Şimdi Ara

Psikolojik Danışmanlar ve PDR Okuyan Öğrenciler [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
19
Favori
21.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Psikolojik Danışmanların ve PDR okumakta olan üniversite öğrencilerin mesleğimizle ilgili her türlü bilgi paylaşım yapabilecği, soru sorabileceği ve sorunlarını tartışabileceği konudur. Birinci mesajda liste olacaktır. Önemli görülen paylaşımlar ya da son gelişmeler alıntı olarak ikinci mesaja yerleştirilecektir.

DH PSİKOLOJİK DANIŞMANLAR ve PDR ÖĞRENCİLERİ
    1) gentleman_
    2) b.emre
    3) Gsemjw
    4) kripton94
    5) Skayn
    6) secco35
    7) mehmetufo
    8) halil442
    9) stevenashty
    10) ayhan2020
    11) Geoff Peterson
    12) m.ylmz0
    13) Psikolojik Danisman
    14) SU-vic
    15) hidalgo_55
    16) mehmetpdr17
    17) oğuzatay
    18) tokgoz42
    19) aniceman
    20) OmerBahadir
    21) 123456A1
    22) sinyortr1
    23) histrio
    24) Adair40
    25) sero1015
    26) freecool29
    27) Halisdemir
    28) yabivo
    29) Toksikoman
    30) Black-Viper
    31) Ayk7478
    32) MusaRami
    33) Kutsal Libido
    34) Sopranos Tony
    35) Ginga Eiyuu
    36) TheCounselor
    37) Zatı Muhterem

İMZAMIZ

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_80144014/tm.htm][b][color=red]Psikolojik Danışmanlar ve PDR Okuyan Öğrenciler[/color][/b][/link]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gentleman_ -- 11 Haziran 2022; 12:3:18 >

• Bu mesaj sürekli güncellenmektedir.

Önemli not: Çocuğunuzu özel bir eğitim kurumuna kaydederken rehber öğretmenin mezun olduğu bölümü sorunuz. Bazı özel okullar, çok kısa süren bir eğitim ile rehberlik sertifikası almış sosyoloji ve felsefe mezunlarını, rehber öğretmen olarak çalıştırmaktadır. Bu okul seçiminde tek kriter değildir ancak önemli bir kalite belirtisidir. Rehber öğretmenlik çok iyi derecelerle üniversite kazanmış ve PDR mezunu olan kişilerin asli mesleğidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gentleman_ -- 11 Ocak 2018; 9:22:3 >
  • Bende varım hocam. Benide ekleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b.emre

Bende varım hocam. Benide ekleyin.

Ekledim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gentleman_ -- 25 Ağustos 2013; 20:05:36 >
  • Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın açıklaması:
    ”2014 yılı için 850 lira, 2015 için 950 lira öğretim yılı hazırlık ücreti verilecek. Yüksek lisans ve doktora mezunlarına ek ders ücretlerine artırımı ödenecek. Rehber öğretmenlere ek ders ödemesi yapılacak. İLKASAN’a yeni üye olacaklara üyeliklerinin isteğe bağlı hale getirilmesi sağlanacak. Sınav komisyon üyeliği ve sınav gözcülüklerine ilişkin sınırlamaları kaldırıyoruz. Geçici görevlendirilen yöneticilere yüksek oran üzerinden ek ders ödenecek. İkili öğretim yapan eğitim kurumlarının yöneticilerine ilave ek ders ödenecek. Kamu görevlileri hakem kurulu kararıyla kabul edilen akademik jüri üyeliklerine ücret ödenecek.”
  • Rehber Öğretmenin Yapması Gereken Çalışmalar ve Rehberlik Yıllık Çalışma Planı

LİNK
  • 2013 Ağustos Özür Grubu Yer Değiştirme 2. Aşama Sonuçları açıklandı.
  • benide ekleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gsemjw

benide ekleyin

Ekledim

Öğrenci misiniz? Öğretmen mi? Eğer öğretmenseniz hangi şehirde görev yaptığınızı da belirtirseniz ilk mesaja ekleyeceğim.
  • MEB özür atamalarının ardından bugün kontenjanları da açıkladı. MEB açıklaması şöyle:

Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarına İlk Atama, Açıktan ve Kurumlar Arası Yeniden Atama ve Millî Sporcuların Ataması kapsamında 87 alanda 40.000 öğretmen ataması yapılacaktır. Atama yapılacak alanlar ve kontenjanlar ek listede belirtilmiştir.

