Yüzbaşı
18 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 51 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Forumda eski arkadaşlar hatırlayacaktır bu konuyu Gears 2 zamanında da açmıştım, tabi o zamanlar Xbox konusu böyle kuş uçmaz kervan geçmez değildi ramazan geceleri 5 e 5 bile girdiğimizi hatırlarım... Her neyse ne kadar epic games yapmasada Xbox ın en baba exclusive i bence her zaman Gears olmuştur ayrıca kalabalık girince gevurlara karşı çokta zevkli olur düzenli oyanayan varsa eklesin denk geldikçe gireriz kalabalık olursa saat vs. belirleriz malûm önümüz yaz şimdiden iyi oyunlar

Xbox Live: PERF3CTIONI5T
Arkadaşlar dededen kalma tıngır mıngır işleyen bir matbaamız var ve en ufak işlerde bile grafikerlere çok para kaçırıyoruz ki tasarım için falan bile değil faturada tarih vs. düzeltirken. İşlere bir el atmayı düşünüyorum ve YouTube vs. kendi çabamla Corel Draw öğrenmeye çalışıyorum sizce matbaadaki işler için yeterli olur mu ?

İzmir'de bir kaç kurs sordum inanılmaz fiyatlar var çünkü sertifika veriyorlarmış Illustrator öğretiyorlarmış falan, ilerde bunlara ihtiyacım olur mu acaba? Uzaktan grafiker bir arkadaşım var iki gün Corel göstersem kaparsın çok kolay falan dedi sizce olur mu ?
Arkadaşlar Özet Geçiyorum :

Turizm İşletmeciliği 2. sınıf öğrencisiyim geçen yaz staj yaptım sonrada evim yakın olduğu için otel beni ekstra eleman olarak çağrmaya devam etti. Bellboy olduğum için oteldeki her departmanı görme şansı yakaladım kısacası dönen torpil, hırsızlık, yalakalık beni bu sektörden soğuttu.

Dededen kalma, şu an babamın başında durduğu, tıngır mıngır yürüyen bir matbaamız var babamın zamanında çok hataları olmuş matbaa borçlar, kira vs. altında ama yavaş yavaş adam etme düşüncem var.

Siz ne dersiniz gir bi otele salla başı al maaşı mı yoksa risk al yeri gelir yumurta kırarsın yeri gelir pirzola yersin mi
Arkadaşlar yaklaşık 2 yıldır oyuna girmiyordum (son gördüğüm hero Tahm Kenchti) şimdi westte 23 level'ım kendi çapımda ADC oynuyorum kite yapmayı öğrenmeye çalışıyorum fakat sürekli aynı herolar bi süreden sonra sıkıyor, malum IP de çok zor birikiyor, her isteiğim heroyu alamıyorum. Anladığım kadarıyla bu yıl bot lane yılı değilmiş fakat profesyonel arenada sürekli jhin varus mf alınıyor bunları neye göre takip ediyorsunuz gelen buff, nerf yada yama değişikliklerine göre mi? Birde benim 2 yıl önce dizdiğim AP, AD rünleri hala geçerli zannedersem onlarda bir değişiklik olmadı mı ?
Öncelikle herkese merhabalar, böyle bir konu olup olmadığını araştırdım fakat istediğim detayda bulamadığım için yeni konu açma ihtiyacı duydum, eminim ki bu konu benim gibi tecrübesiz arkadaşlar için çok faydalı olacaktır. Şunuda belirtmeden geçmeyeyim öğrenci olduğum için gerek yakıt, gerekse çıkarabileceği arıza riskleri en alt seviyede olmalı. Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.

Yardım almak istediğim konular şu şekilde;

Bildiğiniz gibi araba piyasası çok çakal dolu yaklaşık 1 haftada bunu öğrenmiş oldum ve benim gibi maksimum 25.000 TL bütçeler için bu risk dahada fazla oluyor km'si ile oynanmış arabalar, hasar kaydı gösterilmeyenler vs.

Sizce mümkün olduğu kadar beklenip para biriktirilmeli mi ?

LPG li araçlardan uzak mı durmalıyım ?

Motoru yapılmış arabalarda ne gibi sıkıntılar çıkabilir ?

200.000 km üstü araçlar çok yüksek ihtimalle motor ister mi?

