Şimdi Ara

PSU Tavsiyeleri(PSU list) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.161
Cevap
5
Favori
132.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Patriot Ayhan

Arkadaşlar yeni bir PSU alacağım.

Marka karmaşasına girmiyorum. Geleceğe dönük olarak kaç W psu almak gereklidir.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Arkadaşım bu sistemine bağlı ben sistemimde yeni aldığım imzamdaki sistem için 400W Zalman kullanıyorum.Çok bile.Ama çift çekirdekli 8800 ekran kartlı ik harddiskli(raidi olan)içinde 4-5 ışıklı fan vs. olan bi sistem stabilite için minimum 500-550 watt çeker diye düşünüyorumTabiki gerçek power frisby codegen gibi 9. sınıf powerlar diil
  • QX6700 islemci + x1950xtx ekran kartim var.

Bunlari eline emanet edecegim iyi bir guc kaynagi lazim

silverstone zeus 750 watt mi, tagan 700 watt mi alayim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: TORRO

QX6700 islemci + x1950xtx ekran kartim var.

Bunlari eline emanet edecegim iyi bir guc kaynagi lazim

silverstone zeus 750 watt mi, tagan 700 watt mi alayim?

bu iki seçenekten silverStone'un ZEUS modeli daha iyidir!!!

ama acil değilse infinityler geliyor...

sanırım bu ay içinde Firebal Enermax İnfinity serileri gelecek!!!

ben yerinde olsam infinity 650W veye 750W'yi beklerdim...
  • Oncelikle tesekkurler.

siparis ettigim parcalar = 2 harddisk (sata2), 1 kasa (enermax chakra big tower), 1 anakart ( Gigabyte DQ6)
    bu parcalar geldiginde sorun var mi diye bakabilmem icin cok fazla zamanim kalmiyor. ( sorun varsa geri yollayabilirim kisa surede test edebilirsem )

siparis edecegim parcalar= ram, islemci, ekran karti ve guc kaynagi

Arastirirken, enermax liberty 620 watt, thermaltake 750 watt toughpower ve zalman ZM600-HP 600w gozume carpti.

Ama bi türlü elim gitmedi...

Hep sizden yanit bekleyip duruyorum :/
  • o kadar para verilecekse İnfinity serisini beklemek daha mantıklı gibi duruyor.

ama yinede senbilirsin...
  • arkadaşlar

LC power 550 de çift pci-e çıkışı mevcutmudur?

amper değerleri ile yeni nesil 8800 kartları kaldırır mı acaba?

bugün ona göre sipariş vereceğim de.

cevaplarınız için şimdiden sağolun.
  • Arkadaşlar muhteşemsiniz tamda Aopen H600B nin içinde mevcut olan FSP 300 60 ATV PSU ihtiyacıma yetmediği için satmış ve yeni bir PSU almak için yine FSP 400 PNF almak için sitelerde yorum ararken ilaç gibi geldiniz sayenizde forum üyeliğimi hatırladım ve çok güzel bilgiler aldım bu arada ASUS u da listemden kesinlikle sildim zaten oldum olası optik cihazlarındaki sorundan beri buz gibi soğumuştum sonuç olarak be quiet, silverstone, arasında seçime kadar süzdüm ben standart kullanıcıyım ancak core 2 duo yada AM2 arasında upgrate yapma arefesindeyim hangisini terçih olarak tavsiye edersiniz
  • Güvenilir olmayan psu grubu eklenmiştir.Özellikle bu sınıfiçin katkılarınızı bekliyorum.Tr piyasısnda 20-25$lık kasalardan çıkan psular bu grubu oluşturmakta..
  • Power supply be quiet! Straight Power BQT E5-500W bu psu nasıldır iyimidir? Bequiet markası hakkında pek yorum yapılmamış burada.Bu psu yu almayı düşünüyorum sizce uygunmu?

link:http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=BN035

yorumlar için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: grotesque

Power supply be quiet! Straight Power BQT E5-500W bu psu nasıldır iyimidir? Bequiet markası hakkında pek yorum yapılmamış burada.Bu psu yu almayı düşünüyorum sizce uygunmu?

link:http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=BN035

yorumlar için şimdiden teşekkürler

Be quait ve spire serisini ekledim listeye..her iki üründe topower üretimidir listemize 3 sırdan dahil oldu..Bu arada Silverstone olimpia ve decathon seri 2 sınıf oalrak dahil edilecektir serverda sorun var sanırım ekliyemedim..

