Yüzbaşı
27 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 60 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba Arkadaşlar,

Benzer bir konu var mıdır bilmiyorum ancak yine de yazmak istedim. Belki belirli bir kitleye ulaşabiliriz buradan.

Şahsen Kablonet in gerek TV ve internet kalitesinden, gerekse müşteri hizmetlerinden genel olarak memnunum. Arada bir ping sorunu oluşabiliyor ancak fiber altyapının olmadığı evlerde daha iyi bir alternatifi yok. Ancak, tüm internet kampanya paketlerini "Akıllı Sınırsız" adı altın, 19:00 ile 24:00 saatleri arasında verilen internet hızını 4 de 1 ine düşürerek, benim gibi gündüz çalışıp genellikle bu saatlerde interneti kullanan kişiler için alternatif aratmak zorunda bırakmış durumda.

Diğer internet servis sağlayıcılarının böyle bir uygulaması bulunmuyor. Belli ki internetin yoğun kullanıldığı saatlerde altyapıyı rahatlatmak için atılmış bir adım. Ancak, 100 Mbps download olan bir pakete abone olsak bile, hızımız akşam saatlerinde çağdışı bir hız olan 25 Mbps 'e düşüyor. Bu akıllı sınırsız saçmalığından kurtulup, bu saatlerde 25 Mbps den daha yüksek bir hız almanın tek yolu, 200 TL den daha fazla paket ücreti olan be 50 Mbps sınırsız interneti olan paketlere geçmek. Bu hız için de bu fiyat gerçekten diğer internet servis sağlayıcıları ile kıyaslandığında çok pahalı.

Sözün özü, özellikle benim gibi interneti 19:00 ile 24:00 saatleri arasında kullanan arkadaşlarımız, en kötü ihtimalle VDSL servislerine geçiş yapmaya başladı.

Eğer bu yazıyı herhangi bir Kablonet yetkilisi okuyorsa, lütfen "Akıllı sınırsız" a alternatif olarak belirli bir fiyat farkı ile 50 Mbps ve 100 Mbps tam sınırsız tarifelerle de kampanyalı paketler düzenleyin. Aksi durumda yüksek sayıda abonenizi kaybedeceksiniz.

Aynı dertten muzdarip arkadaşlarımız veya konuya destek olmak isteyenler, konuya yazabilir veya öne çıkar tuşuna basabilirler.

2 haftaya 50 Mbps limitsiz tarifem bitiyor. 19:00 - 24:00 saatlerinde 24Mbps ye düşen paketleri almaya da hiç niyetim yok. Gündüz isterse 1000 Mbps versin kullanamadıktan sonra bir mantığı kalmıyor.

Araştırdığım kadarı ile Vodafone 50 Mbps ye kadar aynı altyapıdan hizmet verebiliyormuş.

Süperoline ise en fazla 35 Mbps verebiliriz dediler.

Acaba başka firmalar da var mı kablonet altyapısını kullanabilen? En az 100 Mbps sınırsız paket arıyorum. Yoksa mecbur vodafone ile devam edecek gibiyim.

İnce, hafif ve kolay taşınabilecen bir ultrabook arıyorum. Ssd ve 8 gb ram şart. Minimum 8. nesil i5 veya Amd dengi olabilir. Tercihen 14 inç.
Günlük kullanımda (ofis, film, internet) ısınmaması gerekiyor. Fan sessiz olmalı. Bu nedenle ekran kartı şartım yok. Oyun oynamak için güçlü bir masaüstü pc var evde.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Merhaba arkadaşlar,

Aslen mesleğim olmayan ama hobi olarak başladığım android oyun geliştirme serüvenimde ilk oyunumu tamamlamış bulunuyorum.
Oyun global tur bazlı online bir sisteme sahip. Daha önce bu şekilde çıkan oyun oldumu bilmiyorum ama tamamen kendi fikrim

Şuanda ön kayıt aşamasında. Hemen yayınlamak istemedim çünkü ilk oyuna girenler karşılarında az kişi bulunca sıkılıp çıkacaklardır.
Her türlü desteğinizi bekliyorum

Ön kayıt linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.YamansGames.Generals

Oyun tanıtımı:

Generals Online, global tur zamanlaması ile yenilikçi bir oyun mekanizmasına sahip, multiplayer online strateji oyunudur. Diğer generaller ile kıyasıya mücadele et ve sıralamada en üst sıralara çıkmaya çalış.

