Şimdi Ara

PS5 fiyatı 3062TLden vergilerle 7223'e çıkıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
0
Favori
15.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
275 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ben alcak olsam bile ilk 1 sene almam. genelde ilk 1 sene, eğer varsa hatalar kronik sorunlar ortaya çıkmaya başlıyor. bırakın fixlesinler 1 sene falan. sonra alırım genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcdaly -- 13 Haziran 2020; 12:4:55 >
  • avrupalı veya amerikalı bir velet sadece 2 hafta garsonluk yaparak ps5 alabilirken bizde doktor mühendisin aylık maaşına denk geliyor alet

• Fiyatın yüksekliği konusunda herkes ile hem fikirim Türkiyede elektronik ürünler aşırı pahalı ve nedeni vergiler katılmamak mümkün değil. Lakin burada at gözlüklerini çıkartıp elektronik ürünlerin Türkiyede neden bukadar pahalı olduğu değilde bunun nedenleri araştırılmalı konuşulmalı tartışılmalı. Malum Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri 2000 li yılların başına kadar gelmiş tüm hukümet ve parti zamanlarında maalesef vergi kaçakçılığı nirvanaya çıkmıştı. 2000 yılından sonra mevcut hukümet çeşitli vergileri getirerek ve bunları artırarak vergi toplamaya başlamıştır, çok detaya girmeye gerek yok ama bunun suçlusu hepimizin anası babası dedesi dayısı amcası bilimum herkesin büyükleri. Bir devletin gelirinin en büyük oranı vergidir. Biz zamanında hiç vergi toplamadık almadık her önüne gelen devlet malı deniz yemeyen keriz dedi olta atan atana oldu. Tabi hiç vergi ödemeyen bir toplumdan aşırı vergi ödemeye geçince vergiler ağır geliyor öfkelenip hakaretler ve küfürler ediyor toplum ama bunun suçlusu yine halkın kendisidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kadar vergi kaçıran başka bir toplum mensubu yoktur taraf belirtmeden sağcı solcu isim ayrımı yapmadan söylüyorum bunu.

Kendimden ve gördüğüm bir kaç örnek ile kapatıyorum yorumu.

1. Özel bir dişçide 20 lik diş operasyonu geçirdim ödediğim ücret 600 TL ne fatura ne fiş artık devlete nekadar gider bir Allah birde dişçi bilir
    2. 2009 yılında iş aktimin feshin den doğan yargıtay kararı ile tazminata hak kazandım aldığım ücretin %10 ini avukat hanıma ödedim ve ne fatura ne fiş ne makbuz hiç bir yasal belge olmadan avukat hanım %10 cebe indirdi artık devlete ne verir...
    3. Şuan çalışmakta olduğum iş yerimin karşısında tesisatçı var adam bildiğin kaçak çalışıyor hiç bir vergi beyanı yok ve açık açık şuanki hükümete burada yazamadığım pek çok hakareti küfür demediğini bırakmıyor adam sorunca ee abi sende vergi ödemiyorsun deyince ooohohhh bana gelene kadar deyip savunmaya geçiyor , aynı şekil onun karşısındaki kahvecide ve solundaki berber onu hiç anlatmayayım oda öyle.
    4. Not:Berber Kışın kaçak elektrik kullanıyor dayıyor ufoyu :)

Tabi bu hususlar benim zoruma gidiyor devlet bu vergi kaçıranlar ile ilgili hiç bir adım atmıyor, maaşlı çalışan olarak daha maaşımı almadan 1500 2000 tl tiko devlete vergi veren biri olarak yukarada bahsettiğim kişileri sizin düşüncenize bakış açınıza göre gırtlaklamam lazım :D

Lütfen objektif tarafsız nedenleri düşünerek yorum yapalım , mevcut hukümet sütten çıkmış ak kaşık değil ve muhalefet de melek değil bukadar bağnaz olmayalım.

• malkoc24 M kullanıcısına yanıt

devlet zenginden alamıyor vergiyi yine, ensesi kalın olanlar yırtıyor işin içinden. kaç tane şirketin, iş adamının milyonlarca liralık vergi borçları silindi. gariban vatandaşın borcu olunca çöküyor kafasına direkt .ülkedeki bir çok insan maaşından vergi kesildiğinin farkında bile değil, diğer ülkeler gibi tam maaş alıp sonra vergi ödemediğimiz için; akıttığımız alın terinin %65-70 i devlete gidiyor. devletin insan için çalışması gerekirken biz devlet için çalışıyoruz

• Günlük küfür yeme limitinizi doldurdunuz. Lütfen daha sonra tekrar DEMEYİNİZ.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pilotaFerrari kullanıcısına yanıt

Devlet halkçı devlet değilki , benim yaş 39 babamın 68, dedemin 86 ve hiçbiri halkçı devlet görmedi hep ezilen işçi kısmı.

