Şimdi Ara

PS4 PRO ekran için 1300 TL bütçe var TV mi Monitor mü ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
10.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Olayı kısaca özetliyeyim. Şimdi PS4 PRO için berlileyici kalite olması için 4k güzel bir TV şart biliyorum fakat maddi durumlarım el vermiyor.

Forumda arkadaşlar 4k tv alamıyorsan güzel gamnig monitor al dediler. Monitor arastırırken ailem madem o kadar para veriyorsun bari televizyon al ileride evlendiğinde mutfağa , yatak odasına bile koyabilirsin dediler.

Kafam inanılmaz karıştı. Şunu da belirtmek istiyorum. Görüntü kalitesi elbet önemli ama onun manyağı değilim yani mükemmel kaliteyi aramıyorum. O yüzden tavsiyeleriniz nedir?

1300 TL'ye kadar TV alıp hem oyun oynayıp hem tv izlemek mi yoksa biraz daha görüntü kalitesi , tepkime vs için gaming monitor almak mı?

En önemli soru 1300tl bütçeli bir durumda tv ile monitor cok fark eder mi ?

Hangi türü destekliyorsanız tavsiye ürün söyleyebilir misiniz?

Monitor bölümüne konu acmıstım bu ürün tavsiye edildi monitor için siz ne düsünüyorsunuz? ve Baska ürün tavsiyeleri verebilir misinz?

https://www.hepsiburada.com/dell-se2717h-27-6ms-75hz-freesync-hdmi-vga-ips-oyuncu-monitor-p-HBV000006UOC9?

Bu arada TV için limitim 1300. Monitor için limitim 1000 TL monitor efsanelerin efsanesiyse 1300e kadar cıkabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -RAUL -- 18 Şubat 2018; 2:22:46 >

• Prodan "tam verim" almak icin 4k cozunurluklu herhangi bir seye ihtiyaciniz yok. 1080p ile oynarsaniz da 4k destegini alacaksiniz. Pro'yu 1080p kullandiginizda goruntu yine 4k olarak isleniyor ve supersample yapiyor yani 1080p ye sigdiriyor. Netlikte buyuk gelisme gorursunuz.

4k tv'nin avantaji yeni model olmalari yeni panel olmalari, renk kontrast kaliteleri olarak tabii daha iyi olur 1080p eski panellere gore. Ama cozunurluk konusunda bir kaybiniz olmaz Pronun supersample islemi cok iyi. 4k tv veya monitor alamiyorsaniz 1080p devam edin ama Proya butceniz varsa suphesiz alin cozunurlukten yana kaybiniz olmaz.
  • 4K monitör ve tv olmadığı sürece konsoldan tam verim alamazsın. Bu fiyatlarada 2 sinide bulamazsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Prodan "tam verim" almak icin 4k cozunurluklu herhangi bir seye ihtiyaciniz yok. 1080p ile oynarsaniz da 4k destegini alacaksiniz. Pro'yu 1080p kullandiginizda goruntu yine 4k olarak isleniyor ve supersample yapiyor yani 1080p ye sigdiriyor. Netlikte buyuk gelisme gorursunuz.

4k tv'nin avantaji yeni model olmalari yeni panel olmalari, renk kontrast kaliteleri olarak tabii daha iyi olur 1080p eski panellere gore. Ama cozunurluk konusunda bir kaybiniz olmaz Pronun supersample islemi cok iyi. 4k tv veya monitor alamiyorsaniz 1080p devam edin ama Proya butceniz varsa suphesiz alin cozunurlukten yana kaybiniz olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 18 Şubat 2018; 5:43:47 >
  • Hocam selamlar 1080p bir monitör almayı planlıyorsan sana bu monitörü şiddetle tavsiye ediyorum. Ben kullandım Pro performansı harika ips panel var renkler çok canlı ve cam gibi. 27 Inc olmasıda büyük avantaj tavsiye ediyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-27-vz279he-5ms-full-hd-ips-ultra-ince-monitor.html

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 hafta önce Lg 27 inç 1 ms 4k vatan garantili 4k ve en önemlisi hdmı 2.0 monitörmü sıfır gibi 1000 tl ye sattım..

Pro için biçilmiş kaptandı.. Sakın 4k diye her monitöre atlama çoğunda hdmı 2.0 yok o zaman 1080p verir

• PS Pro için 4K TV ya da Monitör şart değil çünkü konsol zaten 4K oyun için çalıştıracak güçte değil. Eğer biraz araştırırsan oyunların %95 inin gerçek çözünürlüğünün 1440p (2K) da olduğunu göreceksin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci el LG 27UD58 bakin, o butce ile temizini bulabilirsiniz. En mantikli karar olur sizin icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wNchstR -- 18 Şubat 2018; 10:47:31 >

• 1300 liraya (VESTEL, SEG, Grundig) gibi markaların televizyonlarını alırsın bunlara vereceğin parayla iyi bir 4K monitör al ileriye dönük bir yatırım yapmış da olursun. TV ileri ki hayatında alırsın bence amacın sadece oyun oynamaksa monitör de iş görür.

