Şimdi Ara

PS3 Aşırı Isınma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,120 GB Slim kullanıyorum.The Last of Us oyununu açtığım zaman,15 dakika içerisinde makine aşırı derecede ısınıyor.Fan sesi de aşırı derecede rahatsız ediyor.Oyunun sesini çok açmam gerekiyor.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

• klimalı ortamda kulaklıkla oyna.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tancredi

Arkadaşlar,120 GB Slim kullanıyorum.The Last of Us oyununu açtığım zaman,15 dakika içerisinde makine aşırı derecede ısınıyor.Fan sesi de aşırı derecede rahatsız ediyor.Oyunun sesini çok açmam gerekiyor.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Laptop fanı al bir tane ps3 ün altına koy.Çok ısınıyor ses o yüzden fazla.Bulunduğunuz ortam çok dar bir yer olmasın .havadar olmasına dikkat edin.Ps nin etrafında hava almasını kapatacak herhangi bir nesne varsa kaldırın.Dik kullanıyor iseniz yatay pozisyona, yatay ise dik pozisyona alıp öyle deneyin.Oyunun grafik işlemcisini zorlanması çok doğal.Çünkü oyun bir sanat eseri.Isınma olduğu zaman donma kapanma ya da başka bir şey olmuyor ise fazla sorun yapmayın.Dediklerimi uygulayın önlem olarak.Her hangi bir arıza vereceğini sanmıyorum.Benim makina da cok ısınıyor ama benim bulunduğum yer dukkan ve kuzey cephe.Doğal olarak dışarıdaki havaya on metre yakınlıkta. O yüzden ısınmasıyla soğumaya geçmesi çok uzun sürmüyor.kapalı ev ortamında yaklaşık 8-9 derece fark ediyor.gerisini siz hesap edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: asus1981

quote:

Arkadaşlar,120 GB Slim kullanıyorum.The Last of Us oyununu açtığım zaman,15 dakika içerisinde makine aşırı derecede ısınıyor.Fan sesi de aşırı derecede rahatsız ediyor.Oyunun sesini çok açmam gerekiyor.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Laptop fanı al bir tane ps3 ün altına koy.Çok ısınıyor ses o yüzden fazla.Bulunduğunuz ortam çok dar bir yer olmasın .havadar olmasına dikkat edin.Ps nin etrafında hava almasını kapatacak herhangi bir nesne varsa kaldırın.Dik kullanıyor iseniz yatay pozisyona, yatay ise dik pozisyona alıp öyle deneyin.Oyunun grafik işlemcisini zorlanması çok doğal.Çünkü oyun bir sanat eseri.Isınma olduğu zaman donma kapanma ya da başka bir şey olmuyor ise fazla sorun yapmayın.Dediklerimi uygulayın önlem olarak.Her hangi bir arıza vereceğini sanmıyorum.Benim makina da cok ısınıyor ama benim bulunduğum yer dukkan ve kuzey cephe.Doğal olarak dışarıdaki havaya on metre yakınlıkta. O yüzden ısınmasıyla soğumaya geçmesi çok uzun sürmüyor.kapalı ev ortamında yaklaşık 8-9 derece fark ediyor.gerisini siz hesap edin.

Makineyi yatay kullanıyorum.Dikey kullanmayı denerim.Makine aşırı ısınıyor ama herhangi bir kasma veya donma problemi yaşamadım.Sadece ses sıkıntı oluyor.Oyunun atmosferine kendimi veremiyorum.Kulaklığımda yok maalesef.İçini açıp temizlesem,ısınma sorunu bir nebze olsun ortadan kalkar mı?

