Şimdi Ara

PSU Tavsiyeleri(PSU list) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.161
Cevap
5
Favori
132.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Diablo

Eğer 12V hattı önemli diyorsanız,neden 2 tane FSP 300-350W modelini alıp 12V hatlarını parallellemiyorsunuz?

FSP300W modeli 3.3V 33A ve 5V 28A veriyor onlar zaten yeterli.12V hattı da psu başına 18A geliyo,iki tane psuyu schottky diyot ile paralel vursanız 12V hattında net 36A alırsınız,anlık olarak da bu değer 50A'i bulur...

Maliyeti ise gayet uygun olur...Gidip 1 psuya sırf 12V hattında 50-60A var diye 500-600YTL vermem...O paraya ben 12V hattında 200A akım alırım...Hepsinden de stabil çalışır...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

Eğer 12V hattı önemli diyorsanız,neden 2 tane FSP 300-350W modelini alıp 12V hatlarını parallellemiyorsunuz?

FSP300W modeli 3.3V 33A ve 5V 28A veriyor onlar zaten yeterli.12V hattı da psu başına 18A geliyo,iki tane psuyu schottky diyot ile paralel vursanız 12V hattında net 36A alırsınız,anlık olarak da bu değer 50A'i bulur...

Maliyeti ise gayet uygun olur...Gidip 1 psuya sırf 12V hattında 50-60A var diye 500-600YTL vermem...O paraya ben 12V hattında 200A akım alırım...Hepsinden de stabil çalışır...

DiabloXT bu işlemi herhangi bir elektrikçi veya elektronikçiye yaptırabilir miyiz? Sorun çıkarır mı? Yoksa gidip Epsilon700w alacağım en uygun fiyatlı olanı ama bu bile kasıyor bütçeyi , kullandığım canım 300W FSP psu boşa çıkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekiskalibur -- 20 Mart 2007; 13:58:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ekiskalibur

quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

DiabloXT bu işlemi herhangi bir elektrikçi veya elektronikçiye yaptırabilir miyiz? Sorun çıkarır mı? Yoksa gidip Epsilon700w alacağım en uygun fiyatlı olanı ama bu bile kasıyor bütçeyi , kullandığım canım 300W FSP psu boşa çıkacak.

Alıntıları Göster
    iki psu'yu birleştirmek nasıl olacak? daha ayrıntılı anlatılrsa ya da ayrı topic açılırsa iyi olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafad66

iki psu'yu birleştirmek nasıl olacak? daha ayrıntılı anlatılrsa ya da ayrı topic açılırsa iyi olur...

Alıntıları Göster
    Öncelikle forumdaki tüm arkadaşlara slm’lar .İmzamdaki sistemi topladım fakat oyunlarda kitlenme ve windows gönderme hatalarıyla karşılaştığım için problemi psu ya bağlı olduğunu düşündüm.
    Fakat Test siteleri ,bulandırmayı başardı. Sizinde görmeniz için bazı sonuçları tablo haline getirip, marka konusunda seçimim için değerlendirmenizi bekliyorum.

Dikkatimi çeken noktalar :
    1- Forumda 3.kalite olarak görünen Tagan markasının yüksek puan alması (trustedreviews)
    2- Enermax’ın 2 modeli olmasına karşın,editör fortron ve Seasonic s12-600 ü önermiş (toms)
    3- Sİlverstone zeus’un 7 alması ,Toms’da ise verimsiz denmesi,Hiper Type 580’de de benzer durum var.
    4- TT hakkında ise ;toughpower üretimi ola TT ‘leri forumda 3.kalitede bulunuyor..burada 9 alarak editörce önerilmiş.bu sitede enermax 1000 de var oda 9 almış ama editörce önerilenlerin arasında değil

Şimdi burada amacım şu marka iyidir şu marka kötüdür demek değil de,karşılaştırmaları görüp sizinde yorumlarınızı almak,

1- Enermax hangi ülkenin üretimi?
    2- Enermax’ın ,diğer markalarla (tagan gibi) olan aradaki fiyat farkına değermi ?

