Şimdi Ara

PS4 Pro için 4K TV tavsiyeleri (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
13
Favori
55.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam işin teknik detaylarından çok anlayan biri değilim ama almışken bu paraya en iyisi olsun istiyorum. Beş yıldır Samsung UE46ES7000 kullanıyorum. Horizon Zero Dawn ve Infamous Second Son gibi sarı ve turuncu tonların ağırlıkta olduğu oyunlarda inanılmaz rahatsız edici bir görüntü var. Ayarlarını o kadar kurcaladığım halde sorunu çözemedim. Belki benim bilgisizliğimden kaynaklanıyor bilmiyorum ama Samsung markasından iyice soğudum. O yüzden Sony daha cazip geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • auslaender kullanıcısına yanıt
    Hocam Samsung a bir ön yargınız varsa bütçenize uygun en güzel tv xe7077.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yardımınız için sağolun hocam benim de gönlüm ondaydı zaten, şimdi siz de onaylayınca daha çok içime sindi.

• quote:

Orijinalden alıntı: pyori

Philips 55pus7502 kullanıyorum. Cihaz zaten 100 hz. PS4 üzerinde video output settings ayarlarını da yaptım özellikle gran turismo, uncharted ve fifa 18 gerçekten güzel görüntü veriyor.

Tepkime süresi nasıl.çok kötğlediler bu tv yi.tepkime süresi tüzünden

• canbey_bjk C kullanıcısına yanıt
    Shadow of war, gran turismo ve fifa'yı aktif olarak oynuyorum. FPS oynamadığım için net bir şey söylemem zor olur. İnsanları yanlış yönlendirmek istemem bana göre tepki süreleri iyi ama ben prof değilim :) fiyat performans olarak benim hoşuma gitti tercih meselesi sanırım.

• canbey_bjk C kullanıcısına yanıt
    Oyun modunda input lag değeri 34.4 ms ölçülmüş.

http://hdtelevizija.com/en/2017/06/12/philips-55pus7502-uhd-lcd-android-tv-with-ambilight-review/3/

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Oyun modunda input lag değeri 34.4 ms ölçülmüş.

http://hdtelevizija.com/en/2017/06/12/philips-55pus7502-uhd-lcd-android-tv-with-ambilight-review/3/

4k hdr yuksek olabilir. Pro için .genede tesellür ederim en azından ni süre nilgisi bulabildik

• 2000 bin liralık 4k tv ile 10 bin liralık bir tv arasında ciddi anlamda oyunlarda bir fark var mı yoksa hepsi yine kapitalizmin bir uydurması mı? Mesela bende sanırım en kötü 4k tv var geçen sene 1800 liraya almıştım Vestel 49ub8300 oyunlar gayet güzel oynuyor hiç bir sıkıntı yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayo3327 -- 14 Mart 2018; 6:39:21 >
  • Arkadaşlar değerli yorumlarına ihtiyacım var. Şuan askerdeyim ve Allah’ın izniyle Nisan’da birkaç güne döneceğim İnşAllah. Döndüğümde bir sistem yapmak istiyorum odama.

Tv alacağım xbox one x ve ps4 pro için. 1-2 aydır araştırıyorum ilk başlarsa oled alacaktım b7 alacaktım çevremde bir arkadaş bu tv de bazı sorunlar yaşadığı için oled almayı birkaç yıl ileriye attım. Şimdi orta seviye bi tv almak istiyorum.

Kullanan yada bildiği varsa Philips 55Pus7502 nasıl bir tv? 100hz ve 10 bit panel değilmi? Birde input lag değeri iyi gözüküyor 35ms yazılmış üstte bir arkadaş. Philips kullanan arkadaşlar bilen arkadaşlar. Philips 2017 tv leri oyun konusunda film konusunda nasıldır? P5 görüntü iyileştirme çipide var tv de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Loukas kullanıcısına yanıt
    Hocam 4000 ve üstünde size şu modelleri öneririm tv olarak.

49 inç= Samsung 49mu8000

55inç= Samsung 55mu8000, Samsung 55mu9000, Sony kd-55xe9005, Sony Kd-55xe8505, Sony kd-55xe8577.

Bunlar alabileceğiniz en iyi 4k tv ler. Fiyatları biraz farklılık gösteriyor. Fakat aralarında en iyisi Sony kd-55xe9005 dir. Sonra 55mu9000, 55xe8577,55xe8505, 55mu8000 ve 49mu8000 takip ediyor. Tabi fiyatları da aynı oranda değişiyor. Bütçenize en uygunu hangisiyse onu alın.

Philips e bulaşmayın. Eski philips yok artık. Malzeme kalitesi düşük. Ayrıca çok arıza veriyor bir de üstüne servisi rezalet. Kısacası uzak durun.

• Öncelikle öneriniz ve cevabınız için çok teşekkür ederim.

Şahsi fikrim hala tv sektörünün en kaliteli markası sony’dir. 55XE9005 zaten radarımda ama Philips de Ambilight biraz aklımı çeldi. Özellikle gece çok harika olur. Şuan listemde ilk 3 şu şekilde;

1- Sony 55XE9005

2- Sony 55XE8577

3- Samsung 55MU8000

Siz hangi tv kullanıyorsunuz? Ve Pro kullanıyormusunuz???

