Şimdi Ara

--PS2 CRT/LCD MONİTÖRLERE NASIL BAĞLANIR, EN İYİ GÖRÜNTÜ NASIL ALINIR-- (Resimli anlatım) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
11
Favori
120.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bjkonur

Mrhaba yine ben:D INCA IL-820-DVI 20.1'' 2ms monitöre AVERMEDIA DVI BOX 7 yoksa AVERMEDIA AVER TV BOX 7 TV KARTI mı alsam sence arasında çok fark olurmu? hangisinde daha iyi bir görüntü elde ederim yada başka tavsiyede bulunacagın bir model varmı? tşkrler.

Tabiki Tv Box 7 DVI modelini tercih etmelisin Aradaki farkları kendin de görmek için ilk sayfaya göz atmanı öneririm Ama ben kısaca bir iki farktan bahsedeyim Tv Box 7 DVI daha yüksek çözünürlükleri destekliyor o nedenle büyük lcd monitörler için daha uygun olur. 16:10 ve 16:9 görüntü formatını destekleyen monitörlerle tam uyumlu olduğu için ekranın bir köşesinde boşluk vs kalması gibi sorunlar Tv Box 7 DVI da yok

• venom800 arkadasım verdiğin bilgiler için çok teşekkürler verdiğin bilgilerin sayesinde aver dvi9 almaya karar verdim yalnız bir sorum daha olacak yanıtlarsanız çok yardımcı olacaksınız ben crt monitörümde dvi 9 la birlikte dvi vga adaptörü ile her halükarda aver tv box 9 dan daha iyi net görüntü elde edermiyim ps2 olsun yada tv için yardımcı olursanız çok makbüle gecer şimdiden çok teşekkür ederim yardımcı olan bu konuyu acan ve emeği gecen bizi aydınlatan arkadaslara.
    saglıcakla kalın
  • PS2 için bence normal tv ve scart kablo yeterli, next- gen bi konsol değil ki netice de ne kadarlık bi kazanç sağlayabilir ki ? Zaten PS2 yi satıyolar 200ytl ye
  • sayın venom, tv kartım geldi. godof war ı güzel gösteriyor da resident evil kode veronica çok kötü yaa. bağlamayı kompozit yyaptım. kompenet kablo yok skat girişi felan var ama nasıl dönüştürücüler kullanacağımı bilmiyorum sanırım veronicayı oynayamayacağım.
  • Yardımların için çok tşkr ederim. Kolay gelsin.gerçekten müthiş yardımcı oluyosun devamını bekleriz
  • @yakisiklin dönüştürücü yardımıyla da olsa standart Tv Box 9 dan kötü görüntü almassın merak etme Ps2 de de tv de de iyi görüntü alırsın tabi Ps2 bağlantısı için komponent kablo alırsan çok daha iyi olur senin için

@thundercats86 yazımı başından okursanız bu işlemi neden yaptığımı net olarak anlayabilirsiniz İncelememde söylediğim gibi evdeki bir tv de Ps2 yi kullanma olanağınız yoksa (tv de scart yoksa veya evdekilerin tv başında fazla zaman harmadasından dolayı tv yi kullanma süreniz kısıtlıysa vb...) ve her şeyinizi pc de yapan biriyseniz ve Ps2 nizi de pc monitörünüze bağlamayı düşünüyorsanız o zaman bu tür bir Tv Box kullanmak zorundasınız Tabi bu tür bir durumda olmayan arkadaşlar evlerindeki standart tv lerinde dilediği gibi Ps2 yi bağlayıp oynayabilirler

