Şimdi Ara

PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.750
Cevap
319
Favori
463.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim de merak ettiğim birşey var ico, ben de tam olarak aradıgımı cevaplarında bulamdım, daha dogrusu net olarak anlamak için söylüyorum. Benim için every trophy counts aga :D bu nedenle ben ana hesabımı babamla bile paylaşamam. Ben bu paylaşım işini nasıl yapıcam, eskisi gibi adamı şifre ver para al olmuyor artık herhalde ama yine de herhangi bir kalıcı baglantı kurmadan bu alışverişi yapmanın bir yolu yok mu ?

Şimdiden çok teşekkürler cevaplayan arkadaşa.

Başıma gelen durum ile anlatıp güncellemek istiyorum sorumu müsadenizle. NBA 2k14 ve lego marvel heroes almak istedim misal, ikisinde de primary olarak almak istiyorum ki trophylerim olsun, ama ikisini birden almak istiyen arkadaşta bulamadım. Şİmdi bir hesap açıp onunla NBA alıcam, baska bir hesap daha açıp onunla da Marvel oyununu alıcam, sonra iki hesabı da dönüşümlü olarak kendimde primary yapıp trophyleri öyle kazanıcam, dogru mu anlamışım?

Tekrardan şimdiden teşekkürler cevaplayan arkadaşa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shingo Yabuki -- 22 Nisan 2014; 3:27:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Swords Of Fate

Benim de merak ettiğim birşey var ico, ben de tam olarak aradıgımı cevaplarında bulamdım, daha dogrusu net olarak anlamak için söylüyorum. Benim için every trophy counts aga :D bu nedenle ben ana hesabımı babamla bile paylaşamam. Ben bu paylaşım işini nasıl yapıcam, eskisi gibi adamı şifre ver para al olmuyor artık herhalde ama yine de herhangi bir kalıcı baglantı kurmadan bu alışverişi yapmanın bir yolu yok mu ?

Şimdiden çok teşekkürler cevaplayan arkadaşa.

Başıma gelen durum ile anlatıp güncellemek istiyorum sorumu müsadenizle. NBA 2k14 ve lego marvel heroes almak istedim misal, ikisinde de primary olarak almak istiyorum ki trophylerim olsun, ama ikisini birden almak istiyen arkadaşta bulamadım. Şİmdi bir hesap açıp onunla NBA alıcam, baska bir hesap daha açıp onunla da Marvel oyununu alıcam, sonra iki hesabı da dönüşümlü olarak kendimde primary yapıp trophyleri öyle kazanıcam, dogru mu anlamışım?

Tekrardan şimdiden teşekkürler cevaplayan arkadaşa.

Yani diyorsun ki "gök yarılsa, yer dibe batsa da ana hesabımı asla babama bile vermem."

O zaman şöyle bir şey yapabilirsin:

Daimi kardeşliğe sıcak bakan güvendiğin bir arkadaşın varsa, onun ana hesabından tüm oyunları alabilirsiniz. (Böylece herkes ana hesabından oynar oyunları)

Detaylar ilk sayfada "Daimi Kardeşlik - Yöntem 2: Bir kişinin ana hesabı üzerinden tüm oyunları ortak alma. " bölümünde. (Sanki ansiklopedi yazmışım.)

Bunun dışında tek yol klasik usül kardeşlik. (PS4'te Primary - Secondary) Yani yan hesap açıp oyunu alacaksın, istediğin zaman ya Primary, ya Secondary, ya da hesabı komple satacaksın.

Şimdiden soruyu soran arkadaşa rica ederim.

ardaakoluk99

Risk yüzdesi fazla yüksek değil. Hesap alırken aldığın insana dikkat edersen hesabı sorunsuzca kullanırsınız.

