Şimdi Ara

Psikolojik Danışmanlar ve PDR Okuyan Öğrenciler [ANA KONU] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
19
Favori
21.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gentleman_

quote:

Orijinalden alıntı: sinyortr1

Kafkas Üniversitesi 2.sınıfım

Ekledim. Hoş geldiniz.

Soru sorabiliyor muyuz burada hocam?merak ettiklerimizi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saygılı Üye

Evet. Buyrun.
  • quote:

quote:

Evet. Buyrun.

1. Pdr okuyanlar ogretmen olabiliyor mu?
    2. Kazanmak için hangi dersleri iyi yapmak gerek ygs de, lys ye de girmek gerekecek mi?
    3. 24 yasından sonra pdr okuma fikri nasıl?
    4. Dershaneye gitmeden kazanmak mumkun mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhfade -- 21 Eylül 2014; 15:08:29 >
  • quote:

2. Kazanmak için hangi dersleri iyi yapmak gerek ygs de, lys ye de girmek gerekecek mi?

1- Evet PDR okuyanlar rehber öğretmen olabiliyorlar.
    2- Genel olarak Türkçe Matematik ağırlıklı derslerinin iyi olması gerek. Hem ygs hem de lys girmen gereken sınavlar.
    3- Gayet normal, akıl yaşta değil başta.
    4- Elbette mümkün. Ancak disiplinli ve çok çalışmak gerek.
  • quote:

quote:

1- Evet PDR okuyanlar rehber öğretmen olabiliyorlar.
    2- Genel olarak Türkçe Matematik ağırlıklı derslerinin iyi olması gerek. Hem ygs hem de lys girmen gereken sınavlar.
    3- Gayet normal, akıl yaşta değil başta.
    4- Elbette mümkün. Ancak disiplinli ve çok çalışmak gerek.

Çok teşekkürler.

Son sorum, dersler nasıl oluyor zor mu ve devam zorunlulugu var mı her ders için?

• quote:

Çok teşekkürler.

Son sorum, dersler nasıl oluyor zor mu ve devam zorunlulugu var mı her ders için?

Rica ederim.

Dersleri çok zor değil. Normal düzeyde bir çalışmayla sınıf geçilir. Devam zorunluluğu her üniversitede hatta inisiyatif üzerine her hocada farklıdır.
  • quote:

quote:

Çok teşekkürler.

Rica ederim.

Dersleri çok zor değil. Normal düzeyde bir çalışmayla sınıf geçilir. Devam zorunluluğu her üniversitede hatta inisiyatif üzerine her hocada farklıdır.

Peki saolun,kafanızı şişirdik biraz ama hakkınızı helal edin.

• quote:

Peki saolun,kafanızı şişirdik biraz ama hakkınızı helal edin.

Ne demek, helal olsun. Şimdiden iyi çalışmalar.
  • gentleman_ kullanıcısına yanıt
    hocam bölüme bu sene alan dışı atama yapıldı mı? bu konuda bir bilgin var mı? ben araştırdım ama net bir şey bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MENTALİTA ULTRAS -- 22 Eylül 2014; 22:14:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MENTALİTA ULTRAS

hocam bölüme bu sene alan dışı atama yapıldı mı? bu konuda bir bilgin var mı? ben araştırdım ama net bir şey bulamadım

Kesin bilgi olmamakla beraber alan dışı atama olmadığını tahmin ediyorum. Şubat ataması ile alan dışı yapılmamıştı. Kesin bilgi zamanla ortaya çıkacaktır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MENTALİTA ULTRAS

Kesin bilgi olmamakla beraber alan dışı atama olmadığını tahmin ediyorum. Şubat ataması ile alan dışı yapılmamıştı. Kesin bilgi zamanla ortaya çıkacaktır.

anladım hocam bu sene ilk defa bin kişi açıkta kalmış bakalım 3 sene sonra biz ne yapacağız
  • Lise 3 öğrencisiyim pdr okumak istiyorum ama pdr okumak için kaç net yapmak gerekir? (ygs ve lys de)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bylupol

Lise 3 öğrencisiyim pdr okumak istiyorum ama pdr okumak için kaç net yapmak gerekir? (ygs ve lys de)

Her dersin getireceği puan farklı olabileceği için tam tahmin etmek zor. Sınavda standart sapma da işin içine giriyor. Ama standart sapma olmadan bir hesap yapmak gerekirse hemen hemen yakın sonuçlar alınabilir. İnternette LYS puan hesaplama sitelerinden şu an yapabildiğiniz YGS net sayılarını hesaplayarak, LYS için kaç net yapmanız gerektiğini de öğrenebilirsiniz.
  • Merhaba, pdr kadroları ile ilgili her tarafta çeşitli laflar dolanıyor. Ben de direk işin içinde olanlara sorayım dedim, kadrolar daha ne kadar devam eder? 4-5 sene sonra yer kalmayacak deniyor MEB için. Birde aile danışmanlığı diye birşey çıkacakmış galiba seneye doğru mudur?
    Teşekkürler.

