M

Yüzbaşı
21 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 3 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,

Bu ikiliden birinde ki sıkıntıdan dolayı sistemim boot etmiyor. Anakart debug led leri çalışıyor, diğer ışıkları yanıyor ama arada 5A Internal Cpu Error kodu çıkıyor. Cpu yu ise bilemiyorum ne durumda.

2sini ayrı ayrı test etmek istiyorum ama en ucuz X79 anakart yada LGA 2011 işlemci bile ucuz değil. Parçaları aldığım yerdeki servise göndermeden (servislere pek güvenmiyorum yanlarında olmadıkça) test etme şansımın olduğu bir yer biliyor musunuz?

Teşekkürler
Merhaba,

Yaklaşık 60 bilgisayar ve veri tabanı olan bir yer için tek bir ağ sistemi tasarlıyorum. Ağda istenen özellikler temel olarak,

- kullanıcıları kontrollü ve filltreli bir şekilde internete çıkabilsin
- içeride her kullanıcı veri tabanı ve diğer kullanıcılara erişebilsin
- dışarıdan kontrollü ve filtreli bir şekilde iç ağa vpn veya uzaktan bağlantı yollarıyla bağlantı sağlansın.
- dışarıya karşı ağ güvenli olsun

bu yapıda donanım olarak tavsiye edebileceğiniz tasarım fikirleri (ör: 1 firewall, 1 router, 1 switch vs. gibi) ve marka tavsiyeleri var mı?

konuyla ilgili ürün satışı bulunan arkadaşlar pm ile irtibata geçebilirler.

tşkler
herkes fiyatlara takılde bende elimdeki iPhone u yasal olarak kullanmak icin ne yapam gerek ona takıldım amerika (veya baska ulkelerden) alınmıs normalde sim kilitli telefonlar bu geceden sonra yasal olarak kullanılabilecek mi? yani ben iTunes tan turkiyeden hesap lıp aktive vs yaıp kullanabilecek miyim?

biraz once restore denedim sim kartı icin not valid dedi. geceden sonra duzelecek mi yoksa hep kırılmıs bir sekilde mi kullancagız bilen var mı?

tsk
merhaba,

telefonu 1.1.2 ye update etmeden once iBrickr ile Ringtone upload edebiliyordum. fakat simdi upload sorunsuz gorunmesine ragmen telefona baktıgımda hicbirsey gorunmuyor. sebebini yada cozumunu bilen var mı? tskler
merhaba arkadaslar, asagıdaki bilgisayar icin orta ve ustu derecede grafik tasarım islerini rahat kaldıracak bir ekran kartı tavsiye eder misiniz? nvidia nın yeni quadro serileri cok pahalı o yuzden onları dusunmuyorum. eski quadro serileri mi yoksa 8800gtx mi gibi bir ikilemde kaldım. tsk

amd x2 4800
2 gb ram
dfi sli-dr
4*80 raid 0
merhaba arkadaslar aasgıdaki urunler icin urun bazında yada toplam 2. el fiyat onerisinde bulunabilir misiniz? urunlerin garantili kutulu sorunsuz ve temiz oldugunu dusunerek bir fiyat verebilirse sevinirim. tskler

AMD X2 4800 - 939
DFI LAN PARTY SLI-DR
1*2 GB Kingston DDR 400
Thermaltake Xaser III Kasa
Enermex 600W SLI
2*80 Seaget SATA HDD
LG 995FT Flat 19" monitor

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.
arkadaslar forumda baktım ama goremedim. gecen hafta ortaya cıkan Solaris 10 da bulunan bir telnet acıgı var. atak yapacak insan sistemde bulunan tum kullanıcılar ile (root dahil) sisteme tek bir komut ile herhangi bir sifre vs.ye ihtiyac duymadan girebiliyor. ben kendim test ettim ve basarılı oldu. zaten her yerde yazıyor. Sun bunun icin bir patch yayınladı sitesinde. diger bir yol ise telnet i kapatıp ssh kullanmak. bence bunu yapın zira patch restart istiyor ve production makinelerinde zor bir durum oluyor.
merhaba arkadaslar, bazılarınız hatırlar belki, 2 Haziran da Mavi Bilgisayar dan aldıgım ve elime MNG Kargo ile hasarlı gecen urunun tazmin ucretini hala alamadım. Biraz once aradıgımda yarın Umraniye subesinden alabileegimi soylediler. Tuketici Mahkemesine gidip gecen hafta dava acmıstım fakat yarın paramı alabilirsem geri cekicem. Bunu sizinle paylasmamın sebebi ise;

- Musterisini zerre dusunmeyen Mavi Bilgisayar, hic muhhatab olmayıp benim ugrasmamı saglayan en ufak bir faydası olmayan ve ikinci gunden itibaren PARASINI ALIP ortadan kaybolan

- Her defasında benim aramamı bekleyen hic geri donus yapmayan, her aradıgımda haklısınız isleminizi yapıyorum diyen, sikayetvar.com da utanmadan birde yalan soyleyip zararımın karsılandıgını soylen MNG Kargo Marmara Bolge mudurlugu

gibi firmalar konusuda daha dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Özellikle Mavi Bilgisayar olmak üzere bu terbiyesiğliği yapan insanların isimleri de var fakat buraya yazmak istemedim.

2 Haziran dan beri neredeyse 3 ay oldu, artık yorum sizin.
arkadaslar son 2 aydır yasadıgım cok can sıkıcı bir sorun var. Arathor server ında 1 yıldır oynuyorum ama son 2 3 aydır oyunda takılma oluyor fps cok dusuk gibiymis gibi surekli tekleyerek gidiyor. ama diger serverlarımdaki oyunlarda hicbir sorun yok. acaba baska bu sorunu yasayan arkadas yada server var mı? nasıl cozeriz nedir ne degilrdir. en iyi karakterimde bu serverda oldugu icin raidlerde cok can sıkıyor. sanki levelım arttıkca daha yavas oluyor gibi . tsk.
Hakkında
Forum İmzası:
i7 920@3,66 - Gigabyte X58 UD5 - 3*2 OCZ DDR3 1600mhz - GTX 275amp - 2*500 WD Raid 0 -Thermaltake Armor LCS - Thermaltake 850W - Samsung T260 + Samsung 226BW
Forum İkinci El İmzası:
i7 920@3,66 - Gigabyte X58 UD5 - 3*2 OCZ DDR3 1600mhz - GTX 275amp - 2*500 WD Raid 0 -Thermaltake Armor LCS - Thermaltake 850W - Samsung T260 + Samsung 226BW
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 513
İkinci El Bölümü Mesajları: 78
Konularının görüntülenme sayısı: 21.524 (Bu ay: 87)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.