Daha kafamda pek çok soru var fakat şimdilik bunlar yeterli olur diye düşünüyorum. 1 haftadır sahibinden.com dan çıkmadan araştırma içindeyim fakat her kafadan farklı bir ses çıkıyor, kafam allak bullak, nolur yardımlarınızı esirgemeyin
Arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yerde açtıysam özür dilerim ikinci olarakta kendimden bahsedeyim:

Yaklaşık 1 sene TR de oynadıktan sonra (silver 2 den bronz 5 e) üniversite sınavı vs. oyunu bıraktım. Yaklaşık 2 senedir geçen haftaya kadar hiç girmedim (son gördüğüm hero tahm kenchti) PS 4 sahibi birisi olmama rağmen yeni bir bilgisayar almamla tekrar başlayım dedim fakat malum TR ve yarıyıl tatili west te hesap açmama neden oldu. Çok iyi olduğumu söyleyemem zaten amacım şu anda bir an önce rün dizmek (son vuruşlar çok kaçıyor) 12 level olduğum için en azından benim kadar bilen birileriyle oynamak istiyorum ne kadar west te olsa feeder teemolar burdada var mainim adc zannediyorum, İzmirliyim 20 yaşındayım en azından boş zamanlarımda skt vs. maçlarını izleyerek TF de nerede konumlanacağımı, kill önceliklerini falan biliyorum.

Sizde en az benim kadar iyiyseniz beraber girelim amacım küfürsüz herhangi birini suçlamadan birbirimizin hatalarını düzelterek skype yardımıyla falan güzel oyunlar çıkarabilmek 18-25 yaş arası taliplerimi bekliyorum

Not: İzdivaç programındaymışım gibi yazmamın sebebi oyundan çok arkadaşlığa yönelik bir duo partner aramam bu zamandan sonra bizden challenger olmaz hayatta oyundan daha önemli şeyler var bu yüzden
Arkadaşlar öncelikle Dying Light ana konusuna yazmam gerektiğini biliyorum fakat kimse son sayfayı açıp mesaja cevap atmıyor nolur bana bi yardımcı olun sonra konu silinsede olur.

1- Aylar önce Dying Light PRİMARY aldım fakat following DLC si yoktu. DLC oyundan daha pahalı olduğu için oyunu bitirdim öylece kaldı.

2- Şimdi Dying Light Following Enhanced Edition Primary aldım.

Arkadaşlar diğer oyundaki save'ler bunda gözükmüyor, hani dedim lanet olsun o kadar emek boşa gitti o kadar medkit silah geliştirme vs. Onada eyvallah sıfırdan following i oynayayım dedim şimdide ana hikayeyi bitirmeden oynayamazsın diyor. Allah aşkına bi yardım edin delirmek üzereyim
Arkadaşlar herkese merhaba uzun süredir Sony KDL-43W805C modeli için para biriktiriyorum Sony Center larda bulamadım Teknosa da 2000 tl Gittigidiyorda 1900, bugüne özel yüzde 5 indirim kuponuyla 1805 tl gibi bir fiyata denk geliyor fakat satıcısının Teknosa olmasına rağmen bu kadar zorlanarak alacağım TV yi internetten alırken nedense tereddütte kalıyorum, bir sorun çıkarsa muhatabım kim olacak vs. 200 tl için değmez mağazadan mı almalıyım alacağım ilk TV olduğu için bu konuda tecrübesizim tavsiyesi olan var mı?

Not: Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın
Arkadaşlar konsolu alalı iki ay kadar oldu 2. El olarak internetten aldım fakat aldığım kişiye yurt dışından gelmiş ve onda Xbox one olduğu için hiç kullanmamış, modeli "CUH 1216A" ilk oyunum olarak Assasins Creed Unity alıyım dedim alırken diskte şöyle bir sıkıntı vardı fakat aldığım kişi bende bi sorun olmadı çalışmazsa paranı iade ederim dedi bende oyunu oynarken ne bir takılma / donma yaşadım nede değişik bir ses duydum Blu-Ray den ilk kez yeni nesil grafik gordugum için nerdeyse 3 hafta oynadım bitirdikten sonra takas için forumdan bi arkadaşa gönderdim cd yi okumadığını söyledi geri aldım başka bi arkadaşa aynı şekilde anlatarak sattım ondada aynı sorun çıktı size sorum benim PS 4 revize edilmiş versiyon mu eğer öyleyse Blu-Ray de değişiklik yapıldığı için mi okuyor benim Playstation ?
Arkadaşlar elimde askere giden kuzenden aldığım çokta yeni sayılmayan philips in 5+1 ses sistemi var her ne hikmetse bilgisayardan istediğim kalitede sesi alamadığım için ve ps3 ün ses kartınının metini de baya duuyduğum için ps3 te denemeye karar verdim elimde bu kablo var ancak bi türlü ses alamadım görüntü ayarlarını ses ayarlarını falan yaptım fakat tık yok [simage]
[/simage]
Hakkında
Forum İmzası:
PSN: KaanTam35 Xbox Live: PERF3CTIONI5T
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 861
İkinci El Bölümü Mesajları: 31
Konularının görüntülenme sayısı: 44.551 (Bu ay: 231)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 109 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.