Hocam ben pro kullanıyorum ve bu yaz geçeceğim 4k ya. Fakat ben kendi odama aldığım için 55 çok büyük gelir. O nedenle 49 bakıyorum. Onda da en iyisi 49mu8000. Diğer adayım ise 49xe8005. Artık son dakika kararı olacak. İkisinden birini alacağım.

Listeniz çok doğru. Üç tv de üzmez sizi. Fakat 9005 en iyisi. Philips in amblight olayı hoş ama panelleri kalitesiz. Kısa sürede arıza verebiliyorlar. Forumda bu yüzden çok şikayet var philips için.

• Sizde ozaman benim gibi baya araştırma yapmışsınızdır :)

Şuan aklıma yatan modeller doğru seçim olacak gibi duruyor o zaman.

Philips in Hue adında akıllı ampul ürünleri var ki bu ürünler Ambilight görevi görüyor hatta daha geniş alanda. Bunlardan alarak Ambilight özelliği eklemiş oluruz herhalde diğer tv lere. XE9005 + Philips Hue çok iyi olur. Merakınız varsa araştırın sizde.

Öncelikle hayırlı görevler hayırlı teskereler kardeşim.

B7 kullanıcısı olarak sana bir tavsiyem var.. bu tvyi alabilecek bütçen varsa sakın kaçırma arkadaşın problem yaşamış olabilir ama bu senin de yaşayacağın anlamına gelmiyor forumdaki konuda 60 kişiye yakın kullanıcı var fakat sorun yaşayan 1-2 tanesi bunu göz önünde bulundur.

Ben 3 yıl2014 model sony led tv ile oynadım oyunları ama şimdi b7 ile bambaşka bir keyif bambaşka bir oyun geldi gözüme eski oynadıklarım bile..

Şayet dediğim gibi maddi imkanının varsa sakın erteleme bu keyfi.. bugünün tadını çıkar ;)

• Merhaba herkese. Sitelere baktığımda 3000-4000 liraya 55" hdr'lı 4k televizyonlar görüyorum. Bir fiyaskosu mu var yoksa televizyon piyasasının fiyatı mı düştü? Bundan bir süre önce 6-7k idi fiyatlar. Bir de önerebileceğiniz hdr destekli televizyon var mıdır 3-3.5 civarında? Tercihen Sony, Samsung ve Philips dışına çıkmayı düşünmüyorum. Herkese kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dysquest -- 19 Mart 2018; 0:52:8 >
  • JonVaynen kullanıcısına yanıt
    İlginiz ve açıklamanız için çok teşekkür ederim. B7 araştırdığımda gözüme en güzel gelen tv idi fakat anlatılan sorunlar biraz geri itmişti. Fakat yazdıklarını çok samimi ve içten buldum o yüzden bütçemi zorlayıp almaya karar verebilirim.

Peki size bikaç soru sormak istiyorum yanıtlarsanız çok çok memnun olurum.

1- ilk sormak istediğim B7 4K olmayan oyunlarda yani 1080p oyunlarda nasıl bir performans sergiliyor? 1080p oyunları blle göze batmadan keyifle oynuyomusunuz?

2- Bir diğer sorumda B7 de bir Upscale teknolojisi varmı? Yani sony de, philips de ve Samsung da 1080p yi 4k ya upscale eden bazı teknolojiler var lg de varmıdır acaba?

Not: Güzel teskere dileğiniz için teşekkür ederim. İnşAllah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loukas -- 19 Mart 2018; 10:33:46 >
    Rica ederim hocam.

Öncelikle şöyle söyliyim bugün gidip iyi bir led tv alayım desen 5000den aşağı değil bu kadar para verip oled almamakta pek akıllıca değil gibi geliyor bana.

Upscale bildiğim kadarıyla sony daha iyi yapıyor ama işte bir çok konuda da lgnin gerisinde kalıyor özellikle işletim sistemi olarak ben evde pc gibi kullanıyorum tvyi. Tabi ki lgde de upscale var..
    Last of us ve drive club denemiştim geçenlerde 1080olarak harikulade görüntüler vardı eskiden oynadığım (led tv ile) oyunları tektar oynayasım geldi açıkcası.
    Fakat bazı eski oyunlarda görmediklerini gördüğün oluyor iyi veya kötü anlamda tabi. Detaylar daha ön plana çıktığı için.

Ben yaklaşık 6-7 ay araştırdım, bekledim.
    C6 alacaktım sonra b7 hem enerji sınıfıyla hem flat hemde webos güncel sistemiyle tercihim oldu.

Uzun yıllar rahatlıkla kullanılacak bir tv.

• JonVaynen kullanıcısına yanıt
    Bütçemi zorlayıp B7 yi tekrar ilk sıraya aldım. Eğer B7 olmaz ise Sony olur büyük ihtimalle.

1- LG B7

2- Sony 55XE9005

3- Sony 55XE8577

Sıralamam bu şekilde şuan çok fikir değiştiriyorum ama B7 oled gerçekten çok cazibesi olan bi tv.

• herkese selam arkadaşlar..
    engin bilgilerinize ihtiyacım var.
    LG 49uj630 serisi tvye sahibim. bununla ps4 pro uyumlu olurmu yada 4k yayın alabilirmiyim. çok teşekkür ederim.
    B7 + Ps Pro
    Kur sistemi bak keyfine

God of war ne oynanır be :)

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.