Şimdi Ara

Psikolojik Danışmanlar ve PDR Okuyan Öğrenciler [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
19
Favori
21.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: b.emre

quote:

Orijinalden alıntı: SU-vic

S.a. Bitlis çalışıyorum rehber öqretmenim. İlk mesajım buraya kısmetmiş. Meslektaşlarıma selamlar

Hocam merhaba, bitlis merkezde misiniz?

Gecikti kusura bakmayın. Yok Mutkinin beldesindeyim hocam siz?
  • Bu konuda benim kesin bir bilgim yok ancak aöf ile ilgili bilgiler veren sitelerden bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
  • quote:

Huseyinn31

Bu şekilde işletme bölümü için plan yapılması doğru bir tercih gibi görünüyor.Örgün ile Aof arasında fark yok.Hatta insanlar aof sosyoloji bitirip Rehber öğretmen olacam hayallerine kapılanlar var. Dışarıdan bitirip o şekilde kpss'ye girebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fibumi -- 28 Mayıs 2014; 17:50:23 >
  • değerli meslektaşlarım bir konu hakkında sorum sormak istiyorum eskiden rehber öğretmen normları her okulda 250 öğrenciye 1 rehber öğretmen sonra 500 öğrenci eklendiği sürece 1 rehber öğretmen şeklinde gidiyordu ama şu anda stajda bir rehber öğretmenle konuştuğumda ilk 500 öğrenciye 1 rehber öğretmen sonra ilave her 750 öğrenciye 1 rehber öğretmen şeklinde olduğunu söyledi. Bunun aslı var mı merak ettim iyi günler hepinize.
  • Şuan kadro durumu ilk 500 1 rehber öğretmen sonraki her 250 öğrenciye +1 olarka yapılıyor yani 749 öğrenci 1 rehber öğretmen 750 kişiye 2 rehber öğretmen ayrıca yatılı okullarda (yibolarda) sayıya bakılmaksızın 1 rehber rehber öğretmen kadrosu her zaman vardır
  • gentleman_ kullanıcısına yanıt
    Hocam bir sorum olacak. Sinif ögretmenliginden bu yil mezun oluyorum. Bizim unide çift anadal da pdr ye kabul edilirsen pdr derslerinden 38 kredi aldiginda pdr diplomasi veriliyor. Tabi bizim gano düşük olduğu için basvurmadim bile. Sorum ise ben bu yil kendi okulunda pdr yi kazanabilirim. Ygs-lys Sinavi ile yerlesirim. Acaba çift anadaldan yararlanıp 38 kredi alsam kabul ederler mi? Sonuçta çift anadal ile değil de farklı bir yoldan pdr hakkini kazanmisim. Sizce mantikli mi? Diğer turlu sadece ortak dersleri düşerler 2-3 yilda biter anca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fibumi

Şuan kadro durumu ilk 500 1 rehber öğretmen sonraki her 250 öğrenciye +1 olarka yapılıyor yani 749 öğrenci 1 rehber öğretmen 750 kişiye 2 rehber öğretmen ayrıca yatılı okullarda (yibolarda) sayıya bakılmaksızın 1 rehber rehber öğretmen kadrosu her zaman vardır

bilgi için teşekkürler hocam sınavlardan şimdi dönebildim kusura bakmayın
  • beni de ekleyin Tekirdağ'da psikolojik danışman rehber öğretmenim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan2020

Pamukkale Üniversite 3.sınıfım benide ekleyebilirsiniz :) .

Pamukkale üniversitesi nasıl düşünülebilir mi ? pdr istemeye başladım puanım oraya falan anca yeter gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saydger -- 16 Haziran 2014; 14:23:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetpdr17

beni de ekleyin Tekirdağ'da psikolojik danışman rehber öğretmenim

Hocam selamlar. Bende kpss ye hazırlanıyorum. Pdr den çözemediğim soruları paylaşsam ardımcı olur musunuz

• Merhaba arkadaşlar. Doğu Akdenizde PDR yi kazandım. Alan hakkında bilgi verirmisiniz. Ve yurt için bilgi almak istiyorum, tek kişilik düşünüüyorum. En uygun, yurt hangisidir? Teşekkürler.
  • erciyes Üniversitesi pdr

