Şimdi Ara

PTT Kargo'da Alıcı Ödemeli Seçeneği Var Mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
20.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz büyük bir paket göndereceğim de. Normal kargolarda baya pahalıya gelir. Ama alıcı ödeyecek şeklinde anlaştık. Yapılabilir mi alıcı ödemeli?

• var evet yapabilirsin sorun olmaz...ama PTT yavaş çalışır benden söylemesi
  • şubeden şubeye değişiyor hocam. Samsunda bi şube yer ısrarla olmuyor diyor mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: _iği_

var evet yapabilirsin sorun olmaz...ama PTT yavaş çalışır benden söylemesi

İstanbul içi göndereceğim. Geçen İstanbul içi gönderdim ertesi gün gitti.

@HmB_SaL Değişik bir olay. En iyisi gitmeden önce şubeyi arayıp sorayım
  • şimdiye kadar 3 istanbul 1 samsun 1 eskişehir den alıcı ödemeli kargo aldım...hepside çatır çatır para aldılar benden....Samsundaki şubenin adı FATİH idi...
  • Malesef PTT kargoda, alıcı ödemeli gönderim söz konusu değil. Sadece ürünle birlikte, teslim alındığında ödeme yapılması için bir havale formu dolduruyorsunuz. Ancak, alacak taraf hem kargo, hem de havale parası ödeyeceği için biraz tuzlu oluyor. PTT kargoda en ideali, alıcı ödeme yaparken kargo parasını da öderse oluyor. Diğer türlü satıcının da, alıcının da zararına.
  • @SAVIAR Ödeme havale olacak o yüzden Ptt ödemesi yapılamayacak.
    Ancak yukarıda arkadaşlar alıcı ödemeli gönderi var yazdılar.
  • var...yapacağın şey şu...şubeye gideceksin diyeceksinki parayı karşı taraf ödeyecek...

ben ayrıca alıcı ödemeli dediğiniz o şeyide yaptım ben 40tl lik mal satmıştım birine tabi havale+kargo ile 49 oldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: smd

@SAVIAR Ödeme havale olacak o yüzden Ptt ödemesi yapılamayacak.
    Ancak yukarıda arkadaşlar alıcı ödemeli gönderi var yazdılar.

Vallahi dostum TR nin 4 bir yanından mal alıp sattığım için gönderim yaptım. Tek bir şubenin dahi alıcı ödemeliyi kabul ettiğini hatırlamıyorum. Ya sen ödersin karşı taraf sana miktarı havale yapar, ya da sana kargo dahil ödeme yapar. Aksi durumuyla ben hiç karşılaşmadım. Ancak fiyatlar çok uygundur. Normal bir kargo firmasıyla 7-8 TL tutacak kargo, PTT ile 4 TL yi geçmez.
  • ben hep merkez şubeden aldım kargomu hiç eve adres söylemedim...hepte parasını verdim nasıl oldu o iş?
  • ben var diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: _iği_

ben hep merkez şubeden aldım kargomu hiç eve adres söylemedim...hepte parasını verdim nasıl oldu o iş?

Yukarıda mal sattığınızı ve havale + kargo 49 tl tuttuğunu belirtmişsiniz. Kargo ile yapılan gönderimlerden kargo ücreti haricinde ek bir havale ücreti alınmaz. Yaptığınız işlem tam olarak neydi?
  • arkadaşlar ptt kargoda alıcı ödemeli var ve şu şekilde işliyor siz kargonuzu yollarken kargo parasını ödüyorsunuz kargonuz alıcıya ulaşıp kargosunu teslim alırken o da kargo ücretini ödüyor sonra siz ptt den paranızı gidip alıyorsunuz biraz uğraş gerektiren bir iş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronik10.5

arkadaşlar ptt kargoda alıcı ödemeli var ve şu şekilde işliyor siz kargonuzu yollarken kargo parasını ödüyorsunuz kargonuz alıcıya ulaşıp kargosunu teslim alırken o da kargo ücretini ödüyor sonra siz ptt den paranızı gidip alıyorsunuz biraz uğraş gerektiren bir iş...

Bunu yukarıda belirtmiştim, ancak bazı şubeler kargo parasıyla birlikte karşı taraftan havale ücreti de talep ettiğinden oldukça sıkıntılı bir iş.
  • birde bildiğim kadarıyla posta çeki hesabıda gerekiyor.
  • quote:

birde bildiğim kadarıyla posta çeki hesabıda gerekiyor.

evet ben yeni gönderdim bu hesabıma yattı para
  • bazı yerlerde alıcı ödemeli olmuyor mesela ben ilçedeyi şuan ptt kargo ile alıcı ödemeli olmuyor diyip benden aldılar hep kargo paralarını ama ücreti ucuz o ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

quote:

arkadaşlar ptt kargoda alıcı ödemeli var ve şu şekilde işliyor siz kargonuzu yollarken kargo parasını ödüyorsunuz kargonuz alıcıya ulaşıp kargosunu teslim alırken o da kargo ücretini ödüyor sonra siz ptt den paranızı gidip alıyorsunuz biraz uğraş gerektiren bir iş...

Bunu yukarıda belirtmiştim, ancak bazı şubeler kargo parasıyla birlikte karşı taraftan havale ücreti de talep ettiğinden oldukça sıkıntılı bir iş.

kapıda ödemeli yaptım öyle oluyor...
  • ptt de tipik devlet memurları olduğundan sorun yaşabilirsiniz çanakkaleden bir kaç defa kullandım ptt kargoyu herseferinde bir sorun çıktı xD bir keresinde içinde yiyecek olan bir koliyi ankara'da ki ablama gönderdim öngörülen teslim tarihinden 9 gün sonra ablamn elinde oldu ve bu 9 gün içinde 50 kere aradım tamam tamam deiler ama boşş. Genel merkez ile 3 defa konuştum gene boş. Bir keresinde ise "İnek" memur manisa ya gidecek olan kargoyu malatya'ya yollamış... yahu kardeş hadi manisa yı malatyadiye okudun posta kodunu da mı öyle okudun.... en son bu olayı yaşadım... Ondan beri kullanmıyorum.. Zaten şubedeki müdür çalışanlar tanırlar beni... Biraz dağıtmıştım sağı solu.
    Uzun lafın kısası bulunduğunuz yerdeki şube önemli ptt için tanıdıklarınız varsa onlaradanışın sonra bulaşın yoksa 3-5 kuruş için kendinizi sinir-rezil etmeyin

• Bu gün saat 3 de eskişehire, kargo masrafı alıcı ödemeli gönderdim sorun olmadı . Bilgileri doldurdum dekontu aldım kargoyu verdim çıktım o kadar. Acaba şubeden şubeye fark ediyormu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.