PRO 4K değil zaten 1080p de alsan iş görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 18 Şubat 2018; 11:44:22 >
  • Öyle deme hocam ben 4K ya döndükten sonra 1080p de oyun oynayamıyorum artık aradaki fark dağlar gibi.

• orası öyle hocam tabi ki bende daha 2 ay önce jet kasa vardı Pro'ya geçeli 2 ay oldu çok rahatladım menü geçişleri, arka plan teması, oyunlarda daha stabil, daha canlı parlak görmesi 1080p ekranda bunu bile başarması çok hoşuma gitti 1000 lirayı yengeme sattım 900 lira kendim ekledim gidip yıl sonu dualshock 4 hediyeli PRO kaptım hemen aldığım için hiç pişman değilim normal-pro da bariz fark var onu tartışamayız elbet ama görsellik açısından felan takıntılılık yoksa ben her zaman alıcı kişiye 1080p TV+ Slim PS4 tavsiye ederim. Ama yok ben ileriye dönük yatırım yapmak isterim diyenler varsa o zaman 4K+PRO dan vazgeçmesin. Maddiye bağlı her şey aslında. Herkes ister 4K TV alayım şüphesiz. Benim odam çok büyük yeni taşındık zaten 106 ekran kesmiyor beni 50'' üzeri almam lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 18 Şubat 2018; 12:10:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Prodan "tam verim" almak icin 4k cozunurluklu herhangi bir seye ihtiyaciniz yok. 1080p ile oynarsaniz da 4k destegini alacaksiniz. Pro'yu 1080p kullandiginizda goruntu yine 4k olarak isleniyor ve supersample yapiyor yani 1080p ye sigdiriyor. Netlikte buyuk gelisme gorursunuz.

Hocam peki 1300 TL civarına kadar TV bulabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

PS Pro için 4K TV ya da Monitör şart değil çünkü konsol zaten 4K oyun için çalıştıracak güçte değil. Eğer biraz araştırırsan oyunların %95 inin gerçek çözünürlüğünün 1440p (2K) da olduğunu göreceksin.

Hocam peki 1300'e kadar TV bulabilir miyim alırken nelere dikakt etmeliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dominator0

1300 liraya (VESTEL, SEG, Grundig) gibi markaların televizyonlarını alırsın bunlara vereceğin parayla iyi bir 4K monitör al ileriye dönük bir yatırım yapmış da olursun. TV ileri ki hayatında alırsın bence amacın sadece oyun oynamaksa monitör de iş görür.

PRO 4K değil zaten 1080p de alsan iş görür.

Hocam vestel mestel cok dandik farkındayım fakat alsam nasıl sizce? Salona tv izlemek için alıyor olsam kesinlikle lg ve samsungdan vazgeçmem fakat oyun için alacagm. O kadar para verip monitor almamı istemiyor bizimkiler acıkcası. Ekstra 2. bir tv miz olur diyorlar.

Dandik de olsa o civarda bir tv alsam görüntü performansı vs nasıl olur ?

• Ne kadar bilgisizce bir yorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bTusher

Ne kadar bilgisizce bir yorum.

Aydınlanmak istiyorum. Açıklar mısın?

1080 p görüntüden 4 k kalitesi nasıl alıyorsun. Bu sırrı açıklayın kimse 4 k monitör yada tv almasın. Supersampling mi yoksa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 19 Şubat 2018; 11:8:50 >
  • -RAUL kullanıcısına yanıt
    Vestel dedikleri kadar dandik değil bence. SEG, Grundig, Axen gibi markalardan çok daha iyidir. Tabi ki Samsung-Sony-LG kalitesinde beklemek doğru olmaz. Ama görüntü olarak gayet tatmin ediyor. Benim geçenlerde arkadaş slim almıştı yanına kısıtlı bütçe ile 1400 liraya 102 ekran vestel tv aldı şuna bakabilirsiniz;

http://www.vatanbilgisayar.com/vestel-40fd5050-40-102-cm-fhd-led-tv-dahili-hd-uydu-alici.html

Yani ufak bir monitör alacağınıza, büyük ekran bir TV almak daha güzel olur. Amacınız TV izlemek, Oyun oynamak, Film-dizi izlemek ise TV şart. Ama yok bana sadece oyun için lazım diyorsan, ufak-büyük fark etmez diyorsan, monitör tercih et hem daha bütçeye uygun güzel monitörler var. Her hangi bir 1080p/60hz bir monitör alsan iş görüyor. Tercih senin bütçene bağlı artık.

• Hocam peki bu fiyat aralıgında TV alırken nelere dikkat etmeliyiz. Çok anlamıyorum ben girişi çıkışı hz falan kaç olmalı.

Şu ürünü de yorumlar mısınız sizin söylediğiniz ürüne göre nasıl?

http://www.vatanbilgisayar.com/philips-32pfs4132-32-80-cm-fhd-ultra-slim-led-tv-dahili-uydu-alicili.html
  • Oyun monitörde oynanır
  • ilberhoca kullanıcısına yanıt
    Hocam aksini iddaa etmiyorum fakat ihtiyaç dogrultusunda tv almam gerekiyor ne yapabilirim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.