• Ben içini açma olayına karşıyım hocam.Siz bilirsiniz.Ben daha önce hiç açmadım.Açıp temizleyen kişiler bilgi verirse daha sağlıklı olur sanırım

• quote:

Ben içini açma olayına karşıyım hocam.Siz bilirsiniz.Ben daha önce hiç açmadım.Açıp temizleyen kişiler bilgi verirse daha sağlıklı olur sanırım

Daha önce makineyi açtırmıştım,tozunu almak için.Bu işlerde profesyonel bir arkadaşım var.O konuda sıkıntı olmaz yani.
  • quote:

quote:

Ben içini açma olayına karşıyım hocam.Siz bilirsiniz.Ben daha önce hiç açmadım.Açıp temizleyen kişiler bilgi verirse daha sağlıklı olur sanırım

Daha önce makineyi açtırmıştım,tozunu almak için.Bu işlerde profesyonel bir arkadaşım var.O konuda sıkıntı olmaz yani.

O halde beklemen bile hata

Aç temizle sonuçta kaybedecek bir şey yok.Belki faydası olur

• quote:

quote:

quote:

O halde beklemen bile hata

Aç temizle sonuçta kaybedecek bir şey yok.Belki faydası olur

Temizletmek her zaman kafamda vardı zaten.Sadece daha farklı yöntemler bulabilmek için konu açtım.İlginiz için teşekkür ederim

• Rica ederim

• duvara masaya vb. dayalı olmasın arasında 25-30 cm mesafe olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemci2013

duvara masaya vb. dayalı olmasın arasında 25-30 cm mesafe olsun

Denerim
  • Benim makinada aşırı ısınıyor ama ses problemi hiç olmadı bugüne kadar büyük olasılıkla içindeki tozdan kaynaklanıyordur o.
  • Altına buz torbası koy
  • Senelerdir oynarim ustu toz doludur ama birtutlu isindigini gormedim.Neyse bak yapman gereken kaygan ciltli kitaplarini al ve buzdolabina at 1 saat sonra cikar ve ps3 un altina ustune koy olmadimi ps3 u aliminyum folyoyla cok siki bir sekilde sar ve ps3 u buz gibi bir suyla yika

• Last Of Us cidden çok yukleniyor cihaza, sicaklarda o tarz yoran oyunlari cihazin sagligi acisindan pek uzun saatlerce oynamasak iyi olacak gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: CXfree

Senelerdir oynarim ustu toz doludur ama birtutlu isindigini gormedim.Neyse bak yapman gereken kaygan ciltli kitaplarini al ve buzdolabina at 1 saat sonra cikar ve ps3 un altina ustune koy olmadimi ps3 u aliminyum folyoyla cok siki bir sekilde sar ve ps3 u buz gibi bir suyla yika

ciddimisin yıkama konusunda
  • quote:

quote:

Senelerdir oynarim ustu toz doludur ama birtutlu isindigini gormedim.Neyse bak yapman gereken kaygan ciltli kitaplarini al ve buzdolabina at 1 saat sonra cikar ve ps3 un altina ustune koy olmadimi ps3 u aliminyum folyoyla cok siki bir sekilde sar ve ps3 u buz gibi bir suyla yika

Kardesim arkadasiminki cehennem gibi oluyordu ne yapsak sogumuyordu birde memleketteydik yapcak birsey yok cidden sardik alimunyum folyaya 3 kat buz gibi suyla yikadik ve mutlu son

• quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

Last Of Us cidden çok yukleniyor cihaza, sicaklarda o tarz yoran oyunlari cihazin sagligi acisindan pek uzun saatlerce oynamasak iyi olacak gibi.

Aynen öyle hocam.Örnek vermek gerekirse arada açıp BF3 oynuyorum.1 buçuk saat sonra falan makine ısınmaya başlıyor.The Last of Us'ı açtığım zaman ise 15 dakika sonra fan seviyesi en sona geliyor.O yüzden günde 1 saat falan oynuyorum,tırsmıyorum da değil
  • quote:

quote:

quote:

Kardesim arkadasiminki cehennem gibi oluyordu ne yapsak sogumuyordu birde memleketteydik yapcak birsey yok cidden sardik alimunyum folyaya 3 kat buz gibi suyla yikadik ve mutlu son

ben klimalı odada oturduğum için ısınmıyor

• Odada klima var ama her PS3 açtığımda klimayı çalıştıracaksam,ay sonunda ayvayı yeriz
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.