Oyun Özellikleri:

Global tur zamanlaması ile geniş kitleli multiplayer online MMO tur bazlı strateji oyunu.
Doğru strateji ile düşmanlarını yen, karargah sınırlarını genişlet ve sıralamada yüksel.
Toplamda 8 çeşit olmak üzere hava, kara ve yaya birimleri ile doğru savaş stratejisini belirle.
Araştırma yaparak birimlerini güçlendir.
Global chat ile diğer oyuncularla sohbet et.

Arkadaşlar soru başlıkta mevcut. 2006-2007 model otomatik mazda 3 ilanlarına baktım. Bütçemin sınırında. 33-34 bin TL civarı var bikaç tane.

Alırsam avantajı dezavantajı ne olur?
Merhaba arkadaşlar

Öncelikle 27 yaşına gelene kadar araç kullanamamış ve eyliyeti zar zor almış birisi olarak, trafikteki diğer araçları riske atmamak için direk otomatik vites 2. el bir araba ile başlamak istiyorum serüvenime.

Olmazsa olmazlarım:

1-Otomatik vites olması,
2-Hatchback 5 kapı olması (Park etmesi kolay olsun diye)
3-Tip olarak düzgün durması

30 bin TL kredi çektim ve elimdeki 3-5 bin TL ile 33-34 bin TL lik ikinci el araçlara bakıyorum malum sitelerden.
2007 üstü Corsa kasaları hoşuma gitti. Hatta bir tane bu araçtan uygun fiyata da buldum. Sonra içime düşen kurt sebebiyle internette bir yoklama yaptım. Bir de ne göreyim, opel araçlar yarı otomatik Easytronic denilen bir şanzıman kullanıyormuş ve yerden yere vurmuşlar.

Anlayan bir bana hangi araba modelinin hangi yıldaki versiyonuna yönelmemin daha mantıklı olacağını söylerse, çok mutlu olurum.

Not: Arabalar malesef hiç anlamıyorum. Kazası, boyası olabilir arkadaşlar. Yeterki arabada kullanımı rahatsız edecek bir hata kalmamış olsun. Tavsiyeler üzerine tavanı boyanmamış ve ön kaputu değişmemiş arabalara bakıyorum.

Okuyan ve yorum yazan herkese şimdiden çok teşekkür ederim
Merhaba arkadaşlar.

İşten artan boş zamanlarımda geliştirmiş olduğum online oyunumu yakında beta kullanıcıları ile birlikte test etmek istiyorum.
Oyun yazı tabanlı ve browser oyunlarına benziyor. Eskilerden bilenler vardır belki Turkcell in sms lerle oynadığımız bir oyunu vardı generaller diye.
Biraz onu andırıyor oyun.

Beta testine katılmak isteyen arkadaşlar
Merhaba arkadaşlar.

İşten artan boş zamanlarımda geliştirmiş olduğum online oyunumu yakında beta kullanıcıları ile birlikte test etmek istiyorum.
Oyun yazı tabanlı ve browser oyunlarına benziyor. Eskilerden bilenler vardır belki Turkcell in sms lerle oynadığımız bir oyunu vardı generaller diye.

Beta testine katılmak isteyen arkadaşlar
Merhaba arkadaşlar.

Beta testine katılmak isteyen arkadaşlar bana özel mesaj atabilirler.

Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum.
Merhaba arkadaşlar

Günlerce 49-50 inç LG ve Samsung modeller arasın gidip geldikten sonra dün Teknosa ya gidip, seçip birini almak istedim. Fiyatları da pahalı bulunca (3000 TL civarı) vestel modellerden 2000 TL civarı 49 inçlere yöneldim. Ancak gördüğüm Grundig marka 48VLX8586 model kafamı karıştırdı.
Vestel modellerde akıcılık çok kötüydü. Ancak Grundig de gerçekten söylüyorum akıcılık konusunda LG ve Samsung dan aşağı kalır bi yanını göremedim. Renk kalitesi olarak da aynı diyemem ama tatminkardı.

Sanımırım geçen senenin modellerinden. 3D özelliği de cabası. Sizce almaya değer mi? Heryerde fiyatı aynı 2399 TL. Ama almaya karar verirsem Arçelik bayilerini gezip pazarlıkla belki biraz daha düşürüp almak istiyorum.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
Hakkında
Meslek: İnşaat Mühendisi
Forum İkinci El İmzası:
Sorunsuz alışverişlerim
topalsolucanxD - Gündoğdu - Blacktric - meteor_xxx - hitex - furkan0707 - terapi_triyaki - şifalı - synx - okanharman - ozgboy- victorist - arda1811 - askerdem
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Bilgisayar
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 13 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 782
İkinci El Bölümü Mesajları: 240
Konularının görüntülenme sayısı: 85.455 (Bu ay: 376)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 297 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.