Şimdi Ara

Puan Sisteminde Ufak Değişiklikler Var 2012-ÖSYS Kılavuzunun 6287 Sayılı Kanun’a Göre Düzenlenmesi (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
1
Favori
12.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • burda olay zaten ilk 30 k için önemli yoksa ben nabıyım 250bindeki herini üç beş puan değişmesini.

ben kalkıp gidip ilk 7 k ya girersem ve okulumda türkiyede iyi bir okulsa ve okul iyi diye ek puan alıyorsam bunu kime ne zararı var?

okulda tm ve mf diye iki farklı şey var tmcilerden önemde olan 40 kişi vardır (62. yim okulda)
    kıytırık coğrafya felsefe bilmemne dersleriyle hayvan gibi ortalama yaptırlar. iyi tm ci dediklerimizin ortalaması +90 civarında. benim ortalama 84 küsür.
    biz y.r.k gibi biyo geo kimya fizik le uğraşırken herifler oturup bahçede dolanıp +90 aldılar.
    dinden bile 4 alan arkadaşlarım var.

ygs oldu noldu? önümdeki o 40 tm cinin tamamını geçtim. ama gel gör ki o herifler benden daha yüksek alıcaklar.
    ----------------------------------------------------

benim yandığım asıl nokta oksde kasıpta zar zor geldiğim bu lisede ebem skile skile 84 ortalama yaptım. allahın dandik düz liselerindeki herifler den oturarak 85 yapanları benle aynı puanı alıcaklar. hadi o düz lisedeki herif rakibim değil. peki benle denk liselerdeki şişirilmiş notlu adamlara ne dicez?

• sene ortasında kılavuz değiştirilirmi ya yürütmeyi durdurma kararı falan aldırılamazmı danıştay yargıtay vs.
  • Bence cok iyi oldu uygulama evet duz liseliyim BiZim duz lise tum duz liseler arasinda 3 uncu cikti gecen sene okulun puani yukseldi fakat bu sene 12ler tembel ve sonucta sinavdan cakicaklardi bizimde okuldan gelen puanimiz dusecekti bazi arkadaslar demis duz lisedeki sinavlar kolay diye onlara cevabim su bizim okul anadolu lisesi oldu sinavlarina bakiyorum bizimkinden hicbir farki yok oyle diyenler sacmaliyor okulum zamaninda super liseymis hala ayni hocalar duruyor ve sorduklari sorular ayni hala.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxcoder95

Bence cok iyi oldu uygulama evet duz liseliyim BiZim duz lise tum duz liseler arasinda 3 uncu cikti gecen sene okulun puani yukseldi fakat bu sene 12ler tembel ve sonucta sinavdan cakicaklardi bizimde okuldan gelen puanimiz dusecekti bazi arkadaslar demis duz lisedeki sinavlar kolay diye onlara cevabim su bizim okul anadolu lisesi oldu sinavlarina bakiyorum bizimkinden hicbir farki yok oyle diyenler sacmaliyor okulum zamaninda super liseymis hala ayni hocalar duruyor ve sorduklari sorular ayni hala.

mesele anadolu fen değil zaten. sınavların zorluğunun her okulda farklı olması aynı şekilde sözlülerin.
  • Çok çok iyi oldu ya. Bireysel başarı olmalıydı zaten. Sonuçta oks de bireysel başarı ön plandaydı bu sınavda öyle olmalıydı ve oldu da Allah'a çok şükür. Çalışan her yerde çalışır
  • özelde rahatça. 92 alan adam benden tam 9 puan fazla alacak.benim arkadaş lise 1 de anadolu lisesinde idi 65 aldı Lise 2 de özele geçip 95 üstü yaptı üç yıl.şimdi düşünün benden çok daha rakat şekilde not alan adam 10 puan fazla başlayak 10puan tam 8 matematik sorusu kafadan 8 soru geriden başlayacam.Adamların umrunda 20-30bin fen-anadolu lisesi geri kalan 1.5 milyonluk kitle gerek onlara populist yaklaşımda emek ve zeka ya değer yok
  • olm ben düz liseliyim yata yata 80 diploma notu alan görmedim. nerede bu insanlar ?

ayrica ben ve bi arkadasim mersin'in neredeyse en kötü iki düz lisesindeyiz fakat dersanede öttürüyoruz acikcasi. anadolu liseliler cok cok gerimizde.

yine bizim lisede sınıf arkadasım final dersanesinde ilk 5'te sürekli. ve böyle yüzlerce binlerce örnek var.

hadi fen liselinin isyanını anlarım cidden zor iş fen lisesinde okumak ama anadolu liseli embesillere n'oluyor ? sınavlarının düz lise sınavlarından zor oldugu felan yok kendilerini kandırıyorlar. ŞU EGONUZDAN Bİ KURTULUN OLM COK CİDDİYİM, DÜZ LİSELİ DİYE AŞAĞILAMA HAKKINI SİZE HİÇ KİMSE VEREMEZ. ADAM OLUN AKILLI OLUN.