@woop hayırlı olsun güle güle kullanın tv kartınızı. Daha önce de söylediğim gibi kompozit bağlantıdan fazla bir şey beklemeyin o bağlantı ile en kötüsünü görüyorsunuz. Komponent kablo alıp denediğiniz takdirde aradaki farkın ne denli büyük olduğunu kendiniz de göreceksiniz İlk sayfadaki verdiğim resimlere tekrar göz atarsanız arada ne büyük bir detay ve kalite farkı olduğunu bir kez daha görebilirsiniz. Bence komponent kabloyu alana kadar idareten kullanın kompozit kabloyu. Komponent kablo ile bağlantı yaptıktan sonra bir daha kompozit ile işiniz olayacak

@bjkonur ben teşekkür ederim saolun

• quote:

PS2 için bence normal tv ve scart kablo yeterli, next- gen bi konsol değil ki netice de ne kadarlık bi kazanç sağlayabilir ki ? Zaten PS2 yi satıyolar 200ytl ye
    arkadasım ben tv derken aver dvi 9 la tv izlemeyi kastetmiştim yani tv anten kablosunu bu alete takıp montiörü tv olarak kullanmak yani

[DHTUBE=]venom800[DHTUBE=] arkadasım verdiğin bilgiler için çok teşekkürler ayrıca arkadaslar ben bugün baktım konyadaki vatan computerde 202 ytlye satıyolar siz nerden kaça aldınız acaba
  • @yakisiklin sanırım Avermedia Tv Box 9 DVI modelinin fiyatı biraz artmış çünkü ben aldığım zaman peşin ödemede 180 ytl idi ama şimdi bakıyorumda 200 ytl den aşağı fiyat vermiyorlar. Diğer arkadaşlarda o civarda bir fiyata aldılar sanırım.
  • öncelikle böyle bir konu açtığın için teşekkürler
    Bende senin gibi birçok yol denedim hatta resimdeki devreyi bile yaptım ama olmadı
    Şimdi sizin gibi tv box almaya karar verdim ancak karar veremedim. Fiyatları biraz uçuk. Avermedia tv box 7 ile avermedia tv box 9 arasında ne gibi farklılıklar var? yardımcı olursanız sevinirim

--PS2 CRT/LCD MONİTÖRLERE NASIL BAĞLANIR, EN İYİ GÖRÜNTÜ NASIL ALINIR-- (Resimli anlatım)
  • söylemeyi unuttum crt monitör kullanıyorum
  • Güzel çalışma yapmışsın venom800,eline sağlık.TV kartı alırsam kullanacağım.
  • avermedia DVI 7 aldım bunu direkt dvı mönütere baglaya bilirmiyim nasıl bir görüntü eldeederim? tşkrler.
  • Venom kardeşim butun yazdıklarını yorumlara kadar okudum kafam biraz karıştı ama

Benim bilgisayarımda olan ozellikler şunlar.
    1) Avermedia avertv DVB-S pro dahili digital tv kartı
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=24066

2)Nvidia msi nx 7600 gt ekran kartı dvi ve s video çıkışı var .TV-out (S-Video connector),Dual DVI Connector,VIVO + HDTV Connector
    http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=823&maincat_no=130&cat2_no=136

3)LG 1960 tr-bf
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=27748

Ben bu sistemle nasıl ve ne şekilde hangi yolla en iyi goruntuyu alabilirim.Yardımcı olursan çok memnun olcam çünkü canım çok sıkıldı baglantıyı nasıl yapacagımı bulamadım bir turlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekos -- 11 Mart 2008; 1:49:01 >

• @eeerdem Tv Box 7 ile Tv Box 9 arasındaki farkları ilk sayfadaki verdiğim linklerde görebilirsiniz. Aralarındaki en önemli farkı ben yazayım Tv Box 9 da komponent bağlantı imkanımızın olması Tv Box 7 de olmamasıdır. Tv Box 7 de sadece kompozit ve s-video girişleri vardır.

