Şimdi Ara

PS3 Aktif Online Oyun Var mı Yoksa PS4'mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Elimde 8-9 yıllık fat 40gb'lık emektar ps3'üm var, sorunsuz çatır çatır da çalışıyor. Uzun süredir bilgisayarlarla haşır neşir olduğum için pek ilgilenmemiştim ancak artık bilgisayar fazla paraya neden olduğu ve eski tadı vermemeye başladığı için ps3'ümü aktif hale getirdim. Valkyrie, ff 13, gow collection, rdr gibi oyunlarla kendimi ısındırıyorum bir yandan da psn store'a göz gezdiriyorum ancak adam akıllı oyunlar bulamadım pek.

Şimdi asıl sorum, PS3'de hala oynanan action, rpg, platform veya mmo türlerinde oyunlar mevcut mu? GTA5 oynanıyordur sanıyorum ama onun dışında oynanan ve keyifli oyunlar varsa psn'den direk alabilirim ücreti uçuk olmadığı sürece(yani yeni oyunlardan uzak duruyor burada yazarımız ).

Eğer yok diyorsanız kendime bir ps4 edinmeye çalışacağım. Bu konularda okumamın yararlı olacağı linkleri de atmaktan çekinmeyin, epeydir okuyorum ama yine de araştırmayı severim.

• Online tabanli destiny de oyuncu sorunu hic yok. Pvp olsun pve olsun oyuncu var surekli. Ayrica last of us da oyuncu sorunu olmuyor. Spor oyunlarini soylemeye gerek yok fifa nba falan onlarda dolu. Platform olarak little big planet 3 de ben oyuncu bulabiliyorum. Genel olarak cogu oyunda oyuncu var. oyle terk edilmis hayalet sehir havasi yok yani konsolda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütün codlarda oyuncu sıkıntısı yok gta v tede yok gerisini bilmiyorum pek
    Gta v almayin derim ama çünkü onlineda frameler düşük ve bekleme süreleri çok uzun gta v yeni nesilde oynanir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Destiny için epey kendini tekrar eden şeklinde okumuştum henüz PC kullanıyorken, yeni gelen patchlerle daha düzgün duruma geldi mi acaba biliyor musunuz? Last of Us aklımdaydı zaten o zaman gidip alayım. Max Payne 3 indirimdeydi de, online'ı için alayım demiştim. Araştırırken oyuncu var mı diye, genelde oyuncu yokluğundan yakınıyorlardı. O yüzden sormak istedim.

GTA5 için öneriniz aslında güzel oldu, alırsam online için alacaktım vazgeçtim şu an Ben daha ziyade BF oyuncusuyum, o yüzden BF4 alsam üzmez sanırım? Yoksa next-gen oynanmalı yorumu onun için de geçerli olur mu?

Bu arada grafikleri önemli değil online oynayacağım oyunun, bu yüzden eski olup hala dolu oyunlar varsa önerileri alabilirim aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArdaBarisC -- 12 Haziran 2015; 22:08:13 >

• Yeni veya popüler oyunlarda oyuncu sıkıntısı yaşamazsın. Mesela Battlefield 4'ün PS3 sürümünü şu an 24,207 kişi oynuyor.

Edit: Hata düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armag3d0N -- 12 Haziran 2015; 22:35:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

Yeni veya popüler oyunlarda oyuncu sıkıntısı yaşamazsın. Mesela Battlefield 4'ün PS3 sürümünü son 24 saatte 24,207 kişi oynamış.

son 24 saatte değil o anlık oynayan kişi sayısı. Oyuncu sıkıntısı yaşamaz en son cod bo2 oynamıştım 170 bin civarında online vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi There goes your life -- 12 Haziran 2015; 22:31:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventlert

son 24 saatte değil o anlık oynayan kişi sayısı. Oyuncu sıkıntısı yaşamaz en son cod bo2 oynamıştım 170 bin civarında online vardı

Evet haklısın. Peak 24h yazıyor, yani son 24 saatte ulaşılan en yüksek oyuncu sayısı.
  • Gta V oyuncu kaynıyor hocam, birkaç yılı daha var ps3ün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DanGWaR

Destiny için epey kendini tekrar eden şeklinde okumuştum henüz PC kullanıyorken, yeni gelen patchlerle daha düzgün duruma geldi mi acaba biliyor musunuz? Last of Us aklımdaydı zaten o zaman gidip alayım. Max Payne 3 indirimdeydi de, online'ı için alayım demiştim. Araştırırken oyuncu var mı diye, genelde oyuncu yokluğundan yakınıyorlardı. O yüzden sormak istedim.

GTA5 için öneriniz aslında güzel oldu, alırsam online için alacaktım vazgeçtim şu an Ben daha ziyade BF oyuncusuyum, o yüzden BF4 alsam üzmez sanırım? Yoksa next-gen oynanmalı yorumu onun için de geçerli olur mu?