Öğretmen olarak atanacaklarda aranacak şartlar, alanlar itibarıyla belirlenen KPSSP10 veKPSSP121 taban puanları, başvuru yeri ve şekli,zamanı, atama yapılacak eğitim kurumları, atamalar ve diğer hususlara ilişkin açıklamalar Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüncehttp://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde duyurulacaktır.

Adaylar başvurularını; internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan yaparak, 02 – 06 Eylül 2013tarihleri arasında il milli eğitim müdürlüklerine onaylatacaklardır. Onaylatılmayan başvurular geçersiz olacaktır.

Atamalar 09-10 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacaktır. Ataması yapılan adaylar 11 Eylül 2013 tarihinden itibaren tebligat beklemeksizin atandıkları il milli eğitim müdürlüğüne gerekli belgelerle birlikte başvurarak göreve başlayabileceklerdir.

• MEB'in yayınladığı tabloya göre alt puan sınırının 60 olması halinde MEB’deki PDR kadrolarına, 30 kişi açıktan ve kurumlar arası atama, 2598 kişi ilk atama olmak üzere, toplamda 2628 personel alınacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gentleman_ -- 30 Ağustos 2013; 17:30:38 >
  • Yarın(02.09.2013) itibariyle, bu yıl KPSS'ye girenler için tercih formlarının yayımlanması bekleniyor.
  • Saatlerdir öğretmen atama kılavuzu bekleniyor Milli Eğitim Bakanlığı 31 Ağustos 2013 tarihi itibariyle öğretmen atama kılavuzunu yayınlamıştı. O gün yapılan açıklamada, “internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan yaparak, 02 – 06 Eylül 2013 tarihleri arasında il milli eğitim müdürlüklerine onaylatacaklardır.” açıklaması yer almıştı.

Bugün 2 Eylül… Binlerce aday gece yarısından bu yana kılavuzun yayınlanmasını ve tercih edecekleri okulları ilan edilmesini beklemektedir.
    Ancak, gece yarısından bu yana hiçbir gelişme olmadığı gibi hiçbir açıklama da yapılmamaktadır.
  • Milli Eğitim Bakanlığı 02.09.2013 saat 21:00 itibariyle öğretmen atama başvuru ekranını açtı.Ancak ilgili sayfa açılmış görünmesine rağmen, bilgilerini giren adaylara "Bakanlıkça ilan edilen yıllara ait KPSSP10 Puanı bulunmuyor!" hatası çıkmaktadır. Bu uyarı, sayfadaki çalışmanın devam ettiğini göstermektedir.
  • Bu yıl sistem değişikliğine gidildi. MEB, 60 puan alamayan hiçbir adayın öğretmen olmamasını kararlaştırdı.Böylece birçok PDR mezunu tercih yapamayacak. Ve haliyle açık devam edecektir.
  • Bölümümüzdeki yaklaşık boş kadro sayısı: 12000
    Bu yıl ataması yapılacak rehber öğretmen: 2628

Böylece Rehber öğretmen boş kadrosunun %22'si dolacak.
  • 2013 Kadrolu Öğretmen ilk atama başvuru linki:https://mebbis.meb.gov.tr/basvurular/bsv00009.aspx
  • Sadece pdr ve ogrencilrimi ekliyosunuz ben pdr istiyorum sinava hazirlaniyorum benide eklermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kripton94

Sadece pdr ve ogrencilrimi ekliyosunuz ben pdr istiyorum sinava hazirlaniyorum benide eklermisiniz

Normalde öyle ancak, sorularınıza kolayca yanıt alabilmeniz ve gelişmeleri takip edebilmeniz için ekliyorum sizi de yanınıza not düşerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

quote:

Orijinalden alıntı: kripton94

Sadece pdr ve ogrencilrimi ekliyosunuz ben pdr istiyorum sinava hazirlaniyorum benide eklermisiniz

Normalde öyle ancak, sorularınıza kolayca yanıt alabilmeniz ve gelişmeleri takip edebilmeniz için ekliyorum sizi de yanınıza not düşerek.

Ekleme tam olarak nereye gruba falanmi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.