en çok ben ve benim gibi olan kişilere yaradı TEŞEKKÜRLER ÖSYM ALLAH RAZI OLSUN

• Beyler ben durumu anladım herhalde , Aramızda yaşayan bir 94 lu var adamlar bunun iyi yerlere gelmesini istemiyor ve OKS olsun ÖSS olsun acayip değişikler yapıyorlar ... Saka bir yana hiç adil değil biz burda genelde fen - düz lise karşılaştırması yapıyoruz ama mesele o değil hiçbir egitim kurumu eşit seviyede değil bu yüzden buarım hepsi esıtmış gibi davranarak herkeze aynı hesaplamayı yaptırmak çok saçma ya tamamen kaldırın ki en mantiklisi yada eskiye devam edin... Eminim buradaki herkes biliyorki kendi hocasi diğer hocalara göre kolay yada zor soruyor işine gelen düzler destekliyor işine gelmeyen fen ve anadolular ise olmaz
    Diyor eee peki ya tersi olsaydı fen liselerine daha fazla puan düzlere az verilseydi o zaman da düzler ayaklanacak fenler sevinecekti arkadas bu böyle olmaz herkes kendi çıkarı doğrultusunda karar veriyor eşitliği CİDDİ ve GERCEK anlamda düşünen yok

Edit; ekleme @ sistemin diğer bir saçmalığı ise sanki aynı dersleri görüyormuşuz gibi okulda tm mf ve tscilerîn aynı çuvalda karıştırılıp birinci seçilmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redand -- 30 Mayıs 2012; 12:47:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: !! €MR€ !!

''Meslek liseliler kendi alanlarında ek puan verilen bölümleri tercih ederlerse OBP’leri 0,18 ile çarpılır.''
    Arkadaşlar kendi alanı derken neyi kastediyor? Örneğin teknik lise öğrencisi için mf4 puanını mı?

Mtokları
  • FEN LISESINDE OKUYUP ZOR SINAVLARDAN 60 ALACAGIMA DUZ LISEYE GECERIM 90 ALIRIM. SISTEMI KENDI KAFALARINCA DEGISTIRIYORLAR BENCE OKUL PUANI HIC KATILMASIN SINAVA. YOKSA EN YAKIN ZAMANDA DUZ LISEYE GECICEM !!!!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: ÀnıL

Çok çok iyi oldu ya. Bireysel başarı olmalıydı zaten. Sonuçta oks de bireysel başarı ön plandaydı bu sınavda öyle olmalıydı ve oldu da Allah'a çok şükür. Çalışan her yerde çalışır

oksde de bireysel başarı vardı o yüzden düze gittin di mi?sana istersen20 ek puan versinler yine bi bok kazanamayacaksın.her türlü iddiaya girerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rotarian

quote:

Çok çok iyi oldu ya. Bireysel başarı olmalıydı zaten. Sonuçta oks de bireysel başarı ön plandaydı bu sınavda öyle olmalıydı ve oldu da Allah'a çok şükür. Çalışan her yerde çalışır

oksde de bireysel başarı vardı o yüzden düze gittin di mi?sana istersen20 ek puan versinler yine bi bok kazanamayacaksın.her türlü iddiaya girerim.

Acın büyük herhalde iyi girmiş sana bu olay. Oraya buraya saldırdığına göre

• quote:

Orijinalden alıntı: Max Born

quote:

Orijinalden alıntı: Rotarian

quote:

Acın büyük herhalde iyi girmiş sana bu olay. Oraya buraya saldırdığına göre

senle ilgili bir şey yazmadım.bu arkadaşı diğer konularından falan biliyorum her şeye atlayan bir tip.eminim bi çük kazanamayak.ilk 30bine girsin kendimi sınırsız banlarım.

• beyler şimdi yeni puan sistemi nasıl oluyor ? anlamadım ben,anlatır mısınız?

diploma notu:73,6
    Geçen yıl bana 57 puan geldi..
    Normalde bu yıl 45,6 gelecekti..Ama puan hesaplaması değişmiş..yeni puanımı nasıl hesaplayacağım ? Bu yeni sistem benim lehime mi oldu aleyhime mi oldu(Anadolu lisesi) ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Girrffe -- 30 Mayıs 2012; 14:55:55 >
  • Anadolu Teknik Lisesindeki orta seviye bir öğrenciyi nasıl etkiler bu
  • diploma notunuzu 0.6 ile çarpın.

Bu sizin okul puanınız.

bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerlialper

quote:

Orijinalden alıntı: The_R

:D siralama degismezmi hocam. Biraz dusunun fen lisesindemi adan 480 alacak ygs, lys de de 1 er yanlis yapacak ama itu bgisayara son anda girrecek. Siralama cok sacma olacak ama tip kimse giremicek. Cunku liseli tip okucam dien ergenler hemen tercih etcekler. Diger bolumlerde ole. Ya valla sictilar icine. Azcik dusunun okul puani ile gecerim dioduk, ama sonra okul puani boka sarcak imam hatip nedeniyle 1 er net fazla yapcaz

Bizim okuldakiler ayvayı yedi kanka. Bizim okulda not ortalaması 90 olan var mıdır acaba?

İstanbulun en iyi okullarından birinde okuyorsun, ama saçma sapan notları sisiren kolejlerde, düz liselerde okuyanlar senden daha cok puan alıyorlar. Ve bizim 10da birimiz kadar çalışıp 50 katımız serserilik yapan insanlar bunlar. Bu mu adalet

anadolu lisesine gittinde adammı oldun ?

• Ne olacak şimdi beyler?

Ben 2011 üniversite girişliyim. Okul puanım 48 idi. Bu sistem gelince 35'e, üniversite öğrencisi olduğum için de 17'e mi düşecek? 17 17 dir. Allah bereket versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkan529

Bana geçen sene okuldan gelen puan 75 üzerinden 68.5 puandı, Bu yeni kurala göre 60 üzerinden 49 geliyor, hay ben böyle işi

Kardes o okul birincisinede diploma notu uzerinden puan verilecek mesala dip notu 90 ise 54 alacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.