3- Psu’yu değiştiğim zaman sistemin normal değerlerde çalışması dışında oyunlarda performans değişirmi??,yani mantıken ekran kartı doğru voltaj ayarlarında daha yüksek fps vermeli diye düşünüyorum

Son olarak , çok soru sordum amacım eleştiri değil doğruyu bulabilmek.
    Herkese saygılar.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Faydalandığım LİNKLER :
    2006
    http://www.trustedreviews.com/peripherals/review/2006/05/18/Power-Supply-Group-Test-2006/p29
    2005 testinde
    http://www.trustedreviews.com/peripherals/review/2005/10/12/Power-Supply-Group-Test-2005/p10
    http://www.tomshardware.com.tr/howto/20050726/stresstest-23.html
    http://www.jonnyguru.com/review_details.php?id=18&page_num=2

PSU Tavsiyeleri(PSU list)

PSU Tavsiyeleri(PSU list)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimgsxr -- 24 Mart 2007; 15:53:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: selimgsxr

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    fsp blustorm 500w / antec neopower 480w bunlardan hangisini alayım 70 $ civarı daha fazla param yok başka öneriniz varsa beklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimgsxr

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Öncelikle şunu belirtmek istiyorum.bazı arkadaşlar insanların içinde olduğu durumu düşünmeden gereksiz sertlikte post atıyorlar.Arkadaşlar günde kaç pm alıyorum haberiniz var mı acaba?Size hergün 30 tane şunumu alayım bunumu alayım vs.. gibi sürekli aynı sorular (ki bunların cevabu işte bu psu list topiği.) muhatab bırakılıyorum..Arkadaşlar düşüncelerim bu listede zaten mevcut özeldende aynı soruları lütfen sormayınız..Ve unutmayın ki herkesin işi-gücü var,ilgelenmesi gereken ailesi,okulu vs.. yani herkesin bir meşguliyeti var..Elimden geldiği kadar bütün pmler de cevp vermeye çalışıyorum zman zman 15 gün sonra da olsa cevap attıklarım oluyor.lütfen biraz anlayışlı olunuz..

Ve şu unutulmasın ki ben ve bir çok arkadaşımız bu işten para kazanmıyor gönülden yapıyor.Ancak bu agresif arkadaşlarımız sanırım bizi bir çalışan olarak görmekte.Benim hiçkimseye cevap vermek gibi bir mecburiyetim olmamasına karşın elimden geldiği kadar bilgimi paylaşıp destek olmaya çalışıyorum ancak agresif,seviyesiz postlar gerçekten soğutuyor..

Şimdi cevaplara geçelim en az bu topicte 3-4 postumda yazdım her ürünü sayfalarca en ince ayrıntısına kadar incelemek gerçekten mümkün değilbuna ne zman yeter nede va bilgi ,bu durumda kısa ve öz bilgileri her ürün için ekledim.Ve yine bu sıralamanın psunu gücü,kullanılan kompenetlerin kalitesi,verimliliği vs... gibi özelliklerinden oluşturulan bir sentezle listelendiği belirttim.Ve tekrar belirtiyorum arkadaşlar özelden lütfen artık şunu mu alayım bunu mu alyım gibi sormayın zaten sırf sorulmasın die bu listeyi yaptım,benim nilgilerime itimat ediyorsanız listeden bakarsınız ürüne sonra bütçniz doğrultusunda seçiminizi yaparsınız..

DXX serisi enermax için gamer serisi oluo pci exp.rev2(8pin) destekli olan ürün grubu olmakta Trde fireball ithalatı olan galaxy serisi DXX serisi olarak gelmektedir..Benim almış olduğum ilk seride DXX idi..

• quote:

Orijinalden alıntı: fenomenhaa

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum.bazı arkadaşlar insanların içinde olduğu durumu düşünmeden gereksiz sertlikte post atıyorlar.Arkadaşlar günde kaç pm alıyorum haberiniz var mı acaba?Size hergün 30 tane şunumu alayım bunumu alayım vs.. gibi sürekli aynı sorular (ki bunların cevabu işte bu psu list topiği.) muhatab bırakılıyorum..Arkadaşlar düşüncelerim bu listede zaten mevcut özeldende aynı soruları lütfen sormayınız..Ve unutmayın ki herkesin işi-gücü var,ilgelenmesi gereken ailesi,okulu vs.. yani herkesin bir meşguliyeti var..Elimden geldiği kadar bütün pmler de cevp vermeye çalışıyorum zman zman 15 gün sonra da olsa cevap attıklarım oluyor.lütfen biraz anlayışlı olunuz..

