Şimdi Ara

PS4 İÇİN UYUMLU DİREKSİYON THRUSTMASTER T300RS GELDİ (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
647
Cevap
19
Favori
43.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mar00N kullanıcısına yanıt
    t80 yaramaz force fedback yok
    t100 de 180 derece açıyla dönüyor yarım tur yani verdiğin paraya değmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Troçki

t80 yaramaz force fedback yok
    t100 de 180 derece açıyla dönüyor yarım tur yani verdiğin paraya değmez

Hocam önerdiğiniz direksiyon var mı? Bakıyorumda hepsi 1000 tl üzeri. Ben 500 falan verebilirim.

• Mar00N kullanıcısına yanıt
    t100 var 450 tl ye
    valla verdiğin paraya değmez git kolla oyna daha iyi
    ha illa direksiyonla oynuyacam diyor san t100 al
    500 tl ye başka direksiyon yok maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: Troçki

t100 var 450 tl ye
    valla verdiğin paraya değmez git kolla oyna daha iyi
    ha illa direksiyonla oynuyacam diyor san t100 al
    500 tl ye başka direksiyon yok maalesef

Siz başka ne önerirsiniz

• Şu anda internetden alabileceğin logitech g29 var 1530-tl turkiyede ortombo oyun eğlence dunyasındada thrudtmaster t300Rs var 1400-tl civarı
    Yalnız bunun pedalı tırt ben alsam logitevhi tercih ederdim pedalı için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • T300 ü satın alabileceğim max 1.200 tl ile bi site var mı? Aralda stok yok amazon tr yollanıyo t 300 ü.

• Herkese merhabalar,

Yaklaşık 6 yıldır Logitech Driving Force GT sahibiyim ve bu süre zarfı içerisinde DFGT ile farklı farklı birçok simülasyon ve yarış oyunu oynadım ancak artık hem PS4 desteği olmadığından hem de direksiyonu çevirdiğinizde dişlilerden gelen sesten dolayı yeni bir direksiyon seti arayışı içerisindeydim. Uzun bir araştırma süreci sonucunda kayış sistemli direksiyon setlerini de merak ettiğim için tercihimi Thrustmaster T300 RS'ten yana kullanmaya karar verdim, tabii herkesin öncelikleri farklı olabileceği için bu seçimde farklı markalara yönelenler de olacaktır. Açıkçası ilk etapta Logitech G29 almayı düşünüyordum ancak T300 Servo Base'in 1080 derecelik dönüş açısına sahip olması ve direksiyon değişimine izin vermesi beni daha çok cezbetti. Driving Force GT'de debriyaj ve H dizilimli vites olmadığı için manuel kullanımın eksikliğini de uzun süredir hissediyordum ve bu nedenle T300 RS'in yanına ek olarak T3PA pedal seti ve TH8A vites seti aldım. Aslında T3PA ile T3PA-Pro arasında çok gidip geldim ve özellikle T3PA-Pro'nun pedallarını GT/Ralli tarzı asılı pozisyonda kullanabiliyor olmak çok hoş bir detay olsa da ağırlık farkından dolayı T3PA'yı tercih ettim.

PS4 İÇİN UYUMLU DİREKSİYON THRUSTMASTER T300RS GELDİ

Aralarında bulunan seviye ve yıl farkından dolayı T300 RS ve DFGT'yi kafa kafaya karşılaştırmak doğru olmayacağı için aralarındaki farklara fotoğraflarda yer vereceğim ancak belirtmeliyim ki DFGT'nin hakkını asla yiyemem çünkü 6 yıl kullanmış olmama rağmen halen tık demeden çalışıyordu.

Direksiyon setini playseat ya da stand üzerinde değil de çalışması masası üzerine monte ederek kullanıyorum, DriveClub ile yaptığım ilk denemede masada üst üste dizili halde bulunan bozuk paralar %40'a ayarlı olan force feedback'in etkisiyle bir bir devrildiler. T300 RS, force feedback konusunda beklentimi fazlasıyla karşıladı ve zaten bu nedenle de FFB ayarını kısarak kullanıyorum. Aksi halde diğer yarışçılarla değil direksiyon ile mücadele vermeye başlıyorsunuz.

Direksiyonun üzerindeki tuş dizilimi konusunda DFGT'ten sonra başta biraz zorlandım ancak kullandıkça yavaş yavaş ona da alışılıyor.

T300 RS ile G27/G29'u karşılaştırdığımda T300'de hoşuma giden başka bir detay da adaptörün T300 Servo Base'in kendi içinde olmasıydı, bu sayede adaptör için ayrı bir yer ayırmaya gerek kalmıyor. Umarım Logitech bir sonraki modelinde adaptörü setin kendi içerisine dahil eder.

Forumda T300 RS'in fan sesi ile ilgili yazılan bazı mesajlar seti almadan önce beni düşündürüyordu ancak kulağımı sete dayamadığım sürece fanın çalıştığını henüz duymadım. Sıcak yaz aylarında durum belki değişir ancak şu an için fan sesini oyun oynarken hiçbir şekilde duymuyorum.

Pedallara gelecek olursak pedal setinden ilk beklentim debriyaj pedalının gerçek araçlardaki gibi geriye daha fazla gitmesiydi ancak maalesef çoğu pedal setinde olduğu gibi T3PA'da da debriyaj pedalı ile gaz pedalı aynı seviyede geriye gidiyor. Bunun haricinde pedal seti ile ilgili beni hayal kırıklığına uğratan başka bir şey olmadı. T3PA'nın kutusundan, fren pedalının arkasına sonradan takabileceğiniz bir direnç parçası çıkıyor ve önerim bu parçanın mutlaka takılmasıdır çünkü bu parçayı taktıktan sonra oyunlardaki frenlemeler çok daha düzgün olmaya başladı. Pedal setiyle ilgili hoş detaylardan biri de pedal başlıklarının allen anahtarı ile sökülüp hem sağa sola kaydırabiliyor olması hem de eğiminin değiştirilebiliyor olması. Bunun haricinde gaz pedalının başlığını yukarı veya aşağıya da kaydırabiliyorsunuz.