• İyi günler, ben de bu sene Ankara Üniversitesi pdr bölümünü kazandım. Kafamda bazı sorular var yardımcı olursanız çok sevinirim. Öncelikle bu bölüm için İngilizce hazırlığa gerek var mı? Bir diğer sorum ise pdr mezunları hangi bölümlerde yüksek lisans yapabilir? Şimdiden teşekkürler. :)

• Ekleyin hocam. Konya pdr 4
    @gentleman_
  • quote:

Orijinalden alıntı: bsra00

İyi günler, ben de bu sene Ankara Üniversitesi pdr bölümünü kazandım. Kafamda bazı sorular var yardımcı olursanız çok sevinirim. Öncelikle bu bölüm için İngilizce hazırlığa gerek var mı? Bir diğer sorum ise pdr mezunları hangi bölümlerde yüksek lisans yapabilir? Şimdiden teşekkürler. :)

iyi günler, hayırlı olsun. öncelikle şunu belirteyim pdrde Türkçe kaynak az, kitapların büyük bir kısmı çeviri ama sadece lisans için bence hazırlığa gerek yok fakat yüksek lisans düşünüyorsunuz sanırım o nedenle İngilizcenizi geliştirmek yararlı olacaktır lisansüstünde rahat olmak için.
  • Cevabınız için çok teşekkür ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tokgoz42

Ekleyin hocam. Konya pdr 4
    @gentleman_

kardeş sen yetkili birine benziyorsun pdr bitirince okulda çalışmak istemiyorum kendimi geliştirmek adına ne yapabilirim ve nerelerde çalışabilirim bu arada pdr sevdiğim için seçtim çok çalışırim yani nasıl iyi paralar kazanabilirim pdr de bu mümkün mü biraz uzun oldu ama

• quote:

Orijinalden alıntı: oğuzatay

quote:

@gentleman_

kardeş sen yetkili birine benziyorsun pdr bitirince okulda çalışmak istemiyorum kendimi geliştirmek adına ne yapabilirim ve nerelerde çalışabilirim bu arada pdr sevdiğim için seçtim çok çalışırim yani nasıl iyi paralar kazanabilirim pdr de bu mümkün mü biraz uzun oldu ama

bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyım.
    1.özel ve devlet okullarında
    2.RAMlerde
    3.Özel psikolojik danışma merkezlerinde
    4.TSK
    5.Aile danışma merkezlerinde(sertifika gerekli)
    6.Özel hastanelerde
    7.bazı vakıf ve derneklerde
    8.akademisyen

şimdi kendini geliştirmek istiyorsan öncelikle ingilizcen iyi olmalı ki pdr alanında yeterince kaynağa ulaşabilesin. bir üniversitede akademisyen olmanı öneririm orada bildiğin gibi ders veriyorsun yani alanda kişilerle çalışma yapmıyorsun fakat bu bi yerde çalışma halinde belli haftalık saat dışarıda ya da kendin özel olarak danışma yapabiliyorsun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oğuzatay

quote:

@gentleman_

bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyım.
    1.özel ve devlet okullarında
    2.RAMlerde
    3.Özel psikolojik danışma merkezlerinde
    4.TSK
    5.Aile danışma merkezlerinde(sertifika gerekli)
    6.Özel hastanelerde
    7.bazı vakıf ve derneklerde
    8.akademisyen

şimdi kendini geliştirmek istiyorsan öncelikle ingilizcen iyi olmalı ki pdr alanında yeterince kaynağa ulaşabilesin. bir üniversitede akademisyen olmanı öneririm orada bildiğin gibi ders veriyorsun yani alanda kişilerle çalışma yapmıyorsun fakat bu bi yerde çalışma halinde belli haftalık saat dışarıda ya da kendin özel olarak danışma yapabiliyorsun.

eyvallah kardeşim Sağol

• Merhabalar,PDR bölümünün 4 yıl sonrası hakkında ne düşünüyorsunuz ve bu bölümü Hacettepe'de okumak özel sektörde ne gibi avantajlar sağlar ya da bir avantaj sağlar mı ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.