Ve şu unutulmasın ki ben ve bir çok arkadaşımız bu işten para kazanmıyor gönülden yapıyor.Ancak bu agresif arkadaşlarımız sanırım bizi bir çalışan olarak görmekte.Benim hiçkimseye cevap vermek gibi bir mecburiyetim olmamasına karşın elimden geldiği kadar bilgimi paylaşıp destek olmaya çalışıyorum ancak agresif,seviyesiz postlar gerçekten soğutuyor..

Şimdi cevaplara geçelim en az bu topicte 3-4 postumda yazdım her ürünü sayfalarca en ince ayrıntısına kadar incelemek gerçekten mümkün değilbuna ne zman yeter nede va bilgi ,bu durumda kısa ve öz bilgileri her ürün için ekledim.Ve yine bu sıralamanın psunu gücü,kullanılan kompenetlerin kalitesi,verimliliği vs... gibi özelliklerinden oluşturulan bir sentezle listelendiği belirttim.Ve tekrar belirtiyorum arkadaşlar özelden lütfen artık şunu mu alayım bunu mu alyım gibi sormayın zaten sırf sorulmasın die bu listeyi yaptım,benim nilgilerime itimat ediyorsanız listeden bakarsınız ürüne sonra bütçniz doğrultusunda seçiminizi yaparsınız..

DXX serisi enermax için gamer serisi oluo pci exp.rev2(8pin) destekli olan ürün grubu olmakta Trde fireball ithalatı olan galaxy serisi DXX serisi olarak gelmektedir..Benim almış olduğum ilk seride DXX idi..

Alıntıları Göster
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1282&productid=bd61396

fsp 500 w bluestorm almayı düşünüyorum bugün inventustan peşin 125 ytl kdv dahil..ne dersiniz?
    sistemim: e6300+intel anakart+palit 7600 gs sonic+2*1 gb ddr 2 800 mhz twinmos+audigy 2zs+160 gb sata 2 samsung+iki sürücü..oc filan yapmayacağıma göre benim gibi bir ev kullanıcısı için yeter düşünüyorum..bluestorm un II serisi cıkmıs..linkte I ve II serisinin karşılaştırması var
    http://www.cizgi.com.tr/pageStructure.aspx?intPageStructureNo=24&sintLanguageId=0&bytContentType=7&intRefPartNo=5&intCatId=79&intProId=645

son bir soru siz olsaydınız bu sisteme lc power 550 mi alırdınız yoksa fsp 500 w bluestorm I serisimi alırsınız?çünkü ikisi arasında kaldım..ilginize ve bilginize..her türlü eleştiriye acığım

• quote:

Orijinalden alıntı: Elbruz

quote:

Orjinalden alıntı: fenomenhaa

quote:

Orjinalden alıntı: SkYNeT-06

Fsp Epsilon ve blue ürün grubu

* Verimli ve sessizdir.
    * Kompact bir yapıya sahiptir.
    * Zaman zaman Ripple sorunları görünmektedir.
    * Oldukça ucuzdur.
    * Ati Cf ve Nvidia sli sertifikası
    * Tr de yaygın oalrak bulunur.

şimdik ben bu ürünün 600 watt olanını kulanıyorum 1 ay oldu ve şuan çok feci şekilde memnunum ve imzamdaki yeni sistemimle aynı anda masa üstünde 3 tane call of duty 2 acip online oynayabiliyorum herşey full!! hatta bir ara beni fake zanedip serverden banladilar
    üstüne üstelik PC açıkken tesadüf olsa gerek bu aralar bizim semtin elektirikleri arasira sanki woltaj zayıflar veya yükselir gibi bazı gidip gelmeler oluyor ve o an kulandığım PSU ile en ufak bir sorunla karşılaşmıyom Allah'a şükür daş gibin

yalnız demişinizki zaman zaman Ripple sorunları görünmektedir!!

bu bahsettiğiniz Ripple sorunu ne oluyor? izah edebilirmisiniz ??????

