Şimdi Ara

PS4 Pro için 4K TV tavsiyeleri (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
492
Cevap
13
Favori
55.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tam tersi aslında anlamıyorum, ilk önce kağıt üzerindeki değerler baktım, sonrasında fiziksel olarak inceledim ve kendime ölçü olarak input lag değerini baz alıp 43uj630v modelini aldım, sadece PC ve xbox one x konsolda kullanacağım için kanal geçişi, v.s. özellikleri beni pek ilgilendirmedi. Kısaca değerlendirmem gerekirse;

Bana göre artıları;
    Düşük input lag, fifada bariz olarak hissettim.
    motion bilmem net dedikleri olay, pcde eski tvmde oluyordu, bunda görüntü titreme gölgelenme yok.
    Yansıma yok, yan açılardan görüntü kaybı yok,
    Banding dedikleri olay yok, (bendekinde yok, genelde varmı yokmu bilemiyorum)
    Direk led olduğu için ışık sızması yok,
    Aktif hdr
    1440p desteği (Xbox yeni firmwarede 2k özelliği geliyor ve bu modelde doğal 1440p desteği var, diğer markalarda göremedim.)

Başarısız olduğu yerler;
    Oyun modunda renkleri kısması ama ayarlardan rengi arttırıp hallediliyor,
    HDR modunda karanlık kalması (Tüm benzer segment LG tvlerin ortak sorunu, üç beş ayar ve dinamik kontrastı yükselterek birazcık çözüyor)
    Akıllı kumanda yok sonradan satın almak gerekiyor, ama benim ihtiyacım yok.

Konunun uzmanı olarak değil kullanıcı ve kendi gözlemlerimi yazdım umarım yardımcı olur. Birde belirlediğiniz modeli almadan mutlaka herhangi bir mağazaya giderek canlı olarak görüp incelemenizi tavsiye ederim.

#İlave olarak sorunun cevabını tam bilmiyorum, inceleme sitelerinde 21 ms yazıyor ama oradaki mu7000 TR de farklı isimlendiriliyor. Yani aynı model değil, sırf bu karmaşadan gittim LG aldım, kendi adıma memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SonForum -- 4 Nisan 2018; 11:32:18 >

• SonForum kullanıcısına yanıt
    49uj701v alacaktım ama HDR modunda karanlık kalması o modeldede oluyormu?
  • Bende o modelin 43" olanını alacaktım ama 500tl fark vardı, akıllı kumandaya ihtiyacım yok, harman kordonla ilgilenmedim çünkü seste zaten kulaklık kullanıyorum, panel aynı olunca ekstra para vermek istemedim ve uj630 aldım.
    Soruna gelince evet tüm uj serisinde hatta farklı LG serilerinde bile aynı, HDR modunda oyun biraz karanlık kalıyor. Ama bu dediğim oyun modunda. Standart HDR modda daha iyi ama bu sefer input lag 60ms üzerine çıkıyor ve online oyunlarda işkence olur. Yaşadığım olayın birebir aynısını bu videodan bulabilirsin.https://www.youtube.com/watch?v=5UPSS2lbrI0 .

• 3-3.5k civarı bütcem var. Oynadıgım oyunlar hep online oyunlar. Battlefield, Fifa ve NBA agırlıklı. 4k monitor mu yoksa TV mi tavsiye edersiniz? Tv alırsam 109 ekran dusunuyorum bir tavsiyede verir misiniz? monitor tavsiyesi de olur.

Ekleme: Samsung UE49MU8000 ve Sony KD-49XE8005 nasıl bi TV ler. Hepsiburada da 3.9 ve 3.7k fiyat etiketleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korhan4045 -- 4 Nisan 2018; 16:23:36 >
  • korhan4045 kullanıcısına yanıt
    https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/samsung-ue-49mu8000-smart-premium-124cm-4k-uhd-uydu-alicili-smart-slim-led-tv-287732944?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*633377644*35184527487*98487587727*%7btype%7d*287732944*pla-616882007432&gclid=EAIaIQobChMI47-_lbSg2gIVEs-yCh2tmAemEAQYAiABEgKEjvD_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Bu fiyatı kaçırmayın. Güvenilir bir satıcı. Kullanmakta olduğum 49MU8000'i buradan satın aldım. Ps4 Pro ile muhteşem bir performans veriyor. Multiplayer oyunlarda yüksek input lag sorunu yaşamazsınız.

• Hocam bence olabilecek en iyi tercih o fiyat aralığında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam zaten 43 inçte alınabilecek iki tv var. Biri Sony diğeri Samsung. Samsung un tek avantajı var Sony e karşı. Onun dışında Sony daha iyi. Fakat bu tel avantaj bazıları için Samsung almasına yeterli. Samsung da siyahlar daha iyi. Çünkü mu7000 va panel kullanırken Sony ips panel kullanıyor. Eğer siyahlara çok takmıyorsanız Sony alın. Fakat Sony nin siyahları çöp değildir. Sony nin siyahı 6 ise Samsung un ki 9.

• quote:

Orijinalden alıntı: CollatZ2508

Hocam zaten 43 inçte alınabilecek iki tv var. Biri Sony diğeri Samsung. Samsung un tek avantajı var Sony e karşı. Onun dışında Sony daha iyi. Fakat bu tel avantaj bazıları için Samsung almasına yeterli. Samsung da siyahlar daha iyi. Çünkü mu7000 va panel kullanırken Sony ips panel kullanıyor. Eğer siyahlara çok takmıyorsanız Sony alın. Fakat Sony nin siyahları çöp değildir. Sony nin siyahı 6 ise Samsung un ki 9.
    Samsung'da siyahlar iyi sonyde orta derecede daha kötü, peki şeyi soracağım diğer alanlarda sony daha iyi samsungdan dediniz ya bunlar nelerdir ve Sony'nin üstünlüğü çok mu fazla bu konularda?
  • Hocam görüntü açısında daha iyi. Mesela çok yandan baktığınızda Samsung da görüntü kaybı okurken Sony de olmaz. Ayrıca motion ı yani akıcılığı daha iyi. HDR ı da daha iyi. Tepki süreleri de aşağı yukarı aynı.