@temizchannel teşekkür ederim

@bjkonur tv kartınız hayırlı olsun Tv Box 7 Dvı modelini monitöre bağlamak çok kolay. Nasıl bağlantı yapacağınız tv kartıyla gelen Türkçe kullanım kulavuzunda net olarak anlatılıyor yapmanız gereken tek şey dvı bağlantı kablosunu tv kartınızın arkasındaki dvı çıkışından monitörünüzdeki dvı girişine bağlamak hepsi bu Yanlış hatırlamıyorsam 20" lik dvı girişli bir lcd monitör kullanıyodunuz eğer doğru hatırlıyorsam gayet güzel görüntü alırsınız diye düşünüyorum. Monitörünüzün çıkabildiği en yüksek çözünürlüğü tv kartınızın menüsünden ayarladığınız takdirde net bir görüntü alacaksınız.

@Tekos sorunuzla ilgili bana yolladığınız pm ye cevap verdim ama kafanıza takılan bir yer olursa yine pm atabilirsiniz

• @Venom 800 ben boyle bir baglantı aparatı buldum yurtdışında aşagıda resmini veriyorum bir bak istersen sanırım komponent bir baglantı ile direk yapılabilir gibi.Ekranka bu şekilde direk baglantı olunabilirmi acaba senin gorusun nedir bu konuda .Tabi seside nasıl alcaz bilmiyorum ama senin kullandıgın kablodaki diger uclardan birleştirici ile 5.1 in aux in girişinden yapabiliriz sanırım sence mantıklımı ?

Çevirici resmi
    Dvi/Komponent çevirici

--PS2 CRT/LCD MONİTÖRLERE NASIL BAĞLANIR, EN İYİ GÖRÜNTÜ NASIL ALINIR-- (Resimli anlatım)
  • takos arkadaşım Bence yukarıda da yazdıgın gibi resimdeki o aparat dvi - komponent çeviricidir. Yani söylemek istedigim ekran kartından çıkan dvi çıkışını komponent e çevirir. Tersten çalışacagını sanmam ama bi deneyin
  • @Tekos dostum resimdeki çevirici aparat ile ps2 den görüntü alacağınızı sanmıyorum. Pc de bu işi yapmanın en mantıklı yolu Tv Box ve ilk sayfada da bahsettiğim Vga Box lardır ama Vga Box lar ülkemizde rahat rahat bulunamıyor onun yerine dahili tv kartları veya usb 2.0 bağlantısına sahip tv kartları veyahut da Tv Box lar bu iş için en mantıklı çözüm gibi görünüyor. Mali açıdan Tv Box DVI 9 gibi yüksek modelleri alamayacak durumdaysanız Avermedia'nın Usb 2.0 Plus gibi ürünlerine bakınız derim. En azından s-video bağlantısına sahip bir kart almak iyi bir seçim olacaktır
  • sayın wenom. merhaba . ps2 ler için komponet kabloları nereden temin edbilirim. bildiğin bi internet adresi felan varsa yazar mısın. ve fiyatlar ne kadardır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: woop

sayın wenom. merhaba . ps2 ler için komponet kabloları nereden temin edbilirim. bildiğin bi internet adresi felan varsa yazar mısın. ve fiyatlar ne kadardır.

http://www.mavishop.com/vitrin/product_info.php?cPath=18_21&products_id=883 burada komponent kablo satılıyor hatta bende bunun aynısını kullanıyorum gerçi buradaki fiyat biraz pahalı ama internette biraz araştırma yaparsan uygun fiyata komponent kablo bulabilirsin @woop

• venom benimde bir sorum var
    ben ps3 ü samsung 940 bw monitörle kullanıyorum aldığım bir hdmi-dvi kablosu ile ps3ü monitörün dvi çıkışına bağladım , bu sisteme ps2yi de bağlamak istiyorum yalnız monitörün iki çıkışı var dsub(vga) çıkışı ve dvi çıkışı , sorum şu senin kullandığın dvi tv boxtan alsam nasıl bir kablolama yapmam gerekecek. teşekkür ederim.
    imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyi aile robotu babür -- 16 Mart 2008; 21:28:16 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.