• quote:

Orjinalden alıntı: fenomenhaa

Güvenilir olmayan psu grubu eklenmiştir.Özellikle bu sınıfiçin katkılarınızı bekliyorum.Tr piyasısnda 20-25$lık kasalardan çıkan psular bu grubu oluşturmakta..

En dandik markalarda dahil olmak uzere benim verdigim listede hemen hemen dandik kasalardan cikan markalarda dahil olmak uzere hepsi var abit listesinden yararlanabilirsiniz.
  • O listede bir sürü yanlış var..Onu referans alarak yazamam görmeden emin olmadan hiç bir yazmıyorum..
  • Çok faydalı bir çalışma olmuş arkadas emeğine sağlık..diyorum keşke kasa almadan önce bunları okusaydım...bende şuan everest marka psu var ve o kadar dandik bir şeyki neonlar yanıyorken sistem işlem yaptığı zaman tekleme yapıyo flaşöre dönüyo Seagate marka hard diskimide bu psu yüzünden kaybettim en kısa zamanda tagana geçmeyi düşünüyorum emeğine sağlık sağol..
  • LC Power, Fsp falan derken bütçeyi iyice aşıp ,

1) Silverstone 560 W ATI CrossFire V2.1 (18Amper) 240 YTL
    2) Be Quiet BQT P6-PRO-530W (20Amper) 240 YTL
    3) Be Quiet BQT P6-600W (20Amper) 265 YTL

arasında dönüp duruyorum.

Şimdilik Ati 1950 yada Nvidia 7900 GS kullanıp ileride 8800 GTS ye yatay geçiş yapacağım.

Bu üçlemden beni kurtarın artık arkadaşlar inanın bıktım araştırmaktan......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realjackal -- 9 Mart 2007; 9:34:45 >
  • Eğer 12V hattı önemli diyorsanız,neden 2 tane FSP 300-350W modelini alıp 12V hatlarını parallellemiyorsunuz?

FSP300W modeli 3.3V 33A ve 5V 28A veriyor onlar zaten yeterli.12V hattı da psu başına 18A geliyo,iki tane psuyu schottky diyot ile paralel vursanız 12V hattında net 36A alırsınız,anlık olarak da bu değer 50A'i bulur...

Maliyeti ise gayet uygun olur...Gidip 1 psuya sırf 12V hattında 50-60A var diye 500-600YTL vermem...O paraya ben 12V hattında 200A akım alırım...Hepsinden de stabil çalışır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 8 Mart 2007; 21:27:12 >
  • sayın fenomenha bey tavsiyeleriniz bizim için altın değerinde ve tam da psu mu yenileyecekken aşağıya kopyaladığım

hanamichi
    Yüzbaşı
    7 Mart 2007; 8:42:10
    --------------------------------------------------------------------------------
    (hafta başı SilverStone ST50EF Plus 500W psu satın aldım
    dün geldi taktım pc ye ilk başta herşey güzel gözüküyordu ama yaklaşık 5 saat sonra filim izlerken pc dondu
    neyse dedim reset attım ama yaklaşık 2 saat sonra reset attı kendi kendine
    tüm kabloları bağlantıları kontrol ettim eksik bişey yok işin garibi
    eski dandik psu dandikti ama hiç böyle bir sorun çıkarmamıştı
    bu reset atma sorununu nasıl çözebilirim
    acil yadımlarınızı bekliyorum )

sorunu okudum ve buz gibi oldum bi el atsanız acaba bahsi geçen ve benimde almayı istediğim ürün de sorun ne olabilir. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: imset

sayın fenomenha bey tavsiyeleriniz bizim için altın değerinde ve tam da psu mu yenileyecekken aşağıya kopyaladığım