Vites konusuna gelecek olursak TH8A, her ne kadar gerçek bir araçtaki vites hissini bire bir veremiyor olsa da G27/G29 shifter'larından çok daha hisli bir yapıya sahip ve tornavida yardımı ile direnç ayarının gevşetilip sıkılabiliyor olması da artı bir özellik. TH8A'da da keşke G27/G29 shifter'lardaki gibi geri vitese geçirirken bastırmalı ya da mandallı bir sistem olsaymış da o hissi daha iyi yansıtabilseymiş.

Bu arada TH8A alıp PC'de kullanacaklar için baştan belirteyim, Thrustmaster direksiyon setiniz olsa da olmasa da TH8A'yı PC'de kullanırken USB üzerinden bağlamanız gerekiyor. Eğer PS4'te kullanacaksanız o zaman direksiyon setinin kendi DIN portuna bağlamanız gerekiyor.

PS4 İÇİN UYUMLU DİREKSİYON THRUSTMASTER T300RS GELDİ  PS4 İÇİN UYUMLU DİREKSİYON THRUSTMASTER T300RS GELDİ  PS4 İÇİN UYUMLU DİREKSİYON THRUSTMASTER T300RS GELDİ

PS4 İÇİN UYUMLU DİREKSİYON THRUSTMASTER T300RS GELDİ  PS4 İÇİN UYUMLU DİREKSİYON THRUSTMASTER T300RS GELDİ  PS4 İÇİN UYUMLU DİREKSİYON THRUSTMASTER T300RS GELDİ

PS4 İÇİN UYUMLU DİREKSİYON THRUSTMASTER T300RS GELDİ  PS4 İÇİN UYUMLU DİREKSİYON THRUSTMASTER T300RS GELDİ

PS4 İÇİN UYUMLU DİREKSİYON THRUSTMASTER T300RS GELDİ  PS4 İÇİN UYUMLU DİREKSİYON THRUSTMASTER T300RS GELDİ

PS4 İÇİN UYUMLU DİREKSİYON THRUSTMASTER T300RS GELDİ

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• sarppy kullanıcısına yanıt
    Dostum bu t500ü ne kadara aldın bide aldıgın yeri söylermisin bendede DFGT var fakat dediğin gibi vites ve debriyaj olmadıgı için kutusunda duruyor alalı 1 yıl oldu cok fazla zevk alamadıgım için manuel oynayacagım direksiyon seti arıyorum t300 veya t500 almayı düşünüyorum :)
  • t300 kullanmış olduğum en efsanevi direksiyon setidir herhalde.. hiç bu kadar uyum sağladıüım bi set olmadı.. g29 uda kullandım ama bu set ciddi bi şekilde daha doğal ve saf.. sanki elektronik destekli direksiyon değilde daha saf bi sürüş varmış gibi insanın kullandıkça kullanası geliyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErtugDark

t300 kullanmış olduğum en efsanevi direksiyon setidir herhalde.. hiç bu kadar uyum sağladıüım bi set olmadı.. g29 uda kullandım ama bu set ciddi bi şekilde daha doğal ve saf.. sanki elektronik destekli direksiyon değilde daha saf bi sürüş varmış gibi insanın kullandıkça kullanası geliyor :)

Hocam bu tarz setlerle drift öğrenebilir miyim ama profosyonele yakın bir seviye için

• kesinlikle öğrenirsin.. yada daha iyisi için t500 alabilirsin.. onun direksiyon çapı ve motoru daha iyi bildiğim kadarıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: horoz53

Dostum bu t500ü ne kadara aldın bide aldıgın yeri söylermisin bendede DFGT var fakat dediğin gibi vites ve debriyaj olmadıgı için kutusunda duruyor alalı 1 yıl oldu cok fazla zevk alamadıgım için manuel oynayacagım direksiyon seti arıyorum t300 veya t500 almayı düşünüyorum :)

T300 RS + T3PA + TH8A seti forumdan @rpdstar arkadaşımızdan aldım, kendisiyle iletişime geçerek istediğiniz direksiyon seti, pedal seti ve vites için fiyat bilgisi alabilirsiniz. DFGT'den sonra farkı ciddi şekilde görüyorsunuz.

http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memID=1026174

• sarppy kullanıcısına yanıt
    yaza doğru alıcam o zaman arkadaşla iletişiem gecerim boşuna rahatsız etmiyim ama arkadaş site içinden baya eşya satmış belli :)
  • arkadaşlar hem ps4 hemde xbox one ile uyumlu bir direksiyon yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

arkadaşlar hem ps4 hemde xbox one ile uyumlu bir direksiyon yok mu?

Maalesef yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

arkadaşlar hem ps4 hemde xbox one ile uyumlu bir direksiyon yok mu?

Maalesef yok.

gerçekten çok garip... :S

ne desem şimdi kitlendim kaldım. böyle iş mi olur yahu
  • amazon us den Thrustmaster VG T300 +VG TH8A almaya karar verdim ancak direksiyon 110voltta çalışıyormuş buna uygun bir çevirici önerirmisiniz?
  • dc106 kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_99980530/mpage_1811/tm.htm

bu konunun ilk sayfasında uzun uzun açıklamalar var oralarda biryerde görmüştüm çevirici vs.
  • cabriyo kullanıcısına yanıt
    Baktım ancak kesin bir bilgi yok

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.