• İCO bey Saygılar , ama sorumun ikinci kisminda haklıyım değil mi , doğru anlamisim yani. Ben 2 account açıp dönüşümlü primary yapmam lazım onları
    quote:

Başıma gelen durum ile anlatıp güncellemek istiyorum sorumu müsadenizle. NBA 2k14 ve lego marvel heroes almak istedim misal, ikisinde de primary olarak almak istiyorum ki trophylerim olsun, ama ikisini birden almak istiyen arkadaşta bulamadım. Şİmdi bir hesap açıp onunla NBA alıcam, baska bir hesap daha açıp onunla da Marvel oyununu alıcam, sonra iki hesabı da dönüşümlü olarak kendimde primary yapıp trophyleri öyleundefined kazanıcam, dogru mu anlamışım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shingo Yabuki -- 22 Nisan 2014; 7:58:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swords Of Fate

İCO bey Saygılar , ama sorumun ikinci kisminda haklıyım değil mi , doğru anlamisim yani. Ben 2 account açıp dönüşümlü primary yapmam lazım onları
    quote:

Başıma gelen durum ile anlatıp güncellemek istiyorum sorumu müsadenizle. NBA 2k14 ve lego marvel heroes almak istedim misal, ikisinde de primary olarak almak istiyorum ki trophylerim olsun, ama ikisini birden almak istiyen arkadaşta bulamadım. Şİmdi bir hesap açıp onunla NBA alıcam, baska bir hesap daha açıp onunla da Marvel oyununu alıcam, sonra iki hesabı da dönüşümlü olarak kendimde primary yapıp trophyleri öyleundefined kazanıcam, dogru mu anlamışım?

Saygılar bizden.

Bir PS4'te 16 adet farklı PSN hesabı aynı anda Primary olabilir. Yani bahsettiğin iki hesabı da aynı anda Primary yapabilirsin.

Şimdi şu seçeneklerin var:

1) Oyunu alır almaz hesabın Secondary hakkını satabilirsin. Primary hak sende olduğundan oyunu bitirip Primary hakkıda öyle satarsın.

2) Oyunu alır, oynar bitirirsin, sonra da Primary + Secondary komple satarsın.

Bu arada hesabı komple sattığında alan kişiye şifre ve e-maili değiştirmesini söyle ki ileride hesaba birşey olursa zan altında kalmayasın.

• biz 2 arkadas psn plusımız var ve bf ve fifa oyunlarımız cd seklinde var.
    psn den kardeslikle nfs almak istiyoruz ayrı bir psn hesabı acıp (plus olmayacak tabi) onumu paylassak daha dogru olur yoksa birimiz oyunu kendi hesabına alıp digerimizle sifreyi paylassa mı daha dogru olur? (sifre paylasma konusunda sıkıntımız yok yakın arkadasız)
    bizim için aldıgımız nfs oyununun 2 türlü de artıları eksileri ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: punkshady

biz 2 arkadas psn plusımız var ve bf ve fifa oyunlarımız cd seklinde var.
    psn den kardeslikle nfs almak istiyoruz ayrı bir psn hesabı acıp (plus olmayacak tabi) onumu paylassak daha dogru olur yoksa birimiz oyunu kendi hesabına alıp digerimizle sifreyi paylassa mı daha dogru olur? (sifre paylasma konusunda sıkıntımız yok yakın arkadasız)
    bizim için aldıgımız nfs oyununun 2 türlü de artıları eksileri ne olur?

Eğer oyunu yan hesap açıp alırsanız biriniz oyunu istediği hesaptan oynayabilirken, diğeriniz ise o yan hesaptan oynamak zorunda.

Yakın arkadaş iseniz, sıkıntı yok ise oyunu birinizin ana hesabından satın alabilirsiniz. Böylece herkes oyunu kendi ana hesabından oynayabilir.

• Hocam benim kardeşlerim(harbi kardeşler) Amerika'da yaşıyorlar. Onların Plus hesaplarını kendi makinamda secondary olarak kullansam, Amerika PSN Store'daki bedava oyunları indirebilirim değil mi ? Sadece emin olmak için sormak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izzy76

Hocam benim kardeşlerim(harbi kardeşler) Amerika'da yaşıyorlar. Onların Plus hesaplarını kendi makinamda secondary olarak kullansam, Amerika PSN Store'daki bedava oyunları indirebilirim değil mi ? Sadece emin olmak için sormak istedim.