ATx speclerine göre +12v raili için max 120mV lik ripple öngörülür üzerine çıkması sorun doğurabilir.aşşağıda verdiğim grafiklerde 150mV seviyesine kadar ulaşmış..Osiloskopta ne kadar düşük değer o okunursa o ölçüde iyi olduğunu gösterir.

Bu mesajı görmemiştim,eğer bu kadar ripple varsa bazı sistemlerde kesinlikle problem çıkarır,3. sınıf olması yerinde olmuş. Ama FSP'nin 300-450 watt arası normal seri modellerini de ekleyebilirseniz güzel olur.Bir de az önceki mesajımda yazdığım Zen'i de dikkate alın.

Alıntıları Göster
    merhabalar.öncelikle böyle bi çalışma için fenomenhaa teşekkür ederim.sistemimde fsb bulestorm500 war.nasıl anlatayım arasıra böyle inceden zııııı gibi ses geliyo.o sesi malesef tam olarak yazamıyorum.deli ediyo beni bazen.elimle tuttuğum zaman ses kesiliyo bırakınca zıııı zıısssssssst.* Zaman zaman Ripple sorunları görünmektedir diye bilgi vermişşsiniz.bu ripple ne oluyo?benim anlayacağım dilde açıklarmısınız?yalnız o çıkan sesin pc ye bi zararını görmedim sorunsuz kullanıyorum ama ne oldugunu bilmek istiyorum.UPS e bağlı sistem.acaba diyorum voltaj sorunu war.?alanyadayım sırf o ses için de garantiye göndermek istemiyorum.yardımlarınız için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: nastayashiTR

merhabalar.öncelikle böyle bi çalışma için fenomenhaa teşekkür ederim.sistemimde fsb bulestorm500 war.nasıl anlatayım arasıra böyle inceden zııııı gibi ses geliyo.o sesi malesef tam olarak yazamıyorum.deli ediyo beni bazen.elimle tuttuğum zaman ses kesiliyo bırakınca zıııı zıısssssssst.* Zaman zaman Ripple sorunları görünmektedir diye bilgi vermişşsiniz.bu ripple ne oluyo?benim anlayacağım dilde açıklarmısınız?yalnız o çıkan sesin pc ye bi zararını görmedim sorunsuz kullanıyorum ama ne oldugunu bilmek istiyorum.UPS e bağlı sistem.acaba diyorum voltaj sorunu war.?alanyadayım sırf o ses için de garantiye göndermek istemiyorum.yardımlarınız için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Ripple sorunu bu konu altında daha önce açıklanmıştı. Soru sormadan önce lütfen önceki mesajları okuyun.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cyborg

Ripple sorunu bu konu altında daha önce açıklanmıştı. Soru sormadan önce lütfen önceki mesajları okuyun.

Alıntıları Göster
    Sanirim o ince vizilti sesi cogu PSU larda olan PFC den kaynaklaniyor daha once cok konusulmusdu tabi burada elektrik sebekesininde onemi var ben birazda bunu dusunerek PFC destegi olmayan lc power 550w i aldim ve cok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Sanirim o ince vizilti sesi cogu PSU larda olan PFC den kaynaklaniyor daha once cok konusulmusdu tabi burada elektrik sebekesininde onemi var ben birazda bunu dusunerek PFC destegi olmayan lc power 550w i aldim ve cok memnunum.

Alıntıları Göster
    @nastayashiTR:
    rica ederim; şimdi gördün sanırım. evet, daha önce sorulmuş bir soruyu sorarak konuyu kirletmiş veya gereksiz yere uzatmış oluyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cyborg

@nastayashiTR:
    rica ederim; şimdi gördün sanırım. evet, daha önce sorulmuş bir soruyu sorarak konuyu kirletmiş veya gereksiz yere uzatmış oluyorsun.

Alıntıları Göster
    ripple sorunu ses olmaz

ancak Aktif PFC olan Psularda PFC ünitesinin ses çıkarması normal!!!

bu ses çaydanlıkta kaynamaya başlayan suyun buharının çıkardı bir ses gibi hatta kulak çınlaması gibi bir ses

bu sesi bende biliyorum çünkü kendi PSUmda da var

• quote:

Orijinalden alıntı: Elbruz

quote:

Orjinalden alıntı: fenomenhaa

quote:

Orjinalden alıntı: SkYNeT-06

* Verimli ve sessizdir.
    * Oldukça ucuzdur.

