Şimdi Ara

PS3 delileri için optimum Gran Turismo sistemi! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
4.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet, gelecekteki indirilebilir malzemeleriyle -yanlış görmediniz- 10 bin araç olacak, eh o kadar aracın hakkını da ancak böyle bir sistem verir gibime geliyor :)
  • Arkadaşlar GT çıktığı zaman oynayabileceğiniz en uygun pozisyonu da resimli bir şekilde anlatacağım. İmlkanlarımızdan maksimum verimi almalıyız değil mi? :)
  • Benim fikrime göre (ve mali güce göre) enuygun sistemim

Samsung 40" 40M87 idi sanırım FULL HD LCD 15000:1 clear panel. - 2700YTL (pazarlık ile)
    Logitech Z5500 - 600 YTL
    G25 - 400 YTL (Pazarlık fln)

bi de Efe den Renegade aldıkmı - 500 Ytl ye :))

ne kadar etti : 4200 YTL.... pfiyuv yine fazla oldu ama yok bu alınabilir işte
  • Renagade "Gaming" koltugu haric digerleri cok guzel bir sistem

Özellikle Sharp benim gözumde cogu tv markalarini görsellik olarak geride birakmistir. Renaegade oyun koltugu yerine en kötusunden guzel bir Playseat alsan ve yanina Butkicker taksan, renegade koltugunu yaris kokpiti olarak 5'e katlar. Ama, hersey parayla...sadece playseat 300$ Böyle yaris sistemleri her yil yenilenmez, 1 defaya mahsus yapilir...bari tam olsun

Ufak noktada eklemek isterim sistemine...Triple Screen, bunu denemeyen bilemez...bu sisteme 3xPs3 + 3xGT5'de sart...eger GT5'de triple screen destegi olursa!

Yakinda ben Forza2 sistemimi buna yakin kuracam, bu hafta 3'cu X360'im elime gececek ve sonra ver elini triple screen...o zaman resimlerini koyarim burayada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Geymer -- 24 Şubat 2008; 13:12:29 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Geymer

Renagade "Gaming" koltugu haric digerleri cok guzel bir sistem

Özellikle Sharp benim gözumde cogu tv markalarini görsellik olarak geride birakmistir. Renaegade oyun koltugu yerine en kötusunden guzel bir Playseat alsan ve yanina Butkicker taksan, renegade koltugunu yaris kokpiti olarak 5'e katlar. Ama, hersey parayla...sadece playseat 300$ Böyle yaris sistemleri her yil yenilenmez, 1 defaya mahsus yapilir...bari tam olsun

Ufak noktada eklemek isterim sistemine...Triple Screen, bunu denemeyen bilemez...bu sisteme 3xPs3 + 3xGT5'de sart...eger GT5'de triple screen destegi olursa!

Yakinda ben Forza2 sistemimi buna yakin kuracam, bu hafta 3'cu X360'im elime gececek ve sonra ver elini triple screen...o zaman resimlerini koyarim burayada

Triple screen kokpit açısı olmayan oyunlar için çok güzel bir özellik.O yüzden bana höre gt5 de kokpit olduğu için triple screen in pek olacağını zannetmiyorum...

• triple screen görüntü açısından başarısız oyunlar için evet :)
  • Sony_55,
    Ben GT5'de triple screen destegi olacak diye biliyorum! Ama Forza2'deki gibi 3xPs3 + 3xGT5 sart olacak gibi.

MemoSoZ,
    Dolayli yollardan Forza2'me laf atmasan

Triple ownz single, herzaman icin

Buyrun farklari...

• Açıkçası ses sistemi berhan soylu arkadaşımızın dediği gibi benimde hoşuma gitmedi. Küçük boyutlu hoparlörleri oldum olası sevmem. Bunun nedeni ise yüksek ses çıkışlarının malesef olmayışıdır. Yapabildikleri en güzel şey ise ortamda akustiği sağlamaktır. Bunun haricinde hiçbir işe yaramamaktadır küçük hoparlörler. 1996 yılından beri elimde toplama bir ses sistemi bulunuyor. İnanırmısınız bilmem ama filmleri bu ses sisteminde dinlemek izlemek ve ya müzik dinlemek küçük ebatlı ses sistemlerine göre bana daha çok keyif veriyor. Ben bu sistemde oynadığım god of war ı hiçbir zaman unutmam mesela. Hemde son ses Öyle bir gaza geldimki şu an 2. katta oturuyoruz 4. kattan ses yüzünden şikayet geldi Peki bunu küçük hoperlörü olan bir sistemde yapabilirmiydim? İhtimal bile vermiyorum

Bence ses meraklıları ön iki hoplerlörü büyük kolonlardan oluşan bir ses sistemi kursunlar. Tabi bu hoperlörlere uygun sesi sağlayacak amfiyide bulmak gerekir.. Şu an 2 tane temsili link vereceğim.. Bu amfi ve ses sisteminin toplam fiyatı yaklaşık 2 milyar.. Karar sizin ;) Toplama ses sistemlerinin fiyat sınırı yok arkadaşlar milyon$ lık fiyatlara kadar çıkabilir..