Edit: 5 sene daha kadrolar devam eder denmiş görmemişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Conqueror -- 14 Nisan 2015; 12:08:13 >
  • Merhaba arkadaşlar şuan 2.ci sınıfım ve size sorularım var
    1.Biz kaç tane sınava giriyoruz kaç tane bölümü oluyor bu sınavların bildiğim kadarıyla eğitim bilimleri ve özel alan sınavı var bunlar tek seferde olan peş peşe verilen sorular mı yoksa ayrı sınavlar mı yapılıyor ve kaç soru var ?
    2.Tercihler nasıl ve ne zaman yapılıyor önce zorunlu göreve gidip sonra tercihimizle mi atanıyoruz nasıl oluyor ?
    3.Ek ders ücreti olayı nedir ve ne kadardır babam da mat. öğretmeni bana rehber öğretmenlerin derse girmeden ek ders ücretlerini tam aldığını söyledi ve orta öğretim kurumlarında çalışanlara ek ders ücretlerinin vermilmediği yönünde bir haber okudum bu durum hakkında da bilgisi olan var mı ?
    4.Rehber öğretmenlerin yazın da okula gitmesi gerekiyor mu ?
    5.Bir okulda kaç tane rehber öğretmen oluyor ?
    6.Büyük ihtimal meb'de çalışacağım ama merak ettim PDR mezunlarının yurt dışında çalışma imkanı var mı başka hiç bir ülkede pdr diye bir bölümün olmayışı yüzünden çok zordur heralde ?
    7.Birinci sınıftan beri serfitika toplayan arkadaşlar var, bunları hangi iş başvurularında değerlendirecekler ? ben meb'de çalışırım diye hiç serfitika alma gereği duymadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 1 Mayıs 2015; 12:59:17 >

• Merhaba. Sorularını elimden geldiğince yanıtlamaya çalışayım.

1- Eğitim bilimleri ve alan sınavı olmak üzere iki sınav var fakat eğitim bilimleri de kendi arasında genel yetenek ve genel kültür olarak ikiye ayrılıyor. Soru dağılımlarını internetten aratarak bulabilirsiniz kolayca. Eğitim bilimleri biri sabah birisi öğlen olmak üzere aynı gün bitiyor.

2- Tercihler puanlar açıklandıktan sonra tahminen Ağustos ayında yapılır. Sonuçlar Eylül ilk haftası belli olur ve görev yerinize gidersiniz.

3- Haftada 18 ek ders alıyoruz. Lisede bazı rehberlik saatlerine rehber öğretmen girer. Onun dışında pek fark yok.

4- Tercih dönemlerinde gerekli görüldüğü takdirde rehber öğretmen okula çağrılabilir.

5- Milli eğitim tarafından belirlenen öğrenci sayısına göre rehber öğretmen sayısı değişiklik gösterir. Genellikle 1.

6- Yurt dışı durumu hakkında bilgim yok ancak görev yapamıyoruz diye biliyorum.

7- Özel bir iş yapmadıkça ben faydasını göreni duymadım açıkçası. Milli eğitim okullarında çalışırken zaten hizmet içi eğitim faaliyetlerine katılabilirsiniz.

• gentleman_ kullanıcısına yanıt
    yardımcı olduğun için teşekkür ederim hocam bir de bu tercih döneminde falan gitmemiz için bir zorunluluk var mı ? belki o günlerde şehir dışında tatilde oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 2 Mayıs 2015; 16:00:35 >
  • Tercihler internetten yapılacak tatilin keyfini çıkarabilirsin. Sadece tercih sonuçları döneminde bazı işlerin olacak onlar da kısa işler. Tercih döneminde burada olabilirsem herkese yardımcı olacağım.
  • çok sağolun
  • Şubat itibari ile atandım göreve başladım, meslek ile ilişkin konuları da bu başlık altında tartışabiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.