şimdik ben bu ürünün 600 watt olanını kulanıyorum 1 ay oldu ve şuan çok feci şekilde memnunum ve imzamdaki yeni sistemimle aynı anda masa üstünde 3 tane call of duty 2 acip online oynayabiliyorum herşey full!! hatta bir ara beni fake zanedip serverden banladilar
    üstüne üstelik PC açıkken tesadüf olsa gerek bu aralar bizim semtin elektirikleri arasira sanki woltaj zayıflar veya yükselir gibi bazı gidip gelmeler oluyor ve o an kulandığım PSU ile en ufak bir sorunla karşılaşmıyom Allah'a şükür daş gibin

yalnız demişinizki zaman zaman Ripple sorunları görünmektedir!!

bu bahsettiğiniz Ripple sorunu ne oluyor? izah edebilirmisiniz ??????

ATx speclerine göre +12v raili için max 120mV lik ripple öngörülür üzerine çıkması sorun doğurabilir.aşşağıda verdiğim grafiklerde 150mV seviyesine kadar ulaşmış..Osiloskopta ne kadar düşük değer o okunursa o ölçüde iyi olduğunu gösterir.

Bu mesajı görmemiştim,eğer bu kadar ripple varsa bazı sistemlerde kesinlikle problem çıkarır,3. sınıf olması yerinde olmuş. Ama FSP'nin 300-450 watt arası normal seri modellerini de ekleyebilirseniz güzel olur.Bir de az önceki mesajımda yazdığım Zen'i de dikkate alın.

Alıntıları Göster
    silverstone 500 watt nasıl arkadaslar?

• quote:

Orijinalden alıntı: blackcomb

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: blackcomb

gayet iyi ve kaliteli bir ürün

şu anda da kendilerini kullanmaktayım

forumda da aratırsan yeterli yorum bulabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: blackcomb

Alıntıları Göster
    cvp için sağolun arkadaşlar.önemli bişey olmağına sevindim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozee2505

quote:

Orjinalden alıntı: blackcomb

gayet iyi ve kaliteli bir ürün

şu anda da kendilerini kullanmaktayım

forumda da aratırsan yeterli yorum bulabilirsin

Alıntıları Göster
    psu alacaklar, incelemeden geçmeyin;

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=EIN650AWT

• quote:

Orijinalden alıntı: dj_mıstık

Bu mesaj silindi.
    ustam eline saglik.simdi bizide gaza getirdin aldiracan iyyisinden bir psu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gelu

ustam eline saglik.simdi bizide gaza getirdin aldiracan iyyisinden bir psu

Alıntıları Göster

* Verimli ve sessizdir.
    * Oldukça ucuzdur.

ben Fsp Epsilon 600watt almayı düşünüyorum ama bu ripple sorunları denilen ne??
  • quote:

Orijinalden alıntı: OziiX

Beyler bu PSU testleri nasıl yapılıyor?

Alıntıları Göster
    fenomenhaa bey sizden rıcam bu iki power arasında kaldım yardımci olursanız sevinirim
    FSP Blue Storm II (500W)
    http://www.opitipiti.com/pageStructure.aspx?intPageStructureNo=9&sintLanguageId=0&bytContentType=7&intProId=11947

XILENCE XP600.(12)Redwing 600W / 2 PCI-E
    http://www.evrenshop.com/asp/show_stock.asp?product=x03

ayrıca yukardaki XILENCE markalı psular turkiyede satılmakta o yuzden hakında ne diyebilirsiniz, iyimidir bu marka. hangi sınıfa girer

• quote:

Orijinalden alıntı: miraculous

hocam be quiet nasıl acaba? biliyorsunuz forumumuz denemelerinde onu kullanıyor. ayrıca toms hardware de 8800 GTX testinde be quiet kullanmıştı. enermax la aşık atabilir mi sizce?

Alıntıları Göster
    emeğine sağlık hesap makınesi gerçekten işe yarar
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk tosuner

emeğine sağlık hesap makınesi gerçekten işe yarar

Alıntıları Göster
    Listeye ENERMAX infiniti modelini de eklemenizi rica ediyorum
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.