http://www.enplus.com.tr/emarket/ProductDetails.aspx?ProductId=244308&CatID=8083

http://www.srcelektronik.com/DENON_DENON_AVR-1708_A_V_RECEIVER_UID_4329_.htm

• onu da deneriz :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: funkmaster

onu da deneriz :)

Sende herşeyi deniyon be kardeşim Bunlar sadece benim düşüncelerim ve deneyimlerim. Tabi 5-10m2 odalar için bahsettiğim büyük hoperlörler çok fazla gelir. Küçük odalar için küçük ses sistemleri ideal. Fakat ps3 salonda duruyor ise durum değişir. Mutlaka büyük hoperlör tercih edilmelidir. Yoksa küçük hoplerlörler büyük salonlarda vızıltı veren bir sesin ötesine geçemeyecektir ;)
  • ses konusunda söylemek istediklerimi daha önce demiştim, şimdi büyük hoparlöre oyun için neden gerek olmadığını yazasım gelmiyor.
    enplus'da varsa dikmen'de de vardır, önümdeki birkaç ay içinde ona da bakarım ben... nasılsa akıllarını çelmesi kolay :)
  • Bu arada 96 yılından beri duran bir ses sistemi nasıl ayakta kalıyor diye merak edenler olabilir. Bu mesajı sadece akıllara soru işareti girmesin diye hazırladım. Daha önceden 300w çıkışlı bir pioneer amfiyi yakmış olaraktan şu resmi çektim az önce..

PS3 delileri için optimum Gran Turismo sistemi!

PS3 delileri için optimum Gran Turismo sistemi!

Alt sırada duran grundig marka amfi!!! belki dedemden bile yaşlıdır. Piyasaya çok eski yıllarda girdiği kesin. Bu sistemi ayakta tutan şey manuel çift kanal 10 band equalizer olmuştur.. Siz son çıkış noktasına hiçbir işlevi olmayan, sadece ses ayarı olan, bir hoperlör bile koysanız bu equalizer sesi amfiye gelmeden önce temizlediği için siz her zaman yüksek çıkışlı ve temiz bir ses elde ediyorsunuz :)

Bu sistem kurulduğunda yıl 96 yılıydı.. Resimde görünenler ARROW equalizer, pioneer synthesizer tuner, Dedem yaşında amfi Marantz 50w hoparlörler. Yıl 2008 ve bunlar artık tek bir reciever amfinin içinde.. Hemde digital olan sesleri işleyebilme kabileyitine ek olarak 7.1+ ses çıkışlarına kadar ulaşabilmektedir..

• quote:

ses konusunda söylemek istediklerimi daha önce demiştim, şimdi büyük hoparlöre oyun için neden gerek olmadığını yazasım gelmiyor.
    enplus'da varsa dikmen'de de vardır, önümdeki birkaç ay içinde ona da bakarım ben... nasılsa akıllarını çelmesi kolay :)

Sıkıştırılmış ses konusunda size pek katılamıyorum. Çünkü blu-ray zaten seslerin ve videoların sıkıştırılmaması için yaratılan bir disk formatıdır. Bunun haricinde zaten sıkışık olan bir ses zaten çözümlenmediği sürece hiçbir şekilde açılamaz. Zaten bu işin üstesinden ps3 gelmektedir. Ps3 ten çıkan ses sabittir. Ps3, Sesi amfiye gönderdikten sonra amfi kalitesine göre sesi işler ve çıkışlarına gönderir. Takmış olduğunuz hoperlörün kalitesine bulunudğunuz odanın genişliğine vs gibi değişkenlere görede ses kalitesi değişkenlik gösterir. Bu durum hiçbir zaman sabit değildir. Katlanılamaz olan tek drum ise şudur. Büyük bir salonda küçük bir hoperlör sisteminin yüksek ses vermek için sınırlarını aşıp baş ağrısına kadar yol açabilen çaresiz haykırışlarıdır Zaten durum çıkılmaz noktaya geldiğinde sağlam olan amfiler ses sistemini otomatik olarak kapatırlar. bunu yapma nedenleri ise gayet açıktır. Hem amfiyi hemde hoperlörü korumaya yöneliktir. Buda yüksek sesteki uyumsuzluğu getirir. Bu durumu 1-2 kez yaşadığım için anlatıyorum.

Bütün bunları şu nedenle anlattım. Eğer toplama bir ses sistemi seçiliyor ise mutlaka hoparlör ve amfinin birbirini çekebilecek düzeyde olması gerekir. Ne amfinin çok güçlü olması ne de hoparlörün çok güçlü olması cazip değilidr. Davul dengi dengine çalar. 700w çıkışlı bir amfiye yukarıdaki bose marka hoparlörleri nasıl bağlayamazsak, 100w gücündeki bir amfiyede toplamda 700w ses gücüne sahip hoparlör bağlayamayız.

