Şimdi Ara

Psikolojik Danışmanlar ve PDR Okuyan Öğrenciler [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
212
Cevap
19
Favori
18.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 69
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 87
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 gün 16 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 24
  • Favoriye Eklediklerim 19
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • gentleman_ (87 mesaj) Skayn (10 mesaj) Ginga Eiyuu (8 mesaj) MENTALİTA ULTRAS (6 mesaj) Malum Adam (6 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (65 mesaj) Mobil (61 mesaj) Tablet (2 mesaj) Mini (6 mesaj) Uygulama (3 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Kamu Personeli >> Psikolojik Danışmanlar ve PDR Okuyan Öğrenciler [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3699 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: vanilay

Pdr atama puanları dört sene sonra kaç olur tahmini ?önü kapanacaksa başka bi bölüme geçiş yapmak mantıklı mi?

85 puana ulaşacaktır diye düşünüyorum. Şahsi fikrim bu şekilde. Fakat okul sayısı artar ya da atanmış rehber öğretmen ihtiyacı artar ise puanlar aşırı yükselmez.
    |
    |
  • Onbaşı
    15 Mesaj
    Merhabalar değerli meslektaşlarım. Tesadüfen konuyu gördüm. Bir yıldır okul psikolojik danışmanı olarak Erzurum'da görev yapıyorum. Yeni eğitim öğretim yılı heoimiz için güzel geçer inşallah
    |
    |
  • Teğmen
    137 Mesaj
    Pdr rehberl ogretmenlik disinda hangi alanda gelistirilebikir en iyi sekilde sizce? Yuksek lisans dusunuyorum da
  • Yarbay
    3699 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: bs35

Pdr rehberl ogretmenlik disinda hangi alanda gelistirilebikir en iyi sekilde sizce? Yuksek lisans dusunuyorum da

Aile Danışmanlığı
    |
    |
  • Yarbay
    3699 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Konunun ikinci mesajı güncellenmiştir.
    |
    |
  • Yarbay
    2446 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar. Bende bu yıl Marmara PDR'den mezun oldum. KPSS ve atanma süreçleri yüzünden o kısma hiç bulaşmadım, kariyerimi İnsan Kaynakları ve ileride şirketlerde Psikolojik Danışmanlık-Eğitmenlik.. şeklinde ilerletmeyi düşündüm. Yine de bir yandan KPSS'ye girip devlette mi ilerleseydim diye düşünmüyor değilim. Mezun olalı birkaç ay oldu ve karar vermek zor..

Akademisyenliği de düşündüm, ALES ve YDS puanlarım oldukça iyi ancak devletteki iyi üniversitelerde kadro açılmıyor ve özel üniversitelerde araştırma görevliliğinin devlettekine kıyasla tercih edilesi olmadığını düşünüyorum.

Özel okullar ise tercihlerinin çoğunu kadın öğretmenlerden yana kullanıyor.

Devlette rehber öğretmenlik yapan arkadaşlar, özellikle doğu illerinde olanlar yorum yapabilirlerse sevinirim. Çalışma arkadaşları, veliler, öğrenciler ve işlerinden aldıkları tatmin hakkında bir şeyler yazabilirlerse sevinirim.

Bölümümüzün mezun olduktan sonra seçeneği çok ancak her birine girmek de gerçekten zor... Herkese kolaylıklar diliyorum.

• Teğmen
    178 Mesaj

hocam ne yaptınız?ayrica özel sektör hakkında bilginiz varsa paylaşır mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svenusta -- 2 Eylül 2017; 19:44:46 >
    |
    |
    Jiraiya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    193 Mesaj

Ooo konumuzda varmış beni ekleyin lütfen
  • Yarbay
    3699 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ayrıntı paylaşır mısın? Okul,iş, yer.
    |
    |
    yabivo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    193 Mesaj

Mezunum daha iş bulamadım

Tokat'ta okudum Gaziosmanpaşa Üni. Şuanda Çanakkale'de Kpss çalışmaktayım
    |
    |
    gentleman_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    350 Mesaj
    Ben de buradayım! :)

Konumuz mu varmış meğer buralarda..

4 yıldır milli eğitimde, izmirde rehber öğretmenim. İlk atama olarak İzmir'e atandım hala buradayım. 1 sene de TSK'da sağlık asteğmen olarak çalıştım/görev yaptım.

Yeni mezun arkadaşlara tavsiyem, MEB'de rehber öğretmenlik çok rutin, sıkıyor belli bir süre sonra, yükselme olanağı da yok, öyle şeylere maruz kalıyorsunuz ki mesleki doyum 0 olabiliyor. Dışardan eğitimler danışanlar alın, YL yapın ve doktora başlatın, özelden devam edin yardırın :)

Biz devlet diye diye özel sektörde bu işi alandışılara bıraktık maalesef.
    |
    |
  • Binbaşı
    1283 Mesaj
    Eklermisin hocam 4. Sınıf Pdr ögrencisiyim (Gaziantep)
    |
    |
  • Teğmen
    123 Mesaj
    Beni de ekleyebilir misiniz? Pdr öğrencisiyim Kocaeli-İzmit
  • Er
    7 Mesaj
    Ekleyebilir misin hocam inşallah taze mezunuz iş & akıl/tavsiye arıyoruz. Teşekkürler :D
    |
    |
  • Yüzbaşı
    594 Mesaj
    Alanımıza özel pdr foruma bekliyoruz
    |
    |
  • Yarbay
    3465 Mesaj
    Oo konumuz da varmış. Ekleyebilirsiniz beni de.Üniversiteden yeni mezun oldum şuan özel bir kurumda okul psikolojik danışmanıyım, kpss'ye girdim ne yapacağım atanır mıyım bilmiyorum alese hazırlanıp yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.
  • Çavuş
    47 Mesaj

Hocam ben de pdr 1. sınıf öğrencisiyim. Nereden mezunsunuz? Bana tavsiye verir misiniz? 4 senede neler yaptınız? 4 senede yapmak isteyip yapamadıklarınız neler?
    |
    |
    Kutsal Libido kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    47 Mesaj

Hocam bende orada okuyorum şu an 2. sınıf mısınız?
    |
    |
    Ayk7478 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    123 Mesaj

Evet 2. Sınıfım ama erasmustayım ikinci dönem KOÜ’de okumaya devam edeceğim.
    |
    |
    Malum Adam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    47 Mesaj

Hocam bu 5-6 senede nasıl bir kariyer yolu izlediniz 1. sınıfım değerli tavsiyelerinizi bekliyorum
    |
    |
    Skayn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
pubg mobile uc
Sohbet
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.