T

Yüzbaşı
26 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 48 (Bu ay: 0)
Gönderileri
selamlar. aracım 2015 model 1.6 e-hdi otomatik. Dün sabah komşumun uyarması ile aracın altına baktığımda 1 m uzunluğunda arabanın altından akıntı olduğunu gördüm. alttan hafif damlama yapıyordu. ben yağ kaçağı olduğunu zannettim ama yağını kontrol ettiğimde eksiklik çıkmadı. işim bittikten sonra sanayiye gittim. tanıdık usta aracı lifte kaldırdı ve akıntının mazot olduğunu ve mazot filtre tarafından geldiğini söyledi. araç 41000 km'de. aracı yazın almıştım. önceki bakım faturalarında mazot filtresinin değişimi gözükmüyor. neyse mazot filtresini değiştirdik. 1 saat sanayide bekledim. biraz turladım. alttan akıntı gelmiyordu.
bu sabah ise alttan baktığımda aracın altında az bir yer ıslanmış. canım sıkıldı. dün ara ara kontrol ettiğimde ıslaklık yoktu. aracın daha büyük masraf açacağından endişe ediyorum. usta aracı kontrol ederken inşallah mazot pompasından değildir demişti ama sonradan filtre değişmeli dedi ve filtreyi değiştirmiştik. intenette mazot pompası 3500 ₺ civarı. bugün biraz daha bekleyeceğim. konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim.
bende canon mg 6450 vardı.1 ay önce yazıcı b200 hatası verdi. internetten aramadığım uygulamadığım yöntem ( yıkama, çipleri bantlama ) kalmadı. çözüm alamadım. en sonunda canon yabancı forumlarından denediğim bir yöntem işe yaradı. bunun için ; 1 ) yazıcı kapalı olsun. 2 ) mürekkep kısmının kapağını açın.
3 ) yazıcıyı açın. 4 ) mürekkep sağa gidip ortaya gelmeden kapağı aşağı indirin. yazıcıdaki hata 2. denememde ortadan kalktı. iki haftadır 1000 civarında çıktı aldım. şu an sıkıntı yok. darısı başınıza.
1) 2015 toyota corolla 1.6 mds aracım arızalandı. 15 km aracı kullandıktan sonra farklı zamanlarda araç iki defa vuruntu yaptı. 5 km sonra ışıklara 100m kala araç stop etti. hızım 50 civrında idi. Allahtan yol sakindi de aracı sağa yola çektim. durduktan sonra aracı çalıştırmayı denedim ama çalışmadı. 5 dakika sonra çalıştı ve 250 m yavaşça gittim ve araç yine stop etti. 15 dk bekledim ve yine çalıştırıp 500 m gittim.yine stop etti. bir süre bekledikten sona aracı çalıştırabildim ama bu sefer yerinden kalkmadı.ve yol daraldığı için artık orada bekledim. her çalışmadan sonra motor arıza ışığı yanıyordu. sönmesini bekledikten sonra yola koyuluyordum. son çalıştırmada arıza ışığı sönmemişti.
aracıma haziran ayında prins silverline lpg sistemini taktırmıştım. 2 yıl lpg sistemi ve motor Garantisi var. ilk önce lpg firmasını aradım. çünkü yetkili servisler lpg sistemi takıldığında motor arızalarını garanti kapsamı dışına alıyorlar. lpg firması aracı çekici ile getirmemi istedi. gittiğimizde aracı bilgisayara bağladılar. beynin 1047 nolu hata verdiğini belittiler ve hata kodunu sildiler. araç kontrol edildiğinde bi sıkıntı yok dediler. usta 10 dk teste çıktı. sorun yok dedi. ben de 15 dk sanayide dolaştım. araçta sıkıntı yoktu. servise döndüğümde usta bazı tanıdık toyota ustaları ile görüştüğünü ve hata kodunun EKSANTRİK MİL KONUM HATASI olduğunu söyledi. yapacakları bi şey olmadığını toyota yetkili servisine götürmemi söylediler. sabah TOYAN yetkili servisine aracı bıraktım. bakalım ne diyecekler.
internette hata kodu ile ilgili sorun yaşayanlar var .lpg den dolayı yetkili servis topu lpg firmasına atıyor. lpg firması servise atıyor.
aracı alırken bu ikilem beni de korkutuyordu. insanın korktuğu başına gelir derler ya. hayırlısı.
