Teğmen
31 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
32 üye
Görüntülenme
Toplam: 831 (Bu ay: 47)
Gönderileri

Merhaba Arkadaşlar

Forumdaki ilanımı bilenler vardır. 5 yıldan uzun süredir Amerika'dan Türkiye'ye yaptığım seyahatler ile birçok arkadaşın siparişlerini sorunsuz olarak getirdim ve getirmeye devam ediyorum.

Linki burada : https://forum.donanimhaber.com/amerika-dan-siparisleriniz-getirilir-tarih-haziran-ve-temmuz-2021--113126103#113126103

Bir süredir yanımda getiremediğim (vitamin gibi) veya daha acil olan siparişleri anlaşmalı olarak çalıştığım kargo şirketi aracılığı ile uygun ve hızlı bir şekilde (5 ile 10 gün içinde elinizde) yolluyabiliyorum.

Süreç nasıl işliyor ?

Sipariş öncesi ürün bedelinin en az yüzde 50 sini önden yolluyorsunuz.

Siparişi veriyorum ve sipariş emailini size de yolluyorum.

Sipariş elime geçince kalan bedeli, kargo bedelini ve gümrük bedeli (%20) ve benim işlem bedelini yolluyorsunuz.

Ödeme gelir gelmez siparişinizi yolluyorum. Kargolar her hafta Cuma günü çıkar ve THY ve gümrükte bir sorun olmazsa en geç gelecek hafta Çarşamba veya Perşembe elinizde olur.

Ürünler gümrükten çıkar çıkmaz YURTİÇİ kargo ile ücretsiz olarak adresinize yollanacaktır.

Kargo ücretleri ne kadar ?

Fiyatlar LBS (Pound yaklaşık 450 gr) olarak hesaplanır.

Bir kolinin kaç lbs olduğu sadece ağırlığı ile değil ayrıca HACİMSEL ağırlığı ile hesaplanır.

Hacimsel ağırlık paketinize ait en, boy ve yükseklik ölçülerinin çarpılarak, 139'a bölünmesi ile elde edilen ağırlıktır. Paketinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı farklılık gösterdiğinde, büyük olan ağırlık üzerinden ücretlendirme yapılır.

1 LBS 18.00$

2 LBS 22.75$

3 LBS 27.50$

4 LBS 32.25$

5 LBS 37.00$

6 LBS 41.75$

7 LBS 46.50$

8 LBS 51.25$

9 LBS 56.00$

10LBS 60.75$

10 LBS ve üzeri gönderi için mesaj atarsanız fiyat verebilirim.

Ürün bedeli 100 dolar ise %20 gümrük vergisi yani 20 dolar vergi vermeniz gerekir.

Ürün bedelinin yüzde 20 si kadar GÜMRÜK VERGİSİ eklenecektir.

Daha düşük bedel yazmam mümkün değildir.

İşlem bedeli ne kadar ?

En düşük işlem bedeli 20 USD den başlıyor.

Eğer ürünün değeri 200 USD den yüksek olursa %10 işlem ücreti olacaktır.

Benimle alışveriş yapmanızın ne avantajı olacak ?

• Ben siparişinizin bütün aşamlarını takip ediyorum. PAYPAL hesabım ve Amerikan bankalarında alınmış kredi kartım olduğu için sorunsuz şekilde alım yapabiliyorum. Paypal ve kredi kartlarının güvencesi ile siparişiniz yüzde 100 güvenlidir. Satıcı yanlış eksik bozuk kırık ürün yollarsa paranızı sorunsuz iade alabilirsiniz.
  • Paypal ve Amerikan kredi kartları ile yaptığım ödemeler için herhangi bir komisyon almıyorum. Bazı siteler ve kişiler bunun için en az %10 komisyon alıyor ben almıyorum.
  • Bana yapacağınız ödemeleri Türkiye'deki banka hesaplarıma eft ile yapabilirsiniz.
  • Normalde kargo ile gelemeyecek bazı ürünleri yolluyabiliyorum. Vitamin gibi. Her vitamin ne yazık ki gelmeyebilir. İçinde bazı yasaklı maddeler olanlar kesinlikle yasaktır.
  • 1500 Euro değerinden az ve 30 kg dan az ağırlığı olan ticari mahiyeti (elektronik gibi) ürünlerde sorunsuz geliyor.

Gümrükte sorun yaşarmıyız ?

Konu Türk Gümrüğü olunca 100% kesin sorun çıkmaz diyemiyorum ne yazık ki. Bazı ürünler gümrük muayenesinde takılabilir ama gümrük müşavirleri bunu size yansıtadan çözebiliyor.