hanamichi
    Yüzbaşı
    7 Mart 2007; 8:42:10
    --------------------------------------------------------------------------------
    (hafta başı SilverStone ST50EF Plus 500W psu satın aldım
    dün geldi taktım pc ye ilk başta herşey güzel gözüküyordu ama yaklaşık 5 saat sonra filim izlerken pc dondu
    neyse dedim reset attım ama yaklaşık 2 saat sonra reset attı kendi kendine
    tüm kabloları bağlantıları kontrol ettim eksik bişey yok işin garibi
    eski dandik psu dandikti ama hiç böyle bir sorun çıkarmamıştı
    bu reset atma sorununu nasıl çözebilirim
    acil yadımlarınızı bekliyorum )

sorunu okudum ve buz gibi oldum bi el atsanız acaba bahsi geçen ve benimde almayı istediğim ürün de sorun ne olabilir. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Fenoda mutlaka cevap verecektir ama ben genel birsey soyleyeyim bugune kadar butun markalarin TR de vukuatini okudum birinci sinif markalar patlamaz yanmaz ve bozulmaz diye bir garanti yok hele TR sartlarinda.O yuzden her turlu markada mutlaka risk vardir bir tek PSU icin degil butun elektroniklerde risk vardir birazda sans isi tabi bunlar.Aldiginiz yere imkaniniz varsa eger mutlaka test ettirip aldirinki herhangi bir porblem yasamayin.

• Bu işlemi herhangi bir bir elektronikçi ya da elektrikçiye yaptırabilir miyiz?
  • postu okuyunca su hesaplama sitesine girip yeni kuruyor oldugum sistemin guc ihtiyacını bir ogreneyim dedim 943W cıktı ileride SLI yaparsam ne olur diye baktım ondada 1098W cıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mece -- 16 Mart 2007; 11:14:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: killnOd

quote:

Orjinalden alıntı: Elbruz

quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

FSP 2.sınıftaki bir çok psudan daha stabil ve iyi çalışıyor.ufak bir hata olmuş orada ama neyse
    umarım bütün psu tavsiyeleri buradan şekillenir

FSP bence 2. sınıfa dahil olması gereken markalardan.Ama bir nokta daha var,burada sadece Epsilon ve Blue serileri denilmiş.Halbuki Türkiye'de FSP'nin diğer 12 cm modelleri de bulunabiliyor,Aopen kasaların içinde de zaten geliyor.FSP'nin 1. sınıf yüzde 80-85'in üstünde verimli modelleri Türkiye'de bulunmuyor.

Bir ekleme daha: FSP'nin fansız 300 watt Zen modeli en başarılı fansız güç kaynaklarından biri olarak görülüyor.Tomshardware ve Silentpcreview sitelerinde incelemeleri mevcut,iki sitede de yüzde 90 gibi müthiş bir verimlilik oranını yakaladığı söyleniyor,üstelik Toms'un 2005'teki 24 saat deneyini de sorunsuz geçen bir model.Eğer bu listede sınıflandırma kriteri güç değil de verimlilik ise kesinlikle 1. sınıfa dahil edilmesi gereken bir ürün.

Bu listeyi Feno kendi kriterlerine gore yapti sonucda siteden siteye ve kisiden kisiye gorusler degisiyor.Mesela ilk sayfalarda verdigim Abit linkinde en yuksek deger olan High verilmis FPS icin.Bencede FPS kesinlikle 3. sinif bir PSU olamaz en kotu 2. sinif olabilir.

bu konuda,ben şahsi fikrimi belirttim,@fenomenhaa senin bilgine saygımız sonsuz,ben sadece dediğim gibi fikrimi belirttim,zaten dikkat edilirse FSP diye yada xy diye tutturmadım,fakat açıkladığın malzeme kalitesi vs.. gibi konuları görünce,senin zaten haklı olduğunu biliyordum ,daha da böyle bir perçinlenmiş oldu bende.
    Engin bilgilerini bizimle paylaştığın için teşekkür ederim.Altını çizeyim gene de FSP bana sıcak,ve sempatik geliyor o yüzden böyle bir yorumda bulunmuştum.
    Tekrar teşekkürler sevgili @fenomenhaa

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.