Şimdi Ara

Gümrük memuru olan varsa bi bakabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
21.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gümrük memuru olanlar biraz mesleklerinden, çalışma koşullarından, rotasyondan ve tabiki maaşlarından bahsedebilirler mi? Teşekkür ederim.

• Merhabalar,
    rotasyon var, Türkiye haritası 5. bölge altında toplanmıştır ve zorlık derecesine göre 1'den 5'de dogru sıralanmıştır. örnek verirsek 5. bölge en zor yerdir; genellde doğu sınırı kapılarıdır.
    Gümrük Memuru maaş+ mesai olarak 2.500 T.L'dir
    8-17 normal çalışma saatidir, benim şuan calıştıgım yer orta yoğunlukta bir yer. ayda 2 hafta sonum boş yani bir hafta nöbetçi kalıyorum bir hafta izinliyim... hafta içi de bazn 1-2 saat gümrüğe uğradığım oluyor..
    umarım yardımcı olmuştur.
  • Teşekkür ederim ama bir gümrük memuru tanıdığım bana maaşların 2,5'ün üzerinde olduğunu söylemişti. Kaç puanla ve ne zaman atandınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenuma12

Teşekkür ederim ama bir gümrük memuru tanıdığım bana maaşların 2,5'ün üzerinde olduğunu söylemişti. Kaç puanla ve ne zaman atandınız?
    86- puanla atandım . karadeniz bölgesindeyim.
    gümrükte 3 türlü memur var. muayene, muhafaza ve gümrük memuru. muayene 3, muhafaza 2700 memur da 2,5 küsür alır. 9/1 bekar memur.
    Müdürlüğe uzak limanlarda calışanlar taksi ücreti yatırılır hesabına. yani diyelim ki müdürlüğe 10 km ötede bir limana ith-ihc. ile görevlendirildiniz. oraya gidiş geliş taksi parası alırsınız.Kendi araban varsa gidersin. Ya da firma benim arabam var ben götürücem derse bu taksi ücretini vermez size. bu paraya yolluk denir. belki o paradan alıyorlardır. her gümrükte yok. 500-750 arası bişey geçiyordur belki eline bilemiyorum tabi.

• Hocam çok teşekkür ederim, baya bi soru işareti kalktı kafamdan. Peki karadeniz kaçıncı bölge?
  • quote:

Hocam çok teşekkür ederim, baya bi soru işareti kalktı kafamdan. Peki karadeniz kaçıncı bölge?
    Gümrük maaş olarak baya güzel eğer çalışma saatleri de güzelse güzel kurummuş @sagopakajomer
  • quote:

Hocam çok teşekkür ederim, baya bi soru işareti kalktı kafamdan. Peki karadeniz kaçıncı bölge?

değişiyor. samsun , ordu, ünye, zonguldak 3. bölge.. karabük bartın trabzon gibi yerler 4. bölge mesela.
    daha ayrıntılı merak edenler için arama moturuna Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Yer Değiştirme Yönetmeliği yazarlarsa bulabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Gümrük maaş olarak baya güzel eğer çalışma saatleri de güzelse güzel kurummuş @sagopakajomer

hocam şuan zaten 2.000 altında maaş alan memur yok sanıyorum. mesela itfaiye memurları 3.500 ü buluyor maaşları ya da bazı belediyeler zabıta memurlarına ek ücretler veriyor onlar da 3.000 üzerinde maaş alıyorlar. bu tip memurlukları baz alırsak maaşımız az :)) çünkü emekli olana kadar en az 5 il geziyorsunuz gümrükte :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagopakajomer -- 21 Şubat 2014; 8:41:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagopakajomer

hocam şuan zaten 2.000 altında maaş alan memur yok sanıyorum. mesela itfaiye memurları 3.500 ü buluyor maaşları ya da bazı belediyeler zabıta memurlarına ek ücretler veriyor onlar da 3.000 üzerinde maaş alıyorlar. bu tip memurlukları baz alırsak maaşımız az :)) çünkü emekli olana kadar en az 5 il geziyorsunuz gümrükte :(

2.000 'in altında alan yok ama 2.000 'e yakın baya bir var gibi bende bu 2.000'e yakın olan memurluklardan birisine başvurduğum için biliyorum ama yine de sizin aldığınız maaş Türkiye standartlarında iyi sayılır. Ben gezmeyi severim zaten ailem memur olduğu için gezerek büyüdüm. Sınırda gün aşırı yorucu geçmiyordur diye tahmin ediyorum belli başlı zamanlarda. İcra katipliğine başvurdum 1 marttta klavye sınavına gireceğim inşallah klavyeyi ve mülakatı geçer bende bir an önce memur olarak başlayabilirim erken yaşta.

• quote:

quote:

2.000 'in altında alan yok ama 2.000 'e yakın baya bir var gibi bende bu 2.000'e yakın olan memurluklardan birisine başvurduğum için biliyorum ama yine de sizin aldığınız maaş Türkiye standartlarında iyi sayılır. Ben gezmeyi severim zaten ailem memur olduğu için gezerek büyüdüm. Sınırda gün aşırı yorucu geçmiyordur diye tahmin ediyorum belli başlı zamanlarda. İcra katipliğine başvurdum 1 marttta klavye sınavına gireceğim inşallah klavyeyi ve mülakatı geçer bende bir an önce memur olarak başlayabilirim erken yaşta.

