Model ve ekran boyutu arttıkça fiyat artıyor ama benim bütçem max 6000 civarı..

Sorum şu:

55F8000
    60F7000
    65F6470

Bu modellerden hangisini almalıyım sizce?

Cevap verenlerin elleri altın tutsun inşallahhhh :)

Hocam izleme mesafenizi göze almayarak konuşursak oradaki en iyi olan F8000'dir. 4 çekirdek, çok iyi Smart özelliği vs vs. Ayrıca 55'' de yabana atılacak bir boyut değil, gayet büyük.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkaras

Arkadaşlar televizyonu dün kurdurdum, şuan kablolu yayından normal kanallar izliyorum, normal kanalların çoğu kalitesiz olduğu için görüntü kalitesiz, ama hd bi film yada youtube'dan hd bir video açtığımda görüntü gerçekten mükemmel, yani efsane hakkaten çok beğendim iyiki almışım diyebilirim, kanal geçişleri arası hız diğer tvlere göre daha hızlı bunu da sevdim.Tv'nin yanında akıllı kumanda var normal kumandadan yok, akıllı kumanda çok kafa açıyor, kullanımı biraz zor yani kolay olduğu yerlerde var ama ekrandaki klavyeyi kullanırken falan varya baya uğraşıyorsun bişey yazmak için, misal youtube'da video arama muhabbetinde çok zorlanıyorsun ama allahtan aramada akıllı arama otomatik tamamlama var isteğe bağlı, ama tv'nin yanına bir kablosuz klavye mouse şart yani.Onun dışında işlemci hızı gayet güzel ve yeterli geldi, dün gece televizyonun web browser'ından girdim 720pvkizle.com sitesine, 720p Madagaskar 2 filmini açtım izledim, görüntü çok mükemmeldi bundan sonra o siteden izleyip dururum artık, sonra iphone'a bi uygulama indirdim my Tifi Remote diye,telefondan kumanda ediyorum, eşleştirmesini haspelkader yaptım biraz zordu çünkü ama oldu valla ben bile yaptıysam herkes yapar diye düşünüyorum çok anlamam bu işlerden.Televizyonun youtube uygulamasına girince orda hemen bi kod çıkıyor, telefondan youtube'u yönetmek için bu kodu youtube.com/pair adresine girip oraya yazın diyor, girdim yazdım telefondan bi video açıyorum takkk ekranda 10 numara bişey, hemde telefonun internetinden yemiyo kendi wireless'inden giriyor onuda denedim yani sıkıntı yok.Tv'yi alırsanız girin youtube'a gökhan tepe-adı aşk olsun klibini açın tam ekran 1080p görüntüyü görün arkadaşlar başka bişey demiyorum yani.Televizyonun şıklığına gelince, SAMSUNG firması piyasadaki en şık ürünleri üreten firma zaten, hani şöyle söyliyim samsungun orta şıklıkta bir ürünü diğer markaların en şık ürünleriyle kafa kafayadır yani şıklık bakımından, bu televizyon da samsung'un orta şıklıkta bir tv'si diyebilirim, en dışta çok ince 0,3cm şeffaf çerçeve,onun içinde 2cm siyah çerçevesi var, ama yinede diğer markadalara bakınca çerçevesi ince sayılır yani göze çirkin gelmiyor, diğer markalar bi çerçeve yapıyorlar sanki diplomamı koyucam içine kapkalın çerçeve yapıyorlar anlamıyorum ya neyse, ayağı çok şık gümüş rengi çapraz ayaklıklar varya ondan,ayaklığı üzerinde sağa sola dönebiliyor kolayca, bu da küçük ama güzel bir özellik yani baktığınızda. Ses'e gelelim ses sistemi yeterli bence kaliteli ses'e sahip, 100'e kadar çıkıyor ses ama biz genelde youtube'da 8-15 arasında açıyoruz sesi ve ortalama 12 düzeyinde izliyoruz diyebilirim, normal kanallarda ise 25-55 arasında izleniyor ortalamasıda 43 diyebilirim, ayrıca bi ses sistemine gerek duymuyorum şuan çok memnunum sesten.Sonra akıllı kumanda üzerinde sesle komut diye birşey var ki dünyanın en saçma şeyi, sesli komut tuşu var ona basılı tutuyorsun şimdi konuşun diyor kayıtlı 8-10 tane komut var onları algılıyor başka bişey yapmıyo, yok kanal yukarı diyorsun bi üst kanala geçiyo saçma sapan gereksiz bişey, samsung'un yapmak için yaptığı özellik olsunda fazladan söylemiş oluruz diye yaptığı özelliklerden biri hiç kullanmıyoruz, onun dışında şuan aklıma birşey gelmiyor sorarsanız cevaplarım.

Merhabalar.Ben de bu ürünü almayı düşünüyorum.Birkaç sorum vardı:Ben kliksa'dan almayı düşünüyorum. Tv'yi sehpaya kendi ayaklarının üzerine kurdurtmayı düşünüyorum.Bunun için servise bir ücret ödeniyor mu?Bir de xbox oyun konsolum var.Oyun oynama performansı hakkında bilginiz var mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.