Şimdi Ara

PS4 Pro için 4K TV tavsiyeleri (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
13
Favori
55.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    input lag değerlerine aşağıdaki adresten göz atabilirsiniz. xe9005, x900e serisi altında satılıyor diye biliyorum.
    MU9000, input lag değeri olarak xe9005'den çok daha iyi görünüyor.

https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/input-lag

Her iki modelin incelemesi
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu9000

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

input lag değerlerine aşağıdaki adresten göz atabilirsiniz. xe9005, x900e serisi altında satılıyor diye biliyorum.
    MU9000, input lag değeri olarak xe9005'den çok daha iyi görünüyor.

https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/input-lag

Her iki modelin incelemesi
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu9000
    total olarak 8.2 sonye 8.0 da samsung'a vermişler. input lag farkı da 8 milisaniye civarı, görüntü olarak sony daha mı iyi diyorsunuz? önerinzi var mıdır?

• Teemo Erdoğan kullanıcısına yanıt
    Sony xe9005'i hiç incelemedim, MU9000'i inceledim. İkisi de üst seviye çok iyi ürünler. Tv bölümünde bazı yorumlar xe9005'i öne çıkartıyor. Ben olsam input lag'ı baz alıp MU9000'i alırdım, çünkü Ps4 Pro ile kullanımda bu benim önceliğim.
    Her ikisi de VA panel olduğu için sizi üzmeyecektir.
    Bir senedir XE9005 kullanıyorum, ilk alanlardan birisi benim. İnput lag konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Gerek Battlefield 1 de olsun gerekse Rocket League de olsun beni geride bırakmadı. Görüntü kalitesine gelirsek zaten müthiş. Derin siyahlar beni aldı götürdü. Bundan önce IPS TV vardı, film ve dizilerin içine ediyordu. Bu TV sayesinde film ve dizilerden daha çok keyif alıyorum. FALD ve local dimming özelliği sayesinde siyahlar siyah oluyor. Tabii bir OLED değil sonuçta ama IPS panellerden bin kat daha iyi olduğu ortada. Dirty Screen efekti bile gözle görülemeyecek derecede ki LG'nin panellerinde kötüydü.

İnput lag değerine fazla kafayı takıyorsanız bu senenin yeni serisi olan XF9005 var. Tabii bütçenizde el veriyorsa, bu sene baya yüksek fiyattan giriyor TV'ler. Onun 4K'daki input lag değeri oldukça düşük ama 1080p input lag değeri yüksek. PRO da oynayacağınız için pek sorun olmaz.

• Lg uj630v ile samsung mu 7000 arasinda acayip kararsizim lg 400 tl daha uygun yokmu yardimci olabilicek biri lg nin hdr i cokmu problemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordMurat55

Bir senedir XE9005 kullanıyorum, ilk alanlardan birisi benim. İnput lag konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Gerek Battlefield 1 de olsun gerekse Rocket League de olsun beni geride bırakmadı. Görüntü kalitesine gelirsek zaten müthiş. Derin siyahlar beni aldı götürdü. Bundan önce IPS TV vardı, film ve dizilerin içine ediyordu. Bu TV sayesinde film ve dizilerden daha çok keyif alıyorum. FALD ve local dimming özelliği sayesinde siyahlar siyah oluyor. Tabii bir OLED değil sonuçta ama IPS panellerden bin kat daha iyi olduğu ortada. Dirty Screen efekti bile gözle görülemeyecek derecede ki LG'nin panellerinde kötüydü.

İnput lag değerine fazla kafayı takıyorsanız bu senenin yeni serisi olan XF9005 var. Tabii bütçenizde el veriyorsa, bu sene baya yüksek fiyattan giriyor TV'ler. Onun 4K'daki input lag değeri oldukça düşük ama 1080p input lag değeri yüksek. PRO da oynayacağınız için pek sorun olmaz.
    anladım hocam çok teşekkürler. bu 9005 üst limit benim için, biraz aşılmış hali bu hatta.

@ataman5

size de çok teşekkür ettim.

lag fark edilemeyecek kadarsa benim için de bir sorun olmaz genel olarak insanlar bu televizyondan epey memnun sanırım. Görüntü kalitesi mu9000'e göre öne çıkıyor anladığım kadarıyla fakat diğerinde işletim sistemi ve input lagdan bahsedilmiş. Lag minimal olunca ben de görüntü kalitesine yöneleceğim sanırım. Anladığım kadarıyla bu biraz 500 lira farkı verip vermeme meselesi. Biraz daha iyi görüntü için biraz daha fazla para ödeniyor sanırım.