Yine de bazı ürünlerde (örneğin 2ci el kullanılmış) gümrük muayenesi olursa takılabilir bunun sorumluluğu size aittir bu riski göze alırsanız mesaj atın.

İstediğiniz ürün gümrükte takılma riski varsa bunu size önceden bildireceğim.

Lütfen taleplerinizi PM olarak yollarsanız sevinirim.

Az önce Apple sitesinden kontrol ettim. Kontratsız satılacak olan 4S fiyatları:

IPHONE 4S 16GB: 649$
IPHONE 4S 32GB: 749$
IPHONE 4S 64GB: 849$

Satışların Kasım ayında başlayacağını belirtmişler.

Önemli not: Yukarıdaki fiyatlara eyalet vergileri eklenmemiştir. Her eyaletin değişen vergi oranları vardır.
Birkaç eyalet 0 vergi uygulamaktadır. Ortalama vergi oranları %6-%10 arasındadır.

Örnek: New York eyalet vergisi yaklaşık olarak %9. Bu 16GB modelinin fiyatını 707$ a çıkarır. Kur 1.85 TL desek fiyatı 1300 TL civarına gelir.
Merhaba

Geveyli Ip4'ümü satmak istiyorum. Satmadan önce kendimle alakalı herşeyi silmek için hangi yolu denemeliyim ?

Telefonum 4.3.3 versiyon ve JB'li

1. Tüm ayarları ve içerikleri sıfırla desem telefon ilk restore edilmiş hale gelirmi ? Olmazsa bununla neleri silmiş olurum.
2. 4.3.3 shsh kayıtlarım var. Telefona restore çekmek için hangi yolu izlemem gerekki BB ve 4.3.5'e upgrade etmeyeyim.

Teşekkürler.
Öncelikle Dev Team ve Sherif Hashim'e teşekkür etmek istiyorum. Onlar sayesinde telefonlarımızı istediğimiz operatörle kullanabiliyoruz.

Bende sizin gibi uzun bir süredir bu unlock'ın çıkmasını bekliyordum. Dev Team unlock'ın hazır olduğunu ama 4.2 yayınlanmadan, yayınlamayacaklarını söylediklerinden beri oldukça sabırlı ama sinirli bir şekilde bekledim.
Dün herkes gibi bende basit bir Ultrasn0w güncellemesi beklerken Ipad BB güncellemesini görünce ufak bir şok geçirdim.
Ben Iphone konusunda uzman biri değilim ama anladıklarım:

1. Mevcut BB'ler 5.14.00 gibi giderken bunu 6.15.00 gibi yüksek bir BB'e çıkarmak, gelecekte yeni FW'lerin(Şu anda 4.2.1) BB'leri Apple tarafından 5.14.00 serisi gibi gittiği sürece bizi telefonumuzdan güncellemelere mahrum bırakacak. Daha da korkuncu Apple Unlock yapanları cezalandırıp FW 5.0 belki dahada ileriki FW'lere kadar BB'leri 6.15 serisinin altında bırakırsa, gelecekte çıkacak applicationslardan bizi mahrum edebilir.

2. BB'ımızı 6.15 e çıkardıktan sonra telefonları RESTORE ve UPDATE etmek için tek şansımız DeV-Team'in custom FW çıkarmasını beklemek olacak. Çıkaracaklarını varsayarsak sorun yok ama ya çıkaramazlar sa ?

3. Apple insafa gelip 4.3 çıkardığında BB'leri 6.15.01 veya üstüne çıkarırsa o zaman biraz daha rahatlarız ve Sherif abimizin yeni bir BB crash bulmasını bekleriz.

Bende herkes gibi telefonu kullanmayı çok istiyorum ama bunun sonuçları gelecekte elimdeki 3gs'i kullanılamaz bir telefon haline getirecekse iyice düşünmekte yarar var.
Hakkında
Meslek: Finans
Forum İmzası:
Amerika'dan Türkiye'ye Ürün Temini
Forum İkinci El İmzası:
Amerika'dan Türkiye'ye istediğiniz ürün temin edilir.

LÜTFEN PM ATINIZ

Referanslarım için profilime bakabilirsiniz.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Hyundai Accent Blue
Mobil cihaz
Oneplus 6
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS4
Takım
Beşiktaş
TV
Philips
PSN ID
izzetusa
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 729
İkinci El Bölümü Mesajları: 318
Konularının görüntülenme sayısı: 78.367 (Bu ay: 1.871)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 139 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El - Ödüllü Anket
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.