Mesela şu olabilir 7x125w çıkışlı bir denon amfiye 7 tane 120-150w lık hoparlör alınabilir. Bunun gibi küçük ayrıntılar işte :)

• araştırman için saol efe, güzel olmuş.

benim bu kadar verecek param yok sisteme o yüzden Samsung 40" FULL HD ve Z-5500 ile süseyecem sanırım salonumu
  • quote:

Orjinalden alıntı: vamp

quote:

ses konusunda söylemek istediklerimi daha önce demiştim, şimdi büyük hoparlöre oyun için neden gerek olmadığını yazasım gelmiyor.

Sıkıştırılmış ses konusunda size pek katılamıyorum. Çünkü blu-ray zaten seslerin ve videoların sıkıştırılmaması için yaratılan bir disk formatıdır. Bunun haricinde zaten sıkışık olan bir ses zaten çözümlenmediği sürece hiçbir şekilde açılamaz. Zaten bu işin üstesinden ps3 gelmektedir. Ps3 ten çıkan ses sabittir. Ps3, Sesi amfiye gönderdikten sonra amfi kalitesine göre sesi işler ve çıkışlarına gönderir. Takmış olduğunuz hoperlörün kalitesine bulunudğunuz odanın genişliğine vs gibi değişkenlere görede ses kalitesi değişkenlik gösterir. Bu durum hiçbir zaman sabit değildir. Katlanılamaz olan tek drum ise şudur. Büyük bir salonda küçük bir hoperlör sisteminin yüksek ses vermek için sınırlarını aşıp baş ağrısına kadar yol açabilen çaresiz haykırışlarıdır Zaten durum çıkılmaz noktaya geldiğinde sağlam olan amfiler ses sistemini otomatik olarak kapatırlar. bunu yapma nedenleri ise gayet açıktır. Hem amfiyi hemde hoperlörü korumaya yöneliktir. Buda yüksek sesteki uyumsuzluğu getirir. Bu durumu 1-2 kez yaşadığım için anlatıyorum.

Bütün bunları şu nedenle anlattım. Eğer toplama bir ses sistemi seçiliyor ise mutlaka hoparlör ve amfinin birbirini çekebilecek düzeyde olması gerekir. Ne amfinin çok güçlü olması ne de hoparlörün çok güçlü olması cazip değilidr. Davul dengi dengine çalar. 700w çıkışlı bir amfiye yukarıdaki bose marka hoparlörleri nasıl bağlayamazsak, 100w gücündeki bir amfiyede toplamda 700w ses gücüne sahip hoparlör bağlayamayız.

Mesela şu olabilir 7x125w çıkışlı bir denon amfiye 7 tane 120-150w lık hoparlör alınabilir. Bunun gibi küçük ayrıntılar işte :)

blu-ray'in çıkış amacı düşük ram'li ps3'e yeterli bitmap'leri sağlayacak bir kapasiteye ihtiyaç olmasıydı. sesler kısmi de olsa codec'li seslerdir, yani audio cd gibi düşünmeyin. o bose'nin en uygun olduğu konusunda fikrim henüz değişmedi.

• Aslında bose un fiyatındaki sorun şurdan kaynaklanıyor. Küçük boyutlarına rağmen güzel ses vermesi. 1000$ fiyat etiketine bahsedilen bose hoparlörlerden çok daha iyi ses çıkışı ve kalitesini verebilen hoparlör sistemleri bulunabilir. Çünkü bir ürünün boyu ne kadar küçülürse fiyatıda o kadar artar. Ben olsam bose un hoparlörlerine 1000$ vermezdim. Sonuçta ps3 ten çıkan ses bir önceki yazımdada yazdığım gibi sabittir. ps3 sesi çözer dış sistemlere aktarır. Digital amfilerde kalitesine göre bu sesi çözer işler ve dış hoparlörlere verir. İŞte bu noktada yüzlerce kişinin tercihine göre hoparlör seçeneği mevcuttur. Ses algısı kişiden kişiye en çok değişkenlik gösteren kavramlardan birisidr.. Bence Müzik sistemlerinde sabit bir sistemde takılmamak lazım

• tabi ki, asla takılmamak gerekiyor ama ülkemizde fiyatlar daha uygun olsa sonuç farklı olurdu bilesiniz :)
  • Funkmaster Renegadeyi alırken uyguladığın taktiği özel mesaj atarsan çok sevinirim...
    gümrüktü kargoydu derken ödeyeceğim tam tutarı bilmek isttiyorum ki...astarı yüzünden pahalıya gelmesin
    Renegadeyi kullanıyorsun uzun zamandır...sanırım memnunsunda..... Birde şu koltuk dikkatimi çekti.....
    http://www:boomchair:com/prod_arc:htm

mutlaka koltuğu almak istiyorum::::mesajını bekliyorum
  • dostum adam banlanmış nasıl pm atabilir sana
  • ben daha ps3+tv nin hesabını zor yaparken bu sistem hayalden de öte benim için
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.