• Arkadaşlar ps4 pro ve tv almayı düşünüyorum. Tv olarak da önce sony 49xe7005 modelini düşünüyordum lakin bütçeyi biraz daha arttırıp 8005 modelini veyahut Samsung mu8000 modeline de yönelebilirim, ya da lg 49sj800v modeli. Karanlıkta kullanma gibi bir takıntım yok. Renkler, canlılık ve akıcılık benim için en önemli durumlar. Tv çoğunlukla oyun için, ara sıra da film-dizi izlemek için kullanılacak.

Anladığım kadarıyla lg nin modeli oyun için gerekli olan 100 hz ve düşük input lag değerlerine sahip oyun oynamaya daha uygun bir model.
    Samsung un da va paneli var.
    Sony nin de kendi cihazıyla motion performansı yüksek galiba.

Bunlar arasından biraz da ileriyi düşünerek sizce hangisini almak daha mantıklı. Hem va panel hem 100 hz dedin mi Samsung un mu9000 modeline atlıyor olay bir anda, fakat hem 55 inch olması bana biraz fazla, hem de ücret yüksek geldi. Ne yazık ki bir şeylerden fedakarlık yapmak gerekiyor anladığım kadarıyla. Ben bu va panel karanlık kullanma olayını tam çözemiyorum. Siyahlar hafif aydınlık ortamda çok mü kötü olur ips panellerde. Benim ihtiyacım olan canlılık ve akıcılık açısından en iyi seçenek sizce nedir ? Başka tavsiye de olur. Kesinlikle mu9000 al daha da tv düşünme gibi bir durum varsa taksit maksit ona da belki yönelebilirim ama son tercihim bu. (:

Teşekkürler.

• ps4 için özellikle İNPUT LAG değeri düşük 4k 43 inch bir tv var mı arkadaşlar
    samsung 43mu7000 harici daha uygun fiyata olması lazım
  • Konuya bakan arkadaşlar, büyük ihtimalle milyon kere sorulmuştur daha önce ve siz de bıkmışsınızdır ama,

55 ekran tv bakıyorum, mu9000 ve xe9005 gibi iki tane televizyona denk geldim, hangisine yönelmeliyim? Ya da bu civarda bunlardan pahalı olmayacak olan alternatif varsa onu da duyabilirim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum

• arkadaşlar merhaba yardımcı olursanız cok sevınırım ps4 pro ve xbox one ıle kullanacagım oyun ıcın temel olarak kullanacagım 2000-2800 bandında input lagı düşük bi tv önerebilirmisiniz en önemli öncelıgım input lagı dusuk olması
    lg nin LG 49UJ630V modelını nasıl buluyorsunuz ınput lag ve 4k kalıtesı mutlu edermı fıyatını uygun buldum ve 100 hz desteklememesı konsollarda bı sorun teskil edermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miracberkk -- 17 Nisan 2018; 6:15:30 >
  • miracberkk M kullanıcısına yanıt
    Miraç ben İlkay abin. Öncelikle tek temel isteğin input lag ise seni iyi bir monitör tatmin edebilir. Ha abi ben tv düşünüyorum dersen eğer şuan 13 ve 15 ms tepkime süreli aşağısında TV yok piyasada minimum 13 e iniyor o da Samsung un mu8000 serileri.

Ha abi bu değerler bana çok fazla diyorsan ozaman 1 veya 2 ms değerli kaliteli bir monitör çok işine yarayacaktir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hwy2hell H kullanıcısına yanıt
    SJ800V’yi unutun, oyun için VA panel bakın. Ben ps4 pro ile 49mu8000 kullanıyorum ve çok memnunum, 3500-3700 TL aralığında bulursanız kaçırmayın.

• merhaba abi mönitör işi artık biraz yordu ya acıkcası o yuzden tvye geçiyorum lg 49uj630v ile samsung mu7000 arasında kaldım lgnın ınput lag degerlerı ama hdr ı karanlık sorunlu dıyolar hangısıne yönelsem bilemedim.
  • miracberkk M kullanıcısına yanıt
    Ozaman bak 3 4 mesaj yukarıda bir arkadaş Sony tv linki atmış o tv de gayet iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar pek vaktim yok, epeydir televizyon almak istiyordum ama bugün gittigidiyor indirimleri varmış ve bir tane seçeceğim. PS4 pro ile de kullanılacak bir televizyona karar vermek istyiorum ve ben de herkes gibi iki televizyon arasında kaldım

xe9005 ve mu9000

PS4 pro oynanacak, maç izlecek ve ara film-televizyon falan da bakılır. Çok amaçlı kullanacağım yani ama ps4 bir tık daha önce gibi.

Aklımı karıştıran nokta şu: Samsung'un input lagı daha düşük diye duydum ve mu9000 bu konuda biraz daha iyi diyorlar. İyi ise ne kadar daha iyi? Ayrıca görüntü olarak hangisi daha iyi görüntü verir ps4te? Ve genel olarak hangisi daha güzel görünüyor?

Bakan arkadaş varsa hızlı cevap verebilirse sevinirim stoklar bitmek üzere.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.