• bizim devletimizin neyi var 10 üzerinden 10 numara devlet. vergiler desen üfffff.vergileri anlat desen anlatmaya günler yetmez.

deprem oldu yardım,virüs çıktı yardım ama nasıl istiyorlar bildiğin telefondan msj tacizine uğruyoruz.

ya arkadaş madem halkdan para toplayacan neden ötv vergileri kaldırılmadı neden kdv oranları arttı anlamıyorum ki hadi ben anlamıyorum anlıyanlar neden ses çıkarmıyor.

• fiyatlar net bir şekilde PS tarafından açıklanmamış diyorlar ama 7000tl den aşşağı olmayacaktır bence. Vergiler GERÇEK sonuçta...

• Bu hareketle ilk seçimlerde +18 konsol oyuncularının alayının olmasada bir çoğunun darbesine vesile olacak güzel bir olay...500 birim paralık oyuncağın 7000 birim olması..ty akp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiu_jitsu1905 -- 13 Haziran 2020; 14:9:28 >
  • Yazdım mı hatırlamıyorum

Bu ezanlar susmayacak
    Bu bayrağı indiremeyeceksiniz
    Bu vatanı bölemeyeceksiniz
    Ayasofya da çan değil ezan okunacak

Hüloooo

• malkoc24 M kullanıcısına yanıt
    2002 oncesi gelen hukumetler "pirt" yapti diye, simdiki hukumetin ulkenin icine "pirt" yapmasina musamaha mi gosterecegiz?

Italya, Yunanistan gibi ulkreler bile berlusconinin, ciprasin basarisizliklarina fazla tahammul edemeyip secimle totosuna tekmeyi basarken, ulkemizde son 9 senedir dovizlerin 7 kat artmasina ses cikarmayan biatci, sukurcu, eski kafali, kole ruhlu muhalifi/iktidarsporlular bir yunan, italyan halki olamadi.

Acik konusayim; dovizin artmasi benim isime gelir. Az once de yazdigim gibi doviz cinsinden aliyorum maasimi ve Turkiye'ye geldigimde istedigime sahip oluyorum lakin Alman bochu yalayan gurbetciler kadar da gram acgozlu, belesci, riyakar olamam.

Avrupa ulkesinde ekonomideki dengeleri en ufak degistirmeye kalk, agzina pirt yaparlar... Fransa'daki sari yelekliler olayi bunun cok guzel ve yakin ornegi...

Ecevit olsun, inonu olsun, ozal olsun, ahmet olsun mehmet olsun oyle veya boyle ceketini alarak koltugu terkettiler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YananGülYoldaşlığı -- 13 Haziran 2020; 16:55:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 7223 mağaza sahibine geliş fiyatı. Mağazada bundan kar edecek yani 10000+ anca alırız

• Mhp li vekil olayı özetlemiş 2023 de sandığa yeni 5 milyon seçmen katılıyor bunların hesabını sandıkta demokratik olarak soracaklar onları bağnaz ideolojilerinizle partizanlıklarınızla kandıramazsınız

• çıktığı gibi alacağım ürün ama yanlı anlaşılmasın alıcam kısa bir oynayıp yine ilana koyucam.Bu ülkede hiçbirşey aynı fiyatta kalmıyor emin olun fiyatı 8 bin üstünü çok yakında görür.

• PS1 ucuzlamıştır umarım atariyi satıp alayım bir tane

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güncelleme gelmiş:

• 1. Adım: 449 ABD doları: 3062 TL (Geliş fiyatı)
    • 2. Adım: +%20 Gümrük Vergisi: 3674 TL
    • 3. Adım: +%18 KDV: 4335 TL
    • 4. Adım: +%20 ÖTV: 5202 TL

Kaynak: https://www.webtekno.com/playstation-5-turkiye-fiyati-h94607.html

Yine de çoook.

• engineer037 kullanıcısına yanıt

5000 olursa yine beklenenden iyi.

Sony Eurasia garantili ürün satılmayabilir artık Türkiye'de. Dolayısıyla PS5 satışları az olur diye tahmin ediyorum. Kaçak gelen garantisiz ürünler satılırsa satılır.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.