Tabii ki, sorunsuzca indirip oynayabilirsin.

Ama oyun işi, hele de Plus işi Secondary ile gitmez. Gerçek verim için kendi ana hesabına Plus al derim.

En kısa sürede rehbere bir kaç ekleme yapacağım + kardeşliğin "k"sini bilmeyen arkadaşlar için de forumda yıllardır yüzlerce kez yazdığım gibi kardeşlik anlatımı yazacağım.

• Hocam benim 1 tane TR 1 tane US hesaplarım var. TR hesabına Plus aldım. US hesabına almama gerek yok sanırım. Zaten kardeşlerin hesaplarını secondary yaparsam da US PSN kullanabilirim diye düşünmüştüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izzy76

Hocam benim 1 tane TR 1 tane US hesaplarım var. TR hesabına Plus aldım. US hesabına almama gerek yok sanırım. Zaten kardeşlerin hesaplarını secondary yaparsam da US PSN kullanabilirim diye düşünmüştüm.

Evet, oyunları oynarsın ama malûm; Secondary hesaptaki oyunları o hesaptan oynamak zorundasın.
  • Hocam Simdi Ben Arkadasdan Bf4 Premium Alicam Onun hesabini Primary O da Benim Hesabi Primary Yaparsa Benim Kendi Hesabimda Premium Kullanabiliyomuyum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RainBloodTR -- 30 Nisan 2014; 1:04:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şöyle bir sorum olacak bugun takas olayına girecektim bir arkadaşla kendisi bana killlzone shadow fall önerdi indirme listesinin ss attı oyun gözukuyor ps4 cihazınıza indirebilirsiniz yazıyor ve oyun boyutu 37.5 gb size sorum şu şekilde olack hocam oyun indirme listesinde gözukuyor ama psn storede satın alınmamış gözukuyor. böyle birşey nası olabilir kafam karıştı anlayamadım açıkcası
  • @I-C-O
    Haci söyle bisey kafama takildi,

16 hesap icin izin veriliyor ya PS4'de,16'nin üzerinde olursa kullanamiyor muyuz? Farzediyorum 16 farkli hesap aldim,17. hesabi acip ordan da bir oyun aldim ve primary yaptim,kullanamayacak miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: die.Rache

@I-C-O
    Haci söyle bisey kafama takildi,

16 hesap icin izin veriliyor ya PS4'de,16'nin üzerinde olursa kullanamiyor muyuz? Farzediyorum 16 farkli hesap aldim,17. hesabi acip ordan da bir oyun aldim ve primary yaptim,kullanamayacak miyim?

Her hesap için yeni bir "Kullanıcı" gerekir, yani PS4 aynı anda 16 adet Kullanıcı ile 16 adet farklı PSN hesabını kayıtlı tutabilir.
    Eğer 16 adet sınırına eriştiysen ve yeni hesap girmek istiyorsan bir Kullanıcı'nı sileceksin. PS3'te de aynen böyleydi.

quote:

Orijinalden alıntı: RainBloodTR

Hocam Simdi Ben Arkadasdan Bf4 Premium Alicam Onun hesabini Primary O da Benim Hesabi Primary Yaparsa Benim Kendi Hesabimda Premium Kullanabiliyomuyum

Evet, kullanabilirsin.

Office1905

Oyun, İndirme Listesi'ndeyse gerisi teferruattır.
    Oyunun farklı bir sürümü varsa PSN'de, o olabilir. Farklı sürümler satın alınmamış gözükür doğal olarak.

• Forumdan bir arkadaştan İnfamaous Primary hesap aldım ben bunu kendi hesabımla nasıl oynayacağım ?
  • @I-C-O
    Sagolasin kardesim böyle üzücü bir haberi "dankkk" diye söyledigin icin Kutulu alacaz artik ne yapalim :)
  • Merhaba.

Bu bahsettiklerin kutulu oyunlar için de geçerli mi. Yani şöyle.

Kutulu bir oyunum vardı, başka bir oyunla takas ettim. Fakat verdiğim oyun hala yüklü gözüküyor. Tabii ki oynayamıyorum ama orada var gözüküyor hala. Verdiğim kişi şu an oynayabiliyor mu oynayamıyor mu. Oynayamazsa hemen sileyim ben.