Son olarak televizyonun dizaynı ve duruşundan memnun musunuz? İnternetteki resimlerde arka kısmı biraz çirkin görünüyor açıkçası, zaten mağazada gidip arkasına da bakamıyorsunuz. MU9000 fotoğraflardan biraz daha şık görünüyor ama kullanıcıların deneyimi daha önemli

Dizaynı ve duruşu açıkçası klasik Sony denilebilir. Bu oldukça göreceli ve insanların tarzına bağlı. Ben kendi adıma konuşmam gerekirse memnunum. Arkası ise dediğiniz gibi pekte iyi değil. Fakat arkasını kim görüyor ki? :) MU9000 bu konuda iyi tabii, daha şık duruyor.

Almadan önce ise belki görmemişsinizdir diye söylüyorum, XE9005 de güç kaynağı bulunuyor. Ne kadar sorun teşkil eder bilemem ama yine bana herhangi bir problem yaşatmadı. Biraz ısınabiliyor ama okuduğum incelemelerde bu ısınmanın normal düzeyde olduğu yazıyor.
  • Arkadaşlar uygun fiyat 4K TV ne önerirsiniz, fazla bütçem yok malesef :(
    Ben de Ledtv almaya niyetliyim. Sony ve Samsung harici TV ler beni hiç ilgilendirmiyor.İkisi arasında kalite ve diğer teknik özellikler konusunda mukayese yaptım.Kalite açısından Samsung Sony'nin yanından geçemediğini gördüm.Örneğin Samsung gerek Mu8000 gerekse MU9000 de adamlar alüminyun profili büküp sağ altta birleştirip çerçeve yapmışlar.Çerçevenin bitiştiği yer rahatsız edici.Bunu her ikisinde de yine bir alüminyum profille kapatmaya çalışmışlar ama o profil de olmamış.Tüketiciye tam bir saygısızlık.Oysa Sony'de en ufak bir saçmalık yok.Mercedes ve Renault farkı.
    Teknik özelliklere gelirsek; Sony XE9005 her yönüyle mükemmel. input lag değerleri diğerinden birkaç ms çok diye TV almak ne kadar doğru?Bu yüzden maceraya gerek yok derim.Sony TV'lerin kralıdır diyorum.
  • serkanilkeli S kullanıcısına yanıt
    Ben çoktan aldım hocam 55 ekran bi xe9005. Dün mağazaya gittim baktım bir meraktan yenisiyle ne kadar fark var diye xf’si Çıktı bildiğiniz gibi, arada çok az fark var kesinlikle 1800-2000 liralık bir fark değil. 500 lira olsa düşünür insan, hatta bazı sahnelerde xe9005 daha bile iyi geldi gözüme. O yüzden tamam dedim bu doğrusuymuş.

Ayrıca mağazada Mu9000 de vardı. Mukayese bile edilmezmiş açıkçası. Oradaki elemana sordum dedim ilk mu9000 almıştım iptal edip xe9005’e döndüm. Ucundan dönmüşsün 10 numara karar vermişsin dedi. Bariz görüntü farkı var arada yakın bile değil

• 40 veya 42 inç için Samsung, LG veya Sony önerisi alabilir miyim?
  • Arkadaşlar 4K 10 bit panel destekli 49 veya en fazla 55 ekran tv önerisi rica ediyorum. Tabii ki tepki süresini de gözardı etmemek lazım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

Arkadaşlar 4K 10 bit panel destekli 49 veya en fazla 55 ekran tv önerisi rica ediyorum. Tabii ki tepki süresini de gözardı etmemek lazım :)
    Bütçe sorununuz yoksa Samsung 55mu 9000 tavsiye ederim. 4k ve 10 bit olmasının yanında 20 ms civarı çok düşük input lag değerine sahip çok iyi bir televizyon. Daha üst seviye istiyorsanız lg oled tv ler var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kim Kitsuragi

Bütçe sorununuz yoksa Samsung 55mu 9000 tavsiye ederim. 4k ve 10 bit olmasının yanında 20 ms civarı çok düşük input lag değerine sahip çok iyi bir televizyon. Daha üst seviye istiyorsanız lg oled tv ler var.

Alıntıları Göster
    Oled seviyesinde bütçeye çıkamam da MU9000 olabilir. 20 ms oyun modunda mı yoksa normal modda mı peki ?

• Since1903 kullanıcısına yanıt
    Tabii ki oyun modunda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kim Kitsuragi

Tabii ki oyun modunda.

• God of war hediyeli tv var mı, hiç denk geldiniz mi arkadaşlar?
  • HDR için 10 bit panel olması şart mı?
  • LG 49UJ630V, ps4 pro için iyi bir tercih olur mu?

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.