2) servis raporu : "Araçta lpg mevcut. araç test cihazına bağlandı. arıza kodu görülmedi. check modda kullanıldı. seyir halinde stop etme görülmedi. tekrar aynı arıza görülürse aracın subap kapağı - külbütör kapağı sökülecek. iticiler kontrol edilecek walfmatik ve walfmatic gövde grubu kontrol edilecek. araç lpg takılmış. güç kaybından da bu aızayı yapmış olabilir. lpg ayarlarının kontrol edilmesinde fayda var." şeklinde açıklanmış. inşallah aynı sorunla bir daha karşılaşmam. şu an aracı korkarak kullanıyorum. şu an yapacak bir şey olmadığını aynı sıkıntıyı yaparsa bu sefer toyota yol yardımını çağırmamı söylediler.
bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
1 ) 2015 toyota corolla 1.6 mds aracım arızalandı. 15 km aracı kullandıktan sonra farklı zamanlarda araç iki defa vuruntu yaptı. 5 km sonra ışıklara 100m kala araç stop etti. hızım 50 civrında idi. Allahtan yol sakindi de aracı sağa yola çektim. durduktan sonra aracı çalıştırmayı denedim ama çalışmadı. 5 dakika sonra çalıştı ve 250 m yavaşça gittim ve araç yine stop etti. 15 dk bekledim ve yine çalıştırıp 500 m gittim.yine stop etti. bir süre bekledikten sona aracı çalıştırabildim ama bu sefer yerinden kalkmadı.ve yol daraldığı için artık orada bekledim. her çalışmadan sonra motor arıza ışığı yanıyordu. sönmesini bekledikten sonra yola koyuluyordum. son çalıştırmada arıza ışığı sönmemişti.
aracıma haziran ayında prins silverline lpg sistemini taktırmıştım. 2 yıl lpg sistemi ve motor garantisi var. ilk önce lpg firmasını aradım. çünkü yetkili servisler lpg sistemi takıldığında motor arızalarını garanti kapsamı dışına alıyorlar. lpg firması aracı çekici ile getirmemi istedi. gittiğimizde aracı bilgisayara bağladılar. beynin 1047 nolu hata verdiğini belittiler ve hata kodunu sildiler. araç kontrol edildiğinde bi sıkıntı yok dediler. usta 10 dk teste çıktı. sorun yok dedi. ben de 15 dk sanayide dolaştım. araçta sıkıntı yoktu. servise döndüğümde usta bazı tanıdık toyota ustaları ile görüştüğünü ve hata kodunun EKSANTRİK MİL KONUM HATASI olduğunu söyledi. yapacakları bi şey olmadığını toyota yetkili servisine götürmemi söylediler. sabah TOYAN yetkili servisine aracı bıraktım. bakalım ne diyecekler.
internette hata kodu ile ilgili sorun yaşayanlar var .lpg den dolayı yetkili servis topu lpg firmasına atıyor. lpg firması servise atıyor.
aracı alırken bu ikilem beni de korkutuyordu. insanın korktuğu başına gelir derler ya. hayırlısı.
2 ) servis raporu : "Araçta lpg mevcut. araç test cihazına bağlandı. arıza kodu görülmedi. check modda kullanıldı. seyir halinde stop etme görülmedi. tekrar aynı arıza görülürse aracın subap kapağı - külbütör kapağı sökülecek. iticiler kontrol edilecek walfmatik ve walfmatic gövde grubu kontrol edilecek. araç lpg takılmış. güç kaybından da bu aızayı yapmış olabilir. lpg ayarlarının kontrol edilmesinde fayda var." şeklinde açıklanmış.
şu an yapacak bir şey olmadığını aynı sıkıntıyı yaparsa bu sefer toyota yol yardımını çağırmamı söylediler.
1) 2015 toyota corolla 1.6 mds aracım arızalandı. 15 km aracı kullandıktan sonra farklı zamanlarda araç iki defa vuruntu yaptı. 5 km sonra ışıklara 100m kala araç stop etti. hızım 50 civrında idi. Allahtan yol sakindi de aracı sağa yola çektim. durduktan sonra aracı çalıştırmayı denedim ama çalışmadı. 5 dakika sonra çalıştı ve 250 m yavaşça gittim ve araç yine stop etti. 15 dk bekledim ve yine çalıştırıp 500 m gittim.yine stop etti. bir süre bekledikten sona aracı çalıştırabildim ama bu sefer yerinden kalkmadı.ve yol daraldığı için artık orada bekledim. her çalışmadan sonra motor arıza ışığı yanıyordu. sönmesini bekledikten sonra yola koyuluyordum. son çalıştırmada arıza ışığı sönmemişti.
aracıma haziran ayında prins silverline lpg sistemini taktırmıştım. 2 yıl lpg sistemi ve motor garantisi var. ilk önce lpg firmasını aradım. çünkü yetkili servisler lpg sistemi takıldığında motor arızalarını garanti kapsamı dışına alıyorlar. lpg firması aracı çekici ile getirmemi istedi. gittiğimizde aracı bilgisayara bağladılar. beynin 1047 nolu hata verdiğini belittiler ve hata kodunu sildiler. araç kontrol edildiğinde bi sıkıntı yok dediler. usta 10 dk teste çıktı. sorun yok dedi. ben de 15 dk sanayide dolaştım. araçta sıkıntı yoktu. servise döndüğümde usta bazı tanıdık toyota ustaları ile görüştüğünü ve hata kodunun EKSANTRİK MİL KONUM HATASI olduğunu söyledi. yapacakları bi şey olmadığını toyota yetkili servisine götürmemi söylediler. sabah TOYAN yetkili servisine aracı bıraktım. bakalım ne diyecekler.