Bir de us plus ile Türk plus arasında çok çok büyük fark var mı? Yani kesinlikle Amerikan plus almalısın der misin?
    Benim primary hesabım Amerikan psn. Amerikan store'da oyunlar 50 60 lira daha ucuz dolar üzerinden olduğu için. Oyunları oradan almayı düşünüyorum. Fakat plus'ı Diğer Türk psn hesabımdan tr şeklinde mi alsam acaba?

Kısacası
    bir adet Türk psn
    bir adet Us psn hesabım var.
    Us psn hesabımdan 14 günlük ücretsiz Us plus kullanıyorum.
    Bittiğinde ne yapmalıyım sence?

• quote:

Orijinalden alıntı: sebzelicorba

Merhaba.

Kutulu bir oyunum vardı, başka bir oyunla takas ettim. Fakat verdiğim oyun hala yüklü gözüküyor. Tabii ki oynayamıyorum ama orada var gözüküyor hala. Verdiğim kişi şu an oynayabiliyor mu oynayamıyor mu. Oynayamazsa hemen sileyim ben.

Bir de us plus ile Türk plus arasında çok çok büyük fark var mı? Yani kesinlikle Amerikan plus almalısın der misin?
    Benim primary hesabım Amerikan psn. Amerikan store'da oyunlar 50 60 lira daha ucuz dolar üzerinden olduğu için. Oyunları oradan almayı düşünüyorum. Fakat plus'ı Diğer Türk psn hesabımdan tr şeklinde mi alsam acaba?

Kısacası
    bir adet Türk psn

Merhaba.

Hayır, kutulu oyunlar için geçerli değiller. "PS4'te var gözüküyor" dediğin oyunun kurulumu. Her kutulu oyun PS4'e daha hızlı performans için kurulum yapar.
    Amerika ve Türkiye Plus şimdi aynı gidiyorlar neredeyse. Farkı, ileride oyun çeşidi artınca göreceğiz. Ana hesabın hangisiyse Plus'ı ona al derim.

Bu arada acıktım, canım sebzeli çorba istedi.

quote:

@I-C-O
    Sagolasin kardesim böyle üzücü bir haberi "dankkk" diye söyledigin icin Kutulu alacaz artik ne yapalim :)

Hiç mi PSN'de kardeşlikle aldığın oyunu satıp / takazlamazsın?

16 adet hesap en az 16 adet oyun demek. Aynı anda hiç elden çıkarmadan bu kadar hesabı elinde tutan pek azdır.

BerkayCoskun

Oyunlu hesabı PS4'üne Primary olarak ayarladıktan sonra istediğin her hesap ile oyunu oynayabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: I-C-O

quote:

Orijinalden alıntı: sebzelicorba

Merhaba.

Kısacası
    bir adet Türk psn

Merhaba.

Hayır, kutulu oyunlar için geçerli değiller. "PS4'te var gözüküyor" dediğin oyunun kurulumu. Her kutulu oyun PS4'e daha hızlı performans için kurulum yapar.
    Amerika ve Türkiye Plus şimdi aynı gidiyorlar neredeyse. Farkı, ileride oyun çeşidi artınca göreceğiz. Ana hesabın hangisiyse Plus'ı ona al derim.

Bu arada acıktım, canım sebzeli çorba istedi.

quote:

@I-C-O

Hiç mi PSN'de kardeşlikle aldığın oyunu satıp / takazlamazsın?

16 adet hesap en az 16 adet oyun demek. Aynı anda hiç elden çıkarmadan bu kadar hesabı elinde tutan pek azdır.

BerkayCoskun

Oyunlu hesabı PS4'üne Primary olarak ayarladıktan sonra istediğin her hesap ile oyunu oynayabilirsin.

Teşekkürler hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: BerkayCoskun

Teşekkürler hocam

Rica ederim.

Müessesemiz 7 / 24
    />
    , yaz / kış
    her daim açıktır. Her zaman beklerim.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.