Yaşınız kaç Hüseyin bey. ben 26'ımda başladım işe :)) Umarım istediğiniz gibi gerçekleşir ve iş sahibi olursunuz. işsizliği iyi bilenlerdenim. Hayırlısı olsun hakkınızda.

• quote:

quote:

quote:

Yaşınız kaç Hüseyin bey. ben 26'ımda başladım işe :)) Umarım istediğiniz gibi gerçekleşir ve iş sahibi olursunuz. işsizliği iyi bilenlerdenim. Hayırlısı olsun hakkınızda.

Şuan lisans okuyorum lisansı bitir askere git gel desek bende 26 olurum. Şuan 22 yaşındayım 2.5 sene var lisansın bitmesine. İşsizlik için yaş küçükmüş tarzında konuşanlara denk geldim ama bir an önce garanti bir meslek sahibi olmak insanı gelecek kaygısından kurtarıyor.

• Babam Gemlik Serbest Bölgede gümrük amiri istediğiniz soruları sorabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TikDiyenTüleyman

Babam Gemlik Serbest Bölgede gümrük amiri istediğiniz soruları sorabilirim?
    .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @p4p800se -- 27 Haziran 2014; 15:04:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: @p4p800se

.....

Alıntıları Göster
    Gümrük muayene memurluğu için herkes farklı şeyler söylüyor. Sizce normal maliye Sgk gibi kurumlarda memurluk mu yoksa muayene mi daha cazip? Özellikle çalışma saatleri rotasyon açısından..
  • quote:

quote:

hocam maasımız az dıyorsunuz ıyıde ben sgk tapu ve özellıkle malıye memurlarının 2000 tl aldıgını harfıyen bılıyorum,acaba bu kurumlarda calısırken kurum degıstırmek daha mantıklı olacak gıbı,muayene memurları 3000 alıyormus daha ne olsun

• ben mardın- nusaybınde gumruk muhafaza memuruyum 3 yıllık memurum 2850 alıyom yolluk yok ek 5bin yok sadece maaş+mesai
  • tenuma12 kullanıcısına yanıt
    mardinde gürev yapıyorum nusaybınde 2850 alıyom sadece maaş ve mesai yoluk ve ek beşbin yok 5.bölge calısma kosulları muhafazada zor muaayene kusul olarak hem muhafazadan hem döz memurdan iyi .nubet sıstemı var
  • Cokk acill !!!
    Arkadaslar gumruk memurlgunda kpss puanimiz hangi surecte yaniyo? Mulakat acillanip kazandigimiz zamanmi? Yoksa işe basladigimiz zaman mi?
  • quote:

gümrükte 3 türlü memur var. muayene, muhafaza ve gümrük memuru. muayene 3, muhafaza 2700 memur da 2,5 küsür alır. 9/1 bekar memur.
    Müdürlüğe uzak limanlarda calışanlar taksi ücreti yatırılır hesabına. yani diyelim ki müdürlüğe 10 km ötede bir limana ith-ihc. ile görevlendirildiniz. oraya gidiş geliş taksi parası alırsınız.Kendi araban varsa gidersin. Ya da firma benim arabam var ben götürücem derse bu taksi ücretini vermez size. bu paraya yolluk denir. belki o paradan alıyorlardır. her gümrükte yok. 500-750 arası bişey geçiyordur belki eline bilemiyorum tabi.

Hocam iyi günler.
    Eğitim durumunuz dan vs bahsedebilirnisiz. Ben fen bölümü lise mezunuyum. 2 dönem önce 80 civarı puan almıştım ancak seçebileceğim fazla bir seçenek hiç karşıma çıkmadı. Aöf dış ticaret bölümü okuyorum 2 yıllık. Bitirince sınavsız geçiş yapıcam. Bu öğretimin sizin mesleğinize yöneltici bir artısı olurmu?

Not : hep merak ederim. Hiç bilgisi olmayan birisi memurluğa başladığında bir eğitim veriliyor mu? Yoksa sanayii çırağı gibi göre göre mi öğreniyorsunuz işi 😄

• quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

quote:

Hocam iyi günler.
    Eğitim durumunuz dan vs bahsedebilirnisiz. Ben fen bölümü lise mezunuyum. 2 dönem önce 80 civarı puan almıştım ancak seçebileceğim fazla bir seçenek hiç karşıma çıkmadı. Aöf dış ticaret bölümü okuyorum 2 yıllık. Bitirince sınavsız geçiş yapıcam. Bu öğretimin sizin mesleğinize yöneltici bir artısı olurmu?

Not : hep merak ederim. Hiç bilgisi olmayan birisi memurluğa başladığında bir eğitim veriliyor mu? Yoksa sanayii çırağı gibi göre göre mi öğreniyorsunuz işi 😄

Nottaki sorunuzu ben de merak etmişimdir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.