2) servis raporu : "Araçta lpg mevcut. araç test cihazına bağlandı. arıza kodu görülmedi. check modda kullanıldı. seyir halinde stop etme görülmedi. tekrar aynı arıza görülürse aracın subap kapağı - külbütör kapağı sökülecek. iticiler kontrol edilecek walfmatik ve walfmatic gövde grubu kontrol edilecek. araç lpg takılmış. güç kaybından da bu arızayı yapmış olabilir. lpg ayarlarının kontrol edilmesinde fayda var." şeklinde açıklanmış.şu an yapacak bir şey olmadığını aynı sıkıntıyı yaparsa bu sefer toyota yol yardımını çağırmamı söylediler.
2) servis raporu : "Araçta lpg mevcut. araç test cihazına bağlandı. arıza kodu görülmedi. check modda kullanıldı. seyir halinde stop etme görülmedi. tekrar aynı arıza görülürse aracın subap kapağı - külbütör kapağı sökülecek. iticiler kontrol edilecek walfmatik ve walfmatic gövde grubu kontrol edilecek. araç lpg takılmış. güç kaybından da bu arızayı yapmış olabilir. lpg ayarlarının kontrol edilmesinde fayda var." şeklinde açıklanmış.şu an yapacak bir şey olmadığını aynı sıkıntıyı yaparsa bu sefer toyota yol yardımını çağırmamı söylediler.
acer 5920g t7300 işlemcili bilgisayarım var. bi umutla Hauppauge wintv-hvr 1400 hybirid express card(54) tv kartı aldım.bilgisayara sorunsuzca kurdum ve paket içerisinden çıkan ufak anteni taktım.bu arada tv kartı hem analog hem de karasal digital yayını destekliyor.
kanal tarattırmama rağmen ne analog ne de karasal digital yayın hiç bulunamadı.(oturduğum ye ankara-yenimahalle-şentepe.çokyakınımızda tv vericilerinin bulunduğu tepe var.)
bunun üzerine normal tv üstü anteni(32db kaliteli çekimi var.) dönüştürücü ile bilgisayara taktım ve yine tarttırdığımda sonuç hüsran.türkçe kitapçığındaki tüm sıralamaları yapmama rağmen bir sonuç yok.
kitapçığında kutudan çıkan anten yeterli olmadığında çatı üstü anteni kullanın ifadesi var.(yuhhhh)
ben mobil olarak bu tv kartını kullanamayacaksam onun yerine 37 ekran tv alır babalar gibi izlerdim.
(tv kartını peşin 162 ytl'den aldım.)
yardımcı olursanız sevinirim.
(bakalım türkiye distribütörüne mail attım.inşallah çözülür.)
acer 5920g t7300 işlemcili bilgisayarım var. bi umutla Hauppauge wintv-hvr 1400 hybirid express card(54) tv kartı aldım.bilgisayara sorunsuzca kurdum ve paket içerisinden çıkan ufak anteni taktım.bu arada tv kartı hem analog hem de karasal digital yayını destekliyor.
kanal tarattırmama rağmen ne analog ne de karasal digital yayın hiç bulunamadı.(oturduğum ye ankara-yenimahalle-şentepe.çokyakınımızda tv vericilerinin bulunduğu tepe var.)
bunun üzerine normal tv üstü anteni(32db kaliteli çekimi var.) dönüştürücü ile bilgisayara taktım ve yine tarttırdığımda sonuç hüsran.türkçe kitapçığındaki tüm sıralamaları yapmama rağmen bir sonuç yok.
kitapçığında kutudan çıkan anten yeterli olmadığında çatı üstü anteni kullanın ifadesi var.(yuhhhh)
ben mobil olarak bu tv kartını kullanamayacaksam onun yerine 37 ekran tv alır babalar gibi izlerdim.
(tv kartını peşin 162 ytl'den aldım.)
yardımcı olursanız sevinirim.
(bakalım türkiye distribütörüne mail attım.inşallah çözülür.)
benim bilgisayarım amd atlon 3500+,msi nforce anakart,2*512 mb kingston ddr400 ram,240gb hdd ... özelliklere sahipti.güç kaynağı ise alırken gerçek 300watt diye almıştım.
bu sisteme ekran kartı takviyesi olarak msi 8600gts'yi aldım.fakat arka tarafındaki güç girişlerinden yalnız bir tanesine güç girişi ekleyebildim.buna göre pci-e yuvasından 75watt+güç girişinden 75watt aldığında geriye kalan güç eksikliği bir sorun teşkil eder mi?(oyunları yavaş çalıştırması haricinde.)
elektronik işi nasibe bağlı.ben yeni çıkan tüm santa rosaları gördüm.buna rağmen aldığım acer 5920g t7300 modeli için hiç pişman değilim.ekranı çok güzel.hızlı.özellikler full.bu arada ısınma olayı çok şikayet ediliyor.bence bu bilgisayar ayarında başka marka bilgisayarların oyun sırasındaki ısı değerleri kimse tarafından belirtilmiyor.lütfen aceri kötülemeyin.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 313
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 4.223 (Bu ay: 235)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 27 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.