Bu arada grafikleri önemli değil online oynayacağım oyunun, bu yüzden eski olup hala dolu oyunlar varsa önerileri alabilirim aslında

Hocam bf4 eski nesilde 30fps ve alti calisiyor ki yeni nesilde bile 40 60 arasi ya bana sorarsan bf4 te oynanmaz ps3te
    ha ama call of duty her türlü çünkü adamlar ne yapıp edip 720p 60fps yapiyorlar oyunu
    Bf4 konusundaki arkadaslarada sormustum ps3 te bf3 bf4ten iyi demislerdi

Gta v mevzusu şöyle online cidden cok yavas beklemeler asiri uzun oyundan sogudum framede baya dusuk fps moduda yok bence imkan varsa eski nesil de gerek yok yeni nesilde cok daha iyi

• Destiny yanında arkadaşın yoksa bulaşma.
    Mw2 bo2 bf3 bf4 tavsiye ederim.

• Destiny'de in-game group finder yokmuş sanırım, raid/dungeon için fellik fellik adam arıyormuşsun. Bunun için uzak dur dediniz hocam değil mi? @Mactavish-

İnternette biraz araştırdım da, @hamza5806 dediğiniz gibi iki konsol arasında epey fark var. FPS bazında mevcut oyunlarda bile hissediyorum zaten 30fps limitini, o zaman ps3 excl.'lerini tüketip üst konsola geçmek gerekiyor. Online oyun oynayacağım diye çabalamak pek mantıklı durmuyor şu durumda

@Armag3d0N/@leventlert BF3 ve 4 cross platform değil dimi multide yanlış hatırlamıyorum? Bir de FPS sıkıntısı yaşadınız mı, yaşıyor musunuz oynarken?

@Carsley multisi için epey kötü şey duydum aslında, oynaması keyifli değil, serverlar az kişilik vs diye. GTA4'e göre kötüymüş şeklinde yorumladım ben okuduklarımı.

• quote:

Orijinalden alıntı: DanGWaR

Destiny'de in-game group finder yokmuş sanırım, raid/dungeon için fellik fellik adam arıyormuşsun. Bunun için uzak dur dediniz hocam değil mi? @Mactavish-

İnternette biraz araştırdım da, @hamza5806 dediğiniz gibi iki konsol arasında epey fark var. FPS bazında mevcut oyunlarda bile hissediyorum zaten 30fps limitini, o zaman ps3 excl.'lerini tüketip üst konsola geçmek gerekiyor. Online oyun oynayacağım diye çabalamak pek mantıklı durmuyor şu durumda

@Armag3d0N/@leventlert BF3 ve 4 cross platform değil dimi multide yanlış hatırlamıyorum? Bir de FPS sıkıntısı yaşadınız mı, yaşıyor musunuz oynarken?

@Carsley multisi için epey kötü şey duydum aslında, oynaması keyifli değil, serverlar az kişilik vs diye. GTA4'e göre kötüymüş şeklinde yorumladım ben okuduklarımı.

GTA 4'ü oynamadığım için karşılaştıramam ama ben severek oynuyordum. Son zamanlarda lag,hileli oyuncular yüzünden oynanmaz hale geldi.

• Bf:hardline gibi ps3 satışı az olan bir oyunda bile sürekli dolu server'lar. Garip MP modlarında bile (rescue falan) insanlar var. Hafta içi hafta sonu farketmiyor.

CoD:advanced warfare de vardı ben de onda da hep dolu oluyordu.

Hatta f1 2014 te bile genelde yarış bulabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crash_bandicoot -- 15 Haziran 2015; 15:43:06 >
  • Dolu hocam :) Şayet PES 13'te oynayanlar bile mevcut
  • Oyunların serverları kaç yıl sonra kapanıyor acaba ? Misal Electronik arts fifa 2014 ün serverını kaç yılında kapıcak ? 2020 ye gelince ben arkadaşımla internet üzerinden maç yapabilecek miyim ?
  • PS3 2 yıl daha götürür.

• ESAras kullanıcısına yanıt
    FIFA 13'de aynı şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baytar.

Oyunların serverları kaç yıl sonra kapanıyor acaba ? Misal Electronik arts fifa 2014 ün serverını kaç yılında kapıcak ? 2020 ye gelince ben arkadaşımla internet üzerinden maç yapabilecek miyim ?

''PES,FIFA'' gibi oyunların serverleri kolay kolay kapanmaz.Kaldıki 2005 serisi bile oynanan oyunların multi serverlerini kapatmak yoğun bir oyuncu kaybediceğin anlamına gelirki firmalar bunu göze alamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESAras

quote:

Orijinalden alıntı: Baytar.

Oyunların serverları kaç yıl sonra kapanıyor acaba ? Misal Electronik arts fifa 2014 ün serverını kaç yılında kapıcak ? 2020 ye gelince ben arkadaşımla internet üzerinden maç yapabilecek miyim ?

''PES,FIFA'' gibi oyunların serverleri kolay kolay kapanmaz.Kaldıki 2005 serisi bile oynanan oyunların multi serverlerini kapatmak yoğun bir oyuncu kaybediceğin anlamına gelirki firmalar bunu göze alamaz

Tesekkürler,şahsen ben fifa 15 in demosunu aldım beğenmedim.Daha doğrusu fifa 14 ü bırakıcak kadar sevdirmedi.Bende 14 kapanır diye korkuyordum.iyi oldu bu teşekkürler.
  • PSN 1.26 sürümüne yukselt dedigim de cihaz restart çekip düzgün kapatılmadı diyor neden dostlar ?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.