Şimdi Ara

Puan Sisteminde Ufak Değişiklikler Var 2012-ÖSYS Kılavuzunun 6287 Sayılı Kanun’a Göre Düzenlenmesi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
1
Favori
12.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eXcLusive-TR

beyler sacmalamayin suan 2011 2012deyiz. o seneye demekki.

klavuzun 19.sayfasına bak.benim obp 290 gelmiş geçen yıl 78 ile ama şimdi 78x5=390 oluyor obp hesaplamada mı değişti.puan aralığ 30-60 deniyor fakat 100x0.6=60 ⸮

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cübbesiz gandalf -- 30 Mayıs 2012; 1:53:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biri su konuya netlik getirse bu yıl uygulancakmi bu sistem yoksa seneyemi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: uğur71

quote:

Orijinalden alıntı: eXcLusive-TR

beyler sacmalamayin suan 2011 2012deyiz. o seneye demekki.

klavuzun 19.sayfasına bak.benim obp 290 gelmiş geçen yıl 78 ile ama şimdi 78x5=390 oluyor obp hesaplamada mı değişti.puan aralığ 30-60 deniyor fakat 100x0.6=60 ⸮

hayir okul basarisi bu sene icinde gecerli diyorum degisiklikler 2012-13 icin biz 11-12deyiz.

• malesef öyle değil klavuz 17 mayısta geçen yasaya göre güncellendi diyor 4+4+4 diye bilinen yasa ile.

• 10 puan düştüm, 4 yıldır 65 ın üstünde getiemediğim edebiyat,dil anlatım, ingilizce öğretmenleime mi küfretmeliyim, yoksa ösymye mi ¿?

• Şimdi beyler hani 40-47 filn diye buluyoruz ya lys'de bir matematik sorusunun veya edebiyat sorusunun (ham) da katsayısını bilen var mı:?

Yani bu aradaki 10 puanlık fark kaç sorumuza bakar:?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çöl Tilkisi

Şimdi beyler hani 40-47 filn diye buluyoruz ya lys'de bir matematik sorusunun veya edebiyat sorusunun (ham) da katsayısını bilen var mı:?

Yani bu aradaki 10 puanlık fark kaç sorumuza bakar:?

Alanina gore degisir.Ama 4 matematik sorusu fazla yapman gerek.

• e asıl haksızlık şimdi oldu olur mu olm böyle iş okul var okul var aga
    aobp kesinlikle adildi okuldaki öğrenciler iyiyse ve son orda bişeyler yaptıysan sana hakkını veriyodu.Şimdi noldu.

Ayrıca abi okul birincisi bile tam puan alamıcak olur mu böyle ya

bu kadar saçma bi iş var mı ya giderim açık liseye gömerim ortalamayı mis gibi ohh

enayi gibi hissediyorum resmen
  • bu zaten bu sene olması beklenen bir olaydı, demek ki anca klavuza eklenmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÀnıL

Beyler tartışma ortamı yaratmayın. Unutmayın ki bu ygs lys sınavı 4 senelik bir çalışmanın ardından girilen bir sınav olmalı. Ve okul puanının etkisi azaltılması çok iyi oldu. Herkes artık eşit olacak. :) Ee tabi bazı fen liseli arkadaşlar okul puanlarına 30-40 puan daha gelmeyecek diye çok üzülebilir. Adalet biraz canlarını sıkabilir. Neyse eyvallah.

tamam aobp midir nedir o kalsa tamam da. niye direk diploma puanına göre?

hacı dizsinler yine okul içnde sıraya! sıradan versinler.

yoksa bırakın meslek lisesini düz liseyi özel okulların öğerencileri basar parayı...(tüm öz. okullar için demiyorum.)

• Şöyle bir durum var ,

lise iyi ise iyi eğitim alırsın yine avantajlı olursun.

galibe bu mantıkla yapılmış ama epey eksik bu mantık.

ülkede iyi eğitim vermeyipte gıcıklığına zor soran okullar var.ayrıca tamam iyi eğitim alan ,temeli olan her koşulda avantajlıdır ama bu direk okul puanın göre not vermeyi gerektirmez.en azından okul içinde bir sıralama yapılıp eski sistemde ki gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sherlock Domates -- 30 Mayıs 2012; 8:11:44 >
  • Boyle olursa 40 geliyor gecen sene 56 gelmsti 16 puan la az degil

• böyle olunca puanlarda düşmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aylin berra

böyle olunca puanlarda düşmez mi?

düşer. ama herkesin puanı düşeceğimden sıralaması değişmez bölümlerin.

• http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60097/h/2012osyssistemkilavuz6287kanun-29520121600.pdf
    Arkadaşlar bu kılavuza göre geçen sene bir yere yerleştirilip kayıt olmayanların puanı kesilmeyecekmiş doğru mu? Ben doğru mu anladım yani? Bi de tam olarak nasıl bir dilekçe vermek lazım
  • Okul puanı ortalamasını nasıl hesaplıyoruz tam olarak ?
  • :D siralama degismezmi hocam. Biraz dusunun fen lisesindemi adan 480 alacak ygs, lys de de 1 er yanlis yapacak ama itu bgisayara son anda girrecek. Siralama cok sacma olacak ama tip kimse giremicek. Cunku liseli tip okucam dien ergenler hemen tercih etcekler. Diger bolumlerde ole. Ya valla sictilar icine. Azcik dusunun okul puani ile gecerim dioduk, ama sonra okul puani boka sarcak imam hatip nedeniyle 1 er net fazla yapcaz

• yığılma hangi puan aralığında olur acaba
  • ben meslek lisesi çıkışlıyım kardeşim istanbulda fen lisesine denk bir anadolu lisesinde... onun sınavlarıyla kendiminkini karşılaştırıyorum hakkaten haksızlık olmuş ama gerçi fen lisesinden çıkan adamlar da üniversite sınavında farklarını atıyorlar...
  • fen ve anadolu liselerine gidenlerin digerlerinden tek farki aldiklari egitim oldu artik anlasilan dogrumu oldu yanlis mi oldu tartisilir ama mesleklerdeki katsayi iyi bir uygulama oldu imam hatipler icin aynisini soyleyemiyecegim

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.